• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Up Aqua Atomizer

feladom. már a gw-s reduktor is besül ettől a beoldástól.
először egy sima hegesztéstechnikai reduktort használtam, az átnyomta, de megsérült a kocsiban (leszerelt állapotban), és ereszt.
utána az istat, az meg sem nyikkant. most a gw-félét, de ez nagyon nehézkesen bírkózik meg vele, közel 60 perc után, teljesen nyitott palack és tűszelep mellett is 10-15 másodperc/buborék a varázsszám. tegnap tisztítottam az atomizert, lecseréltem a régi co2 csövet az ADA-ra (a régi is ilyen kemény volt), végignéztem a rendszert, hogy ereszt-e valahol, de semmi.
várok holnapig, és lehet, hogy átnyergelek egy hagyományos diffúzoros beoldásra, mert ez így elég bizonytalan. az akva a szenvedés miatt közel két hete gáz nélkül üzemel, nagyon megviseli. :cry:
 
feladom. már a gw-s reduktor is besül ettől a beoldástól.
először egy sima hegesztéstechnikai reduktort használtam, az átnyomta, de megsérült a kocsiban (leszerelt állapotban), és ereszt.
utána az istat, az meg sem nyikkant. most a gw-félét, de ez nagyon nehézkesen bírkózik meg vele, közel 60 perc után, teljesen nyitott palack és tűszelep mellett is 10-15 másodperc/buborék a varázsszám. tegnap tisztítottam az atomizert, lecseréltem a régi co2 csövet az ADA-ra (a régi is ilyen kemény volt), végignéztem a rendszert, hogy ereszt-e valahol, de semmi.
várok holnapig, és lehet, hogy átnyergelek egy hagyományos diffúzoros beoldásra, mert ez így elég bizonytalan. az akva a szenvedés miatt közel két hete gáz nélkül üzemel, nagyon megviseli. :cry:

@letsgodisco írt korábban róla, hogyan tisztította meg az atomizert ha jól rémlik.
 
@letsgodisco írt korábban róla, hogyan tisztította meg az atomizert ha jól rémlik.

Igen! Jómagam is alkalmaztam. Áztatni kell. Nekem pár óra is csodákat tett. Nem higítottam...tömény clorox ha jól emlékszem. Utána alapos öblítés. Figyelni kell hogy a tartályban" ne maradjon lötty...
 
Up atomiser.

Nálam az akvarisztikai " nevenincs " nyomáscsökkentő 2,5 bár maximális nyomást tud leadni.
Véleményem szerint az up- nak ez az alsó határa amin pár napig gyönyörűen müködik.
A belső nyomás növekedésével folyamatosan csökkent a buborékszám.
Mindaddig amíg el nem érte a nyomáscsökkentő maximális értékét.
Negyedik napon már nem tudta átnyomni a redoktor.

A hegesztéstechnikai nyomáscsökkentő gyakorlatilag ráengedi a palack teljes nyomását. Azzal gyönyörűen működik.

Sajnos nem minden nyomáscsökkentő alkalmas ehhez a külső rendszerhez.
 
Ket es fel ora mulva mar 8-9 masodperc/buborek szamot ert el. Tegnap 2 oran keresztul azott ada lotyiben, aztan jol atmostam es ment a fele viz-fele prime oldatba. Utana visszakotottem. Koszosnak koszos volt belul, barna maszat rakodott le, de most tiszta. Meglatjuk, minden esetre biztonsagi okokbol lehet valtok difire, mert Igy nem hagyom nyugodt szivvel itthon az akvat. Lehet paranoias vagyok, de ennyit meger a biztonsag. :unsure:
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére