• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

216L Ryuboku

N-dee said:
Hydrocotyle erdő :)
5988783_c3b98b8d07c451c99bed5d64590e3e79_m.jpg
:shock: Gyönyörű. Mindig tetszik, amikor a vizinövények kinőnek az akiból picit. Viktornál láttam még ilyet a mohával és "Pausz Levinél" a HC-val.
Tetszik az ötlet, hogy az "akvárium nem ér véget a vízzel"...
 
Arizona said:
Szép ez a növény! De én már utálom.. N-Dee neked sikerűl kordában tartani? :p

Hát most, hogy a fotók már elkészültek, adni fogok az érzéseinek, mert annyira benőtte az esőztetőt, hogy per pillanat a halak több flow-t kevernek, mint a 2028-as :)
 
keymaker said:
:shock: Gyönyörű. Mindig tetszik, amikor a vizinövények kinőnek az akiból picit. Viktornál láttam még ilyet a mohával és "Pausz Levinél" a HC-val.
Tetszik az ötlet, hogy az "akvárium nem ér véget a vízzel"...

Balázs, nekem is nagyon tetszik, de egy élmény volt kihalászni belőle fotózás előtt az esőztetőt :D Iszonyatosan szapora növény, ez nálam 1,5-2 hónap alatt lett ilyen, egy kb. 25cm-es tőből :shock: Amellett pedig, hogy lefogja a flowt, fényből sem sokat enged lefelé, tehát tényleg csak fanatikus "ollópergetőknek" ajánlom ;)

Egyébként élőben gyönyörűen mutat a vízfelszínen a Lotusok leveleivel együtt, de ma rengeteget szívtam miatta fotózás közben, mert 1 órán keresztül csak azt állítgattam, hogy honnan tudjak bevilágítani alájuk az 1db nyomorult 150W-os HQI-val úgy, hogy a sötétben rejtőző mohás gyökerek is látszanak, az aki teteje se égjen szénné a túlexponálástól és még az üvegben se tükröződjön vissza a pilács. Na mindegy, valamit azért összehoztam az akrobata mutatványok közben az pedig, hogy mire lesz ez elég, majd elválik. Egy biztos, jövőre veszek két normális reflektort! :geek:
 
Végre ma fellélegezhetett az aki. Elővettem a metszőollót és kő kövön nem maradt :D Íme egy full shot nyírás után:

6006199_291741b60316bff4cace79f576d8a120_m.jpg

Egy kisebb mohaerdő a gyökereken és a köveken:

6006181_469513696096ad4b4a32a25d02ebcdce_m.jpg

Az elmúlt 2-3 hétben a cuba is beindult egész szépen:

6006253_1bf67984a1e9987ffe2c33951c180f00_m.jpg
 
"Valika"(Vallisneria) van hátul?Megnyírtad?
Nagyon természetes hatást lelt az akid,gyönyörű.Gratulálok.
 
HÚ-HÚ-HÚ HÚ!
Nagyon ott van a mohaerdőd! Nyírás előtt is megnézném az ilyen akit szívesen!
A kövek a fák, tényleg nagyon jó néz ki!
De úgy látom másoknak is tetszik!
 
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek örülök, hogy még így kopaszon is bejön nektek :) Remélem, hogy majd a tisztelt zsűri is értékelhetőnek fogja találni :mrgreen:

tibicuk: igen, valisneria. Mindig így vissza szoktam nyírni, de 2-3 héten belül újból az aki tetejéig fog érni.
 
Huhh.. nekem Ő mindenhogy kedvenc!! Kopaszon, és sok növénnyel is!! Csak csodálni tudom! Nagyon drukkolok 1 jó eredményhez, igazán megrdemli/led! ;)
 
Unatkoztam, úgyhogy gyártottam egy-két újabb képet :mrgreen:

A fotók kitobival, EF-s 18-55mm és egy szembe fordított fix Helios 44M 58mm/f2 M42-es obival készültek. A körkörös hatás a képeken nem digitális manipuláció, hanem a szembefordított obiknak köszönhető torzítás. Jó közeli képeket lehet így készíteni, csak a rövid DOF és az MF miatt egy kicsit macerás, úgyhogy csak kifejezetten türelmes embereknek ajánlott :)

Ja és a fotók majdnem eredeti képkivágások.

Bigacsiga
6104929_3b6dc053e3348bd5ce0bd1788ce05e0b_m.jpg

Anci
6104923_bb56090e3bab1b28c74f969fa40ed2b2_m.jpg

Panda
6104935_46ac03f47dc790518439bcaa1807ae06_m.jpg

Óvodás garnéla
6104933_100ecf1c2ec925afdb1a694ce650c513_m.jpg

Halálugrás előtt :)
6104919_af7e5a75359cc52e2e11d040ef17f44d_m.jpg
 
Szia!

Nagyon jóra sikeredtek a képek :O Amúgy ezt a szembefordított obis dolgot bármilyen 2 objektívvel meg ehet csinálni, és már is kész a macro obi :) Ovovdás garniról a kép nem piskóta. Eddig akartam nevezni a garnéla fotó versenyre de már nem :D
 
De jók! :)
Ezt a két obis dolgot nem ismertem.
Kipróbálom.
(és ha két macro obit fordítok össze? :D )
 
Nigro said:
De jók! :)
Ezt a két obis dolgot nem ismertem.
Kipróbálom.
(és ha két macro obit fordítok össze? :D )


Akkor mikroszkóp lesz belőle :D Valahol volt erről írás könyvben vagy neten cikk majd megkeresem ha érdekel.
 
Labirintkopoltyus said:
Nigro said:
De jók! :)
Ezt a két obis dolgot nem ismertem.
Kipróbálom.
(és ha két macro obit fordítok össze? :D )


Akkor mikroszkóp lesz belőle :D Valahol volt erről írás könyvben vagy neten cikk majd megkeresem ha érdekel.

Szerintem használhatatlanul rövid lesz a DOF, de lehet, hogy nem :) Ki kő prószáni oszt meg beszámóni az eredményrű. Hajrá, én kíváncsi vagyok ;)
 
Back
Oldal tetejére