• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növény-lak

Tegnap megérkezett a reduktorom is.:D
Ma kipróbáltuk, és eddig rendesen teszi a dolgát. A tűszeleppel nagyon finoman tudtam adagolni a gázt. 3 bar-on működik. Kb. 2 órája van rajta, de eddig nem csökken a nyomás. A mágnesszelep is működik, és szinte nem is melegszik.
Íme:
SDC17648.jpg
 
Ismét tanácsot kérnék! GA wellness csomagot vettem a tápozáshoz. Végig olvastam a topic-ot, de teljes a kavar a fejemben. Akkor most hogyan is kell tápozni indításkor? A mennyiségekre lennék kiváncsi. A GA honlapján indításhoz 2.8 ml/20l/nap az ajánlott. Az én akimhoz szerintetek ez jó lesz? Illetve a másik problémám, hogy a munkám miatt lesz az első héten, hogy nem minden nap tudok vizet cserélni. Lesz egy alkalom legalább, amikor egy nap kimarad. Ez mennyire okoz gondot?
 
Ha megnézed a táblázatot, ott egyértelműen kiszámítható, hogy 2 napi 50% vízcsere esetén 2,8 ml/20l/nap, heti 50% vízcsere 1 ml/20l/nap, stb.
Értelemszerűen ha ritkábban cserélsz vizet, csak heti 2 alkalommal pl., akkor a táblázat annak megfelelő adata alapján tápozol 2 ml/20L/nap mennyiségben, illetve ha kevesebb vizet cserélsz, akkor is máskép kell tápozni.

Ha újjak a növények, és nem zselések, első héten nem is feltétlen szükséges a tápozás. Ha sok a zselés, akkor első naptól jó, ha tápozol.

A táblázatot itt találod meg a termék leírásban.
 
Köszönöm a segítséget!:)
Főleg zselés növények lesznek, úgyhogy első naptól tápozni fogok. A co2 is menni fog rögtön.
 
Sok türelemet az ültetéshez ;)
Tudom miről beszélek, mert én is pár napja indítottam kezdőként az akváriumomat.....

Várom én is a fejleményeket!
 
Ma eljött a nagy nap, elindítottam az akit. Nagyon elfáradtam, úgyhogy majd holnap teszek fel képeket. Most pihentetem a hátam.:)
 
Tegnap megérkezett a reduktorom is.:D
Ma kipróbáltuk, és eddig rendesen teszi a dolgát. A tűszeleppel nagyon finoman tudtam adagolni a gázt. 3 bar-on működik. Kb. 2 órája van rajta, de eddig nem csökken a nyomás. A mágnesszelep is működik, és szinte nem is melegszik.
Íme:
SDC17648.jpg
Szia.
A reduktorral kapcsolatban,ez teljesen jo volt csatlakozasugyileg a palackra ?
En is neztem ezt a koplett szettet,ha a tavoli orszag gyermekerol beszelunk.
Es latom eu szabvanyos a magneskapcsolo dugalj resze is.
Ha leirnad a tapasztalataidat a mukodessel kapcsolatban megkoszonnem [emoji6]
 
Ez nem annyira távoli ország, csak kevésbé.:D
Minden gond nélkül ráment a 2kg-os tűzoltó palackra, nem kellett hozzá semmilyen külön csatlakozás. 3 bar-on dolgozik, a tűszelepe nagyon finoman állítható. Ma kezdi élesben, mindenképp beszámolok majd!:)
EU csatalkozóval kértem, azt is kaptam.
 
Nos, elöljáróban annyit, hogy ez az első növényes akim, kérlek benneteket, hogy így nézzétek! Nem versenyre készült, csak tanulni szeretnék, tapasztalatokat gyűjteni.:oops:

Először is jött az aljzatmosás. Hát, a manado-ban van kihívás. Több, mint egy óra próbálkozás után a harisnyás módszer vált be. Ezzel teljesen tiszta lett. Borzasztó trutyi jött le róla.
Ezután jött a legózás, bár sok minden nem került bele. A köveket itt vettem Szolnokon. A választék borzasztó, örültem, hogy ez is volt.
SDC17654.jpg


SDC17656.jpg

Bekerült a táptalaj és némi baci is:
SDC17659.jpg


Ültetésre kész:
SDC17661.jpg


A növények előkészítése a fél délutánomat elvette, de nagyon élveztem.
Elelocharis parvula mini
Pogostemon helferi
Vesicularia dubayna "Christmas" moha
Nymphoides SP "Taiwan"
Ammania bonsai
Alternanthera Reinickii mini
Beültetve:
20140906_160326.jpg


A lily-t a drága párom csinálta. Sütöttem is neki ma finom pizzát.:shame:

A DC-t most tesztelem a difi felett, mert a túloldalon nem csinált semmit. Kiváncsi vagyok, hogy itt bezöldül-e? A lily szépen letolja a bubikat a felszínről, de a fánál nem nagyon látok belőle. Ha nincs bubi a beszívó ág körül, akkor ott nincs CO2 sem? Vagy csak annyira apró, hogy nem látom? Bár fehér fal van mögötte, így is meregetnem kell a szemem rendesen!
Mivel késő este lettem kész, így nem is ment a lámpa csak fél órát, hogy mégis lássuk, hogy mit alkottunk. Ma megkapták az első adag tápot is.
A szűrő remekül indult, semmi gond nem volt vele. Annyira halkan dolgozik, hogy reggel oda kellett hajolnom, hogy halljam.:D
Egyedül a bazi vastag cső okozott gondot, mert mindenhova tekeredett, csak jó helyre nem. Alaposan ki kellett támogatnunk a befolyó ágat, hogy a helyén maradjon.o_O
Ma még szórakoztunk az időkapcsolókkal, de már azok is rendesen működnek.
Pár bubit már eregettek a növények is. A fán a moha kicsit viseltesnek tűnik, remélem, hogy magához tér!
Két naponta fogok vizet cserélni, a munkám sajnos ilyen. Remélem, hogy azért ez nem lesz gond.
A víz még homályos kicsit, de gondolom ez a baci kultúrának is köszönhető. A fán már most látszik a fehér trutyi, pedig takarító brigád még jó ideig nem lesz.o_O

Összességében már hónapok óta vártam ezt a napot, és most nagyon boldog vagyok. Nem a leggyönyörűbb, de az enyém és remélem, hogy azért valamit majd ki tudok hozni belőle!:happy:
 
Szuper lett. Ha a co2 beoldódik nincsenek bubik. Lehet a bubi számon kell emelned de a dc csak lehet hogy egy óra mulva mutatja a valóságot.
 
Köszönöm!:)
Most 2 bubi/sec körül megy. Raktam mögé sötet hátteret, úgy már látszik némi buborék. Vissza tettem a a dc-t a helyére, mert a túloldalon szépen bezöldült.
 
Back
Oldal tetejére