• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A tree on the rocky coast

Fissidens:

P1090624.JPG


Amandák:

P1090633.JPG


P1090638.JPG


Még Amandák:

P1090642.JPG


P1090643.JPG


Fissidens on the wall:

P1090645.JPG


Bacopa nálam, ahogy mindig is szerettem volna:

P1090652.JPG
 
Szeretjük az ilyen finom részletfotókat(y)
Szépek a halacsok is.
Nem tudom hogyan csinálod hátfallal ennyire kevés algával, de Te tudsz valamit. Le a kalappal;)
 
Szeretjük az ilyen finom részletfotókat(y)
Szépek a halacsok is.
Nem tudom hogyan csinálod hátfallal ennyire kevés algával, de Te tudsz valamit. Le a kalappal;)

Gondoltam megpróbálok valami értelmes választ kreálni, így próbálom összeszedni mit csinálok másképp.

Világítás: Nem világítok 1W/l-rel, ill nem tudom, mert összesen 36W sima Power LED-del világítom a br. 125l-t. Ez nagyjából 3200 lumen. Ez megy 9 órát, minden nap 12:00-tól 21:00-ig.
Szűrés: Nem forgatom meg a vizet 10x. A 2075 saccolva olyan 600l-t forgathat óránként az Aquamedic 1000-es reaktorral és a külső fűtővel. Jah és 13-asra van fojtva a nyomó ág. A szívó meg ketté osztva, egy üveg a hátfal mögött fojtva, és egy elöl.
Vízcsere: Nem cserélek heti 50%-ot. Inkább csak pótlom az elpárolgott vizet és ha eszembe jut vagy van kedvem lágyítok 2-3 hetente 30l vizet és ezt lecserélem (nagyjából 25%). A vizet kb. 70ppm-re tudom lágyítani, így nagyjából 150-160ppm-en tudom tartani a vizet TDS mérővel mérve.
Tápozás: Nem tápozom agyonra az akváriumot, csak nagyjából annyit, amennyit fel is vesznek a növények. Ez heti 10ml TPN-t jelent és napi 4ml porból kevert makró tápot. CO2-t villany felkapcsolása előtt kezdem el adagolni, tehát 10:00-tól 20:45-ig megy kb. 2buborék/mp-el. pH kontrollert már csak visszajelzésnek használom, mert a szonda cserére szorulna így nem pontos, jelenleg 6,34-et mutat. A Drop Checkerem talán még sosem volt olyan zöld mint másoknak a képeken. Ez nem tudom miből adódik, eddig a JBL folyadékát és a CAL Aqua folyadékát használtam. Többnyire inkább kékes árnyalatú.

Amikor neki kezdtem a növényes akvarisztikának, sosem mertem volna gondolni, hogy egyszer ennyire szép (ez szubjektív, nekem tetszik) egészséges környezetet sikerül összehoznom. Minden nap mikor leülök elé meglepődöm és hihetetlennek tartom, hogy ilyen van. Sosem volt célom verseny akváriumot faragni belőle és sajnálnám is egy jól sikerült kép után szétszedni. Túl sok időm nincs vele foglalkozni, viszont élvezem, hogy mindig van valami amit hozzá lehet tenni amivel még szebb még érdekesebb még részletgazdagabb lesz.
 
A Corydoras pygmaeus-ról milyen tapasztalataid vannak (mennyire túrják az aljzatot)?

Nagyjából leírtam nemrégen a tapasztalataimat vele kapcsolatban a topikjában.
A talajt egyáltalán nem túrják. Egy rossz szót nem lehet rájuk szólni. Nagyon jól viselkednek. Képesek perceken keresztül mozdulatlanul egy helyben ellenni.
 
Az fissi erdősor gyönyörű. Hány tropicás doboz lehet az. Szép egészséges minden, gratu :)
 
Back
Oldal tetejére