• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Two Face Shrimp Land

Akkor a fotók :
Az elsőt @inadsz Dani vagy @danyi03 Tomi beraknátok naplóképnek köszönöm !

DSC05328.jpg


Egy kép jobbról :

DSC05329e5fa3.jpg


Egy kép balról :

DSC05330d3a07.jpg



Amint a fotón is látszik semmit nem ért a szivacs az elválasztóban lévő lukba,simán átkandikáltak a kicsik,ezt majd orvosolnom kell egy sűrűbb szivaccsal.
A bal oldal jobban sikerült a jobb oldalra még elment volna pár kisebb kő de így is elégedett vagyok hisz ez csak egy garnélás akvárium :D
 
Sziasztok !
Hétvégén lesz egy hetes az akvárium.Eddig minden simán megy remélem így is marad.
Az 5 cm átmérőjű szintező lukat viszont vastagabb szivaccsal kell majd megoldanom vagy egy méretezett acélhálóval mert a kis garnélák simán közlekednek rajta.Addig nem gond míg különböző fajok egyedei tarkítják a két részt de amint egy nemzettség lesz már problémát fog okozni.
Úgy hogy aki Diy zseni az adhatna pár ötletet szegényes agyi kapacitásomnak :D
A yellow-k egyébként jól elvannak,mondhatnám hogy belakták az új helyüket,és meglepő módon örülnek a nagyobb magasságnak mert így tudnak úszkálni is egy picit.
A növényesítésből már csak az ígért mote carlo hiányzik de az is beültetésre kerül majd.
Napi szinten kap az akvárium 1-1 ml micro macrot és 1,5 ml carbot. Úgy döntöttem itt nem lesz co2 beoldás mert nem a növények a főszereplők.
Egyenlőre ennyi ja és próbálok majd egy normálisabb képet is csinálni az akváriumról mert az előzőek elég bénék lettek.
 
Üdv !
Azt tegnap elfelejtettem írni hogy sikerült úgy megoldanom a víz hűtését hogy tartósan 24-24,5 fok közt ingadozik.
Ez már nagy eredmény főleg a nyári időszaknak tudatában is.
Remélem a hőmérséklet és a vízparaméterek biztosításával szép kis állomány fejlődik majd.
Ja és bekerült 2 db Tigris hím is ebbe az akváriumba,remélvén hogy sikerül majd egy Tibee generációt kinevelni.
Ma már tényleg beültetem a hétvégén kiszedett monte carlot és egyéb növényeket illetve a micro bokrok közül ki is kell vennem kettőt mert túl nagynak bizonyult.
Majd ültetés után lövök egy totál képet ami már végre rendes minőség lesz.
 
Bővebben?
Bővebben egy PC ventilátor látja el a hűtést amit egy régi NOKIA töltő szétbontásával csatlakozik a hálózatba.
De már úton van egy ilyen megoldás :
unnamed.jpg

A kis akváriumoknál nem is a hűtés megoldása a nagy probléma hanem az hogy iszonyatosan gyorsan párolog a víz.
Ezt meg előre bekevert vízzel lehet csak pótolni érzékenyebb garnélák esetén.
 
Bővebben egy PC ventilátor látja el a hűtést amit egy régi NOKIA töltő szétbontásával csatlakozik a hálózatba.
De már úton van egy ilyen megoldás :
unnamed.jpg

A kis akváriumoknál nem is a hűtés megoldása a nagy probléma hanem az hogy iszonyatosan gyorsan párolog a víz.
Ezt meg előre bekevert vízzel lehet csak pótolni érzékenyebb garnélák esetén.
Nálam is ez lesz nyáron a nagy akvánál, mármint a pc (táp) venti+nokia töltő. :D

A víz utántöltésre láttam egy nagyon diy megoldást valahol. egyszerű műanyag palac volt megtöltve vízzel és egy kis drót tartóval fejjel lefelé rá volt ültetve az akvárium sarkára. A palack szájáig tölti újra az akit, gyakorlatilag úgy működik, mint egy önitató. :D
DIY 自动补水器-walkingfarm Nem szép, de ha nincs más, akkor bevethető. :D
 
Bővebben egy PC ventilátor látja el a hűtést amit egy régi NOKIA töltő szétbontásával csatlakozik a hálózatba.
De már úton van egy ilyen megoldás :
unnamed.jpg

A kis akváriumoknál nem is a hűtés megoldása a nagy probléma hanem az hogy iszonyatosan gyorsan párolog a víz.
Ezt meg előre bekevert vízzel lehet csak pótolni érzékenyebb garnélák esetén.
Hogy érted, hogy előre bekevert? Az elpárolgó víz tiszta víz (h2o), szerintem csak tiszta ozmóval lehet pótolni, különben növeled a tds-t folyamatosan.
 
Üdv !
Fotózgattam így feltöltöm.
A beültetés meg volt egy kis monte carlo és blyxa került be meg egy kis micro ki mert már nagy volt.
Szerencsére mindenki jól van a szivaccsal az elválasztón még mindig küzdök,mert pecázom a yellow-kat folyamatosan átszöknek :rage:
Órákig el tudnám nézni ezeket a garnélákat :rolleyes:

DSC05375.jpg


DSC05378.jpg


DSC05382.jpg


DSC05379.jpg


DSC05386.jpg
 
Üdv !
Akkor itt is helyzetjelentést eszközölök.
Érdekes mert mióta átkerültek ebbe az akváriumba a garnélák nem volt elhullásom,sőt a yellow-k úgy nekiiramodtak a szaporodásnak,hogy rengeteg apróságot látok,ezért is jó a fekete ajzat.
A tigrisek is megvannak és egy mama már be is petésedett.
A CBS-CRS brigádból ahol 11-10 fővel indultam jelenleg 11-9 az arány,egy CRS elment nem tudni miért,de a többiek nagyon jól bírják.A vizet szerencsére tudom 22 fok körül tartani.
Már csak a petésedés hiányzik de szerintem az is lassan meg lesz,és hab lenne a tortán ha az egyik Tigris lenne az apuka a három hím közül akiket beraktam.
A növények is szépen növögetnek,tápozás napi 1-1 ml micro macro táp,és napi 1 ml carbo.
 
Üdv itt is !
Tömöm a naplót képekkel :
Kicsit bezöldültünk a köveken de ez most mellékes :

DSC05495.jpg


A Dennerle Colorral jönnek a színek :

DSC05481.jpg


DSC05488.jpg


A másik oldalon meg sokasodunk :

DSC05482.jpg


Egy kis Blue Brown Bee is beállt a képbe :

DSC05490.jpg


A szűrés teszi a dolgát,lehet hogy a lámpát majd feljebb tolom valahogy de nem gondoltam volna hogy 24 watt 37,5 literre sok lesz,szerintem nem is ezért algamágnesek ezek a kövek.
Már csak arra várok hogy a másik oldalon is beinduljon az élet és legyenek kis CRS-CBS ganélák na meg meglepinek jöhet Tibee is
 
Sziasztok!
Nem nagyon akarom reklamozni de ugy alakult hogy lett egy kimerithetetlen eger toboz beszerzesi lehetosegem.
Tesztelve van mind harom akvariumban,a vizet csak kis mertekben szinezi de csak ott ahol nincsen puri,meg szen.
Szoval akit erdekel 20.-Ft/db aron tudok adni.
Termeszetesen posta is megoldhato [emoji6]
 
Utoljára módosított moderátor által:
4 nap nyaralas + dog meleg = 2 elhulott CRS [emoji20]
Mindent megtettem de meg igy is sajnos 27 fokos volt a viz,mar visszanyomtam rendes ertekre. CBS csapat ellenallobb [emoji6]
 
Back
Oldal tetejére