• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20 év, 400 liter

Egy hete került be az akváriumba nagy mennyiségű bucephalandra (köszönöm @BlackOut) Ma viszont azt vettem észre, hogy soknak kilyukadt a levele. Gondolom, a tápozással nem tetszik nekik valami. Melyik tápanyag hiánya vagy többlete okoz levél lyukadást bucéknél? Más növényen nem találok hasonló tünetet.
Szerintem egy hét alatt nem fognak a jó állapotban lévő levelek kilyukadni csupán azért, mert nincs kálium. Persze ez nem jelenti azt, hogy biztosan van elég, de valószínűleg valami más történt a növényekkel.
 
A buce hárklis tud lenni a vízparaméter változásokra (ahogy megfigyeltem még alfajokon belül is nagy szórás van, vannak kifejezetten kényesek és strapabíróbbak is), ne lepődj meg, ha esetleg elmállasztják a leveleiket is...

Majd kihajt a rizómából újra.
 
Szerintem egy hét alatt nem fognak a jó állapotban lévő levelek kilyukadni csupán azért, mert nincs kálium. Persze ez nem jelenti azt, hogy biztosan van elég, de valószínűleg valami más történt a növényekkel.
Nekem is gyanús volt :) Azóta ismét megmértem a K szintet, de nekem most is NAGYON magasat mutat. Emellett mértem Nitrátot, Foszfátot és Vasat. Ezek megfelelőek.
 
A buce hárklis tud lenni a vízparaméter változásokra (ahogy megfigyeltem még alfajokon belül is nagy szórás van, vannak kifejezetten kényesek és strapabíróbbak is), ne lepődj meg, ha esetleg elmállasztják a leveleiket is...

Majd kihajt a rizómából újra.
Ez lehet az ok, mivel a két-három féle közül csak egynek vannak gondjai.
 
Van valakinek ötlete arra, hogy hogyan lehetne csökkenteni a Kálium szintet? Az Antagonizmus-Szinergizmus ábra alapján a Vas(Fe) és Mangán(Mn) segíti a Kálium(K) felszívódást, ezért kezdtem némi külön Vasat adagolni, viszont Mangánt csak mikró keverékkel tudok adni, az viszont sok mást is emel.
 
Egy hete került be az akváriumba nagy mennyiségű bucephalandra (köszönöm @BlackOut) Ma viszont azt vettem észre, hogy soknak kilyukadt a levele. Gondolom, a tápozással nem tetszik nekik valami. Melyik tápanyag hiánya vagy többlete okoz levél lyukadást bucéknél? Más növényen nem találok hasonló tünetet.
Szerintem ezek lyukasak voltak már akkor is mikor beraktad.
 
Technikai adatok: (csak a változásokat írtam itt le)

Szűres: Eheim 2080 valamint Eheim 2180

Szűrőanyag:
Az eredeti 2080-as töltete nem változott.
Az új Eheim 2081-be Seachem mátrix és klónja került. Kiegészítve, közel 500ml Seachem Purigennel.

Vilagítás:
3x kettő csövenként külön vezérelve WIFI-s elosztóval. Alaposan visszavettem a világítás időtartamát, mert már égnek állt a hajam a sok fonal algától. (Erről még később)

Aljzat:
a növénycserék idején, a konkrét helyen többnyire cserélem/feltöltöm a talajt agyag alapúval. Legutóbb került bele néhány marék JBL Manado is.


Tápozás: Nagyon sokat változott.
EI alapján porból kevert macró táp, és porból készített mikró táp. Maradt a 20ml/nap adagolás, de továbbra is úgy nagyjából mérem ki. (Szerintem, áltralában többet adok.) Maradt az Easy Carbo 20ml/nap.

Co2:
nagynyomású, 10kg-os „totya” palackkal, buborékszámlálóval, Aqua Medic 1000 külső reaktorral, 2 darab GA drop-checker-rel. A korábbi reduktort kicseréltem Green Aqua-s Oxyturbóra, mivel képtelen voltam szivárgásmentesen felcsavarozni a palackra.

Halak:
Jelenleg van bent 4+6db Vörösorrú torpedómárna (Puntius denisonii) és 2db Boesmani kalászhal (Melanotaenia boesemani).
A többi hal nagyjából maradt, mivel nem tudom kiszedni őket :(

Víz:
RO vizzel történik a vízcsere, de a TDS igy is magas. Már feladtam, hogy lágyvizes akváriumot csináljak ebből.
 
Mai vízparaméter mérés eredménye. (Értelemszerűen NO3 és NEM NO2, elirtam, nyomtatás előtt)
77283
 
Kiegyensúlyozottan van benne minden. A vas csak azért ilyen sok, mert tegnap délután nyomtam be egy külön adag mikrót.
 
Néha szokott lenne benne némi nitrát hiány. Ha nem mérem, akkor leghamarabb a tripartitán veszem észre, egyszerűen nem nő. Ha van nitrát, akkor sűrűn kell megtépni.
 
Postáznom kéne Anubiasokat. Hogyan kell csomagolni? Sok vízben, kevés vízben, vagy víz nélkül kell szállítani?
Előre is köszönöm a tanácsokat.
 
Sziasztok!
Tud valaki segíteni abban, hogy mekkora az IDEÁLIS vízhőmérséklete (ennek) az akváriumnak?
 
Másik!
Mitől pusztult ki a gyönyörű stau-m középről. Bár, még él, de igen pocsékul néz ki.
Feltűnően a víz melegedésekor kezdett romlani. Ha mégsem attól, akkor: esetleg talaj táp hiány, esetleg fényhiány?
 
Másik!
Mitől pusztult ki a gyönyörű stau-m középről. Bár, még él, de igen pocsékul néz ki.
Feltűnően a víz melegedésekor kezdett romlani. Ha mégsem attól, akkor: esetleg talaj táp hiány, esetleg fényhiány?
Nem tudjuk mennyire melegedett a vized, de 25 fölött már kevés növény érzi jól magát.
 
Back
Oldal tetejére