• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Two Face Shrimp Land

Üdv !
Mivel mostanában ez az akvakertészet uborkaszezonja Én sem tudok annyit foglalkozni az akváriumokkal,főleg ha az embernek három is van a birtokában.
Jövök pár helyzetjelentős képpel meg pár közelivel.
Amit tudni kell a tigris állományom napról napra lekopott :cry:,már csak egy kettőt látok elvétve,egyszerűen fel nem tudom fogni mitől lehet amikor más sokkal érzékenyebb garnélák vígan elvannak.

DSC05568.jpg


DSC05570.jpg


DSC05571.jpg


DSC05573.jpg


Ezt a képet csak a farokminta végett teszem be,gyönyörű szerintem :rolleyes:

DSC05581.jpg


És talán az utolsó Tigris túlélők egyike,el is gondolkodtam hogy az @Evereka Lacitól tervezett Tigriseket nem is ide fogom berakni majd.

DSC05586.jpg
 
Üdv !
A meleg meg szűnt ezzel együtt az elhullások száma is.De aztán rájöttem miután nagyjából megmértem a PH értéket hogy igen csak nagy az ingadozás a reggeli és esti órákban,és kicsit körüljárva a témát szerintem ez lehet az oka egy két érzékenyebb garnéla elhullásnak.Tervezem ide is egy D201 -es citromsavas co2 rendszert berakni,mert azzal normalizálhatnám a co2 szintet az akváriumban.
Ha ez a próbálkozás is kudarcba fulladna a CRS-CBS vonalon akkor lemondok ezen fajok tartásáról és a kevésbé érzékeny de ugyan olyan szép garnélák felé fordulok.
Létszámot nem számoltam de becslésem szerint a kezdő 10-10 állomány most 8-7 arányt mutathat illetve még a petés anyuka is meg van.
 
Üdv !
A meleg meg szűnt ezzel együtt az elhullások száma is.De aztán rájöttem miután nagyjából megmértem a PH értéket hogy igen csak nagy az ingadozás a reggeli és esti órákban,és kicsit körüljárva a témát szerintem ez lehet az oka egy két érzékenyebb garnéla elhullásnak.Tervezem ide is egy D201 -es citromsavas co2 rendszert berakni,mert azzal normalizálhatnám a co2 szintet az akváriumban.
Ha ez a próbálkozás is kudarcba fulladna a CRS-CBS vonalon akkor lemondok ezen fajok tartásáról és a kevésbé érzékeny de ugyan olyan szép garnélák felé fordulok.
Létszámot nem számoltam de becslésem szerint a kezdő 10-10 állomány most 8-7 arányt mutathat illetve még a petés anyuka is meg van.

Mitől ingadozhat a Ph? Van most is valamilyen co2 beoldás? Mennyi aktív aljzat van benn?
Co2 helyett tőzeg esetleg?
 
Üdv !
Bírom a meleget nem vagyok ideges,bírom a meleget nem vagyok ideges ................. :muted:
Szóval kezdhetném így is de hát ez van.Jöjjön egy két kép inkább ha már itt vagyok :

DSC05745.jpg


Bal oldal :

DSC0574938ff4.jpg


Jobb oldal :

DSC057501dc22.jpg


Tudom már volt de nem tudom megunni :

DSC05747.jpg


És természetesen ezt sem :

DSC05748.jpg
 
Fekete pentek volt ma az akvariumban,2 db crs , 1 db tigris minusz,a talajon fekudtek a tigris mar rozsaszin volt [emoji24] [emoji36] [emoji53] [emoji20]
Ugy hogy vegeztem a cardinia fajok ezen garnelaival,mas iranyt veszek ..............
 
Üdv !
Három változás történt az akváriumban :

1. a márvány aljzatot elöl körben mindkét oldalon kicseréltem Ista talajra,ennek fő oka a ph csökkentése és szinten tartása volt.
Majd kiderül ez sikerül e,az biztos hogy a garnéláknak az égetett talaj a legkedvezőbb.Illetve valószínű bekerül egy kis monte carlo is.
2. ideiglenesen bekerült kettő endler guppi hím hogy a megugró kagylósrák populációt kordában tartsák.Garnélákat nem bántják viszont egész szépen ellátják a feladatukat.
3. ideiglenesen elindítottam egy élesztős co2 beoldást,egyenlőre napi 3 órában ugyancsak a ph optimalizálás érdekében.
aztán ha úgy látom ez működik akkor ide is üzembe állítok majd egy citromsavas D201-es rendszert azt már tudom 0/24 órában üzemeltetni mondjuk 0,5 bubi/sec adagolásban.

Egyenlőre ennyi,újabb elhullás nem volt,illetve ha minden jól megy akkor a hétvégén tigrisek és csoki sakurák érkeznek majd.
Ha a CBS-es kicsiny csapat megmarad és az időjárás úgy alakul akkor valószínűleg mennek majd át a nagy akváriumba ott megfelelőbb lesz majd a környezet nekik.
 
Csoki Sakurák költöztek be 12-en
Jujj, de csúnyák! Annyira, hogy mindjárt szerelmes leszek beléjük;) De komolyan ám!:)
Amúgy Viktor, elnézve ezt a két kockádat és visszaemlékezve a szombati traccspartira, kár lett volna, ha nem rámolsz bele ennyi féle gazat! Tök jól összeraktad ahhoz képest, hogy csak egy (bocs, kettő) garnis nano kocka!(y)
 
Jujj, de csúnyák! Annyira, hogy mindjárt szerelmes leszek beléjük;) De komolyan ám!:)
Amúgy Viktor, elnézve ezt a két kockádat és visszaemlékezve a szombati traccspartira, kár lett volna, ha nem rámolsz bele ennyi féle gazat! Tök jól összeraktad ahhoz képest, hogy csak egy (bocs, kettő) garnis nano kocka!(y)
akad még coki ;)
 
Üdv !
Egy kis helyzetjelentés.
A Caridina fajokkal való próbálkozásom teljes csőddel végződött,számokban ez annyit jelent hogy 20 db CBS/CRS közül jelenleg 2 db CBS úszkál az akváriumban,illetve @Evereka Laci 10 db Tigris garnélái közül 3 db maradt meg,konkrétan úgy eltűntek hogy észre sem vettem Őket.:cry::confused:
Szóval egy szónak is száz a vége egyenlőre végeztem eme fajta tartásával.
De hogy valami élmény teli hír is legyen a @kopikon156 Csoki sakura különítményből (12 db) 4 db anyuka is teli hassal szaladgál és nagyon jól belakták a helyüket.
Na többek közt ezért is szeretem a Neocaridina fajokat mert gyorsan és látványosan jön az eredmény és vannak olyan szépek és különlegesek mint más fajtársaik.
Vannak képeim majd este felteszem Őket. ;)
 
Én nem vágom mitől nem maradnak meg nálad Viktor.
Tehetnél a falra egy posztert I WANT TO BELIEVE felirtattal.[emoji2]
Ez bakker X-akta.Víz is jó,klafa helyük lenne mégsem működik.Habár anno nekem sem sikerült a CBS tartása.[emoji17]
 
Taiwanokkal kellene próbálni. ;) Star67 Csilla is azt mondta, hogy a crs-ek neki sem akarnak működni, de a taiwanok meg tök jól elvannak.
 
Back
Oldal tetejére