• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech 200L Low tech

kiscsige

Tapasztalt kertész
Sziasztok!

Ez egy kezdő akvarista naplója.
Valójában most került sor egy kis átalakítása és szeretném nyomon követni az akváriumom alakulását, fejlődését és ehez kérek tanácsokat, ötleteket, segítséget. Átalakítás oka:túl sokmindent szerettem volna egyszerre és elvesztem a nagy kuszaságban.

Adatok:
Méret: szélesség:100 x mélység:50 x magasság:40
Szűrés: Tetratec EX-1200 + Tetratec EX-400
Világítás: T8 3x30W 6400K + 2x30W 10000
Aljzat: folyamihomok
Dekoráció: 2db RedMoor + kb 15Kg kő (tufakő, helyi kőkereskedésből)
Növények: Rotala Rotundifolia, Pogostemon Helferi, Hemianthus Micranthemoides, Riccia fluitans
Tápozás: Easy Life Profito 4ml/nap + Neptun carbo 3ml/nap
Halak: 16db Petitella georgiae, 2db Macrotocinclus affinis
+ Sakura garnélák
 
első kérdésem a pontalga maitt merül fel. A héten kezdtem adagolni a carbo-t. (táppénzen vagyok és így van időm) A világításom 14:00-tól 21:00-ig megy. Én reggel 5:30-kor indulok melóba (már amikor nem vagyok tp-n) és álltalában este 18:00-19:00 körül jövök haza. Mikor lenne érdemes adagolnom a carbot? Igazából a növényeken semmi hiánytünet nincs és csak az alga miatt gondoltam az adagolására. Másmilyen algám nincs. Vízparamétereket SOHA NEM MÉRTEM! Így nem tudok foszfátszintet sem mondani. Mert ugye álltalában erre szoktak utalni
 
Két megjegyzés:
A 10000 Kelvines csöveket cseréld le 6500 Kelvinesre.
A világítást inkább állítsd át 15:00-tól 22:00-ig és adagold akkor a Carbo-t amikor hazaérsz. 5-6 óra alatt úgy is lebomlik.
 
kötözés és nyírás után:
a1_2012_10_19_q37fibju0k.jpg

halovány gyönge a képminőség, de jelenleg ez van :confused:
 
riccia. Benőtte az egész Red moort. Leszedtem és behálóztam az összes követ. Remélhetőleg lesz olyan, mint amilyennek elképzeltem
 
az átalakítás előtt eléggé megnőtt a HM és az átalakításnál elég rendesen visszavágtam. Viszont még mindíg van jónéhány hely, ahol fel van kopaszodva és el van barnulva. Érdemes lenne egy nagyon komoly visszanyírás? Vagy hagyjam és időval el fog tűnni?
DSCI0033_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nos,csináltam egy komoly visszanyírást a HM-en. Majdnem tar lett :D ezért visszavettem a fényből is 1 órát. Jelenleg 7 órát világítok
 
Nekem is volt ilyen HM mezőm egy nano akváriumba. Semmi baja nem lesz az alapos nyírástól, sőt legalább lehet pótolni a kopaszabb részeket a nyírások után ;)
 
egy kis helyzetjelentés
kaptam egy növényt és vele egy iszonyat planária telepet. Most megtanúltam egy életre, hogy előkezelés nélkül nem szabad betenni az aksiba még egy növényt sem! Egyik napról a másikra elárasztottak ezek a kis férgek. F@sza!
Mivel abszolut nem tudtam velük mit csinálni, ezért egy teljes takarítást csináltam. Kapott egy teljesen új arculatot az akvárium. Hamarosan dobok fel egy képet róla
 
egy kis helyzetjelentés
kaptam egy növényt és vele egy iszonyat planária telepet. Most megtanúltam egy életre, hogy előkezelés nélkül nem szabad betenni az aksiba még egy növényt sem! Egyik napról a másikra elárasztottak ezek a kis férgek. F@sza!
Mivel abszolut nem tudtam velük mit csinálni, ezért egy teljes takarítást csináltam. Kapott egy teljesen új arculatot az akvárium. Hamarosan dobok fel egy képet róla
Uhhh... :confused: Na gondolom ez most egy életre szóló tanulság volt... Pff... Ennél rosszabbat.
Azért várom a képet, kíváncsi vagyok mit alkottál. ;)
 
Uhhh... :confused: Na gondolom ez most egy életre szóló tanulság volt... Pff... Ennél rosszabbat.
Azért várom a képet, kíváncsi vagyok mit alkottál. ;)

Az biztos, hogy nagyon komoly tanúlság volt. Bízom benne, hogy más nem követi el ezt a hibát. Nem volt egy kellemes dolog nézni sem őket és az a procedúra, amit el kellet követni az újraindításnál. Új talaj, fertőtlenítés stb.

Mostmár csak mosolygok magamon, hogy mekkora pancser voltam :) No,de tudom, hogy érdemes volt akkor felkelnem , mert tanúltam valamit
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére