• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új fórum motor került az Akvakertész alá

Terveztek valamikorra onlájn csetet is? :D:D

Azt látom, hogy ezek a chatek hosszabb távon nem adnak hozzá egy-egy fórumhoz és általában gyors hanyatlással elnéptelenednek. A legtöbb fórumon haldoklanak ezek a funkciók. 2-3 ember van fent, amíg a lelkesedés tart és ennyi. Utána már ők sem.

Lehet alkalmanként hasznos lehetne, de annyira gyors az infó áramlás a hagyományos fórumokon is, hogy az igazi előnye elfogyott a chat progiknak. Főleg, hogy most már a felhasználók nagy része útközben is fórumozik mobilon stb.

Nem vagyunk állandóan ott, hogy beszélgessünk, vagy nem akkor amikor a másik.
A chat tartalma nem használható a többség számára, nem marad nyoma, nem lehet belőle tanulni annak aki nincs fent reagálni sem lehet rá mondjuk másnap.
Feleslegesen terheli a szervert, amit sokkal hasznosabb funkciókra is lehet fordítani.

Szóval röviden nem lesz. :)
 
Sziasztok!

Amikor nem tudtam privát üzenetet küldeni, megpróbáltam a gmail oldalról reagálni (kapok értesítést és onnan nyomtam a választ).
De nem mindenki kapta meg!
Mi lehet ennek az oka?

Köszönettel!

A.ttila
 
Pedig milyen jó volt régen a Proci cset Nigro blogján, szép emlékek :)) De akkor még nem volt fórum
 
Sziasztok!

Amikor nem tudtam privát üzenetet küldeni, megpróbáltam a gmail oldalról reagálni (kapok értesítést és onnan nyomtam a választ).
De nem mindenki kapta meg!
Mi lehet ennek az oka?

Köszönettel!

A.ttila

A levelezési funkciókat még át kell néznem. De jelentkezem, ha sikerült valamit kiagyalni.
 
Sziasztok!

A régi rendszerben a hozzászólásoknál a nick név alatt volt közvetlen lehetőség privát üzenett, vagy e-mail küldésére a hozzászólónak!
Most csak beszélgetést lehet külön kezdeményezni a tagokkal.
e-mailt nem is tudok innen küldeni?
Ez a funkció megszűnt?

Vagy mindez azért lett, mert véges volt a privát üzenetek küldésének-fogadásának lehetősége (és mikor megtelt a fiók akkor e-mailben még rá lehetett erősíteni hogy: "Hahó küldtem privátot, de nem reagáltál, nem telt meg a fiókod!")?
Ma pedig végtelen lehet a beszélgetések sora törlés nélkül (persze a napi 20-as limitig)?

Köszönettel!

A.ttila
 
Sziasztok!

A régi rendszerben a hozzászólásoknál a nick név alatt volt közvetlen lehetőség privát üzenett, vagy e-mail küldésére a hozzászólónak!
Most csak beszélgetést lehet külön kezdeményezni a tagokkal.
e-mailt nem is tudok innen küldeni?
Ez a funkció megszűnt?

Vagy mindez azért lett, mert véges volt a privát üzenetek küldésének-fogadásának lehetősége (és mikor megtelt a fiók akkor e-mailben még rá lehetett erősíteni hogy: "Hahó küldtem privátot, de nem reagáltál, nem telt meg a fiókod!")?
Ma pedig végtelen lehet a beszélgetések sora törlés nélkül (persze a napi 20-as limitig)?

Köszönettel!

A.ttila

A régi motorban alapból volt privát üzenet és email. Ezt a fórum szoftver alapból tudta, amit lehetett használni vagy letiltani is. Azt a szoftvert anno így írták meg.
Az új motorban a modern beszélgetés menet a priváthoz képest rengeteg előnnyel bír, és gondolom átgondolták az email szükségességét és nem tették bele alapból.

Az emailnek szerintem sem volt sok értelme. A legtöbben hamis email címekkel reggelnek fórumokra, vagy olyanokkal amit sosem néznek napi szinten. Persze vannak kivételek. De nekik megoldás lehet ha privátban elkérik a másik email címét ha valamiért mégis kellene.

Szóval a lényeg, hogy nem tiltás miatt nincs vagy valamiféle korlátozás, egyszerűen ezen a motoron nincs ilyen alapból.
 
Új funkciót tettünk be a fórumra. A naplók és a befejezett akváriumoknál be lehet állítani egy Thumbnail URL-t, ami az akvárium képe kicsiben. Ha nem állítod be a program megpróbálja automatikusan kiszedni a posztból az első képet. Ha nincs kép a naplóban, akkor az avatarod jelenik majd meg.

Nagyon régóta szerettem volna ezt beépíteni, úgyhogy reméljük szeretni fogjátok. (y)
A képet a meglévő naplóhoz úgy lehet beállítani, hogy a napló neve mellett szerkeszt link és beteszted a kép címét.
 
Új funkciót tettünk be a fórumra. A naplók és a befejezett akváriumoknál be lehet állítani egy Thumbnail URL-t, ami az akvárium képe kicsiben. Ha nem állítod be a program megpróbálja automatikusan kiszedni a posztból az első képet. Ha nincs kép a naplóban, akkor az avatarod jelenik majd meg.

Nagyon régóta szerettem volna ezt beépíteni, úgyhogy reméljük szeretni fogjátok. (y)
A képet a meglévő naplóhoz úgy lehet beállítani, hogy a napló neve mellett szerkeszt link és beteszted a kép címét.

Egy kis cache probléma még bejátszik, de hamarosan orvosolom.
 
A képet a meglévő naplóhoz úgy lehet beállítani, hogy a napló neve mellett szerkeszt link és beteszted a kép címét.

Én ezt nem találom :( Nincsen a napló neve mellett ilyen link. Vagy lehet rossz helyen keresem.
 
Én azt csináltam,hogy az első képet kicseréltem az előrehaladott állapotra.
Elvileg működnie kéne,de ha dolgoztok rajta jó lesz.
 
Ok találtam egy hibát, remélhetőleg hét elejére teljes pompájában üzemel majd. Egyébként jó lesz. Könnyű lesz gyorsban áttekinteni a naplókat. (y)
 
ok most már úgy látom működik.
Naplók | Magyar Akvakertész Fórum

Ha nem tudod a topikodat szerkeszteni, akkor szólj az egyik modinak és segítenek beállítani a napló képet.

A dolog egyébként úgy működik, hogy megnézi van e beállított kis kép, ha nincs, akkor kiszedi automatikusan az első bejegyzésből a képet.
Szóval az is megoldás lehet, hogy ha szerkeszteni tudjátok az első bejegyzést a naplóban, akkor oda beteszitek az aktuális képet a bejegyzés elejére.
Lehet ez sem megy jogosultság miatt, akkor tényleg segítünk.
 
A dolog egyébként úgy működik, hogy megnézi van e beállított kis kép, ha nincs, akkor kiszedi automatikusan az első bejegyzésből a képet.
Szóval az is megoldás lehet, hogy ha szerkeszteni tudjátok az első bejegyzést a naplóban, akkor oda beteszitek az aktuális képet a bejegyzés elejére.
Lehet ez sem megy jogosultság miatt, akkor tényleg segítünk.
Én ugyan nem tudom szerkeszteni, mert nem találok lehetőséget rá, de ettől függetlenül nekem az utolsó hozzászólás képét rakta be a rendszer (vagy ti), ami nekem tökéletes. Kérdés-e, hogy a későbbiekben is marad ez, vagy nálam mindig az utolsó hsz. képe fog megjelenni? :confused:
 
Én ugyan nem tudom szerkeszteni, mert nem találok lehetőséget rá, de ettől függetlenül nekem az utolsó hozzászólás képét rakta be a rendszer (vagy ti), ami nekem tökéletes. Kérdés-e, hogy a későbbiekben is marad ez, vagy nálam mindig az utolsó hsz. képe fog megjelenni? :confused:

Nehany naplot mar kezzel frissitettunk.


Mi másról, mint iPhone-ról Tapatalk progival ;)
 
Sziasztok!

A dolog egyébként úgy működik, hogy megnézi van e beállított kis kép, ha nincs, akkor kiszedi automatikusan az első bejegyzésből a képet.
Szóval az is megoldás lehet, hogy ha szerkeszteni tudjátok az első bejegyzést a naplóban, akkor oda beteszitek az aktuális képet a bejegyzés elejére.
Lehet ez sem megy jogosultság miatt, akkor tényleg segítünk.


Igen, tényleg az első képet veszi ki!
Vagyis utólagos szerkesztéssel be lehet tenni azt első hozzászóláshoz, első képnek és akkor működik!

A.ttila
 
Sziasztok!




Igen, tényleg az első képet veszi ki!
Vagyis utólagos szerkesztéssel be lehet tenni azt első hozzászóláshoz, első képnek és akkor működik!

A.ttila

Csak akkor nem ha kezzel be van allitva egy kep. Most nehany naplonal kezzel beallitottam, de tobb min 520 naplo van mar :) szoval szep lassan a tobbi is frissitve lesz. De ti is sokat segithettek ha beallitjatok a sajat naploknal


Sent from my iPad using Tapatalk HD
 
Back
Oldal tetejére