• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Two Face Shrimp Land

keszalvo

Bölcs Ent
Sziasztok !
Lassan a Shadow of the Colossus 26 literes akvárium felszámolásra kerül.Sok mindent nem értem el vele,de mivel több garnéla fajt is szeretnék megismerni ezért egy teljesen más megközelítésre adtam a fejem.
Legyen elég annyi hogy egy osztott de még is egy szűrővel szűrt akvárium terve volt a fejemben amolyan @TZ
féle akváriumé ami nála már működik.
És hogy miért is nyitok egy naplót a még nem létező akváriumnak hát persze hogy azért hogy tanakodjunk egy kicsit és akinek jobb kivitelezésre ötlete van az ne tartsa magában.
Technikai adatok :
Akvárium 40 liter elvileg így fog kinézni :
proxy.php


A szűréssel úgy érzem nem lehet probléma egy Tetra ex 800 plusz személyében.
A világítás már más kérdés,majd kiderül mit tud a Odyssea 24 watt lámpa Philips 1200 lm es 6500 k-s csővel,ha nem jól teljesít csere lesz szerintem egy qvad 2 x 24 wattra.
CO2 beoldás lesz,de egyenlőre élesztős rendszerrel,majd idővel váltás lesz citromsavasra.
A scape kialakítás meglepi lesz,legyen elég annyi hogy valami iker akvárium félét képzelek el,de egy "sötét" és egy "világos" oldallal,mindkét oldalon fás,köves dekor homokos berendezéssel.
NEM szeretnék egy új növényes akváriumot és itt a nem szócskán van a hangsúly,de kifejezetten garnélásat sem akarok,valahol a kettő közt lesz majd a végleges kialakítás,mert a fő szempont most az hogy lássam is a garnélákat és ne kelljen keresgélni a növények közt.
Az egyik felében már biztos hogy Yellow garnélák lesznek + még egy másik faj ami még nem körvonalazódott.
A másik felében pedig szeretném régi álmomat most már ténylegesen valóra váltani a Blue Carbon Rili személyében,és hogy melléjük kik jönnek azt még nem tudom.
Egyenlőre itt tartok és minden tanácsot és kritikát elfogadok,főleg nálam tapasztaltabb garnélatartóktól ;)
Köszi !
 
Szerintem három nyílásra nincs szükség.

Ha mindkét oldalra teszel szívó és nyomó ágat is, akkor csak egy luk kell, hogy kiegyenlítődjön a víz szint. Ha csak egy-egy szívó és nyomó ágat használsz, akkor valahogy le kellene rajzolgatni, hogy merre is fog menni víz és eszerint kellene a lukakat kitalálni.

Nekem a négy rekesz úgy van megoldva, hogy a két szélsőben van nyomó ág és a két középsőben szívó. Az akvárium közepén csak egy luk van a víz szint miatt, a szívó és nyomó rekesz között pedig kettő, hátul ahogy Te is rajzoltad fent és lent.

Ezzel a módszerrel sajnos a pici garnélák át tudnak mászni, így állandóan pecázni kell, ha más fajokat tartasz. Én csak a szép felnőtteket rakosgatom ide-oda. Tehát nem rossz ez a módszer sem, de ha elég kreatív vagy, akkor lehet, hogy valami jobbat is ki tudsz találni. Például nagyobb nyílás és sűrűbb szivacs betét. Nem'tom. :)
 
Ha mindkét oldalra teszel szívó és nyomó ágat is, akkor csak egy luk kell, hogy kiegyenlítődjön a víz szint.
Köszi Zoli !
Szerintem meg lesz osztva a szűrés ezzel : Wave T-elosztó 12/16 mm-es szűrőcsőhöz most csak 340,00 Ft - Green Aqua a ki és befolyó ág is így mindkét oldalon lesz áramlás rendesen.
Na már most ha ez így lesz akkor elég az elválasztón hátul alul vagy fölül egy luk a vízszint kiegyenlítés miatt ?
Illetve akkor az elválasztó mehet egészen az akvárium teljes magasságáig vagy jobb ha ott elmarad 1,5 cm ?
A lukba egy nagyobb lukacsos szivacs lenne téve ebben az esetben az működhet is mivel nem az áramlás miatt lesz kifurva az üveg.
 
Szerintem ez egy nagyon jó megoldás neked, ahogy leírtad. Én azért is osztottam ketté az ágakat, hogy kisebb legyen a sodrás ugyanakkora vízhozam mellett. A lukat felülre tenném, csak a praktikusság miatt, könnyebb hozzáférni, főleg ha szivacsot teszel bele, amit időnként majd ki kell nyomkodni talán. Nekem 1cm-vel alacsonyabbak az elválasztók, mint az akvárium magassága. Utólag azt gondolom, hogy ez így már túl van biztosítva, szerintem felesleges, ha látjuk, hogy a lukon keresztül biztosan át mehet a víz. Persze nincs jelentősége, hiszen nem töltjük egyébként sem csurig az akváriumot.
 
Utoljára módosított:
Huh úgy eltűnt a napló alig találtam meg :geek:
Szóval ott tartunk hogy elviekben a jövő hét közepén meg lesz az az akvárium,így a hétvége a berendezés életre keltésével telik majd.
A szűrő már ott áll beüzemelésre készen,tele tömve Matrix trop szűrőanyaggal.
Már csak az y elágazók hiányoznak de az is meg fog érkezni addigra.
Nagyon patent kis szűrő ez az EX-800 plus főleg a régebbi konstrukcióhoz képest,sokat változott szerintem előnyére.
Tegnap beszereztem a köveket a felépítményhez úgy számoltam hogy nagyjából 20 db kő fog kelleni a kicsikkel együtt az elképzelés összerakásához.Ez nagyjából sikerült is beszereznem abból a kőtípusból amit még @Molroth Lacinak is adtam és ha jól tudom akkor az anyukája akváriumában vannak jelenleg.
A fákat amik itthon voltak tegnap behelyeztem az egyik vödörbe hadd ázzanak.
Mivel mindkét felében az akváriumnak csak egy 25 x 25 x 30 as hely lesz építkezni így nem kell sok hozzávaló.
A talaj a régi 26 literes Ista talaja lesz átmosva,a kövek előtt meg körben pedig a @nebula ati által is használt fekete márvány zuzalék lesz.Már alig várom hogy ezen a sötét talajon csodálhassam a szép sárga garnélákat.
Emelésnek a használt Manadó harisnyában megoldás lesz mert ez a kicsiben bejött így tökéletes megoldásnak tűnik itt is.
A lámpánál említettem hogy remélhetőleg meg lesz az új cső.Na nem tudom ki honnan szerzi be a kompakt 24 vatt 4 pines 865-ös 6500 K-s csövet de Én maraha körülményesen jutottam csak hozzá egy Philips 4 pin 865 csőhöz.
Ami nem mellesleg 1800 lument tud.Behelyezve a régi gyári cső helyére olyan fényerő lett hogy megnyugodtam ez be fogja világítani a 40 litert is,az biztos :)
Szóval ott tartok hogy várom az akváriumot,aztán elindulhat a móka.
Illetve majd remélhetőleg az új lakók is megérkeznek amiket május 9. körül várok @Pecás kolléga jóvoltából.
 
Sziasztok !
Na csak csináltam egy tervet,bár utálom lerajzolgatni mit is akarok mert úgy sem azt sikerül majd megcsinálni.
Ebben az esetben annyi a különbség hogy majdnem 80 % hogy ezt építem majd meg.Maga az elképzelés a rajzon magasabb lett a valóságban nem lesz ennyire magas a felépítmény hátul meg végképp nem mert nincsen ennyi talajom hozzá,az emelés harisnyás manado lesz majd,meg hungarocell.Középen az a vonal az elválasztó üveglap azért rajzoltam bele mert így könyebb elképzelni.
Növényből kb 6-8 féle lesz a mohákkal együtt.A köveket tegnap nyakon öntöttem sósavval és amire számítottam be is jött nem pezsgett.
Nagyon remélem hogy a héten elkészül az akvárium mert jelenleg csak az hiányzik hogy meg tudjam a hétvégén építeni.Tegnap a kis 26 literben ahol már kb 4 napja nem megy a co2 beoldás nagyon durván elkezdtek bubizni a növények,ennyit az új Philips csőről azért még is csak 1800 lumen világít.
Na akkor itt a rajz nem kell valami egyedire számítani,garnélás akvárium lesz,mehet a savazás azok részéről akik olvassák a naplót,külön a savas topikba nem fogom berakni :

e78dac.jpg
 
Úgy látom Viktor, nem tudsz szabadulni az akvakertész vénádtól :D... Ezzel csak az lesz a baj, hogy a garniknak rengeteg búvóhelyük lesz, annyit fogsz látni belőlük, amennyit a fekete zúzalékra merészkednek. Én kevesebb dekort használnék, több helyet hagynék az aljzatnak, és inkább kövesre csinálnám, alacsonyra növő növényekkel. Egyébként jó az elképzelés, kiváncsian várom a folytatást.
 
Úgy látom Viktor, nem tudsz szabadulni az akvakertész vénádtól :D... Ezzel csak az lesz a baj, hogy a garniknak rengeteg búvóhelyük lesz, annyit fogsz látni belőlük, amennyit a fekete zúzalékra merészkednek. Én kevesebb dekort használnék, több helyet hagynék az aljzatnak, és inkább kövesre csinálnám, alacsonyra növő növényekkel. Egyébként jó az elképzelés, kiváncsian várom a folytatást.
Agree!
Csak kevés kő, moha és némi stem lenne az én verzióm.
 
Tegnap elbontottam a 26 literest,a yellowk mentek a 15 literbe atmeneti szallaskent.kimostam az Ista talajt ami egy iszaptengert hagyott maga utan,illetve elokeszitettem a fekete marvany zuzalekot is.
Beszabtam a polifomot az akvarum ala es a kiegyenlito lukba a szivacsot.Elvileg mar csak Ro viz kell es holnap el tudom inditani.Persze meg jatszadoznom kell a kovekkel meg meh az sem biztos hogy csak koves lesz.Szoval megint mint mindig inprovizalok majd de mivel ezt sokszor csinalom egyre jobb leszek [emoji38]
 
Ott rohadjon meg az osszes muanyag ki es befolyo cso ááááááá[emoji36] [emoji24]
Nem sokara feltoltom es szuro indul kivancsi leszek a megosztott szurore hogy mukodik,most vacsi este meg jelentkezem [emoji6]
 
Szoval ott tartottam hogy feltoltom az akvariumot,ez meg is toetent,szuro elindit es mukodik is a dolog,viszont a szivo oldali egyik resz iszonyatosan levegos,mara mar egyre kevesebbet latok benne de azert meg hallanni hogy a szuro is kuszkodik a bubikkal.
Remelem ez hamar megoldodik.
Ment az akvariumba bacterium kultura is a nyeremenyekkel egyutt kapott Starter-bol,ezt egyebkent kiprobaltam a hartyasodas ellen is es ahol eddig egyik ilyen jelllegu keszitmeny sem hasznalt na ott ez bevalt [emoji6]
A viz meg kodos es kapott egy jo adag Tetras garnela viz elokeszitot is.
Tapozni itt mar az elejetol fogok mind micro-macro mind carbo szemelyeben,mivel nincsen taptalaj.
A talaj egy csoppet osszesett,de mivel szorosabbra epitkeztem igy nem volt gond nem borult meg a berendezes.
Meg fog bekerulni egy jo nagy adag monte carlo is a nagy akvariumbol,es ha minden jol megy het kozepe fele visszakerulnek a garnelak is mert sajnos ketto elhullas mar volt az atmeneti szallashelyen.
Nagy vonalakban ennyi,hogyan keszult fotokat nem csinaltam,ugy hogy majd fotozom ha letisztult a viz.
Szerintem azert sikerult megcsinalnom olyanra amilyet szerettem volna egy egyszeruen kezelheto garnelas akvarumnak [emoji6]
 
Sziasztok !
A víz tegnapra kristály tiszta lett,így bekerültek tegnap reggel az első felderítők pár fiatalabb yellow személyében.
Mivel estére is jól érezték magukat és a vízparaméterek is megfelelőek lettek,elkezdtem az átmeneti akváriumot lehalászni.
A fene se gondolta hogy másfél órán át pakolgatom majd a garnélákat,bizony isten nem számoltam de szerintem 100 + tuti bekerült,rengeteg az apróság és három petés nőstény is van megint.
A jobb orcáját kapták meg az akváriumnak,a bal oldal még "steril"
A szűrőből még néha hallok ciripelést olyan mintha a szűrőanyag ugrándozna,de mikor lefolytom jókora levegőt pumpál kifelé,idővel majd beáll ez is.
Tápok mennek befelé ésszel adagolva.
Már csak az MC-t kell beültetnem vele a cél majd az lesz hogy a köveken lefuttatva mutat majd egy képet.
Egyenlőre ennyi,este fotózom aztán lesz normális napló kép is az elején !
 
Back
Oldal tetejére