• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20 év, 400 liter

A sokszor nagyon magas CO2 szintet és viszonylag magas fényerőt a növények imádják, de a halak, főleg a Vörös neonok, és a Petitellák gyűlölik. Rendszeresen elbújnak, az egész napot a hátsó fal közelében a lehető legnagyobb árnyékban töltik. Alig mozognak és ránézésre sem érzik boldognak magukat.

Úgy gondolom, hogy viszonylag gyorsan ki kell alakítanom egy lowtech, halas akváriumot, ahova kimentem a halaimat. Szerintem nyitok neki majd egy új naplót. Majd lesz pár kérdésem, a nálam hozzáértőbbekhez.
 
Halak:
Mindig is voltak az akváriumban neonhalak és vörös neonhalak. Ugyancsak őslakók a Corydoras-ok. Pontos fajtájukat meg nem mondom, de már disznó nagyságúra nőttek; az egyik rendszeresen leikrázik, de hímet nem látok mellette, tehát kishal sincs. Pár éve vannak királylazacok, de nem tetszenek. Idén vásároltam talán 15 zebradániót, mivel soha nem volt korábban, és üresnek találtam a felső tíz centis vízréteget. Megbántam, mert nem annyira szépek, mint gondoltam. Velük együtt került be 15 ékfoltos razbóra (nem az apró fajta). Őket szeretem. Új jövevények az törpe szívóharcsák, az eredeti 15 példányból 5 már bizonyítottan elpusztult. Mindig van néhány petitella.

Víz:
Nálunk a csapvíz igen kemény, TDS 375, viszont cserébe igen kicsi a víznyomás. Nemrég vásároltam egy D&D 190l/nap-os RO készüléket. Mivel kicsi a nyomás, így nagyjából 80 liter csinál egy nap alatt. Kettő darab 60 literes hordóba gyűlik a víz. Van még kettő darab 20 literes hordócska, tehát a teljes vízcserém 160 litert szokott jelenteni. Az RO vizem TDS értéke 35 körül van. Emellett van desztilláló készülékem, amely 4 óra alatt csinál 4 liter desztillált vizet, aminek a TDS-e 2-3. A párolgás miatti utántöltést szoktam ebből végezni.

open
szia egy nyomásfokozó pumpa segítene a Ro és rosszviz arányon na meg persze gyorsabban is meglenne a vízmennyiséged! Az Ro szüröben tanácsos a betéteket félévente cserélni a membránt pedig TDS 50ppm felett cserélni! új membránnal 10ppm alatt kell hogy produkáljon! nyáron pedig megoldani a akváriumivíz hütéssét, tartósan 24 fok alatt tartani!
 
Képek megtekintése: JOBB EGÉR az feliraton, és Kép megnyitása új lapon.
Remélem, ha megnövök, és lesz 25 hozzászólásom, akkor már nem csak linket tudok beszúrni, hanem a képet is.
Linket képként csatolni tudsz újoncként is, a korlátozás elvileg csak a direkt feltöltésre vonatkozik. Szerintem rosszul csinálod, ezért nem jelenik meg. A drive-on NE! a címsorban szereplő linket másold, hanem kattints a képre jobb gombbal és válaszd a kép címének másolását, majd azt illeszd be ide képként, így mennie kell.
 
Linket képként csatolni tudsz újoncként is, a korlátozás elvileg csak a direkt feltöltésre vonatkozik. Szerintem rosszul csinálod, ezért nem jelenik meg. A drive-on NE! a címsorban szereplő linket másold, hanem kattints a képre jobb gombbal és válaszd a kép címének másolását, majd azt illeszd be ide képként, így mennie kell.
Nagyon köszönöm a tanácsot, valóban nem így csináltam, hanem a Drive által adott "hivatalos" megosztó linket emeltem be ide.
Viszont, meglett a 25 hozzászólásom (ez a 26-ik). Hol kell látnom a kép feltöltés indítását?
Meddig lehet szerkesztenem az eddigi hozzászólásaimat? Gondoltam, visszamenőlegesen is átírom a linkeket, vagy feltöltöm a képeket. Korábban tudtam még szerkeszteni őket, de most nem megy, lehetséges, hogy a "kedvelt" hozzászólások nem szerkeszthetők?
 
Nagyon köszönöm a tanácsot, valóban nem így csináltam, hanem a Drive által adott "hivatalos" megosztó linket emeltem be ide.
Viszont, meglett a 25 hozzászólásom (ez a 26-ik). Hol kell látnom a kép feltöltés indítását?
Meddig lehet szerkesztenem az eddigi hozzászólásaimat? Gondoltam, visszamenőlegesen is átírom a linkeket, vagy feltöltöm a képeket. Korábban tudtam még szerkeszteni őket, de most nem megy, lehetséges, hogy a "kedvelt" hozzászólások nem szerkeszthetők?
1 óráig tudod szerkeszteni. Utána már csak akkor ha elértél 1000 hozzászólást. Akkor örökre tudod szerkeszteni.

Én most egy képet se látok. Letörölted a Drive-os képeket?
 
1 óráig tudod szerkeszteni. Utána már csak akkor ha elértél 1000 hozzászólást. Akkor örökre tudod szerkeszteni.

Én most egy képet se látok. Letörölted a Drive-os képeket?

Néhány képet feltöltöttem, viszont nekem most is megjelennek az eredetiek is a JOBB egér gombos megnyitásra
 
Azért mert neked van accountod a saját google drive-os fiókodhoz, nekem nincs. :D

Lépj be egy másik böngészőbe amiben a gmailbe nem vagy belépve
google által készített NYILVÁNOS linkeket használtam. Bárki megtekintheti a képeket, JOBB-egér gombbal indítva. Kipróbáltam két másik ember gépén :)
 
Megérkezett az egyik Chihiros Doctor, vagy alitól vagy az öbölből, a kínai címke alapján képtelen vagyok eldönteni. A másik még úton van.
doctor1.jpg

Nem tudtam ennél mélyebbre tenni, mert akkor vagy a Bolbitis Heudelotii-be vagy a Pogostemon Stellata-ba nyomná direktbe a buborékokat. Szerintetek tegyem lejjebb? Attól félek, hogy összeállnának a buborékok a levelek alatt és nem szóródnának rendesen szét.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az igy megjelenő oxygénnek lesz-e pozitív hatása a halakra, illetve negatív az algára. Itt a fórumon olvastam valahol, hogy a halak jobban bírják a magas CO2 szintet, ha van Twinstar/Doctor.
 
Szerintetek a CO2 droptest-et befolyásolja az oxygén jelenléte, vagy tényleg csak a CO2-re reagál? Magyarul, kell-e arrébb vinnem, vagy maradhat.
 
Megérkezett az egyik Chihiros Doctor, vagy alitól vagy az öbölből, a kínai címke alapján képtelen vagyok eldönteni. A másik még úton van.
View attachment 67060

Nem tudtam ennél mélyebbre tenni, mert akkor vagy a Bolbitis Heudelotii-be vagy a Pogostemon Stellata-ba nyomná direktbe a buborékokat. Szerintetek tegyem lejjebb? Attól félek, hogy összeállnának a buborékok a levelek alatt és nem szóródnának rendesen szét.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az igy megjelenő oxygénnek lesz-e pozitív hatása a halakra, illetve negatív az algára. Itt a fórumon olvastam valahol, hogy a halak jobban bírják a magas CO2 szintet, ha van Twinstar/Doctor.
A reaktor buborékai semmilyen szerepet nem játszanak. A reaktor sokkolja a vizet és közben "fertőtlenít". A buborék melléktermék. A mélységnek sincs szerepe. csak annyiban, hogy olyan helyre kell ahol forog a víz. Ha a vízszinttől 1cm-re teszed egy eldugott sarokba, akkor valószínűleg nem olyan hatékony.
 
Tudtok javasolni valami tutti (és hatékony) módszert a halak kifogására. Készítettem egy halas akváriumot és a nagyból áttelepíteném a halak nagyrészét, h emelhessem itt a CO2-t. De képtelen vagyok elkapni őket. Bebújnak a növények közé, és amúgy is igen gyorsak. Párszáz forintért kapható zöld hálóim vannak egy bazinagy, meg egy kicsinyke. :)
 
Az egyik kézzel közelíts feléjük amitől megijednek és a másik kezedben lévő háló felé fognak úszni így el tudod kapni őket. Ez az optimális verzió, persze nem mindig megy ilyen könnyen és a nagyon gyors halaknál nem működik ( sziámi ormányos márna pl ).
 
Back
Oldal tetejére