• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 200L Low tech

az igért képek (elnézést a sz@r minőségért)

szemből:
a1_2012_11_8_ax5slsv7fh.jpg


jobb oldal:
a1_2012_11_8_ds414lzoox.jpg


bal oldal:


a1_2012_11_8_tt2961a9yd.jpg


jövőhéten jön még néhány Anubias barteri nana és keresek még Microsoriumot
 
egy kis helyzetjelentés
jelenleg 6 órát világítok (15:00-kor kapcsol 60W majd 16:00-kor csatlakozik plusz 60W. 20:00-kor lekapcsol 60W majd 21:00-kor a megmaradt 60W is lekapcsol). Heti 2 vízcsere (30-40%) Napi 3ml Profito és 3ml Neptun carbo. Szépen indúlnak befele a növények.
 
Üdv!
Régen jelentkeztem. Ennek az az oka, hogy igazából nem tetszett az összkép az aksiról, ezért reset volt. Immáron táptalajjal ,új megvilágítással és rengeteg növénnyel és nem utolsó sorban ,határozottabb elképzeléssel

tehát ...:

indítás: 2012 december 5
akvárium: 100*50*40 /200L
világítás: DIY függesztett (még mindíg t8, következő átalakítás ezen lesz t5-re) 4*30w 6400K
aljzat: Tropica Plant Substrat táptalaj 5l , kb25l folyamihomok
szűrés: tetratec ex-1200 (Siporax + Matrix vegyesen, fullra feltöltve)
dekoráció: 2db RedMoor
tápozás: TPN+ , Neptun Liqui Carbo , élesztős co2

növények:
Pogostemon erectus
Pogostemon helferi
Hemianthus micranthemoides
Rotala rotundifolia
Limnophila sessiliflora
Anubias barteri var. nana
Marsilea hirsuta
Cryptocoryne wendtii
Cryptocoryne wendtii 'brown'
Cryptocoryne parva
Microsorum pteropus
Hydrocotyle Tripartita Japan
Spiky moss
Vesicularia ferriei 'Weeping'

Halak:
40db Paracheirodon innesi
2db Macrotocinclus affinis
2db Crossocheilus oblongus
+ X Sakura

képek hamarosan
 
Bal oldalt a Limnophila és jobb oldalt az Erectus idővel ki fog kerülni. Bár a bal oldal, lehet hogy idő előtt, mivel nagyon kopaszodik felfele. Ezt sejtettem is, hogy így lesz, mivel szereti az erős fényt. Ahogy nő, úgy árnyékolja be önmagát. Az egész sziget mögött rotala van ültetve. A bal oldal lehet kap egy kis Bacopa australis-t. A Hirsuta szépen terjeszkedik. 1 Tropicas steril ment bele indításnak. Van még valamennyi megmaradt levél belőle, de ezeket folyamatosan csipeszelgetem kifele a vízcserék alkalmával.
Jelenleg még 2szer cserélek 40% vizet hetente. Ami zavaró az a hirsuta között lévő bebarnult homok. Kicsit lentébb nyomtam és fentébb állítottam az esőztetőt. Mintha egy picit halványodna az elszineződés
 
Szia! Csatlakozom előttem szólókhoz, szép lesz, de nem látom a kövekre kötözött ricciát, pedig annyira szép volt! Minden estere látom diy függesztett lámpád van. Mi van ott hátul? Csak nem rézcső? Érdekelne a megoldás! Muti-muti-muti!!! :)
 
egy kicsit megutáltam a ricciát. Mindíg mindenhova beférkőzte magát. Így ebbe a medencébe már nem is került bele.
15mm*15mm-es zártszelvényből van csinálva a tartó. Maga a lámpa nem egy nagy dolog. 200-as PVC cső középen hosszába szétvágva. A végeket laminált parkettából oldottam meg és az egész lámpát feketére fúlytam. A csőveket MÜ2-es villanyszerelési cső tartóbilincse fogja. A Sarukat pedig csavaros sorkapocs szolgáltatja. A refi tükörlemezből lesz, amit még várom, hogy leszabja a bádogos. A függesztést bowdennel oldottam meg, amit 1-1 sorkapoccsal tudok állítani
 
egy kis helyzetjelentés.
A fekete hátteret lecseréltem lamináló fóliára. A szigetből kikerült az anubias. Folyamatosan hozta az újabbnál újabb leveleket és virágokat és már teljesen kibújt az árnyékból. Ennek algásodás volt a vége a leveleken. Ahoz képest, hogy lassú növekedésű, ahoz képest nekem nagyon szépen fejlődött. Helyére Anubias petite a jelölt. Bal oldalról is kekerült a Sessiliflora, mint azt már régebben is írtam ,hogy ki fogom venni. Helyét Hemianthus micranthemoides tölti be. Hátul a Rotala és elől a Hirsuta szépen fejlődik és szaporodik.A jobb oldalon gondolkozom, hogy mi lenne ha kapna vagy 2-3 kosár Parvula-t. A sima csapvizet mennyire tolerálja?
 
bekerült egy doboz Tropica 1-2-Grow Eleocharis sp. 'mini' és egy Bacopa australis a jobb oldalra a Pogostemon erectus helyére. Nagyon szép növény, de ő valahogy nem illet a képbe. Meglátom, hogy mi lesz a parvulával. Rengeteg kis tőre (kb 80-100) szedtem szét és nagyon közel egymáshoz beültettem. Ezennel nekem is megvolt az első igazán "pepecselős" ültetésem :)
A barna algám szépen lassan fogyatkozik. Rásegítek egy kis hígitott carboval
 
nagyon tetszika a Parvula szőnyeg. Mindenféleképp szeretném kipróbálni, hogy hogyan viselkedik nálam. Csapvízzel, 0.6 w/l fénynél. Bár tudod, ezt már sokszor beszéltük, hogy arányában alacsony az aksim és itt másképp viselkedik a fény hatása.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére