• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Valley of Dreams

Megjöttek...
17d66718d8f5807e06aaa5761eb75426.jpg
 
Sziasztok,

ígérem képek is lesznek hamarosan, de ismét egy kérdés. :)

Azt gondolom a Nitrit még mindig probléma, de ezt még betudom a frissen telepített állatoknak, remélem lesz jobb. Talán minden rendben lenne, de a PH aggaszt.

vélemény?

vízcsere tegnap volt, TDS 145.

jblproscan (1).png
 
Az Amazónia kezdetben lefelé húzza a ph-t, szóval ez normális. Ha egy egészen picit visszaveszel a CO2-ból 20-25 környékére a ph is picit emelkedni fog. Persze a KH emelésével is lehetne játszani, de szerintem azt hagyd. Persze ha nem taiwanozni szerwtnél, (akik egyébként szeretik az alacsony ph-t) a tds is mehet 150 körülre.
A nitrit ilyen mennyiségben szerintem még nem okoz komoly gondot, bár a nulla tényleg jobb. Itt az Amazóniából és az átszokó növények "nem szeretem" viselkedéséből ez nem komoly próbléma. Később, ha beáll a szűrő, valószínűleg ennyi sem lesz. Ha nagyon nullázni akarod, adj egy kis vízkezelőt a vízbe. ;)

Tapatalk-kal küldve...
 
Az Amazónia kezdetben lefelé húzza a ph-t, szóval ez normális. Ha egy egészen picit visszaveszel a CO2-ból 20-25 környékére a ph is picit emelkedni fog. Persze a KH emelésével is lehetne játszani, de szerintem azt hagyd. Persze ha nem taiwanozni szerwtnél, (akik egyébként szeretik az alacsony ph-t) a tds is mehet 150 körülre.
A nitrit ilyen mennyiségben szerintem még nem okoz komoly gondot, bár a nulla tényleg jobb. Itt az Amazóniából és az átszokó növények "nem szeretem" viselkedéséből ez nem komoly próbléma. Később, ha beáll a szűrő, valószínűleg ennyi sem lesz. Ha nagyon nullázni akarod, adj egy kis vízkezelőt a vízbe. ;)

Tapatalk-kal küldve...
Köszönöm válaszod! Ha nem vész, akkor megint inkább türelemre intem magam. Nem nagyon merem lejjebb vinni a co2-t, mert már voltak szebb állapotban a növények, és az alga is kínoz, kicsit sok volt a változás mostanában, jöttek az algázók egy hete, kedden a neonok, persze nem bírtam ki, ma egy kis garnéla még. Szóval volt bolygatás, kapott rendesen, és egy-ket helyen próbáltam carbozni, szóval lehet most inkább lenyugszom, és várok pár napot, ha nem extra vész az alacsony ph.

Köszönöm!
 
Azért ez a csíkteszt nem biztos, hogy olyan pontos. Szerintem a csepptesztek megbízhatóbbak. Esetleg ellenőrizd le azzal is. Lehet, hogy nincs is semmi gond a vízzel.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
Köszönöm a hozzászólásokat, kicsit el voltam más dolgokkal, és kicsit el vagyok keseredve.

Na nem a növények, azok egész jól állnak, szerintem...egy gyors telefonos kép ( látszik a telefon is, sajnos), ahogy esznek a halak... azaz itt kezdődik a baj. A többit a következő posztban, addig összeszedem (magam és a ) gondolataim.

20170401_204451 (2).jpg
 
szóval megpróbálom összefoglalni:

5.hét

mint azt már láttátok sokat szenvedtem a nitrittel, őszintén többet, mint az algával, és azt el is fogadtam, hogy mindenkinek jön, aztán majd megküzdünk vele, és reménykedünk, hogy teljesen eltűnjön. Viszont a nitrit helyzetet sokan nem értették ( nálam sokkal okosabbak se), hogy 3 hét után se ment le, még úgy se, hogy teljesen megtömtem Matrix-szal a szűrőt, Stability is rengeteg belement, a napi vízcserét én nem egy hétig, hanem kettőig toltam, és most is még mindig 3 naponta cserélek, hogy azért kordában tartsam a nitritet.
Na persze, nem bírtam, így a halak is megjöttek a héten, gondolván, hogy 4 hét után már kell...

Viszont elkeseredésem tárgya, hogy elvesztettem halakat, és mára már nem is keveset. Konkrétan 3 Otot a 6-ból ( akik két hete jöttek az Amanokkal együtt, akik meg annyira jól érzik magukat, hogy már mind vedlett is ( vagy ez nem ennek a jele? :) ), és a méretük már 2 centi felett), továbbá minden nap egy neont mióta megjöttek, így már 4 a minusz a 24-ből.

Jelenleg csíkteszt szerint minden oké, de többetek javaslatával egyezve ( köszi innen is), majd' minden nap csinálok csepptesztet is, és ma már egész jó a nitrit, cseppteszt alapján is 0.2. TDS-t továbbra is egész jól sikerül 150-160 körül tartani, kevés visszasózással.

A mai nap margójára, a legutóbb elvesztett Oto elkezdett furcsán, forogva úszni, elfeküdt a hátára, majd "megadta magát".

Tehát valószínű kapkodtam, és túl korán jöttek a halak, nagy tanúság.

Viszont, ami ennél is fontosabb, kérdeznék. Szimplán azt írnám, MIT CSINÁÁÁÁÁLJAK???

két dologban ( biztos, de sokkal többen is nyilván) tudtok segíteni.

1. halak ilyen számú pusztulása egyértelműen a nitrit számlájára írjam? Van esély, hogy mindenkit elvesztek, és kezdhetem a telepítést újra? Ez a napi egy-két hal azért aggaszt.

2. az is fura, hogy a neonok nem igazán esznek. Itt semmi tapasztalatom szintén, ezért nagyon jól jön a tanács, mert annak idején a sügerek egymást ölték a kajáért, ezek nem. A Dennerle tápot kapják, de bekapják, forgatják, köpködik, és nem igazán "pezsegnek" rá, mint várnám. Megpróbáltam teljesen összetörni már, mert hogy hátha kicsik, és nem tudják bekapni. Aztán lekapcsoltam a szűrőt, hogy hátha azért nem "jönnek" fel érte...


na ennyi, csoda, ha végigolvassa valaki, de ha igen, akkor nagyon köszönöm.

nagyon!
 
Szia
Sajnos én is vesztettem oto-t 1 a 6-ból meg most cibáltam ki egy amanót nálam is kicsit magas a nitrit,sűritem a vízcseréket és figyelek, tesztelek az oto-k kényesek azt mondják,a nálam tapasztaltabbak.régebben voltak neonjaim 10-böl 4 maradt meg sajnos.
És csak kitartóan ne add fel!
 
Az Otok pusztulása elég gyakori sajnos. Nem tudni mi okozza, de valószínű, hogy nem nagyon bírják a hirtelen változásokat. Amelyik megmarad, az általában sokáig él. A Neonok szintén egy olyan fajta, amelyiknél könnyen alakul ki egy bizonyos betegség. Úgy is hívják, hogy "Neon betegség". Ez a többi lazacfélére is jellemző, de a neonoknál a leggyakoribb.
Lehet hogy valami nem stimmel az akváriumodban, de nem hinném, hogy a nitrit lenne az oka. Az is lehet, hogy csak peched van.

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről
 
szóval megpróbálom összefoglalni:

5.hét

mint azt már láttátok sokat szenvedtem a nitrittel, őszintén többet, mint az algával, és azt el is fogadtam, hogy mindenkinek jön, aztán majd megküzdünk vele, és reménykedünk, hogy teljesen eltűnjön. Viszont a nitrit helyzetet sokan nem értették ( nálam sokkal okosabbak se), hogy 3 hét után se ment le, még úgy se, hogy teljesen megtömtem Matrix-szal a szűrőt, Stability is rengeteg belement, a napi vízcserét én nem egy hétig, hanem kettőig toltam, és most is még mindig 3 naponta cserélek, hogy azért kordában tartsam a nitritet.
Na persze, nem bírtam, így a halak is megjöttek a héten, gondolván, hogy 4 hét után már kell...

Viszont elkeseredésem tárgya, hogy elvesztettem halakat, és mára már nem is keveset. Konkrétan 3 Otot a 6-ból ( akik két hete jöttek az Amanokkal együtt, akik meg annyira jól érzik magukat, hogy már mind vedlett is ( vagy ez nem ennek a jele? :) ), és a méretük már 2 centi felett), továbbá minden nap egy neont mióta megjöttek, így már 4 a minusz a 24-ből.

Jelenleg csíkteszt szerint minden oké, de többetek javaslatával egyezve ( köszi innen is), majd' minden nap csinálok csepptesztet is, és ma már egész jó a nitrit, cseppteszt alapján is 0.2. TDS-t továbbra is egész jól sikerül 150-160 körül tartani, kevés visszasózással.

A mai nap margójára, a legutóbb elvesztett Oto elkezdett furcsán, forogva úszni, elfeküdt a hátára, majd "megadta magát".

Tehát valószínű kapkodtam, és túl korán jöttek a halak, nagy tanúság.

Viszont, ami ennél is fontosabb, kérdeznék. Szimplán azt írnám, MIT CSINÁÁÁÁÁLJAK???

két dologban ( biztos, de sokkal többen is nyilván) tudtok segíteni.

1. halak ilyen számú pusztulása egyértelműen a nitrit számlájára írjam? Van esély, hogy mindenkit elvesztek, és kezdhetem a telepítést újra? Ez a napi egy-két hal azért aggaszt.

2. az is fura, hogy a neonok nem igazán esznek. Itt semmi tapasztalatom szintén, ezért nagyon jól jön a tanács, mert annak idején a sügerek egymást ölték a kajáért, ezek nem. A Dennerle tápot kapják, de bekapják, forgatják, köpködik, és nem igazán "pezsegnek" rá, mint várnám. Megpróbáltam teljesen összetörni már, mert hogy hátha kicsik, és nem tudják bekapni. Aztán lekapcsoltam a szűrőt, hogy hátha azért nem "jönnek" fel érte...


na ennyi, csoda, ha végigolvassa valaki, de ha igen, akkor nagyon köszönöm.

nagyon!
Csak ismetelni tudom H.Gabort illetve Sz.Kalmant. ne parazz. Vagy a hely volt gyanus ahol a halakat vetted, vagy csak nem birtak a kikepzest. Az otobol ha affinist vettel rendkivul hisztis. Annyira sanszos a telepites utani dogles, hogy a topikjaba rendszeresen emlitest tesznek rola. Sajna ez ilyen. Kis akvaba ha szeretnel 5 db- ot legalabb 8-at vegyel. A nitritedet csak vizcserevel tudod korrigalni. Fel a fejjel. Olyan dolgokon ne izgulj ami alapbol jon.
 
köszönöm, itt a tavasz, megyünk tovább lelkesen :) akkor is megcsinálom a legszebb akváriumot a környéken, maximum a környék csak a ház lesz, vagy háztömb, vagy utca, vagy kerület, vagy... :)

holnap megint vízcsere. ma már egész szépen esznek a neonok, és a mantrát gyakorlom.

nem paráz, nem kapkod, nem paráz, nem kapkod, nem paráz, nem kapkod ...

:)
 
Alakul ez;)
A korábbi képeken itt-ott mintha ricciát láttam volna. Ha még nem szedted ki, akkor szerintem ragadj csipeszt és szedegesd ki, mert csúnya meglepetéseket tud okozni.
 
Alakul ez;)
A korábbi képeken itt-ott mintha ricciát láttam volna. Ha még nem szedted ki, akkor szerintem ragadj csipeszt és szedegesd ki, mert csúnya meglepetéseket tud okozni.

Erre mire gondolsz? mert nekem is van fára kötve, úgy 3 helyen. Ez érdekelne :nailbiting:
 
Alakul ez;)
A korábbi képeken itt-ott mintha ricciát láttam volna. Ha még nem szedted ki, akkor szerintem ragadj csipeszt és szedegesd ki, mert csúnya meglepetéseket tud okozni.

Szia!

Nincs Ricciam. Legalábbis telepítési listában nem szerepelt :) . Taxiphyllum barbieri moha került be, egyébként, most hogy mondod azon voltak Riccia szerű hajtások, de a nyírás, vagy az alga :), elintézte.

Köszönöm.
 
Erre mire gondolsz? mert nekem is van fára kötve, úgy 3 helyen. Ez érdekelne :nailbiting:
20170323_203833-jpg.28379.jpg

20170323_203841-jpg.28380.jpg
Ha ezt a két képet megnézed, akkor látszanak a riccia szálak.
Érdemes figyelni rájuk, mert elképzelhetetlenül kis darabkákból is képesek kifejlődni olyan helyeken, ahova az ember nem akarta telepíteni őket legyen az gyep, másik moha, dekor, bármi.
Ha ilyen hívatlan telep kezdeményt lát az ember, érdemes azonnal kicsipeszelni, mert hamar át tudja venni a kezdeményezést és akkor már késő.
Szia!

Nincs Ricciam. Legalábbis telepítési listában nem szerepelt :) . Taxiphyllum barbieri moha került be, egyébként, most hogy mondod azon voltak Riccia szerű hajtások, de a nyírás, vagy az alga :), elintézte.

Köszönöm.
Mázlista!:p
 
View attachment 28931

View attachment 28932
Ha ezt a két képet megnézed, akkor látszanak a riccia szálak.
Érdemes figyelni rájuk, mert elképzelhetetlenül kis darabkákból is képesek kifejlődni olyan helyeken, ahova az ember nem akarta telepíteni őket legyen az gyep, másik moha, dekor, bármi.
Ha ilyen hívatlan telep kezdeményt lát az ember, érdemes azonnal kicsipeszelni, mert hamar át tudja venni a kezdeményezést és akkor már késő.

Mázlista!:p

Hát nagyon köszönöm a figyelmet! Nekem növény, növény, hadd éljen, de értem, és azért este körülnézek. Köszönöm a segítséget!

zs
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére