• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tropica system nano Co2 szett

Ezt elég nehéz lesz íbéjes és egyébwebshopos linkek nélkül elmagyarázni, de megpróbálom :)

Szóval alapvetően két lényeges elem van:
- reduktor a mágnesszeleppel egybeépítve
- maga a kispalack

a lényeg ugye, hogy a gyári kispalackos rendszerekhez nincsen lehetőség mágnesszelep beépítésére, ha mégis sikerül rábarkácsolni, semmi garancia - ahogy Viktor is írta-, hogy nem száll el. Ezért érdemes olyan reduktort keresni, ami egyrészt egybe van építve a mágnesszeleppel, másrészt későbbiekben, ha már lehetőség van nagyobb palackra való váltásra, akkor azt is lhetővé teszi.
Erre van pl az íbéjen ez a cucc:
01800201_0601.jpg

01900201_0611.jpg

A152-001.jpg


Egy rakat ilyen van az íbéjen, áruk 18-20ezer között mozog. Itt a hátulütő ha gond van vele, a garancia vagy csere vagy javítás vagy bárminek az érvényesítése.

Ugyanez -legalábbis szemre ugy tűnik ugyanaz - kapható itthon is: Up Aqua CO2 reduktor kompakt nyomáscsökkentő és mágnesszelep Green Aqua
Kicsit drágább, de cserébe biztos garanciális és javító háttér, azonnal kézbeveheted és ami megfizethetetlen, a segítség amit a srácok nyújtanak ha kéred....minden másra ott a mastercard :D:D (ja, ez egy másik reklám:D:D)

A rendszer második eleme a kispalack. Én jelenleg 95 grammos ISTA palackot használok (helyhiány miatt). Ebből 3 db 10.500 az AD-ben. Nekem max 4 palack kell egy évre. De pl csatlakoztathatsz hozzá 500 grammos palackot is, az már van tölthetőben is.

Persze kellenek még apróságok (diffuzor, cső, bubiszámláló, visszafolyásgátló), kb 5000 ft.

Ha csak egy darab palack árával számolunk akkor így a kispalackos rendszer occsóba, ha kintről jön a reduktor kb 26-27ezer kompletten.
Ha biztosra mész és itthon veszel mindent, akkor kb 39ezer. Viszont ahogy írtam, ez azért ad némi pluszt és biztonságérzetet.

Az hogy kinek mi éri meg, magának kell eldöntenie. :)
Félreértések elkerülése végett nekem nem a fenti cucc van és nem is az íbéjről és nem is a GA-ból rendeltem :D Nekem aquatic nature reduktorom van mágnesszeleppel és egy átalakítóval, ami lehetővé teszi, hogy később nagyobb palackokkal is használjam.
 
Köszönöm a segítségeteket!
Viktor, gondolom amit nálatok lehet kapni reduktorok azok normál, nagypalackra vannak, esetleg árultok olyan átalakítót amivel jó kispalackra is?
 
Köszönöm a segítségeteket!
Viktor, gondolom amit nálatok lehet kapni reduktorok azok normál, nagypalackra vannak, esetleg árultok olyan átalakítót amivel jó kispalackra is?

Ha jól értem, jár ezzel a kétfajta reduktorral, de majd Viktor megerősít benne.
 
Köszönöm a segítségeteket!
Viktor, gondolom amit nálatok lehet kapni reduktorok azok normál, nagypalackra vannak, esetleg árultok olyan átalakítót amivel jó kispalackra is?

A fenti 2 oras muszerm kis palackra is jo. 2 csatlakozo van rajta. Alapban nagy palackra de imbusszal kicsavarva a csatit kispalackos csatlakozoja lesz.

Fix nyomason megy 3 bar.

Szokott lenni az upos pici 1 oras is, ha jol tudom ez most le van fogyva, szallitmanyt varunk.
 
Hm, nem is gondoltam volna hogy jó mind a kétfajtára. Akkor ez megfontolás tárgyát képezi nálam!:)
 
Még annyi, hogy ezeknek a kispalackoknak egy a menetük, bármelyiket veszi az ember jó lesz?
 
A 90 grammosoknak igen. De persze a többi méret más.... ;)
Így értettem én is:)
Hát akkor muszáj lesz beruháznom egy kisebb költségvetésű összelegózott co2 szettre nálatok!
Nem terveztek ez irányban valami akciót, esetleg up-os kicsi reduktorra?;)
 
A water plant co2 system 0,5l -es palackot hol lehet tölteni? Megéri egyáltalán ezt a rendszert meg venni egy 20 literes akváriumhoz? Köszönöm

Ha jól értem ez nem Tropica szett. Kérlek nyiss neki egy új topikot, hogy ne keveredjenek az infók.
 
Sziasztok!

Most beszéltem AD-s mesterrel, és ő nagyon lebeszélt a 95 g-s meg 0,5 kg-s megoldásokról, márkafüggetlenül. Az nekem nem lenne szempont, hogy kézzel kell indítani (úgyis adagolsz minden nap tápot meg carbot, tök mindegy, nem???) de azzal gondolkodóba ejtett, hogy
a, állítólag indításkor 15-20 perces móka a beállítás, mire stabilizálódik a bubiszám
b, 95 g-s palack most pl egy darab nem volt náluk, és 3-4 hónap, mire behajózzák. (GA-ban van, azt láttam)

A reggeli ilyen mértékű tökölés nekem nem férne bele, viszont a mágnesszelepes vezérlés kissé húzósabb.

Valóban fennáll ez az ingadozás indításkor márkafüggetlenül? Vagy ez Ista sajátosság lenne? Tropica? Esetleg a másik GA-s kínai (nem ugrik be a neve) tapasztalatokról be tudtok számolni?
 
Sziasztok!

Most beszéltem AD-s mesterrel, és ő nagyon lebeszélt a 95 g-s meg 0,5 kg-s megoldásokról, márkafüggetlenül. Az nekem nem lenne szempont, hogy kézzel kell indítani (úgyis adagolsz minden nap tápot meg carbot, tök mindegy, nem???) de azzal gondolkodóba ejtett, hogy
a, állítólag indításkor 15-20 perces móka a beállítás, mire stabilizálódik a bubiszám
b, 95 g-s palack most pl egy darab nem volt náluk, és 3-4 hónap, mire behajózzák. (GA-ban van, azt láttam)

A reggeli ilyen mértékű tökölés nekem nem férne bele, viszont a mágnesszelepes vezérlés kissé húzósabb.

Valóban fennáll ez az ingadozás indításkor márkafüggetlenül? Vagy ez Ista sajátosság lenne? Tropica? Esetleg a másik GA-s kínai (nem ugrik be a neve) tapasztalatokról be tudtok számolni?


Nem, valóban fennáll, még rutinosan is rá kellene nézni néhányszor,hogy biztosan megfelelő legyen. Hidd el, inkább várj egy keveset és nagynyomású rendszerre ruházz be, nekem fél évig üzemelt Tropicás 95grammos rendszer, jó móka meg jobb mint az élesztős, de közelébe nem ér a valódi nagynyomásúnak, macerás az állandó állítgatás, egyszóval megéri még egy kicsit spórolni a nagyobb rendszerre, mágnesszeleppel.
 
Valamint ahogy fogy a gáz a patronból úgy kell mindig utánaállítani, szóval nem lehet egyszerűen bejelölni,hogy hova állítsd minden nap...:confused:
 
Ha patronosat használsz én csak folyamatos üzemre javasolnám. Szóval tényleg jó tippet kaptál. Sok idő mire belövöd és az állandóan ingadozó CO2 csak bajt okoz majd.
A boltban 24 órában pörgetjtük a kis patronos rendszereket pont emiatt.
 
Ha patronosat használsz én csak folyamatos üzemre javasolnám. Szóval tényleg jó tippet kaptál. Sok idő mire belövöd és az állandóan ingadozó CO2 csak bajt okoz majd.
A boltban 24 órában pörgetjtük a kis patronos rendszereket pont emiatt.

Köszönöm!

Az ADA szerint a növényi fotoszintézis 8-10 órán át működik maximum, tehát a többi időszakban nem sok értelme van a beoldásnak ha jól gondolom. Ergo, majd háromszorannyi gázt füstöl így el az ember, mint amennyit valójában értelme lenne, nem?

Ez is az "egyszer drága" megoldás malmára hajtja a vizet...
 
Back
Oldal tetejére