• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valley of Dreams

na jó, bevallom, nem bírtam magammal, és a csöveket, ki-, befolyókat is tisztítottam. Féltem tőle, mint a tűztől, de 15 perc alatt megcsináltam, nagyon büszke voltam magamra :) Azért Amano bácsiék tudnak, mert a cső tisztító valami parádés, milyen könnyen használható és mennyire hatékony.

köszi, hogy benéztél.
 
Nagyon szépen fejlődik az akvárium, szépek a növények és a mohák is kezdenek benőni mindent szépen, jól alakul minden :) Bejön ez az elrendezés, ügyesen megoldottad.
A cső tisztítást én négy hónappal a szűrő indítás után csináltam meg mikor már jól be voltak barnulva a csövek, most csütörtökön. Igazából el is felejtettem hogy mekkora ereje van a 2273 szűrőmnek, nem hittem volna hogy így le tudja fogni a csőben lerakódott kosz, mostmár a co2 is jól beoldódik és az áramlás is sokkal jobb lett. Ezért is megéri takarítani a csöveket. :)
Nem tudom jól látszik a képen, a CO2 szint rendben van? mintha kékes lenne a DC de lehet csak a kép csal. :) Az akva hátulján van fólia vagy a fal színe ilyen?
 
Nagyon szépen fejlődik az akvárium, szépek a növények és a mohák is kezdenek benőni mindent szépen, jól alakul minden :) Bejön ez az elrendezés, ügyesen megoldottad.
A cső tisztítást én négy hónappal a szűrő indítás után csináltam meg mikor már jól be voltak barnulva a csövek, most csütörtökön. Igazából el is felejtettem hogy mekkora ereje van a 2273 szűrőmnek, nem hittem volna hogy így le tudja fogni a csőben lerakódott kosz, mostmár a co2 is jól beoldódik és az áramlás is sokkal jobb lett. Ezért is megéri takarítani a csöveket. :)
Nem tudom jól látszik a képen, a CO2 szint rendben van? mintha kékes lenne a DC de lehet csak a kép csal. :) Az akva hátulján van fólia vagy a fal színe ilyen?
Köszönöm. Inkább türkiz, de lehet kicsit kell majd emelnem, csak nehéz beállítani, így inkább nem bántom. A fal színe. Ragasztottam hátfalat, de ronda lett, így levettem.
 
Köszönöm. Inkább türkiz, de lehet kicsit kell majd emelnem, csak nehéz beállítani, így inkább nem bántom. A fal színe. Ragasztottam hátfalat, de ronda lett, így levettem.

Nem rossz így sem a háttér csak kíváncsi voltam :)
Én a helyedben akkor picit emelnék a szén-dioxidon, három hete mióta sikerült beállítanom az én rendszerem tökéletesen az itt kertészkedők segítségével (amit köszönök mindenkinek) és a tápozást persze hozzá, azóta a növényeim gyökeres változáson mentek keresztül, szebb levelek, élénkebb színek, bubizás, minden ami kell, látszik hogy jól érzik magukat. Mondjuk a napokban megviccelt a DC folyadék, csak sötétzöld és kék között mozgott, lecseréltem és szépen átváltozott már majdnem hogy a sárgáig, picit állítottam is a beoldáson visszafele.
Oxyturbo reduktorod van? Az A'la GA-ból úgy gondolom hogy az lehet :D Egy picit hozzá érsz a tűszelephez és már emelkedik is a bubiszám egy picivel, nagyon érzékeny az tény, rá kell érezni. :)
 
Boldog szülinapot!
Kerüljön az alga messzire, hogy minél kevesebbet kelljen csiszolnod, és több időt gyönyörködnöd a művedben. Klassz lett! A ragyogó tiszta csövekért külön kalapemelés!(y)
 
egy kis segítségkérés...

ez szőralga? szakállnak kicsi :), olyan moszatosan belepi a marsileat, a parvulát és a mohában vélem felfedezni. bocs a képért, telefonos... 3 napja dolgoznak a takarítók, de mintha ehhez nem nyúlnának, vagy csak türelmetlen vagyok megint? próbáltam "leszívni", de annál jobban "kapaszkodik".

vélemény?

köszönöm előre is!

20170322_192423.jpg
 
A kis áramlású részeken nálam is elő szokott fordulni, de fogkefével/csipesszel könnyen kiszedhető. Én haj- és/vagy cérnaalgára tippelek, de hogy algaevők nem eszik nálam sem, az biztos.
Aztán lehet, hogy zöld fonal alga, elég homályos a kép, azt viszont lerendezik az algaevők pár pillanat alatt.
 
és egy nagy kérdésem lenne, hátha megtiszteltek, a Hemianthus Micranthemoides is szenved. Amit azért nem értek, mert az első volt aki szépen megindult, sőt hatalmasat nőtt az első két hétben. Majd azt vettem észre, hogy bebarnult a szára, középső része, így levágtam jócskán, kicsit hajtott újat, de nem akar visszazöldülni eredeti színére.

20170323_203841.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére