• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Up Aqua Atomizer

Gondoltam az új UP-AQUA diffúzorhoz töltök fel két rövidke videót, hátha valaki kíváncsi rá működés közben.
Bocsánat a nem túl tökéletes minőségért, de gondolom a lényeg látható.

Némi infó a rendszerről:

Eheim 2075 hajtja meg max. átfolyáson, a CO2 mennyiség kb. 2 bubi/sec, és 2bar nyomással üzemel. Az akváriumban kb. 100l víz található.
Sera Seramic adagolja a CO2-t és tartja 7pH-n. 9:00-kor kapcsol be a CO2 és 12:00-kor a világítás. Ez alatt a 3 óra alatt a világítás bekapcsolásáig a CO2 szint kényelmesen eléri a 7pH-t (reggel olyan 7.4-7.5 körül van).


 
Sziasztok!
Én is ezt a beoldást használom, de nálam nem csak ilyen aprók a bubuik.
Már feltoltam 3bar-ra is, és akkor sem.
Mi lehet a bibi?
 
lakly said:
Sziasztok!
Én is ezt a beoldást használom, de nálam nem csak ilyen aprók a bubuik.
Már feltoltam 3bar-ra is, és akkor sem.
Probaltad a BPS -t csokkenteni? Nagyon jo a beoldasa, a reaktor/diffi -hez kepest kevesebb is eleg.
 
14466029_757b27d0a7925f372b4f651022b0f4a8_m.jpg


Ezt az atomizert használom a rendszerhez, ami kissé lefelé fordított esőztetővel eddig remekül működött. Viszont pár hete újraépítettem az akváriumot, s így a coralia már túl nagy áramlást csinál, meg is jelent a BBA, ami az előzőben is volt ott, ahol fordult a víz. Szóval ezt ki akarom iktatni, de így nem lesz ami a felszínt mozgassa, megtörje az állandóan jelen lévő hártyát, és O2-t juttasson a vízbe. Beszereztem egy lily-t, de ahogy néztem a kis bubikat ezzel a módszerrel rengeteg CO2 megy kárba, gyakorlatilag a felső néhány cm-ben vannak csak jelen, lejjebb nem látok semmit. Mivel új a dolog, ezért a növények válaszát sem tudom felmérni. Működik a lily+atomizer kombó és csavarjam kissé feljebb a CO2-t, vagy keressek más megoldást?

Köszi, tenta
 
Feljebb biztos nem caavarnám, főleg, hogy már most is jön az ecset a beporlasztás miatt. Nem baj ha nem látod a lenti rétegben a bubikat. A növényeid megmondják majd, hogy nekik elég e. Valószínűleg még sok is ezzel a beoldással.
 
HoZee said:
N-emy said:
A megoldást nálam a víz visszaszivárgás mérséklésére a szokványos CO2 resistance csövek lecserélése jelentette.

Természetesen én is kezdetek óta SMC PU csövet (kéket) használok.
Nálam még most is két visszacsapón is átmegy néhány csepp. Azt figyeltem, ha a bubiszámláló és a diffúzor közé nem teszek visszacsapót, akkor kisebb rá az esély, hogy visszamenjen. Szerintem valami nyomáskülönbség problémára vezethető vissza a dolog.

Visitor said:
Abban az esetben látok értelmét a két csöves verziónak, amennyiben az atomizer szétszedhető, és vagy a kisebb vagy a nagyobb kerámiával van üzemeltetve, az akvárium nagyságának és a beoldandó CO2 mennyiségének függvényében. Ebben az esetben lehet egy "Atomizer KIT"-nek tekinteni a cuccot... ;)

A diffúzor szétszedhető, és valóban csak így van értelme használni. Vagy egyik, vagy másik. Mondjuk használható egyik vagy másik, míg másik vagy egyik ázik áztatóban. :)
Egyébként én nem is tudom úgy összerakni a diffúzort, hogy minimálisan ne eresszen. Valószínűleg el van méretezve és picit hosszabb a kerámia cső benne mint kéne, vagy vastagabb a gumitömítés. Majd ha lesz egy kis időm meg kedvem szétszedem újra a rendszert és módosítok rajta.
Látszik is, ha csak összerakom a legfelső anya nélkül, hogy bármennyire próbálom összenyomni az alsó és a felső részt, a felső nagy tömítés mindenképpen vékonyabb a kelleténél, így semmiképpen nem tud tökéletesen tömíteni. Lehet oda kéne tenni egy vastagabb o-gyűrűt.
Továbbá nem a legjobban szerelhető, mert mikor tekered össze az egészet a felső anyával, akkor elcsavarodik az egész és ferdén áll benne a kerámia.
Ennek ellenére szerintem nem olyan rossz, csak túl sok odafigyelést igényel. Ha teljesen kiismerjük és rájövünk a gyerekbetegségeire, akkor szerintem nem lesz vele gond.


Szia!

:!: Nos kb, egy éves tapasztalat és kinlódás után és feladtam a küzdelmet. A leírt problémákon felül, nálam elrepedt az összeszorító fekete menetes karima, illetve átszivárgott a gáz a kerámiacsövek tömítéseinél, óriásbubikat tolt az akvába. Többszöri nekifutásra , és nem kímélve az esztergapadot , mértem alakítottam. A kerámiacsövekből leesztergáltam, "O" gyűrűs tömítés 1-2 hónap és megint jöttek a gondok. A műanyag zárófedél amire a kimenő csövet erősíted gyenge, elvetemedik és ereszti a gázt miatta, még a tömítéscsere sem segített , csak rövidtávon. Tegnap, mikor este hazaértem, :( minden halacska, és garnéla elpusztult. Sokkoló volt , ránéztem a Ph tesztre , azonnal tudtam mi a gond. Visszakapcsoltam egy pillanatra a co-t hatalmas buborékokat nyomott az atomizer. Ezt már nem először fordult elő, de szerencsére mindíg időben hazaértem, max egy kis kábulat volt a halakkal, nincs egy hónapja ,hogy kiáztattam a kerámiát,megint a műanyag zárófedél nem bírta, elvetemedett , a kerámiacső gumitömítésénél áteresztett. Nos kukába dobom, de a kerámiacsővel elégedett vagyok, így csinálok egy külső reaktort, amibe az atomizer kerámiacsövét fogom használni porlasztónak. Legrosszabb ami történhetett az akival, amikor este vagy 40 db elhullott halat és garnélát kellett lehalásznom :cry: :cry: .

Elnézést a negatív kritikáért, de valahogy nem egy jól eltalált termék, és érdemes odafigyelni rá, nehogy más is így járjon vele.

Üdv:w-rig
 
Én gondolkodtam már régebben, hogy mi lenne a megoldás és arra jutottam, hogy érdemes lenne a felső anyát (ami olyan mint a húsdaráló eleje) legyártani alumíniumból. Ekkor masszívan és egyenletesen rászorítaná a felső részt a plexi csőre és nem lenne probléma, hiszen ott is van tömítés és a kerámiáknál is.
Egyébként végül nekem még mindig sikerült összeraknom úgy hogy jól működjön. Csak mindig figyelni kell rá, hogy a kerámia függőlegesen maradjon, véletlenül se forduljon el, és nem is kell állat módjára meghúzni, mert annál inkább deformálódik. Megjegyzem a plexi cső meg a kupak közé csinálhattak volna valamilyen tájolást, hogy ne tudjon elfordulni összerakáskor.
 
HoZee said:
Én gondolkodtam már régebben, hogy mi lenne a megoldás és arra jutottam, hogy érdemes lenne a felső anyát (ami olyan mint a húsdaráló eleje) legyártani alumíniumból. Ekkor masszívan és egyenletesen rászorítaná a felső részt a plexi csőre és nem lenne probléma, hiszen ott is van tömítés és a kerámiáknál is.
Egyébként végül nekem még mindig sikerült összeraknom úgy hogy jól működjön. Csak mindig figyelni kell rá, hogy a kerámia függőlegesen maradjon, véletlenül se forduljon el, és nem is kell állat módjára meghúzni, mert annál inkább deformálódik. Megjegyzem a plexi cső meg a kupak közé csinálhattak volna valamilyen tájolást, hogy ne tudjon elfordulni összerakáskor.


Szia!
A záróanyát már rézből megcsináltam amikor, kb. fél éve elrepedt, ezt a gondot kizártam. Az elfordulás ellen két bemarást csináltam a menetes részen, és a fedélen majd műanyag stiftel rögzítettem. A műanyag tetővel van a gond , mert deformálódik. Talán,ha azt fémből megcsinálnám, jó lenne, mert egyébként jól porlaszt.

Üdv: w-rig
 
Nem értem hogyan deformálódik, hiszen ez egy sík ami alatt o-gyűrű van és végig felfekszik a plexi cső peremére. Legalábbis nálam így van.
Nálam csak az anya deformálódott, de ezt te akkor megoldottad.
Nem lehet, hogy a bemarásnál ereszt? Erről dobhatnál fel egy képet, mert nem annyira van előttem.
 
HoZee said:
Nem értem hogyan deformálódik, hiszen ez egy sík ami alatt o-gyűrű van és végig felfekszik a plexi cső peremére. Legalábbis nálam így van.
Nálam csak az anya deformálódott, de ezt te akkor megoldottad.
Nem lehet, hogy a bemarásnál ereszt? Erről dobhatnál fel egy képet, mert nem annyira van előttem.


Szia!

A probléma a kerámiacsövek tömítéseivel van. A Co2 nem a kerámián keresztül oldódik be, hanem az O gyűrűknél átszivárog, mivel a műanyag zárófedél nem képes olyan erővel leszorítani, hogy a tömítés nyomásálló legyen. Ennek fő oka a zárófedél deformációja. Az O gyűrűk előfeszítése nem elégséges ezáltal. A kerámiacső kb 2Bar nyomáson porlaszt, ezt nem tudja tartani a fedél, és így az O gyűrű közt áramlik be a gáz a szűrő nyomócsövébe.

De mivel a kerámiacső viszont jól porlaszt, így azt felhasználom egy külső reaktorhoz, nem hagyományos porlasztókövön engedem a reaktorba a gázt, hanem a kerámiát fogom használni, szerintem, 100% os hatásfokú lesz a reaktor. Ha elkészül, megosztom, meg véleményt is akkor tudok mondani róla. hagyományos vízszűrőből készítem, necczsák lesz a töltet. A fórumon már láttam valaki készített vízszűrőből, reaktort, de Ő sima porlasztókövet használt, a beoldáshoz, és úgy is jól működött. Bár sajnálom, az up Aqua-t mert az elején tényleg jól működött, bár az általad említett apróságokkal én is találkoztam.
Ha készül a reaktor csattintok pár fotót, akkor szétszedem úgy is az Up Aqua-t és a bemarást is meg tudom mutatni. egyébként ott csak a szabadba tudna szökni a gáz, mivel a ház menetes részén van bemarva és stiftelve.

Üdv:v-rig
 
Értem, de akkor nem pont amiatt van a problémád, hogy leesztergáltál a kerámiából?
Mind1is most már.
 
HoZee said:
Értem, de akkor nem pont amiatt van a problémád, hogy leesztergáltál a kerámiából?
Mind1is most már.

Szia!

Nem az a probléma, ezt új korától fogva csinálja, én is úgy vettem észre, mintha kicsit nagyobb lenne a cső a kelleténél, ígyhát nekiálltam, pár századot vettem el belőle lépésenként. Aztán a gyári tömítőgyűrűket cseréltem jobb minőségűre, aztán a tömítőgyűrű vastagságát változtattam, de minden próbálkozás ideig-óráig segített. Ha a fekete zárófedélen lévő vízcső csatlakozót egy kicsit is megmozdítod, már ereszt is, ez új korától fogva hibája, tehát egyértelmű, hogy gyenge a zárófedél és vetemedik.
Hidd el minden lehetséges megoldáson túl vagyok, kísérleteztem vele épp eleget, minden hibaforrást lépésről lépésre próbáltam kizárni. Így jutottam el a zárófedél gyenge mivoltáig. Esetleg ha ezt fémből megcsinálnám , jó lenne, de inkább külső reaktornál maradok, így a "ködölést" is kizárom. Bár ötletes és jó megoldás az Up Aqua atomizer, de masszívabb anyagból kellene lennie, akkor semmi gond nem lenne vele, mert igen jó hatásfokkal oldja be a Co2-őt.

Üdv:w-rig
 
Látom néhányan megküzdöttetek az UP Aqua inline atomizerrel. Azóta nem lett újabb termékük? Melyikkel volt pontosan gond, a háromszög, vagy a teljesen henger alakúval? Esetleg valamelyik nem jobb összeszerelési minőségű a másiknál?
 
Az eredeti régi verzióval volt a legkevesebb probléma. A többi gyártás hiábás vagy átgondolatlan darab sajnos.

Az eredeti verzió masszív háza miatt sokáig lehetett használni. Ezt már nem nagyon szállítja a gyártó. Azóta más gyártó inline difijét is leteszteltük. Sajna azt sem ütötte meg, hogy feltegyük a shopba.

Amennyire könnyű és praktikusnak tűnik, annyira most már inkább a gyengeségét látom ezeknek. Rátesszük a szűrő nyomó ágára és azt hisszük olyan mint a reaktor. Közben a koszos víztől előbb vagy utóbb romlik a hatékonysága, de mivel a szűrő ágán van ritkán fogog levenni áztatni, takarítani. Pedig anélkül néhány hónap után inkább a gond van velük.
 
Üdv!
Viktorhoz intézném a kérdést.
A gyártáshibást hogy értetted az UP-Aqua inline atomizernél?
Létezik,hogy egyáltalán nem engedi át a Co2-t?
Néhány napja tettem rá egy háromszög alakút a külső szűrőre.
A drop checker-ben lévő kontrollfolyadék kékre vált.
Ezt be tudtam annak,hogy áramszünet volt,és a digitális időkapcsolóból elment a rögzített program,mivel elem sem volt benne,így nem volt Co2 beoldás vagy két nap.Beállítottam,majd kb. 20 perc múlva, két furcsa reccsenés szerű hangot hallottam az akváriumszekrényből.Megnéztem mi az,de nem láttam semmit,viszont észre vettem,hogy a bubiszámláló nem pötyög,pedig a papillon tűszelepét előtte lőttem be.Picit tekertem a tűszelepen,erre hatalmas durranással szétpukkant a bubiszámláló,ami
műanyag,szintén Up-Aqua típus volt.
Lehetséges,hogy ennyire gyári hibásak egyes darabok?
Üdv:Attila
 
A gyártáshibást hogy értetted az UP-Aqua inline atomizernél?

Ha a sötét színű abból viszonylag kevesebb hiba volt. 2-2.2 bar kell hozzá hogy működjön

A drop checker-ben lévő kontrollfolyadék kékre vált.

ha jól működik, akvárium mérettől függően 30-60 perc alatt telenyomja gázzal az akit.

ami műanyag,szintén Up-Aqua típus volt.

műanyag...műanyag.... műanyag. előfordul sajnos.
 
Nekem nem csinál semmit az új UP AQUA atomizerem a víz pH-jával: olyan szép kék az indikátorfolyadék, mint egy SZDSZ-es Santorini öböl.
Szét is pukkantotta a csöveket a nyomás, ami miatt kifolyt a bubiszámláló paraffinja -- oda lehet vizet is tenni, nem?
Szóval 3 bar megy ki, az elején ugyanúgy hagytam a tűszelepet ahogy a diffúzorral volt, aztán tekergettem feljebb és feljebb, ahogy nem látszott semmi nyoma a savasodásnak. Most már nem tudom hogy áll, de szerintem kb kétszer a diffúzoros sebesség, és semmi változás az indikátor színében.
WHAAAAAT???!? :D
 
Nekem nem csinál semmit az új UP AQUA atomizerem a víz pH-jával: olyan szép kék az indikátorfolyadék, mint egy SZDSZ-es Santorini öböl.
Szét is pukkantotta a csöveket a nyomás, ami miatt kifolyt a bubiszámláló paraffinja -- oda lehet vizet is tenni, nem?
Szóval 3 bar megy ki, az elején ugyanúgy hagytam a tűszelepet ahogy a diffúzorral volt, aztán tekergettem feljebb és feljebb, ahogy nem látszott semmi nyoma a savasodásnak. Most már nem tudom hogy áll, de szerintem kb kétszer a diffúzoros sebesség, és semmi változás az indikátor színében.
WHAAAAAT???!? :D

Valahol elmegy a gáz
mennyi ideig járatod? lassabban kezdi el mint egy difi.
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére