• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

2hr tápok

Sziasztok,

Most inditottam ujra az akváriumot es a GA-ban a srácok a 2hr APT 1 ajanlottak (direkt vékonyabb tapozast szeretnek ezt mondtam is nekik). Viszont ahogy nézem nincs benne se foszfát se nitrát. Ez mennyire lehet gond indulásnál? Az akvárium bruttó 150 liter, ada aqua soil, Amazonia 2, illetve power sand van az elején. Par Seiryu ko, illetve sok növények van benne. Most 2 napos, tolom a Seachem Stability-t naponta plusz a tapot ajánlott mennyiségben kb 7ml naponta.
 
Sziasztok,

Most inditottam ujra az akváriumot es a GA-ban a srácok a 2hr APT 1 ajanlottak (direkt vékonyabb tapozast szeretnek ezt mondtam is nekik). Viszont ahogy nézem nincs benne se foszfát se nitrát. Ez mennyire lehet gond indulásnál? Az akvárium bruttó 150 liter, ada aqua soil, Amazonia 2, illetve power sand van az elején. Par Seiryu ko, illetve sok növények van benne. Most 2 napos, tolom a Seachem Stability-t naponta plusz a tapot ajánlott mennyiségben kb 7ml naponta.
A vékony tápozásnak pont az a lényege, hogy minden nulla... se nitrát se foszfát, így nincs alga... ha neked még is kéne, akkor a complettet kellett volna venned (valamivel vékonyabb az is mint az EI). De nitrátot adnak a bomlástermékek és a bentlakók majd. Én nem szeretek idításkor ilyeneket adagolni, de a legtöbb akvarista arra esküszik, hogy az elején tolják.
 
Utoljára módosított:
A vékony tápozásnak pont az a lényege, hogy minden nulla... se nitrát se foszfát, így nincs alga... ha neked még is kéne, akkor a complettet kellett volna venned (valamivel vékonyabb az is mint az EI). De nitrátot adnak a bomlástermékek és a bentlakók majd. Én nem szeretek idításkor ilyeneket adagolni, de a legtöbb akvarista arra esküszik, hogy az elején tolják.
Köszi. Figyelem a növényeket, de ha nem kell én is kihagynám a nitrát és foszfát adagolást pluszban.
 
Sziasztok,

Most inditottam ujra az akváriumot es a GA-ban a srácok a 2hr APT 1 ajanlottak (direkt vékonyabb tapozast szeretnek ezt mondtam is nekik). Viszont ahogy nézem nincs benne se foszfát se nitrát. Ez mennyire lehet gond indulásnál? Az akvárium bruttó 150 liter, ada aqua soil, Amazonia 2, illetve power sand van az elején. Par Seiryu ko, illetve sok növények van benne. Most 2 napos, tolom a Seachem Stability-t naponta plusz a tapot ajánlott mennyiségben kb 7ml naponta.
Szia. Én is ezt használom. Indításkor is lehet, ha vastag a gyökértáp és nem az epifitákat erőlteted. Azoknak kell valamennyi nitrát, foszfát. Én az indításkor a lakók érkezéséig a complete - et javasolnám, ha ez a helyzet. Ha van microsorumod, akkor meg kifejezetten kéne. Anubias viszonylag jobban bírja az éhséget, főleg, ha árnyékosabb részre teszed, ha csak az van, akkor nem kell aggódni. 🙂
 
Szia. Én is ezt használom. Indításkor is lehet, ha vastag a gyökértáp és nem az epifitákat erőlteted. Azoknak kell valamennyi nitrát, foszfát. Én az indításkor a lakók érkezéséig a complete - et javasolnám, ha ez a helyzet. Ha van microsorumod, akkor meg kifejezetten kéne. Anubias viszonylag jobban bírja az éhséget, főleg, ha árnyékosabb részre teszed, ha csak az van, akkor nem kell aggódni. 🙂
Ezek vannak jelenleg benne:
Dennerle Plants növény - Pogostemon erectus
Cikkszám: 101-44
4
Dennerle Plants növény - Eleocharis parvula mini 'pusilla' (zselés)
Cikkszám: 139-44
1
Dennerle Plants növény - Pogostemon helferi
Cikkszám: 913-44
1
Dennerle Plants növény - Cryptocoryne wendtii 'Broad Leaf' (zselés)
Cikkszám: 30057-44
1
Stoffels növény - Pogostemon stellatus (Eustralis)
Cikkszám: 10642-77
1
Stoffels növény - Eleocharis acicularis - zselés (In-Vitro)
Cikkszám: 15080-77
2
Stoffels növény - Marsilea hirsuta - zselés (In-Vitro)
Cikkszám: 15083-77
1
Tropica növény - Marsilea minuta TC (zselés)
Cikkszám: 33-010B-TC
1
Stoffels növény - Eleocharis pusilla (zselés)
Cikkszám: 15046-77
1
Stoffels növény - Bucephalandra brownie Blue (zselés)
Cikkszám: 15075-77
1
Stoffels növény - Bucephalandra brownie Ghost (zselés)
Cikkszám: 15062-77
1
Stoffels növény - Bucephalandra brownie Purple - zselés (In-Vitro)
Cikkszám: 15063-77
1
Stoffels növény - Bucephalandra sp. Mini Red
Cikkszám: 10272-77
2
Stoffels növény - Anubias barteri var nana Pangolino
Cikkszám: 10080-77
2
Dennerle Plants növény - Rotala Vietnam Hra
Cikkszám: 30309-44
4
Stoffels növény - Rotala rotundifolia Orange Juice
Cikkszám: 11124-77
2
Green Aqua növény - Rotala rotundifolia
Cikkszám: 9990004
2
Tropica növény - Micranthemum Sp. 'MonteCarlo' TC (zselés)
Cikkszám: 33-025-TC
3
Tropica növény - Staurogyne repens TC (zselés)
Cikkszám: 33-049G-TC
2
Dennerle Plants növény - Ludwigia arcuata (zselés)
Cikkszám: 30043-44
1

Akkor lehet veszek egy complete-et.
 
Ezek vannak jelenleg benne:
Dennerle Plants növény - Pogostemon erectus
Cikkszám: 101-44
4
Dennerle Plants növény - Eleocharis parvula mini 'pusilla' (zselés)
Cikkszám: 139-44
1
Dennerle Plants növény - Pogostemon helferi
Cikkszám: 913-44
1
Dennerle Plants növény - Cryptocoryne wendtii 'Broad Leaf' (zselés)
Cikkszám: 30057-44
1
Stoffels növény - Pogostemon stellatus (Eustralis)
Cikkszám: 10642-77
1
Stoffels növény - Eleocharis acicularis - zselés (In-Vitro)
Cikkszám: 15080-77
2
Stoffels növény - Marsilea hirsuta - zselés (In-Vitro)
Cikkszám: 15083-77
1
Tropica növény - Marsilea minuta TC (zselés)
Cikkszám: 33-010B-TC
1
Stoffels növény - Eleocharis pusilla (zselés)
Cikkszám: 15046-77
1
Stoffels növény - Bucephalandra brownie Blue (zselés)
Cikkszám: 15075-77
1
Stoffels növény - Bucephalandra brownie Ghost (zselés)
Cikkszám: 15062-77
1
Stoffels növény - Bucephalandra brownie Purple - zselés (In-Vitro)
Cikkszám: 15063-77
1
Stoffels növény - Bucephalandra sp. Mini Red
Cikkszám: 10272-77
2
Stoffels növény - Anubias barteri var nana Pangolino
Cikkszám: 10080-77
2
Dennerle Plants növény - Rotala Vietnam Hra
Cikkszám: 30309-44
4
Stoffels növény - Rotala rotundifolia Orange Juice
Cikkszám: 11124-77
2
Green Aqua növény - Rotala rotundifolia
Cikkszám: 9990004
2
Tropica növény - Micranthemum Sp. 'MonteCarlo' TC (zselés)
Cikkszám: 33-025-TC
3
Tropica növény - Staurogyne repens TC (zselés)
Cikkszám: 33-049G-TC
2
Dennerle Plants növény - Ludwigia arcuata (zselés)
Cikkszám: 30043-44
1

Akkor lehet veszek egy complete-et.
Szerintem bölcs döntés. Úgy kalkulálj, hogy legalább 4-5 hetet kivigyen. A lakók érkezése után egy héttel kezdheted felváltvani a zero-val. Persze előfordulhat, hogy utána is kell még mindkettő. Az epifiták miatt nem engedheted a nitrátot 3ppm, a foszfátot ehhez arányosan 0,2-0,3ppm alá. Ez alá szerintem a bucék nem szeretnének kerülni, pláne, ha világosabb helyre ültetted őket. 😉
 
Szerintem bölcs döntés. Úgy kalkulálj, hogy legalább 4-5 hetet kivigyen. A lakók érkezése után egy héttel kezdheted felváltvani a zero-val. Persze előfordulhat, hogy utána is kell még mindkettő. Az epifiták miatt nem engedheted a nitrátot 3ppm, a foszfátot ehhez arányosan 0,2-0,3ppm alá. Ez alá szerintem a bucék nem szeretnének kerülni, pláne, ha világosabb helyre ültetted őket. 😉

Így vannak be ültetve:
 
Back
Oldal tetejére