• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
Ez fontos volt megkérdeznem és a " flórával" igazad volt, de nézd el nekem, mert 2 napja ügyelek a mentőknél! Csak éjjel aludtam otthon pár órát!Tehát akkor vízcserék mérés nélkül, és 2 hét múlva jöhetnek a rákok! De milyen tápoldatokat kell használni ilyenkor? Carbot kell használni már?
Attól függ milyen tápoldatra gondolsz.
Carbo:Erre megint csak azt tudom mondani ,ahány ember annyi szokás.
Van aki a kezdetektől tolja ,de van olyan is aki azt mondja ,hogy felesleges.:whistle::)
 
itt mire gondolsz? Növényekre, vagy állatokra?
Bár én tudom melyik mit jelent de azért nem értem ,hogy egy magyar fórumon miért nem magyar elnevezéseket használunk. Miért vannak sokan beleszerelmesedve az angol elnevezésekbe? Én magyar vagyok és büszke vagyok rá, ezért (pár esettől eltekintve) magyarul is beszélek és a naplómnak is magyar nevet adok. Nem kifejezetten @Evereka ra gondolok csak úgy általánosságban. Bocs az offért.
 
Bár én tudom melyik mit jelent de azért nem értem ,hogy egy magyar fórumon miért nem magyar elnevezéseket használunk. Miért vannak sokan beleszerelmesedve az angol elnevezésekbe? Én magyar vagyok és büszke vagyok rá, ezért (pár esettől eltekintve) magyarul is beszélek és a naplómnak is magyar nevet adok. Nem kifejezetten @Evereka ra gondolok csak úgy általánosságban. Bocs az offért.
Azért használsz te is egy kicsit.;) (off)
 
250ml Mic-Mac Carbo
Szerintem nagyon jó választás!(y) Nekem csak egyetlen bajom volt vele, Nitrogént is tartalaz ami alap esetben kell, de nálam a nagy halak és túltelepítettség miatt brutál megemelkedett. Mondjuk ez nem a táp hibája, inkább az én kezdeti hülyeségem.
 
Utoljára módosított:
Tavaly nyár óta leszoktam a szép "magyar" káromkodásról itt a fórumon ,mert elcsattant pár 18-as karinkás szó ,azóta csak a GERONIMO van. @viktorlantos és a régebbi fórumozók emlékezhetnek rá:LOL:.De neked @Robotpilóta megígérem nem fogom kiírni többet ,hogy flóra és fauna.(y)
Megjegyzem én már nagyon sokszor találkoztam itt a fórumon ezekkel,ergo nem csak én használtam.Nem sértődésből írom ezen gondolatokat,csak egy olyan környezetben mint ez a fórum ahol napi szinten elhangzik pl a SCAPE ,vagy az AQUQSCAPING szó szerintem belefér .Itt megemlítendő ,hogy még csak angolul sem tudok:whistle::)(na jó pár szót igen).De ezen szerintem kár lovagolni ,inkább segítsünk @Juhász Zoltán Norbert -nek ,hogy szép akváriuma legyen.
@Robotpilóta .....Boldog új évet ;)
@Evereka ezért is írtam ,hogy nem konkrétan rád gondoltam meg különösebben nincs is bajom ezzel csak nem értem. Amúgy senkit nem szerettem volna megbántani ezért aki bántónak vette attól elnézést kérek.! De a véleményem attól még nem változik. Persze itt csak vendég vagyok és nem észt osztani akarok.
 
@Evereka ezért is írtam ,hogy nem konkrétan rád gondoltam meg különösebben nincs is bajom ezzel csak nem értem. Amúgy senkit nem szerettem volna megbántani ezért aki bántónak vette attól elnézést kérek.! De a véleményem attól még nem változik. Persze itt csak vendég vagyok és nem észt osztani akarok.
Semmi gond részemről ,csak egy ilyen környezetben mint ez a fórum nem tudod elkerülni ,hogy ne láss ilyent.Napi szinten találkozhatsz pl.a scape - aquascaping - layout kifejezésekkel.Én is magyar vagyok ,ide születtem,védtem anno kis hazánkat is,de én nem akadok ezeken fenn.Ilyenkor mikor nem tudok valamit előveszem a jó öreg Google Translate-et,bocsi Fordítót.
Sőt ,engem már néha az flusztrál hogy nem tudok még angolul.Pedig milyen jó lenne magtanulni.:whistle:21.század nesze neked:);)
 
Sziasztok... gondolom jo helyre teszem kerdesem ha meg nem bocsi... tehat a kerdesem az lenne h heti egyszer 15-20% cserelem a vizet az aksiba csapvizel kezelve tetra aquasafefel... mi lesz ha desztilalt vizzel csinalnam a cseret?
 
Sziasztok... gondolom jo helyre teszem kerdesem ha meg nem bocsi... tehat a kerdesem az lenne h heti egyszer 15-20% cserelem a vizet az aksiba csapvizel kezelve tetra aquasafefel... mi lesz ha desztilalt vizzel csinalnam a cseret?
Szia!
Ez a mennyiség nagyon kevés, közelíts az 50%-hoz!Amelyikre rá van írva hogy akvarisztikai felhasználásra alkalmas, azzal nyugodtan. ;-)
 
Sziasztok!
A kérdésem a legvégére hagyom, előtte leírom a fontosabb tudnivalókat az askimról :)
Low-tech növényese akvárium 108 l-es, dec 28-án indult
RO vizet használunk és sózunk vissza
48W al vilagitunk 5h naponta (17.00-23.00-ig)
Ada talaj 18l, amazoniai, a legtápdúsabb
2 l tropika taptalaj
3 liter Matrix trop a szűrőanyag 1050 l/h vízforgatással
A paraméterek a következők:
a PH ~ 6,5
a viz kemenyseg ~5,5GH
tápozás: 17ml micro, 17 ml macro, 3ml carbo
vízcsere után 11 csepp Ada bacter es 22 csepp piton git kerül bele
állatok: 14 amano, 2 geb
Majdnem három héten keresztül napi 50%-os vízcserét azért látunk még mindig szükségesnek,
mert a nitrit szint nagyon magas (NO2 1mg/l), mérgező lehet az állatok számára.

Nem értem, hogy ennyi idő után miért alkalmatlan a vizem arra, hogy állatokat nyugodt szívvel rakhassak bele...:(

Megtisztelő válaszotokat előre is köszönöm!!!
 
Back
Oldal tetejére