• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valley of Dreams

és egy nagy kérdésem lenne, hátha megtiszteltek, a Hemianthus Micranthemoides is szenved. Amit azért nem értek, mert az első volt aki szépen megindult, sőt hatalmasat nőtt az első két hétben. Majd azt vettem észre, hogy bebarnult a szára, középső része, így levágtam jócskán, kicsit hajtott újat, de nem akar visszazöldülni eredeti színére.

View attachment 28380
A dc szerint a co kevés bár lehet reggeli kép vagy pont vízcsere után vagy. Ha nem, akkor a növények növekedésével emelni kell a co szintet illetve a tápanyag mennyiségét is.
 
Utoljára módosított:
1.hónap örömére... és persze @H. Gábor kérésére ( mert nem felejtek :) :) :) )

View attachment 28518
Azt kell, mondjam, még mindíg tetszik. Szépen alakul. Ahogy olvastam, azért kell küzdeni a sikerért. Ez így is van jól.
Csak így tovább! Ha most nem leszel türelmetlen, akkor nagyon szép aki lesz belőle. Elég jól mutatja magát fotón is, úgyhogy simán nevezhetsz majd vele a versenyekre.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Azt kell, mondjam, még mindíg tetszik. Szépen alakul. Ahogy olvastam, azért kell küzdeni a sikerért. Ez így is van jól.
Csak így tovább! Ha most nem leszel türelmetlen, akkor nagyon szép aki lesz belőle. Elég jól mutatja magát fotón is, úgyhogy simán nevezhetsz majd vele a versenyekre.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

köszönöm. igyekszem.
 
Azt a bal oldali üres foltot még beültetném, és csinálnék egy 1.0-ás versenyképet, szerintem jól összeállt.(y) Aztán második felvonásban a mélységérzetre mennék rá, kicsit tájkép jelleget csinálnék belőle a bal hátsó sarok átrendezésével (ez rontja az arányokat).

Köszönöm az észrevételeket! Bal oldali üres foltban akarok adni egy esélyt a Micranthemum Monte Carlonak, hogy azt "bevegye", ha nem, akkor igen, majd dobok oda pár új tövet. A bal hátsó sarkot a rossz növény választással rontottam el, de nincs szívem kiszedni a Staurogyne-t, ő a legszebb talán az Ammania Bonsaiok mellett. Eredetileg oda is Hemianthus micranthemoides ment volna, de elfogyott, ezért ment a Staurogyne. Még a kövekkel játszom majd, és meglátjuk. Versenykép, pfff, kösz a bizalmat, de még nem annyira egészségesek a növények. Megpróbálom most kicsit jobban tolni a Co2-t, kicsit a tápot, aztán meglátjuk. Maximalizmusom nem ismer határokat...

zs
 
Megpróbálom most kicsit jobban tolni a Co2-t, kicsit a tápot, aztán meglátjuk.
Szerintem ne tedd. Ne keresd a bajt :) Olyan növényeid vannak, amik szétfeszítik majd az akvát ha nem nyírod őket rendszeresen. Értem én, hogy az elején gyorsabb fejlődést szeretnél, de később meg lassítani akarsz majd. A több táp és CO2 mellé több fény dukál, vsz behúzza jobban a GSA-t, erre semmi szükség szerintem. Adj még egy kis időt a növényeknek, hogy kirúgják magukat. Ha nem teszik, még később is ráérsz rákapcsolni, most tök jó minden (y)
Ha szeretnél kísérletezni - vállalva a kockázatot - akkor nem szóltam, hajrá!
 
Szerintem ne tedd. Ne keresd a bajt :) Olyan növényeid vannak, amik szétfeszítik majd az akvát ha nem nyírod őket rendszeresen. Értem én, hogy az elején gyorsabb fejlődést szeretnél, de később meg lassítani akarsz majd. A több táp és CO2 mellé több fény dukál, vsz behúzza jobban a GSA-t, erre semmi szükség szerintem. Adj még egy kis időt a növényeknek, hogy kirúgják magukat. Ha nem teszik, még később is ráérsz rákapcsolni, most tök jó minden (y)
Ha szeretnél kísérletezni - vállalva a kockázatot - akkor nem szóltam, hajrá!

köszönöm a hozzászolást! na csak van értelme egy naplónak :) megfogadom tanácsaid.
 
Sziasztok! Újabb érdekes kérdés, azaz nyilván nekem az, mert nem tudom mi ez? Megjelent néhány darab...
0d0eb84e8cc267fd841be768ed62ab04.jpg
08d9ddb60b9538ba8c24499057a84641.jpg


Nem az algára gondolok [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Kösz
 
És az olvasó tábor megtartása végett, aki elsőnek helyesen válaszol, hogy hány garnéla van a képen, egy sört nyer. [emoji1]

Telefonos, de különben hol a kihívás [emoji1]

e250aaae7ab8d6bba7f1e6da3e4548eb.jpg
 
Sziasztok! Újabb érdekes kérdés, azaz nyilván nekem az, mert nem tudom mi ez? Megjelent néhány darab...
0d0eb84e8cc267fd841be768ed62ab04.jpg
08d9ddb60b9538ba8c24499057a84641.jpg


Nem az algára gondolok [emoji1] [emoji1] [emoji1]

Kösz
Szerintem hólyagcsiga, de nem látszik jól. Ha az, akkor addig szedd ki amíg tudod!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Ez itt most nekem kedvez, mert így nem tudjátok a hatodikat cáfolni :) Ha összesen csak 5 van az akváriumban, na az szívás .

egy pillanatra azért sikerült elbizonytalanítanod, nagyon jó próbálkozás volt! jár érte a sör, már csak az időpontot és helyszínt kell kitalálni, de mivel eddig Tőletek hallottam, most én mondom , "türelem, türelem" :) :) :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére