• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Up Aqua Atomizer

jelzin said:
Próbáld fordítva.Tekerd rá teljesen a szorítót dugd rá a csövet és tekerd lefelé a szorítót.

:clap: az oldalbordám is megmondta, én meg helyre raktam, hogy az úgy tuti nem :lol: lesz böjtje azt hiszem :lol:

Köszi!
 
Most láttam hogy bekerültek a dupla porlasztós atomizerek is a GA kínálatába:
http://www.greenaqua.hu/new-super-twin-co2-atomizer-13mm-cso-merethez.html
Kérdésem az lenne hogy ebben van valami "ráció"? Mármint a két porlasztóban. Az egy porlasztóst azt hiszem értem hogy működik, javítsatok ki ha tévedek, úgy gondolom hogy a kerámián belül áramlik a víz és a tartályban lévő nyomás beoldja a CO2-t. A két porlasztósnál viszont ha a kis tartályban CO2 van oda miért porlasztón keresztül áramlik be a gáz? :? Valaki használt már ilyet? Tapasztalatok?
 
Visitor said:
Most láttam hogy bekerültek a dupla porlasztós atomizerek is a GA kínálatába:
http://www.greenaqua.hu/new-super-twin-co2-atomizer-13mm-cso-merethez.html
Kérdésem az lenne hogy ebben van valami "ráció"? Mármint a két porlasztóban. Az egy porlasztóst azt hiszem értem hogy működik, javítsatok ki ha tévedek, úgy gondolom hogy a kerámián belül áramlik a víz és a tartályban lévő nyomás beoldja a CO2-t. A két porlasztósnál viszont ha a kis tartályban CO2 van oda miért porlasztón keresztül áramlik be a gáz? :? Valaki használt már ilyet? Tapasztalatok?

Szia,

Kizárt, hogy valaki használt volna, mert túlságosan új a termék.
A rációt most még én sem értem, de a mintadarabokat amit rendeltünk kipróbáljuk majd.
Ha jól vágom, még európában sincs máshol csak nálunk.
 
Köszi a gyors választ! Várom a tapasztalatokat róla, ha beválik vevő vagyok egy ilyenre, vagy simára. ;)
 
new-co2-atomizer-in-line_1.jpg


Ez tisztítható valahogyan belülről, vagy csak maga a cső része takarítható?
 
Aquariumlife-on klóros fehérítőt, és / vagy gyenge savat javasolnak, más fórumon pedig szintén savat írtak. 10%-os ecetbe ha áztatom az vajh jó lesz? Van valakinek tapasztalata erről? Szétszedni gondolom nem lehet...
 
tentaculata said:
Aquariumlife-on klóros fehérítőt, és / vagy gyenge savat javasolnak, más fórumon pedig szintén savat írtak. 10%-os ecetbe ha áztatom az vajh jó lesz? Van valakinek tapasztalata erről? Szétszedni gondolom nem lehet...

nem kell szétszedni. mehet áztatóba így ahogy van. szokásos CO2 áztatók jól használhatók hozzá.
nem kell sűrűn takarítani. én 1 évig is használtam áztatás nélkül. de elég 3-6 havonta szerintem.
 
Személy szerint egyszer sem takarítottam (kb. 2 éve), nem is látom értelmét, de aki nagyon precíz akar lenni akkor szerintem is a hagyományos áztató módszer beválhat! ;)
 
Köszönöm. Viszont mivel én zöldfülű vagyok akvarisztikában fogalmam sincs, hogy mi tekinthető "hagyományos áztatónak" :lol: :oops: ... de majd ennek is utánaolvasok
 
Jelentem bekötöttem az új Atomizert, és nem értem hogy kell működnie, bár még csak éjjel próbálgattam, hogy ma reggel már indulásra készen legyen.
Tehát két fajta működést tudok elképzelni:
1.
Ha CO2 nélkül indítom a szűrőt, akkor a kerámián átszivárog a víz (tapasztalat, mert kipróbáltam) és a külső rész megtelik.
Itt hívnám fel a figyelmet, hogy mivel a felső része menetes így ha nincs rendesen meghúzva akkor a víz szivárog az anya belső peremén, ill. a gáz is ha már megy a CO2.
Csak azt nem tudom hogy ha víz van benne, akkor a CO2 kiszorítja előbb utóbb a vizet (és akkor már csak egyfajta működés van), vagy benne marad?! Ha benne marad, akkor elvileg kevesebb CO2 kell a tartályban lévő nyomás eléréséhez így gyorsabban kezdődik a beoldás.
Igazából felépítésből adódóan ezt tartanám logikusnak, mivel minek csináltak neki ekkora házat ha csak CO2 megy bele. Meg a duplánál sem lenne értelme a két porlasztónak, ha nincs a kettő között víz.
2.
CO2-vel indítom a rendszert, így az Atomizerben lévő nyomás miatt a víz nem tud átszivárogni az üres részbe. Ilyenkor gondolom úgy kell működnie, hogy mikor a külső rész teljesen megtelik CO2-vel és felépül a kb 2,5-3bar nyomás akkor tud átjutni a vízáramba a kerámián keresztül. Úgy gondolom első indításkor ez eléggé lassú folyamat, de ha minden igaz és teljesen zárt a rendszer, akkor a második indításkor már egyszerűbb, de erről délután már többet tudok.

Én miután szivárgott és újraindítottam, már CO2-vel próbáltam. Kb 10-20 percig figyeltem, de látható CO2 beoldást nem tapasztaltam ez idő alatt. Így lekapcsoltam, hogy majd ma tovább követem az eseményeket. Ma reggelre a kis tartályban még mindig nincs víz, gyanítom a nyomás megmaradt a CO2 körben.

Minden esetre ki fogom próbálni mindkét variációt.
 
Így nap vége felé van némi tapasztalat már.
Igaz még vízzel feltöltve nem próbáltam, de víz nélkül működik rendesen, így viszont nem értem mi a lényege a duplának, talán ha kipróbálom vízzel is, rá fogok jönni.
Esőztetővel használom Eheim 2075-el max áramlás és 2 bubi/mp beállítása mellett. Buborékok nem a legapróbbak de annyira nem zavaró, talán ez a különbség a dupla és a szimpla között. Azt nem mondanám hogy a beoldás jobb mint az eddigi belső Sera-val, de majd talán beállítgatásokkal változik, meg a palackom is úgy néz ki kifogyóban van, mert amikor a pH kontroller indul, nem mindig akar elindulni a bubi.
Na mind1 egyenlőre ennyi, mindenesetre diszkrétebb mint a Sera volt.
Ha van kérdés, vagy ötlet a sikeresebb használathoz az jöhet nyugodtan.
 
Néhány kép a beépített állapotról:

P1040346s.jpg


P1040352s.jpg


P1040354s.jpg


P1040355s.jpg


A rend kedvéért szeretnék majd egy külön panelt a diffúzornak a bubiszámlálónak a kontrollernek, stb. így ez most egy ideiglenes állapot.
 
Ha valaki használja még rajtam kívül ezt a fajta (vagy akár a dupla változatú) diffúzort, akkor leírhatná róla Ő is a véleményét.
Amire kíváncsi lennék:
Mekkora nyomáson használja, milyen visszacsapó szelepeket használ és hol elhelyezve.

Azért lennék rá kíváncsi, mert én akár mennyire veszem le a nyomást (1,7bar-on már működik kisebb bubimennyiséggel) amikor a mágnesszelep elzár, a buborékszámlálóban található vizet egyszerűen visszatolja a visszacsapón keresztül a mágnesszelep felé.
Próbáltam egymás után 2 visszacsapóval is, de azon is átnyomja.
Próbáltam úgy is hogy a bubiszámláló kimenetére kötöttem kettőt hogy a diffúzorból ne tudjon visszajönni a nyomás (gyanítom hogy ez okozza a problémát) de ez sem segített.
Most az a megoldás működik, hogy olyan hosszú tömlőt tettem a mágnesszelep és a bubiszámláló közé hogy a szelep zárása után véletlenül se tudjon eljutni a víz a szelepig.
Nyitáskor meg visszatolja a vizet a bubiszámlálóba.

Jah és még egy infó.
Ígértem hogy kipróbálom vízzel feltöltve is. Jelentem kipróbáltam és ahogy megkapja a nyomást a vizet visszanyomja az akváriumba. Annyi víz marad csak a diffibe amennyi a kerámia alsó feléig elfér.
Így teljesen nem értem hogy miért csináltak duplát is ebből a verzióból.
 
Lehet hogy hülyeséget írok, de ha párhuzamosan tennéd be a buborékszámláló alá a két visszacsapót, lehet hogy megoszlana a nyomás a két szelep közt, és így nem engedne vissza. Persze minél több csatlakozás, annál több a lehetőség szivárgásra. Ha van 2 felesleges Y vagy T elosztód esetleg megpróbálhatnád így.
 
HoZee said:
Ha valaki használja még rajtam kívül ezt a fajta (vagy akár a dupla változatú) diffúzort, akkor leírhatná róla Ő is a véleményét.
Amire kíváncsi lennék:
Mekkora nyomáson használja, milyen visszacsapó szelepeket használ és hol elhelyezve.

Azért lennék rá kíváncsi, mert én akár mennyire veszem le a nyomást (1,7bar-on már működik kisebb bubimennyiséggel) amikor a mágnesszelep elzár, a buborékszámlálóban található vizet egyszerűen visszatolja a visszacsapón keresztül a mágnesszelep felé.
Próbáltam egymás után 2 visszacsapóval is, de azon is átnyomja.
Próbáltam úgy is hogy a bubiszámláló kimenetére kötöttem kettőt hogy a diffúzorból ne tudjon visszajönni a nyomás (gyanítom hogy ez okozza a problémát) de ez sem segített.
Most az a megoldás működik, hogy olyan hosszú tömlőt tettem a mágnesszelep és a bubiszámláló közé hogy a szelep zárása után véletlenül se tudjon eljutni a víz a szelepig.
Nyitáskor meg visszatolja a vizet a bubiszámlálóba.



A megoldást nálam a víz visszaszivárgás mérséklésére a szokványos CO2 resistance csövek lecserélése jelentette. Ezek a csövek sem bírják a nyomást szivárgás nélkül megtartani,mivel valszeg esetükben sem a 2bar körüli ill. feletti nyomás az ,amire hitelesítve lettek. A bubiszámlálóból nekem is visszanyomta a vizet a visszacsapószelepig(mondjuk onnan nem ment tovább),de amióta magasnyomású poliuretán pneumatikacsöveket használok, ez a jelenség teljesen megszűnt.
Megtartják a nyomást, nincs szivárgás. A bubiszámlálóban a buborék ugyan ott van a CO2 bekapcsolásakor ,mint előző este kikapcsoláskor :thumbup: .

HoZee said:
Jah és még egy infó.
Ígértem hogy kipróbálom vízzel feltöltve is. Jelentem kipróbáltam és ahogy megkapja a nyomást a vizet visszanyomja az akváriumba. Annyi víz marad csak a diffibe amennyi a kerámia alsó feléig elfér.
Így teljesen nem értem hogy miért csináltak duplát is ebből a verzióból.

A dupla verziónak frankón semmi értelme, nem fedeztem fel benne semmi logikát, miért is kellett ezt ennyire megbonyolítani. Semmivel nem tud többet mint a szimpla, ez is csak valami marketingfogás.
 
N-emy said:
A dupla verziónak frankón semmi értelme, nem fedeztem fel benne semmi logikát, miért is kellett ezt ennyire megbonyolítani. Semmivel nem tud többet mint a szimpla, ez is csak valami marketingfogás.

Abban az esetben látok értelmét a két csöves verziónak, amennyiben az atomizer szétszedhető, és vagy a kisebb vagy a nagyobb kerámiával van üzemeltetve, az akvárium nagyságának és a beoldandó CO2 mennyiségének függvényében. Ebben az esetben lehet egy "Atomizer KIT"-nek tekinteni a cuccot... ;)
 
N-emy said:
A megoldást nálam a víz visszaszivárgás mérséklésére a szokványos CO2 resistance csövek lecserélése jelentette.

Természetesen én is kezdetek óta SMC PU csövet (kéket) használok.
Nálam még most is két visszacsapón is átmegy néhány csepp. Azt figyeltem, ha a bubiszámláló és a diffúzor közé nem teszek visszacsapót, akkor kisebb rá az esély, hogy visszamenjen. Szerintem valami nyomáskülönbség problémára vezethető vissza a dolog.

Visitor said:
Abban az esetben látok értelmét a két csöves verziónak, amennyiben az atomizer szétszedhető, és vagy a kisebb vagy a nagyobb kerámiával van üzemeltetve, az akvárium nagyságának és a beoldandó CO2 mennyiségének függvényében. Ebben az esetben lehet egy "Atomizer KIT"-nek tekinteni a cuccot... ;)

A diffúzor szétszedhető, és valóban csak így van értelme használni. Vagy egyik, vagy másik. Mondjuk használható egyik vagy másik, míg másik vagy egyik ázik áztatóban. :)
Egyébként én nem is tudom úgy összerakni a diffúzort, hogy minimálisan ne eresszen. Valószínűleg el van méretezve és picit hosszabb a kerámia cső benne mint kéne, vagy vastagabb a gumitömítés. Majd ha lesz egy kis időm meg kedvem szétszedem újra a rendszert és módosítok rajta.
Látszik is, ha csak összerakom a legfelső anya nélkül, hogy bármennyire próbálom összenyomni az alsó és a felső részt, a felső nagy tömítés mindenképpen vékonyabb a kelleténél, így semmiképpen nem tud tökéletesen tömíteni. Lehet oda kéne tenni egy vastagabb o-gyűrűt.
Továbbá nem a legjobban szerelhető, mert mikor tekered össze az egészet a felső anyával, akkor elcsavarodik az egész és ferdén áll benne a kerámia.
Ennek ellenére szerintem nem olyan rossz, csak túl sok odafigyelést igényel. Ha teljesen kiismerjük és rájövünk a gyerekbetegségeire, akkor szerintem nem lesz vele gond.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére