• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 20 év, 400 liter

Chihiros A601 (nem plusszos) lámpát 80cm széles (halas) akváriumhoz kell használnom, viszont csak a fix (plexi) lábam van. Nagy szükségem lenne egy állítható lábkészletre, vagy esetleg egy fellógató készletre A601-hez.
 
Én úgy tudom, h a keletkező aktív oxigén "támadja" az algákat és a baktériumokat.
Amúgy az eszközzel egyetlen bajom van, h lényegében megszűnt a kristálytiszta víz, mivel a rengeteg apró buborék opálosítja az akváriumot :(
150cm-es akváriumhoz eredetileg, kettőt rendeltem, de csak az egyiket tettem be, mert a másikat a halas akváriumban használom. Azon az oldalon, ahol bent van szebbek a növények és némileg, kevesebb a fonalalga.
 
Én úgy tudom, h a keletkező aktív oxigén "támadja" az algákat és a baktériumokat.
Amúgy az eszközzel egyetlen bajom van, h lényegében megszűnt a kristálytiszta víz, mivel a rengeteg apró buborék opálosítja az akváriumot :(
150cm-es akváriumhoz eredetileg, kettőt rendeltem, de csak az egyiket tettem be, mert a másikat a halas akváriumban használom. Azon az oldalon, ahol bent van szebbek a növények és némileg, kevesebb a fonalalga.

Hát nem kell annak állandóan mennie :) Menjen akkor (időzítve), amikor nem vagy otthon és nem látod az akváriumot. (De ne éjszaka, hagyjuk aludni a halakat.)
 
Én úgy tudom, h a keletkező aktív oxigén "támadja" az algákat és a baktériumokat.
Amúgy az eszközzel egyetlen bajom van, h lényegében megszűnt a kristálytiszta víz, mivel a rengeteg apró buborék opálosítja az akváriumot :(
150cm-es akváriumhoz eredetileg, kettőt rendeltem, de csak az egyiket tettem be, mert a másikat a halas akváriumban használom. Azon az oldalon, ahol bent van szebbek a növények és némileg, kevesebb a fonalalga.
én nem a készülékben keresném a hibát a víz opálosságával kapcsolatossan! biztossan nem a buborékok opálosítják a vizet! akkor mindannyiunknál opálos lenne a víz! nálampl kristály tiszta! o_O
 
Távolról opálos, közelről látszanak a hihetetlenül apró buborékok :)
A készülékben nincs hiba, működik, ahogy kell.
 
Nagyjából egy hete bekerül 10 Amano, három Sziámi algaevő és három süncsiga. Az Amanok nagyon szép, nagy növésűek, de a algázók igen nyeszlet kis halacskák. A garnélák majdnem teljesen eltűntek, kettőt láttam belőlük összesen. Pedig igen mulatságosak voltak ahogyan táplálkoztak. Az algázók folyamatosan szem előtt vannak, és esznek is. Jópofák.
 
Néhány kép az átalakításról

Kiinduló állapot
View attachment 71960

Ilyen amikor, ADA Aqua Soil Poweder Malaya-t, közvetlenül a működő akváriumba töltjük be
View attachment 71961

Ilyen lett az átalakítás végén
View attachment 71962

Mai állapot
View attachment 71963
Jó ötletet adtál. Nekem is fix ideám a háttér, ami a "növényeseknél" kifejezetten üldözendő. Viszont most az előtérbe is szeretnék sziklát tenni, de valahogy nem állt össze a kép, hogy miként tegyem? (pedig egész jó a képzelőerőm 3D-ben...)
A megoldást átveszem tőled: közvetlenül az oldalfalhoz illeszteni, és a tetején kiképezni egy teraszt.
Egyelőre nem tudom, hogy vágjam le egyenesen? Szórakozzak kis Flex-el, vagy vigyem el egy sírköveshez, és fél perc alatt levágja gyönyörűen, egyenesen?
 
Szeretnék foszfort adagolni zöld pontalga ellen. KH2PO4 porom van itthon. Porként adagoljam, vagy keverjem be. Szerintem, végigolvastam az összes tápozásról szóló témát, de nem találok EHHEZ keverési arányt. Jelenleg Green Aqua Micro+Macro + Easy Carbo megy, bruttó 400l-hez 20-20-20ml. Üvegen nem sok pontalga van, de az Anubias-on inkább akad.
 
Szia @evavigh!
Van esetleg hasonló recepted Nitrátra (KNO3) is?
Időten idők óta nem mértem Nitrátot, mivel korábban a túl magas (vezetékes vízből) nitrát szint volt a gond. Azóta, csak RO vizzel cserélek vizet, igy sikerült a TDS-t lehozni 250 körülre, vizcsere után.
Most viszont mérten PO4 szintet: eszméletlenül magas lett, SÖTÉTKÉK a JBL teszt, míg - tápozás ELŐTT - az NO3 szint szinte érzékelhetetlen (JBL alig sárgul).
GA tápozás után közvetlenül az NO3, 10-15 közé emelkedett fel.
Úgy gondolom, hogy szükséges lesz Nitrát pótlás, vagy kevert vizes vízcsere. Igazság szerint a Nitrát pótlás jobban tetszene.
 
Egy hete került be az akváriumba nagy mennyiségű bucephalandra (köszönöm @BlackOut) Ma viszont azt vettem észre, hogy soknak kilyukadt a levele. Gondolom, a tápozással nem tetszik nekik valami. Melyik tápanyag hiánya vagy többlete okoz levél lyukadást bucéknél? Más növényen nem találok hasonló tünetet.
 
Kálium hiányra tippelek. Visszafogtam egy kicsit a káliumot, mert a JBL kálium teszt szerint az egekben volt.
 
Back
Oldal tetejére