• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új vagyok, kérdésem van

Fura egy keresés ez :)
Mire gondoltál? Elősegítő adalékra, mint pl. a "Seachem Stability"? Bármelyik akvarisztikai üzletben, de talán még egy átlagos kisállatboltban is kapsz.
a baktérium kulturák amiket venni lehet és amit írtál 99,99%-ban Heterotrof nitrogénfogyasztó bacik - ha csak nincs feltüntetve rajta más, ezeket édes és sós vízbe is lehet használni. Nekem ami kellene az nitrifikáló baci kultura, azt csak édes vízbe lehet használni. Mekem nitrifikáló baci kell, lehet hogy találtam - Sera Bio Nitrivec - csak ell kell majd olvasnom a gyártó leírását vásárlás előtt
 
Az üzletbe találhatók és amit te írtál az Heterotrof nitrogénfogyasztó baktérium kultúra. Ezeket édes és sós vízbe is lehet használni. Amit én keresek az nitrifikáló baci, azt csak édes vízbe használható.
Talán találtam Sera Bio Nitrivec - csk még el kell olvasnom a gyártó leírását.
Fura egy keresés ez :)
Mire gondoltál? Elősegítő adalékra, mint pl. a "Seachem Stability"? Bármelyik akvarisztikai üzletben, de talán még egy átlagos kisállatboltban is kapsz.
 
a baktérium kulturák amiket venni lehet és amit írtál 99,99%-ban Heterotrof nitrogénfogyasztó bacik - ha csak nincs feltüntetve rajta más, ezeket édes és sós vízbe is lehet használni. Nekem ami kellene az nitrifikáló baci kultura, azt csak édes vízbe lehet használni. Mekem nitrifikáló baci kell, lehet hogy találtam - Sera Bio Nitrivec - csak ell kell majd olvasnom a gyártó leírását vásárlás előtt
Lehet jobb, ha azt mondod, mire kell. Ha édesvizű akva indításához, akkor teljesen jó, amit Jopet mondott.
 
Lehet jobb, ha azt mondod, mire kell. Ha édesvizű akva indításához, akkor teljesen jó, amit Jopet mondott.
tudom hogy jó inditáshoz, de nekem sürgös hogy mielöbb beindúljon ne keljen megvárjam a 3 hetet / a halaim egy 40l akváriumba szenvednek
 
tudom hogy jó inditáshoz, de nekem sürgös hogy mielöbb beindúljon ne keljen megvárjam a 3 hetet / a halaim egy 40l akváriumba szenvednek
Nem tanácsnak szánom, csak egy gondolat:
Ha 40 literben elvannak napi vízcserével, akkor egy sokkal nagyobb, frissen indított akváriumban mi bajuk lehet? Nincs ez túlspilázva?
Ismétlem, ez nem tanács vagy javaslat!
 
Az üzletbe találhatók és amit te írtál az Heterotrof nitrogénfogyasztó baktérium kultúra. Ezeket édes és sós vízbe is lehet használni. Amit én keresek az nitrifikáló baci, azt csak édes vízbe használható.
Talán találtam Sera Bio Nitrivec - csk még el kell olvasnom a gyártó leírását.

Pörgesd át hátha találsz olyat ami szimpi: https://greenaqua.hu/hu/kellekek/novenytapok-vizkezelok/bakterium-kultura.html
3 hét kb akkor áll, ha nem használsz semmit. Már egy stability-vel is 1 hetes bejáratás van. Prodibio cuccok is nagyon jók. Mindkét cég nagyon erős vízkezelőkben.
Volt nálunk is, hogy 1-2 nap után mentek be a lakók egy nagyobb baktérium adagolás után. De biztosan nem ez az amit javasolnánk mindenkinek és minden helyzetben.

A nitrivec 24 órás reklám szövege inkább reklám. Ha így lenne, miért kell 10 napig adagolni?
A legtöbb akvarista jellemzően elégtelen szűrést használ, gyenge vízforgatással, kis szűrőfelülettel. Ezt megdobja egy túltelepítés és ott a gond.

Néhány napot érdemes várni booster mellett is.
 
köszi a tanácsot. 120l akvárium Atman 1000, 160l pedig Tetra 1000 szűri, phal telepités 1l/1cm hal 70% . mindkető jratelepítése, teljes fertőtleniás (talajcserével is ) tötént, elvoltam 1 hónapig és közbe egy 3-4 órás áramkimaradás és a sötétitőt levette a feleségem (11 óráig telibe sütötte a nap) az egyik ecset a másik agganc algával telt meg de piszkosul.

tettem bele 1,5 adag easystart-ot – átnéztem és veszek hozzá Prodibio Bio Digest-t és Prodibio Start Up Nano-t ez talán már megoldja.

Hogy állapíttod meg, hogy mehetnek bele a halak???
 
Egy akvárium fotót keresek, segítsetek. :)
Asszem én töltöttem fel ide a fórumra anno (5+ éve), de nem találom és fogalmam sincs hol, vagy hogyan keressem.
Nagyon egyedi, ritkán látni ilyet, csakis ezért merem remélni, hogy esetleg valaki emlékszik, vagy találkozott vele mostanában.
Egy erdős scape, amiben egy ember/robot ül összerogyva egy fa tövében és belepte a növényzet, kicsit ilyen steampunk/industriális jellegű a scape - asian style.
Csak halvány emlékem van róla, ezért nem biztos hogy jól emlékszem, de valami ilyesmi elrendezésben kell elképzelni, csináltam egy skiccet.
 

Attachments

  • 1713268312664.png
    1713268312664.png
    10.4 KB · Megtekintések: 1
Bocs, ha evidens (de új vagy, így nem tudhatjuk), a szűrőid biológiai szűrőanyaggal vannak tömve? Mert annak hiányában kevésbé hatékony a baktériumok elszaporodása..
Mindenkép köszi, hát igen csak új és kezdő vagyok, egy két dolog után olvastam, ne fussak mindig fejjel a falnak. Na igy is néha megtörténik.
Lenne egy kérdésem. Honnan tudni mior állt be az akvárium bíztosra??:rolleyes:
 
Mindenkép köszi, hát igen csak új és kezdő vagyok, egy két dolog után olvastam, ne fussak mindig fejjel a falnak. Na igy is néha megtörténik.
Lenne egy kérdésem. Honnan tudni mior állt be az akvárium bíztosra??:rolleyes:
A víz tiszta, nem opálos, a nitrit és ammónia (vízcsere előtt) nem mérhető. Ezt már jónak szoktuk venni, eltelt időtől függetlenül. Ha nem teszteled cseppteszttel ezeket, akkor 4-5 hét. Persze alulméretezett, vagy gyakran bolygatott szűrő esetében előfordulhat, hogy hónapokig szívsz. Érdemes a méretezési javaslatokat betartani. 🙂
 
A víz tiszta, nem opálos, a nitrit és ammónia (vízcsere előtt) nem mérhető. Ezt már jónak szoktuk venni, eltelt időtől függetlenül. Ha nem teszteled cseppteszttel ezeket, akkor 4-5 hét. Persze alulméretezett, vagy gyakran bolygatott szűrő esetében előfordulhat, hogy hónapokig szívsz. Érdemes a méretezési javaslatokat betartani. 🙂
Köszi
 
Egy akvárium fotót keresek, segítsetek. :)
Asszem én töltöttem fel ide a fórumra anno (5+ éve), de nem találom és fogalmam sincs hol, vagy hogyan keressem.
A profilodra kattintva van egy "galéria" tab: ott végig tudod nézni azokat a képeket, amiket te töltöttél fel (én gyorsfuttában se robotot, se embert nem láttam).
Itt viszont nem minden kép jelenik meg (pl. amiket belinkeltél, azok nem.)

A profilod alatt erkattintgathatsz a "2019-" -os hozzászólásaidhoz... kérdés, mennyi idödet vagy hajlandó beáldozni a képért. 🤷🏻‍♀️

Ha vissza tudod idézni, milyen témában linkelted be, akkor az is jó kiindulási alap lehet.

Esetleg lapozgasd az inspirációs topicot:
A konkrét képre nem emlékszem, valószinüleg az én "megjelenésem" elött került fel.
 
A profilodra kattintva van egy "galéria" tab: ott végig tudod nézni azokat a képeket, amiket te töltöttél fel (én gyorsfuttában se robotot, se embert nem láttam).
Itt viszont nem minden kép jelenik meg (pl. amiket belinkeltél, azok nem.)

A profilod alatt erkattintgathatsz a "2019-" -os hozzászólásaidhoz... kérdés, mennyi idödet vagy hajlandó beáldozni a képért. 🤷🏻‍♀️

Ha vissza tudod idézni, milyen témában linkelted be, akkor az is jó kiindulási alap lehet.

Esetleg lapozgasd az inspirációs topicot:
A konkrét képre nem emlékszem, valószinüleg az én "megjelenésem" elött került fel.
Ezeket a lehetőségeket természetesen ismerem ám én is :) Az "Inspiráció" és "Növényes Akváriumok Inspiráció" topikokban át is néztem az összes bejegyzésemet, ennyit megtettem.
De sajnos simán lehetséges, hogy csak reakcióként szúrtam be valakinek a fotót egy aktuális beszélgetésbe, szóval bármelyik topikban lehet. Illetve van még több tematikus topik (kül. ázsiai versenyek, profi építések, dekorációs topikok, nap képe stb.), ahol szintén lehet.
És bár nagyon úgy rémlik, hogy én töltöttem fel, még az is lehet, hogy mégis csak valaki más volt.

Ezért is írtam, hogy kb. azt az egy reménysugarat látom, hogy valaki emlékszik rá, mert pl. a közelmúltban találkozott vele. (Hiszen tényleg egy nem mindennapos scape, kb. az egyetlen, amiben idegen tárgyat látni és nem gagyi vagy giccs.)
(vagy netán ha valahogy véletlenül mégis beugrik, hogy milyen kommentet írhattam hozzá, ha egyáltalán írtam)

De nagyon köszönöm, hogy vetted a fáradságot és foglalkoztál vele, nagyra értékelem. 😘
 
Egy akvárium fotót keresek, segítsetek. :)
Asszem én töltöttem fel ide a fórumra anno (5+ éve), de nem találom és fogalmam sincs hol, vagy hogyan keressem.
Nagyon egyedi, ritkán látni ilyet, csakis ezért merem remélni, hogy esetleg valaki emlékszik, vagy találkozott vele mostanában.
Egy erdős scape, amiben egy ember/robot ül összerogyva egy fa tövében és belepte a növényzet, kicsit ilyen steampunk/industriális jellegű a scape - asian style.
Csak halvány emlékem van róla, ezért nem biztos hogy jól emlékszem, de valami ilyesmi elrendezésben kell elképzelni, csináltam egy skiccet.

Valami halványan rémlik, de abban sem vagyok biztos, hogy ember/robottal láttam. Sajna nem tudok segíteni :(
 
Back
Oldal tetejére