• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

30 literes

bedicsv

Kertész tanonc
Sziasztok!
AZ akváriumomat 2011 június végén indítottam. A kezdeti nehézségek után szépen fejlődött. Egy kis átrendezésre kerülne sor, egy red moor fát szeretnék beletenni(hasonlót, mint amilyen outro akváriumában van). Ezzel kapcsolatban várok segítséget
Adatok:
Űrtartalom: 30 liter
Szűrés: Eheim 2211
Világítás: 20 watt kompakt fénycső
Tápozás: Easy CArbo, Easy Life Profito
Talaj: JBL Manado
Növények: HC, Parvula, Rotala Rotundifolia, hydrocotyle sibthorpioides

Röviden, tömören ennyi.
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/111128/P101 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111121/nyer ... es.hu_.jpg
 
Sziasztok!
A következő rendelésemhez van még 2000 forintom. Szerintetek milyen növény lenne jó az elképzelésemhez? Úgy gondoltam, hogy hasonlóan rendezem be , mint outroé viewtopic.php?f=11&t=1938 Rotalát gondoltam a szélére, HC, és parvula az előtéri, milyen növényt vegyek hozzájuk?
A válaszokat előre is köszönöm: Viktor
 
Sziasztok!
Felmerült bennem még egy kérdés :) . Szerintetek lenne bajuk a növényeknek, ha az akváriumot átrendezném(kiszedném a halakat egy ideiglenes akváriumba, leszívnám a vizet, és a növényeket újra elültetném)?
Mi a véleményetek, tanácsotok ezzel kapcsolatban?
Viktor
 
bedicsv said:
Sziasztok!
A következő rendelésemhez van még 2000 forintom. Szerintetek milyen növény lenne jó az elképzelésemhez?
Én mindenképp szereznék mohát a faágadra, az sokat tud dobni az összhangon, plusz valami középmagas növény, mint pl: staurogyne;crypto. wendtii/tropica;ranunculus;tenellus.
Másik kérdésre válaszolva óvatosan pakolászhatsz az akiban, de mindenképp cserélj utána vizet, főleg ha véletlen nagyon felkavarodna, akkor akár 2-4× is. Hajrá!
 
Középnövénynek ez nem lenne jó : Micranthemum umbrosum? Esetleg Hemianthus micranthemoides? Ezek közül melyik lenne jobb?
Viktor
 
Végülis megoldható szerintem, ha szorgosan alacsonyan tudod tartani őket. HM-ből itt a fórumon láttam már nem is akár milyen gyepet. Mondom ezeket úgy, hogy egyik növénnyel sincs tapasztalatom, ergo ne vegyél szentírásnak. ;)
 
Szia bedicsv!

Úgy látom nincs Co2 adagolásod.
Nálam a Micranthenum u. nem maradt meg low tech körülmények között, viszont a Hemianthus m. szépen fejlődik és viszonylag gyorsan eléri a vízfelszint.
Vagyis rendszeres nyírással akár középső régióba is rakhatod, de figyelni kell nehogy az alja felkopaszodjon!

Sok sikert!
Nézd át svarci2 naplóját!
Üdv! A.ttila
 
inadsz said:
bedicsv said:
Co2 rendszerem januárban lesz meg kompletten. Így akkor tartható lenne a növény?
Viktor

Igen ;)

Viszont előre mondom, hogy tápanyaghiányod lesz, mert a profito nem tartalmaz nitrogént és foszfort. Vagy veszel Easy Life cuccokból Nitro-t és Phosfot vagy magadnak kevered porból.
 
Szia Inadsz!
Ugye mondtad, hogy kellene nitrogén, és foszfor: ez megfelelne? http://shop.webshop link moderálva.hu/edesvizi-ak ... -100ml?p=0
Viktor
 
Szia bedicsv!

Mekkora akváriumba szeretnéd?
Mert ami előtt próbálgattad, az nekem kicsinek tűnik!
Ahoz hogy mutasson kb. háromszor nagyobb üveg kellene!

De ne aggódj, nekem is állt két évet egy gyökér a pincében, mire eljött számára az igazi!
 
Szia!
30 literes akváriumba szeretném, de a képek nem az igazi méreteket mutatják. a fa 5 cm-rel kisebb a frontüvegnél :D. Ennek az az oka, hogy siettem a fényképezéssel :)
 
Szia!

Ha ez bele megy, akkor nekem az első tetszik tönkkel kicsit hátra felé fordítva.
Kis terjedelmű növényt tennék rá: Anubias barteri var. nana (petit), mohát szigorú nyírással!

Számíts rá hogy alatta nem sok növény fog megmaradni!
 
Sziasztok!
Tegnap este nézegetem az akváriumot, és látom , hogy valami van a HC-n. Azt gondoltam, hogy valami papír beleesett :) . Közelebb megyek, és látom, hogy bubizik a HC :D Ennek nagyon megörültem. elhanyagoltam a tápozást a hétvégén, mert senki se volt otthon. Lehet , hogy az az oka, hogy 14 órát ment a világítás :D (véletlen bekapcsolva maradt)
Viktor
 
Üdv mindenkinek!
"kis" változás történt az akin. Megjöttek ma red moor fák GA -ból, víz le, talaj ki, táptalaj be, talaj vissza, ültetés, feltöltés. Tehát megvolt az egész napos program, de szerintem megérte.
Régen gondolkodtam már az átrendezésen, de a végső lökést Cecska akvája adta.
Növények: Hemianthus Callitrichoides Cuba, Eleocharis Parvula, Eleocharis Acicularis, Weeping moss, Microsorum Pteropus windelow, Lilaeopsis Brasiliensis
Halak: Apistogramma Cacatuoides, Black Molly

Fotók:
P1010337_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


P1010336_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Vik
 
Back
Oldal tetejére