• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 60l kocka

ha jól emlékszem csapvízet használsz. Abban is van nitrát valamennyi, helységtől függ mennyi. Be is mérheted, de sokra nem mész vele, mert általában váltózó a mértéke... ezért érdemes ro masinát szerezni, az állandó fix értéket ad :) illetve az élőlények is 'beleadhatnak az értékbe' XD, ezért nem szabad a heti vízcserét elfelejteni.
RO vizet használok, heti kb. 50%-nyi vízcsere megvan.
 
~25% vízcsere után, még kicsit bubisan. Telefonos kép az ideálisnál jóval közelebbről, szóval torzít rendesen, majd legközelebb előveszem a rendes fényképezőt is.
Megjött az aquario neo mini skimmerre (nagyjából, kis teflonszalag-segítséggel) illeszkedő, a vártnál jóval nagyobb méretű lily vég.
Alga visszaszorulóban.
A jobb hátsó sarokból hiányolok valami növényt, nézek majd valami stemet.
Rotala bonsai szépen erősödik.
Foszfát: 0.2, nitrát: ~4, KH: 4
9A69C06D-F335-4900-A0BD-CF5EB295B393.jpeg
 
Utoljára módosított:
Teszt:
KH5
Vas 0.1
Foszfát 0.4
Nitrát 4

Alga erősen visszaszorulóban, úgy a zöld pont mint a BBA, agancs se nő tovább. Holnap ~30% vízcsere.
Rotala Bonsai nagyon beindult.
 
Most már tényleg rendbe kellene raknom a bal alsó sarokban a homokot...
KH5, NO3 4.0, PO4 0.4, Fe 0.1
Alga minimális.

A neonok úgy viselkednek mint valami törpesügér, kijelölt területük van amit védenek egymástól, de ha az akváriumtól 2m-en belül bármi mozgás van, egyből uzsgyi be a Buce-bokor mögé.

A34880A2-2643-4879-A1B3-ED16CBD91E1E.jpeg
 
No, de oto cukiskodik a falon, a coryk túrnak a homokban, a dc gyönyörű lime színű, szóval minden ok!👍🏻
 
Vizcsere elotti meres
KH 6
Foszfat 0.4
Nitrat 4
Vas 0.05

A nagy Sakura bepetesedett, illetve lattam ujszulott malawa garnélát is boklaszni, talan van eleg dzsungel hogy tuleljen par.

Tettem be egy csokor Ludwigia Palustrist
 
GA BF akció:

Jobb vállamról:
- Aztaaa, akciós a OASE Biomaster 350, tök jó lenne egy ilyen, milyen egyszerű tisztítani, és jó lesz ha lesz nagyobb akvárium
- Húúú a hardscape is akciós, nem kellene behúzni némi fát hogy legyen majd a kövi scape-hez?
- itt a v2 aquario neo skimmer, biztos sokkaaaaal jobb mint amit most vettél egy hónapja v1-et
- 1-2 CO2 kütyüt is lehetne venni, mindig jó ha van tartalék elosztó, bubiszámláló, mágnesszelep...
- Milyen régóta szeretnél már CO2 reaktort, most itt az alkalom!

Szóval bumm egy ~300EUR-s kosár összeállt, aztán megszólalt a másik vállamon üldögélő valaki:
- Mostanában úgysem lesz meg a nagyobb akvárium, ez a mostani meg tök jól megy az Ecco Pro-val, minek neked az a nagy dög szűrő? Meg egyébként is, ott van aprón egy újszerű használt 90EUR-ért ha olyan nagyon kell.
- Itt van 10 kiló seiryu a szekrényben, alig van hely ebben a kis lakásban minek ide random hardscape még? Úgyse építesz max csak egy 17 literes nanot mostanában
- Tök jól működik a v1 skimmer is, be van állítva, felesleges a v2
- Ott a szekrényben egy JBL reduktor meg egy üres fél kilós palack évek óta,+ két üveg skimmeres szívó meg egy lily, eladni kéne a sz@rjaidat nem újakat venni
- reaktor egy 60 literes akváriumba meg vagy te bolondulva?

Szóval a vége az lett hogy rendeltem egy zsák Amazoniát hogy tudjam a nanot építeni, egy flakon szilikonspray-t karbantartáshoz, meg 2 liter mátrixot mert az tényleg jó áron volt. Büszke vagyok magamra, nem költöttem nagyon sokat végül. :LOL:
 
VÍzcsere előtti teszt:

KH: 6
Fe: 0.05
PO4: 0.4
NO3: 4

Napi 1 pumpa macro, heti 1 pumpa micro-val ez stabilan beállt.
Master Line tápokkal.
 
Hétvégén ha megjön a GA rendelésem(Elvitte a GLS Linz-ig onnan hozzák majd vissza...) szűrőtakarítás lesz. A Bonsai-t is nyírni kell most már, Tripartitát meg folyamatosan próbálom valamenyire kordában tartani. Buce-t is nyesegetem, bármennyire is tetszik ez a nagy bokor... ha valaki erre jár adok szívesen belőle pár hajtásvéget.
Növendék garnélák egyre inkább kezdenek előbújni, ma egy etetésnél előrejött a homokra, de hamar visszakozott mikor páncélos hadosztály megérkezett.
54C8251B-4D59-421D-AFDA-28CDFAFB6F09.jpeg
 
Utoljára módosított:
GA BF akció:

Jobb vállamról:
- Aztaaa, akciós a OASE Biomaster 350, tök jó lenne egy ilyen, milyen egyszerű tisztítani, és jó lesz ha lesz nagyobb akvárium
- Húúú a hardscape is akciós, nem kellene behúzni némi fát hogy legyen majd a kövi scape-hez?
- itt a v2 aquario neo skimmer, biztos sokkaaaaal jobb mint amit most vettél egy hónapja v1-et
- 1-2 CO2 kütyüt is lehetne venni, mindig jó ha van tartalék elosztó, bubiszámláló, mágnesszelep...
- Milyen régóta szeretnél már CO2 reaktort, most itt az alkalom!

Szóval bumm egy ~300EUR-s kosár összeállt, aztán megszólalt a másik vállamon üldögélő valaki:
- Mostanában úgysem lesz meg a nagyobb akvárium, ez a mostani meg tök jól megy az Ecco Pro-val, minek neked az a nagy dög szűrő? Meg egyébként is, ott van aprón egy újszerű használt 90EUR-ért ha olyan nagyon kell.
- Itt van 10 kiló seiryu a szekrényben, alig van hely ebben a kis lakásban minek ide random hardscape még? Úgyse építesz max csak egy 17 literes nanot mostanában
- Tök jól működik a v1 skimmer is, be van állítva, felesleges a v2
- Ott a szekrényben egy JBL reduktor meg egy üres fél kilós palack évek óta,+ két üveg skimmeres szívó meg egy lily, eladni kéne a sz@rjaidat nem újakat venni
- reaktor egy 60 literes akváriumba meg vagy te bolondulva?

Szóval a vége az lett hogy rendeltem egy zsák Amazoniát hogy tudjam a nanot építeni, egy flakon szilikonspray-t karbantartáshoz, meg 2 liter mátrixot mert az tényleg jó áron volt. Büszke vagyok magamra, nem költöttem nagyon sokat végül. :LOL:
Annyira jo! En pont ugyanigy szenvedtem. Vegul nem rendeltem semmit! 🙈
 
Hétvégén ha megjön a GA rendelésem(Elvitte a GLS Linz-ig onnan hozzák majd vissza...) szűrőtakarítás lesz. A Bonsai-t is nyírni kell most már, Tripartitát meg folyamatosan próbálom valamenyire kordában tartani. Buce-t is nyesegetem, bármennyire is tetszik ez a nagy bokor... ha valaki erre jár adok szívesen belőle pár hajtásvéget.
Növendék garnélák egyre inkább kezdenek előbújni, ma egy etetésnél előrejött a homokra, de hamar visszakozott mikor páncélos hadosztály megérkezett.
View attachment 159248
A homok patyolat, a növények szépen nőnek, sűrüsödnek. Az én szememet egyedül a pamacs zavarja az ág végén.
 
A homok patyolat, a növények szépen nőnek, sűrüsödnek. Az én szememet egyedül a pamacs zavarja az ág végén.
A pamacs az csak úgy odanőtt :LOL: hamarosan át lesz helyezve valahova vagy eltávolítva mert nekem sem jön be. Eredetileg nem volt Fissidens az akvában, az előző berendezésből maradt gondolom az Anubias vagy a Buce bokorra ragadva, de hogy a boltból frissen hozott fára hogy került azt nem tudom :D Biztos ráfújta a szűrő. Van egy másik telep is, a bal oldali Anubias bokor mögött növöget és szövi a világuralmi terveket.
 
Csak hogy meglegyen a dátum:
Megvolt a szűrőtisztítás, elég rendes mennyiségű trutymó ment ki belőle...
A nagyon durva előszűrő karikát kicseréltem egy sokkal finomabb szivacsra - a garnivéfő miatt nagy darabok úgysem kerülnek be.
Purigent kivettem regenerálni (indítás óta először), full sötétbarna, sajnos cseredarab nincs, szóval egy szétszedés még lesz mostanában...
 
Back
Oldal tetejére