• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30L-es nano növényes

roller89

Kertész szaki
Sziasztok!
Sokat tanakodtam, hogy be merjem-e mutatni az aksimat, végül rászántam magam :)
Ez az első növényes aksim, eddig csak a garnéla tenyészetemben lévő növényeket gondozgattam de azok nem túl igényes növények (anubias, microsorium,jávai moha, crypto).
Sok tapasztalatom még nincsen a terep rendezésben és a layout-ban, de szinte mindent amit csak találtam elolvastam. Inkább jobban koncentráltam a növények egészséges fejlődésére.
Akváriumom adatai:
Mérete: 44X25X29, brutto 30L, netto 20L
Világítás: Wave Cosmos Zen Artist Nano lámpa (GE 23W-os 6500K-es 1380-Lumenes)-égővel.
Szűrés: Eheim Aquaball 130
Fűtés: 50W
CO2: Szódás szifon, ADA Do!aqua"Music Counter" buborékszámláló, ADA Do!aqua Music diffúzor 20d
Talaj: 3mm - 1mm kavics, táptalaj nincs.
Növények: HM, microsorium, Pogostemon helferi, Lobelia cardinalis, Cryptocoryne wendtii 'green'
Halak: 3 OTO
Garnélák: sok sok RC
Tápoldatok: Easylife: ProFito,Easycarbo,Ferro,Fosfo,Kálium, Fluorish Nitrogén

Története:
Mielőtt nekiálltam volna az akváriumnak, megcsináltam a szódás szifon CO2 rendszert.

Ezután jött az összerakás. 2010.10.17.-én indult el, a terraplaza napján akkor szereztem be a növényeket.
Kezdeti terv az volt, hogy HC-vel szépen beültetem, csakhogy az idő múlásával kiderült, hogy nem hc-t kaptam hanem HM-et, én meg buta fejjel nem tudtam meg különböztetni akkor. Nem akarom leírni annak a kis kereskedőnek a nevét de elég szomorú, hogy eladóként nem tudja meg különböztetni.
Tehát szépen beültettem HM-el :D
Szegény pogo oda volt.


6 Hét elteltével ilyen lett:



Ekkor már nem bírtam tovább nézni és megnyírtam kicsit. Most karácsonyi ajándék ként beszereztem a wave lámpát és a diffuzort.
Megjegyezném, hogy a diffusor kiváló minőségű, áztatás nélkül egyből porlasztott. Jelenleg 2 bubi/sec-el üzemel. A HM pár óra múlva már bubizott is.





Hát most így állok vele :D
Várom a kritikákat, tanácsokat, bármi jöhet :D
 
A HM-et nyírd meg jobban, 3-4 centisre, hogy láss valamit az akiból :D
 
Mindenképpen megnyírom, csak egy akvarista társamnak oda ígértet a metszett darabokat és nem akarok neki 3 cm-es darabokat adni nehogy elpusztuljon nála. Vagy akkora darabokban már nem pusztul el?
Amúgy gondoltam arra is, hogy fogom és megfordítom a teljes akváriumot, hogy a hm legyen a háttérbe :D:D
 
roller89 said:
Mindenképpen megnyírom, csak egy akvarista társamnak oda ígértet a metszett darabokat és nem akarok neki 3 cm-es darabokat adni nehogy elpusztuljon nála. Vagy akkora darabokban már nem pusztul el?
Amúgy gondoltam arra is, hogy fogom és megfordítom a teljes akváriumot, hogy a hm legyen a háttérbe :D:D

A HM akár fél centis darabja is tovább tud élni, ha körülmények megfelelőek. Ha a barátodnál rendes high-tech növényes aki van akkor nem lesz gond, ha nem akkor a HM eleve nem a legjobb választás számára mert egy igényesebb stem.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére