• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2013. Jun 1 ] IWAGUMI Challenge (Törökbálint)

Semmi gond :) Csak arra akartam célozni, hogy amikor itt sokan azt írják, hogy egy egy aki milyen inspiratív és mennyi ötlet van benne és ez milyen hasznos, akkor ez ott adott pillanatban pont nem szabad, hogy befolyásoljon. Ez egy komoly dolog, hogy még véletlenül se kezd el másolni és "gondold újra" valaki elrendezését, csak azért mert tetszik.
 
Bálint azt írtad ,hogy " Az én köveim szinte beleolvadtak a dekorba, mert nem a szép textúrájával kifelé használtam őket".

Hát igen ez a legnagyobb hiba!! Ezzel el is rontottad a külömben tök jó koncepciót!
Valamint szerintem egy ellentétes irányú kővel meg kellett volna törni az egy irányba mutató kövek látványát!

Köszönöm a megerősítést :)
 
Először is én is szeretnék gratulálni a győzteseknek, meg a szervezőknek, meg mindenkinek.

Túl nagy a kő, nehéz hozzá másikat találni ami megfelelő.
Kicsit magamra ismertem:D
Az enyém a 10-es volt, de nem illesztem be, mert akkor is szégyellném, ha nem én csináltam volna.
Volt ott az a nagy kő, amit senki nem mert/akart előttem berakni. Jogosan. Rosszul lettem volna, ha én nem rakom be. :D
Úgy láttam, másoknak nem nagyon volt az idővel problémája, nekem berakni azt az egy követ majdnem 10 perc volt, nem is fejeztem be közel sem. Innen Viktor leírta.

Egyébként szerintem azért másoltuk egymást, nem is kicsit. Csecska az elején összerakta azt a réses scape-t, aztán többen is erre a témára mentek rá, akik talán nem így tettek volna, ha mondjuk Talachi az első.

Otthon én azért maradok a 3 napos legózásnál:), de összességében nagyon jó program volt, remélem lesz folytatása.(y):)
 
Egyébként szerintem azért másoltuk egymást, nem is kicsit. Csecska az elején összerakta azt a réses scape-t, aztán többen is erre a témára mentek rá, akik talán nem így tettek volna, ha mondjuk Talachi az első.
Ezt mondtam én is, hogy más berendezések születtek volna, ha mindenki egyszerre rendezi be a sajátját. Én kész koncepcióval érkeztem, és ahhoz kerestem megfelelő köveket. Elhiheted, hogy levert a víz, mikor Cecska elkezdte berendezni az akváriumát :D Így jöhetett volna a B terv, ami egy 2 szigetes elrendezés lett volna, de nem találtam elég nagy követ hozzá, mikor sorra kerültem (innen is grat Talachi-nak megint(y)) Szóval maradt, a szikla átjáróval. A baj az volt, hogy nem hagytam magamat és ragaszkodtam a 2 koncepcióhoz amivel készültem. Ha a végén vagyok, tuti a 2 szigetest csinálom, mert sok volt a hegyi elrendezés. De ez a második körben még nem volt egyértelmű. Ehhez is fel kell nőni na :)
Szerintem ezzel semmi baj nem volt, sőt így még arra is kellett vigyázni, hogy jaj ne másoljam (ami annak aki koncepcióval érkezik, okozhat meglepetést). Én akkor is végig csinálnám még egyszer, ha minden ugyan így lenne szervezve. Tényleg nagyon tetszett!
 
A 15-ös nem tudom ki volt, de ő meg azonnal balról kezdett el lefelé építkezni, így maradt az, hogy nem építkezhetek egyik irányból se lefelé, mert azonnal hasonló lenne az elrendezés. Maradt így egy sík elrendezés, ami szerintem élőben sokkal jobb volt mint a képen és a három aki egymás mellett nagyon harmonizált :) De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy sikerült minden kört úgy megépíteni, hogy nem lettek egymás mellett hasonló scapek.

Üdv! Én voltam... mé nem néztél a pólómra :D :facepalm: Érdekes megközelítés, amit írsz... nekem f..gom nem volt kik és mit építenek mellettem...
meglehetősen lekötött a feladat :nailbiting: közben folyamatosan belgák beszélgettek a fejemben :notworthy:

s ha már itt vagyok:

18758059_c383af3b487f691bad3f06abfc33d5c4_l.jpg


Volt egy pár tervem (sőt puskát is hoztam :D ), leginkább klasszikus iwagumi konceptben gondolkodtam előtte, de igazán ütős valahogy nem állt össze képileg, s éreztem hogy ennyi idő kevés erre...
maradt a "B" terv, sima háromszög elrendezés, balról indítva, ez esik kézre... erről "látom"... ennyi. Ez alapján szedtem össze 4-5 olyan követ, amiből ez kialakítható, s texturában is hasonló...
A jobb oldali követ alá kellett támasztani, hogy hozza a vonalvezetést, sikerült, aztán kerestem kiegészítő "kis" törmelékeket, megbontani az irányt, asszem Talachival együtt keresgéltünk...
Semmi extra... kicsit még lapátoltam :whistle: lett volna még mit, ahogy a frontüvegnél elnézem..., gondoltam viszonylag jó lett,
de semmi értékelhető, annyira egyszerű... úgyhogy meglepődtem. Télleg :)
 
Bedobnám én is elemzésre a művem,persze csak is okuló jelleggel.:geek:Nekem személy szerint nagyon bejön maga az iwagumi europai stilusban.:)
Ami saját véleményem így visszanézve:magával az elrendezéssel ki vagyok békülve,de leginkább a bal oldal összeolvadása tetszik.Lehetett volna izgalmasabb,de nekem kicsit több időt igényelne.No meg a dekor..

8914555754_7f4aefd6ea_c.jpg

kíváncsi lennék,hogy látjátok Ti?!:)
 
Üdv! Én voltam... mé nem néztél a pólómra :D :facepalm: Érdekes megközelítés, amit írsz... nekem f..gom nem volt kik és mit építenek mellettem...
meglehetősen lekötött a feladat :nailbiting: közben folyamatosan belgák beszélgettek a fejemben :notworthy:

s ha már itt vagyok:

18758059_c383af3b487f691bad3f06abfc33d5c4_l.jpg



Volt egy pár tervem (sőt puskát is hoztam :D ), leginkább klasszikus iwagumi konceptben gondolkodtam előtte, de igazán ütős valahogy nem állt össze képileg, s éreztem hogy ennyi idő kevés erre...
maradt a "B" terv, sima háromszög elrendezés, balról indítva, ez esik kézre... erről "látom"... ennyi. Ez alapján szedtem össze 4-5 olyan követ, amiből ez kialakítható, s texturában is hasonló...
A jobb oldali követ alá kellett támasztani, hogy hozza a vonalvezetést, sikerült, aztán kerestem kiegészítő "kis" törmelékeket, megbontani az irányt, asszem Talachival együtt keresgéltünk...
Semmi extra... kicsit még lapátoltam :whistle: lett volna még mit, ahogy a frontüvegnél elnézem..., gondoltam viszonylag jó lett,
de semmi értékelhető, annyira egyszerű... úgyhogy meglepődtem. Télleg :)

nagyon eltaláltad(y)szépen felépítetted.
 
Én akkor is végig csinálnám még egyszer, ha minden ugyan így lenne szervezve
Én is természetesen.

nekem f..gom nem volt kik és mit építenek mellettem...
Ezzel én is így voltam.

Amikor Pigával beszéltem pár szót, akkor esett le, hogy igazából ötletem sincs, mit csinált mellettem.
Csak otthon képről néztem meg. Nem mellesleg szerintem nagyon jó. A szurdokosok közül a kedvencem. (kicsit talán lehetne kevésbé középen, meg a kis kövek nem tetszenek)
 
(kicsit talán lehetne kevésbé középen, meg a kis kövek nem tetszenek)

Ennél nagyobb probléma tényleg nincs vele... texturában egységes a bal (rendezői) első kő szerintem rossz irányban áll, s télleg kicsi... szerintem nagyobb kellet volna oda, bal első sarok felé irányítva kb.
 

A koncepció nekem tetszik!

Ha már szurdok egy kicsivel több helyet kellett volna hagyni a kövek között középen és talán az is jól állna neki ha a talaj befele az átjáró fele lejtene. A kis kövek szerintem sem sikerültek.
 
Bedobnám én is elemzésre a művem,persze csak is okuló jelleggel.:geek:Nekem személy szerint nagyon bejön maga az iwagumi europai stilusban.:)
Ami saját véleményem így visszanézve:magával az elrendezéssel ki vagyok békülve,de leginkább a bal oldal összeolvadása tetszik.Lehetett volna izgalmasabb,de nekem kicsit több időt igényelne.No meg a dekor..


kíváncsi lennék,hogy látjátok Ti?!:)

Nekem túl közeli a két kő egymáshoz. Én azért választottam a szurdokos elrendezést, mert ha azt hátulról megvilágítod, akkor nagyon oda húzza a szemet és szépen el tud indítani az akváriumba. Nálad ez az efekt nem működne :) És igen, kicsit balra mehetett volna, de ennyi. Elnézegetve, hasonlót szerettem volna én is csak Te jobb köveket találtál hozzá :D
 
Akkor így önképzés gyanánt a bal oldal egészen rendben van, a kis kő lehetne inkább kevéssé kicsi, vagyis nagyobb, a jobb oldalon lehetne még mit dolgozni.... Ú, ez rövid volt. Igazi koncepció nélkül, csak érzésből. próbáltam hosszúkásabb köveket keresni, de amiket kinéztem, azokat mire érte nyúltam, már elvitték.

Nagyon egysíkú, a homokkal kellett volna kicsit játszani, megemelni hátrafelé. Az elgondolás jó lenne, egy kis völgyel a közepén, és kicsit mozgatni is kellene a köveket. De tetszik ez az égbe meredő sziklás kép.
 
Üdv! Én voltam... mé nem néztél a pólómra :D :facepalm: Érdekes megközelítés, amit írsz... nekem f..gom nem volt kik és mit építenek mellettem...
meglehetősen lekötött a feladat :nailbiting: közben folyamatosan belgák beszélgettek a fejemben :notworthy:

Most, hogy mondod :)

Egyébként a klasszikus hárömszöges elrendezés, vagy a "rés" mint visszatérő motívum, nem másolás.
 
Akkor így önképzés gyanánt a bal oldal egészen rendben van, a kis kő lehetne inkább kevéssé kicsi, vagyis nagyobb, a jobb oldalon lehetne még mit dolgozni.... Ú, ez rövid volt. Igazi koncepció nélkül, csak érzésből. próbáltam hosszúkásabb köveket keresni, de amiket kinéztem, azokat mire érte nyúltam, már elvitték.

nekem ezzel a scape-pel -- és volt egy vagy kettő más ehhez hasonló még -- az a bajom, hogy nincs "teste" valahogy. Túl könnyű, túl légies az anyaghoz (kő) képest. Mondjuk lehet, hogy ez éppen egy jó tulajdonság (a csajomnak például tetszettek az ilyenek), de nekem mégsem áll közel emiatt. (a sajátomnak is van ilyen baja)
 
Back
Oldal tetejére