• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

[2013. Jun 1 ] IWAGUMI Challenge (Törökbálint)

Ez biztos,de egy álványon keretben némi olcsó homok nem lenne rossz ötlet akár kint.
Osztom a véleményt mert fejben marha nehéz eldönteni hogy az a kő vagy fa vagy mindkettő egymáson,vagy egymással
hogy is nézne ki;)
 
Az enyém ez volt:

305621_669048813110410_354070081_n.jpg


Egy magasabb elrendezést szerettem volna, egy brutál völggyel a közepén, amolyan fordított háromszög elrendezésben, de a homok is kevés volt, meg a kövekből is sokáig kellett volna válogatnom, így jött ez a csontvázszerű dolog. Olyan, mintha egy kő-állat lapockája és gerince meredne elő a homokból. Szerintem fűszerű növényekkel jól mutatnának ezek a hosszúkás kövek. Nem nagyon látszik, de a fő kőre húztam fel a dombot, amiből nem látszik kb semmi ... Jobban fel kellett volna húznom a homokot a front üvegtől. Összességében elfogadnám itthonra a mostani elrendezés helyett, szóval meg vagyok vele elégedve, de fúrja az oldalam, hogy min úsztam el. :p Kíváncsi vagyok a véleményekre, hátha legközelebb jobban sikerül. ;)
 
Az enyém ez volt:

305621_669048813110410_354070081_n.jpg

Ha meg volt a koncepció a homokot az építkezés előtt kellett volna egy domba összehúzni a fő kövek alá bármit betehettél volna és akkor az egészet jóval magasabbra tudtad volna emelni. A bal hátsó kő nem stimmel! A jobb oldalon egy nagyobb kővel kellett volna elkezdeni az ereszkedést lefele. Én a nagy kövekről kis kiegészítő kövekkel levezettem volna a tekintetet.
Hirtelen ennyit tudnék hozzáfűzni.

Amúgy jó ötlet!(y)
 
18755207_cbeb2cf7458c1b19cfd273bf9db5ecbd_xl.jpg


Akkor néhány szó arról mi járt a bucimban építkezés közben.

Verseny előtt és közben nem volt koncepcióm! Általában megpróbálok megérzésből lendületesen dolgozni( a szabályokra soha nem gondolok közben).
Kőválogatásnál nem pakoltam tele a kosaram, ezáltal nem döntöttem el előre mi lesz. Három kővel sétáltam előszőr vissza.
Arra mentem hogy találjak valami szép főkövet. Szerintem mindenképp kell egy szerencsés húzás a kupacból hogy elinduljon valami. Nálam most ez a jobboldali egymásra rakott főkő páros volt.
Mivel emelnem kellett rajtuk a homok nagy részét odahúztam, ekkor láttam hogy kevés lesz az aljzat és már el is dőlt hogy itt egy völgy lesz két dombal. Ekkor séta vissza a szemközti főkövet megtalálni. Ez négyszáz kilóból elég egyszerű volt! Amikor ezt beraktam jött az ötlet hogy a völgy ne csak úgy keresztben legyen hanem az aki átlója mentén teljes hosszban. Szerintem ez volt a legjobb ötlet az egészben, így a bal oldali domb előre súlyozódik a jobb oldal meg hátra fele ,ezáltal adva mozgalmasságot a kompozíciónak. Ezután már gyerekjáték volt pár kis kiegészítő követ találni amivel lehet a tekintetet vezetni. Kis talajsöprögetés és már kész is!

Röviden ennyi!

Még én is meglepődtem magamon hogy milyen egyszerűen és gyorsan meg tudtam valósítani az ötleteimet!
 
Ez biztos,de egy álványon keretben némi olcsó homok nem lenne rossz ötlet akár kint.:)
igen, ez tényleg nagyon jó volna: egy 60*30-as kis előre lejtő oldalfaú láda, játszótéri homokkal akár, amibe be lehet rakni azt a szépen rozsdásodó keretet is. Sőt, ez itt már fel is volt találva, amit a Viktor még az elején linkelt.
 
18755207_cbeb2cf7458c1b19cfd273bf9db5ecbd_xl.jpg


Akkor néhány szó arról mi járt a bucimban építkezés közben.

Verseny előtt és közben nem volt koncepcióm! Általában megpróbálok megérzésből lendületesen dolgozni( a szabályokra soha nem gondolok közben).
Kőválogatásnál nem pakoltam tele a kosaram, ezáltal nem döntöttem el előre mi lesz. Három kővel sétáltam előszőr vissza.
Arra mentem hogy találjak valami szép főkövet. Szerintem mindenképp kell egy szerencsés húzás a kupacból hogy elinduljon valami. Nálam most ez a jobboldali egymásra rakott főkő páros volt.
Mivel emelnem kellett rajtuk a homok nagy részét odahúztam, ekkor láttam hogy kevés lesz az aljzat és már el is dőlt hogy itt egy völgy lesz két dombal. Ekkor séta vissza a szemközti főkövet megtalálni. Ez négyszáz kilóból elég egyszerű volt! Amikor ezt beraktam jött az ötlet hogy a völgy ne csak úgy keresztben legyen hanem az aki átlója mentén teljes hosszban. Szerintem ez volt a legjobb ötlet az egészben, így a bal oldali domb előre súlyozódik a jobb oldal meg hátra fele ,ezáltal adva mozgalmasságot a kompozíciónak. Ezután már gyerekjáték volt pár kis kiegészítő követ találni amivel lehet a tekintetet vezetni. Kis talajsöprögetés és már kész is!

Röviden ennyi!

Még én is meglepődtem magamon hogy milyen egyszerűen és gyorsan meg tudtam valósítani az ötleteimet!

És akkor a másik oldalról....

  • Bár nem tervezted és nem gondoltál a szabályokra, azért a szemmértéked miatt nagyon arányos lett a berendezés vízszintesen, függőlegesen és mélységében is. Aranymetszés, háromszögek és mindent bele lehetne beszélni. Nem ez alapján készült, de ehhez érzéked van és ha akarod ha nem ilyen lett sok szabálynak megfelel és a fókuszpontok is jól működnek :)
  • Néhányan hiányolták, hogy lehetett volna több homok, de a te berendezésed tökéletesen mutatja, hogy ebből is lehetett hegyeket építeni. Csak kicsit tudatosabban kreatívabban kellett használni a homokot. Nagyon jó lett ez a meder rész és ahogy a szikla mögé bekanyarodik. Kitágítottad vele a teret.
  • Beszéltünk a kövekről, formáról stb. A kövek szempontjából nagyon izgalmas lett a berendezésed. Ez ahogy te is mondtad részben szerencse, de a többi követ is hozzá kellett válogani, hogy egyben legyen az egész. Figyeltél a kövek texturájára is. A jobb oldali monstre kőről beszélünk, de érdemes megnézni a bal oldalt is. A két csúcshoz használt kőcsoport olyan mintha egy tömb lenne. Egybeolvadt az egész a megfelelő forgatás és mintázat miatt. Ebben az aksiban természetesen állnak a kövek és a szerencsés és tudatos válogatás miatt egybeolvad az egész látvány. El tudnám képzelni kicsiben de egész nagyban is.Természetes, jó a szemnek. Remekül működnek az arányok.
Lehetne még sokat írni, de természetesnek érezzük a layoutot. És nem érzem emberi kéz nyomát. Valahol mindig ezt szeretnénk megvalósítani, de nem mindig sikerül.

Ezt az akváriumot simán el tudnám képzelni 60 és 180 literben is. És az az igazság, hogy ezt a berendezést örömmel nézegettük volna a boltban is. 30% szerencse kezdeti ihlet és választás miatt, de a többi az évek alatt kialakult szemmérték és izlés. Pedig nem is igazán vagy egy iwagumi fan :)

Remélem az aki után kedvet kaptál a sziklás berendezésekhez :)
 
Az enyém ez volt:



Egy magasabb elrendezést szerettem volna, egy brutál völggyel a közepén, amolyan fordított háromszög elrendezésben, de a homok is kevés volt, meg a kövekből is sokáig kellett volna válogatnom, így jött ez a csontvázszerű dolog. Olyan, mintha egy kő-állat lapockája és gerince meredne elő a homokból. Szerintem fűszerű növényekkel jól mutatnának ezek a hosszúkás kövek. Nem nagyon látszik, de a fő kőre húztam fel a dombot, amiből nem látszik kb semmi ... Jobban fel kellett volna húznom a homokot a front üvegtől. Összességében elfogadnám itthonra a mostani elrendezés helyett, szóval meg vagyok vele elégedve, de fúrja az oldalam, hogy min úsztam el. :p Kíváncsi vagyok a véleményekre, hátha legközelebb jobban sikerül. ;)

A bal hátsó kő nem illik be a képbe. Illetve a jobboldalon a kis meredező sziklának és a fekvőnek is más a textúrája. Ahelyett kellett volna másikat választani.
15 perc alatt szerintem jó koncepció és igen ezt növényekkel fel lehet dobni. Tetszett!
 
983840_669063416442283_1206893982_n.jpg


Mondjuk lehet ezt önképzőkör formában is, itt van pl az enyém:

alapbaj: unalmas, szokásos kompozíció, 12 egy tucat
másik alapbaj: az egész egy leheletnyival balrább van az ideálisnál (ezt nem láttam amikor csináltam)
főbaj: a leghangsúlyosabb kő a legkevésbé látványos, a mintája sem illika többihez
albaj: nincs megcsinálva a talaj, rendesebben kellett volna söprögetnem (ezt ABSZOLUT nem láttam, nagyon meglepett végül, hogy képen ilyen lett)

ti még mit láttok amit én nem?

Csak hogy ehhez is hozzászóljak.

alapbaj: Attól hogy szokásos nem rossz! A művészetben (vegyük most a scapinget is annak ,mert valahol az) a szokásost néha csak egy hajszálnyi választja el a zseniálisan egyeditől!
másik alapbaj és főbaj: Egy megfelelő főkő választással mindkét gond meg lett volna oldva
albaj: Egyet értek! De szerintem ezt a hibát többen is elkövették!

Még egy valami! Ha a bal első követ kicsit elforgatod balra és a bal első sarok és a főkő közé teszed átlósan akkor szupi lett volna mert a textúrájuk futott volna.
 
Nah, most, hogy kiderült, mégis full gyökér vagyok a műfajhoz, csak egy kérdés merült fel bennem:
Mikor érkezik egy brutál adag red moor szállítmány? :D
 

Akkor így önképzés gyanánt a bal oldal egészen rendben van, a kis kő lehetne inkább kevéssé kicsi, vagyis nagyobb, a jobb oldalon lehetne még mit dolgozni.... Ú, ez rövid volt. Igazi koncepció nélkül, csak érzésből. próbáltam hosszúkásabb köveket keresni, de amiket kinéztem, azokat mire érte nyúltam, már elvitték.
 
Nah, most, hogy kiderült, mégis full gyökér vagyok a műfajhoz, csak egy kérdés merült fel bennem:
Mikor érkezik egy brutál adag red moor szállítmány? :D

Ez most kb akkorát szólt, mint az ingyenes növényeknél a tyúkos kép :)
 
szóval ez:
935737_669048836443741_1224941192_n.jpg

Bálint azt írtad ,hogy " Az én köveim szinte beleolvadtak a dekorba, mert nem a szép textúrájával kifelé használtam őket".

Hát igen ez a legnagyobb hiba!! Ezzel el is rontottad a külömben tök jó koncepciót!
Valamint szerintem egy ellentétes irányú kővel meg kellett volna törni az egy irányba mutató kövek látványát!
 
Azért talán az is számít, hogy kikkel épít az ember, mert nem egyedül van és nem másolhat, miközben csak jobbra és balra nézünk...néha. Erre szerintem tudatosan mindenki figyelt, még ha csak később is vette észre. Abban a körben voltam, ahol Talachi épített a bal oldalamon. Ő jobbról indította az elrendezést igen hamar. A 15-ös nem tudom ki volt, de ő meg azonnal balról kezdett el lefelé építkezni, így maradt az, hogy nem építkezhetek egyik irányból se lefelé, mert azonnal hasonló lenne az elrendezés. Maradt így egy sík elrendezés, ami szerintem élőben sokkal jobb volt mint a képen és a három aki egymás mellett nagyon harmonizált :) De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy sikerült minden kört úgy megépíteni, hogy nem lettek egymás mellett hasonló scapek. És aki nem próbálta, tényleg nem is tudja, hogy elég nehéz dolog ez, mert látja az ember, hogy mi készül mellette. Még az előttünk lévő elrendezést sem másoltuk le. Pl. én Pigáét szedtem szét és vittem vissza azt a rengeted követ, amit még az akvárium előtt hagyott.. Azt hiszem három körben, mert olyan nehezek voltak :cool:
 
Azért talán az is számít, hogy kikkel épít az ember, mert nem egyedül van és nem másolhat, miközben csak jobbra és balra nézünk...néha. Erre szerintem tudatosan mindenki figyelt, még ha csak később is vette észre. Abban a körben voltam, ahol Talachi épített a bal oldalamon. Ő jobbról indította az elrendezést igen hamar. A 15-ös nem tudom ki volt, de ő meg azonnal balról kezdett el lefelé építkezni, így maradt az, hogy nem építkezhetek egyik irányból se lefelé, mert azonnal hasonló lenne az elrendezés. Maradt így egy sík elrendezés, ami szerintem élőben sokkal jobb volt mint a képen és a három aki egymás mellett nagyon harmonizált :) De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy sikerült minden kört úgy megépíteni, hogy nem lettek egymás mellett hasonló scapek. És aki nem próbálta, tényleg nem is tudja, hogy elég nehéz dolog ez, mert látja az ember, hogy mi készül mellette. Még az előttünk lévő elrendezést sem másoltuk le. Pl. én Pigáét szedtem szét és vittem vissza azt a rengeted követ, amit még az akvárium előtt hagyott.. Azt hiszem három körben, mert olyan nehezek voltak :cool:

bocsi a kőrakásért amit ott hagytam,de mikor vége lett a körnek teljesen máshol voltak a gondolataim.Mondjuk a főkő egész nagy volt..:D:)
 
Back
Oldal tetejére