• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20 év, 400 liter

Szia4

Az IDEÁLIS a 23 fok lenne, de 20-25 között is teljesen jó.
22 vagy 23 legyen?
Eddig mindig 23 volt, de soha nem tünt el teljesen a fonal alga. (Most éppen piszok sok van. Arra gondolok, hogy hőmérséklettől erősen függ a CO2 beoldódás, és emelkedéssel (24-25 fok) kevesebb a CO2, illetve fluktuál a CO2 szint, ezért az alga)
 
Nalam hetek ota 27-28 fokos a viz mind a ket akvaban. A stau-n nem latok se itt, se ott, semmit. A nagy akvaban eleg sok fonal volt, mertem, a foszfat az egekben... 2. hete csokkentek a tapozason, szinte teljesen eltunt az alga..
 

Attachments

  • 20190627_200526.jpg
    20190627_200526.jpg
    123.9 KB · Megtekintések: 35
  • 20190627_200539.jpg
    20190627_200539.jpg
    324.5 KB · Megtekintések: 37
  • 20190627_200618.jpg
    20190627_200618.jpg
    295.7 KB · Megtekintések: 50
Nalam hetek ota 27-28 fokos a viz mind a ket akvaban. A stau-n nem latok se itt, se ott, semmit. A nagy akvaban eleg sok fonal volt, mertem, a foszfat az egekben... 2. hete csokkentek a tapozason, szinte teljesen eltunt az alga..
Akkor, talán talaj táp kell majd. Köszi a segítséget!
 
Én úgy tudom, hogy a legtöbb növény a hidegebb, 19-22 fokos vizet kedveli. Ennél magasabb hőmérsékleten csak kényelmi okokból (szobahőmérséklet), illetve az állatok igényeivel kompromisszumot kötve tartjuk a vizet.
 
Nalam hetek ota 27-28 fokos a viz mind a ket akvaban. A stau-n nem latok se itt, se ott, semmit. A nagy akvaban eleg sok fonal volt, mertem, a foszfat az egekben... 2. hete csokkentek a tapozason, szinte teljesen eltunt az alga..
Csak foszfát volt az egekben, vagy vele együtt a nitrát is?
 
Csak foszfát volt az egekben, vagy vele együtt a nitrát is?
A nitrat is magas volt. Csokkentettem a macro napi adagon. A vas 0.3, nitrat 25, foszfat 1.8 folott volt. Multheten vizcsere elott mar 1.6-1.8 kozott volt a foszfat. Tovabb csokkentettem a macron, szombaton merek ismet.. Sokkal kevesebb fonal van..
En is ugy tudom, a hidegebb vizet jobban kedvelik a novenyek, nalam a 25fokos lakasban 27-28-ig megy fel az akva vize. Gondolom a vilagitas es a szuro tesz ra 1-1 fokot.
 
Szeretnék TALAJ TÁP-ot készíteni. Első próbálkozásom csúfos kudarc lett. 100%-os bentonit bio macskalmot porrá törtem, átitattam mikró illetve makró táppal. Az elkészített masszá(ka)t kiszárítottam. Viszont a vízbe érés pillanatában, az első két centin porrá esett szét, nem sikerült benyomni a talajba.
Kéne némi segítség, vagy jó ötlet.
 
22 vagy 23 legyen?
Eddig mindig 23 volt, de soha nem tünt el teljesen a fonal alga. (Most éppen piszok sok van. Arra gondolok, hogy hőmérséklettől erősen függ a CO2 beoldódás, és emelkedéssel (24-25 fok) kevesebb a CO2, illetve fluktuál a CO2 szint, ezért az alga)

Nalam a kornyezeti adotsagokbol kifolyolag allandoan nyaron stabilasn 26-28 fokos az akvam es nincs fonalam. Telen lemegy 21-22 re es a CO beoldaon nem szoktam varialni es alga mentes marag. (kiveve a zold pontot). Szoval ez inkabb macro vagy szures gond lehet.
 
Komoly mellényúlásom volt, hogy az átalakítást MANADO-val végeztem. Az első perctől kezdve valami barnás por szerűség volt a növényeken. Barna algára tippeltem, de állítólag az erősen tapad, ez pedig „lerázható”, nyálkás porszerűség.

Amúgy , ugyanúgy néz ki mint a szűrőcsövekben idővel felgyülemlő barna trutyi, amit baktériumnak mondanak. A GA boltban próbáltam kideríteni, hogy létezhet-e baktérium ilyen módon az akvárium térben, de úgy néztek rám, mintha bolond lennék.

Gondoltam, hogy hátha a MANADO a ludas, így decembert vége felé kicseréltem az alatta, emelőnek használt lávakő zúzalékkal együtt Amazonia-ra. Kicsit szívtam a fogam, mert kélt és fél nagy zacskó ment bele.
20191227_200411.jpg
A halak már kezdik megszokni az átláthatatlan vizet :)
 
Egy EHEIM 2080 és egy 2180-as szűrő megy alatta és mégsem volt semmi flow, így két hete kiszedtem egy 20 literes vödörnyi mennyiségű Anunbiast. Ne tudjátok meg hogyan nézett ki a növénykupac közepe. Sajnos erről nincs kép. De most már, legalább mozog a víz az akváriumban.
 
Back
Oldal tetejére