• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Triangle project - 90x45x45 (182 liter)

A teljes Seachem családot adagolod? Ez hány tápot jelent?
Igen, mindet. Flourish + Flourish Trace - ez leginkább egy visszafogott vagy kissé hiányos Micro+Macro tápozásnak fogható fel.
Ezen kívül még nitrogént, káliumot, foszfátot és vasat adagolok. Ez összesen 6 féle táp. Egy hete adagolok Advance tápot is, így most már 7 féle flakon figyel a szekrényben.
 
Ma is csináltam egy 90%-os víz leengedést és kapott minden egy Carbos permetet. Ha már így volt kikaptam az összes Wavy Leaf-et és kicsit átrendeztem az akváriumot. Egyenlőre alig pár tőről tudtam hajtást levenni. Nem egy kapkodó növények ezek, itt nem árt a türelem.

A víz feltöltésnél viszont már volt segítségem - erről jut eszembe, kell vegyek egy erőssebb csipeszt. Kedden volt 6 hónapos (nem az akvárium).

30722865216_2c47f6bfe8_c.jpgThe maintenance assistant by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Ma is csináltam egy 90%-os víz leengedést és kapott minden egy Carbos permetet. Ha már így volt kikaptam az összes Wavy Leaf-et és kicsit átrendeztem az akváriumot. Egyenlőre alig pár tőről tudtam hajtást levenni. Nem egy kapkodó növények ezek, itt nem árt a türelem.

A víz feltöltésnél viszont már volt segítségem - erről jut eszembe, kell vegyek egy erőssebb csipeszt. Kedden volt 6 hónapos (nem az akvárium).

View attachment 20260The maintenance assistant by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
Ilyen segítséggel persze ,hogy könnyű a karbantartás kérem szépen.:)Nagyon aranyos a segéded Zoli,látom kiveszi a részét a munkából;):)
 
Ma is csináltam egy 90%-os víz leengedést és kapott minden egy Carbos permetet.
Múlt hétvégén ismét megejtettem egy hasonlót. Azzal a különbséggel, hogy ezúttal UV szűrőn keresztül ment vissza a víz a kádból. Az ok, hogy már kegyetlenül elegem volt a 2 naponta esedékes zöld por kapargatásából. Szerencsére szinte csak az üvegre tapad, de azért utálatos. Nem akarom elkiabálni így egy hét után, de egyenlőre nyugi van.
HAC előtt még be fog kerüli egy kazal apró faág előre, meg némi kő is.
A neon razbórákkal nem vagyok megelégedve. Mindig össze, vissza úsznak. @hnorbi mondta, hogy rakjak be pár húzó halat és akkor követni fogják őket. Kérdés, hogy mi az ami passzolna színben és méretben a scape-hez?

31756223711_ff69c60296_c.jpgDSC07843 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
 
Múlt hétvégén ismét megejtettem egy hasonlót. Azzal a különbséggel, hogy ezúttal UV szűrőn keresztül ment vissza a víz a kádból. Az ok, hogy már kegyetlenül elegem volt a 2 naponta esedékes zöld por kapargatásából. Szerencsére szinte csak az üvegre tapad, de azért utálatos. Nem akarom elkiabálni így egy hét után, de egyenlőre nyugi van.
HAC előtt még be fog kerüli egy kazal apró faág előre, meg némi kő is.
A neon razbórákkal nem vagyok megelégedve. Mindig össze, vissza úsznak. @hnorbi mondta, hogy rakjak be pár húzó halat és akkor követni fogják őket. Kérdés, hogy mi az ami passzolna színben és méretben a scape-hez?

View attachment 22989DSC07843 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
Hány egyedből a csapat Zoli?????Nem lehet ,hogy szimplán kevesen vannak????Egy 30-as csapat azért már szépen együtt tud mozogni.Mondom úgy hogy nálam a fekete neon szépen egy rajt alkot.Azok vannak 29-en ,plusz most hoztam melléjük 15 gyémántot.
 
Múlt hétvégén ismét megejtettem egy hasonlót. Azzal a különbséggel, hogy ezúttal UV szűrőn keresztül ment vissza a víz a kádból. Az ok, hogy már kegyetlenül elegem volt a 2 naponta esedékes zöld por kapargatásából. Szerencsére szinte csak az üvegre tapad, de azért utálatos. Nem akarom elkiabálni így egy hét után, de egyenlőre nyugi van.
HAC előtt még be fog kerüli egy kazal apró faág előre, meg némi kő is.
A neon razbórákkal nem vagyok megelégedve. Mindig össze, vissza úsznak. @hnorbi mondta, hogy rakjak be pár húzó halat és akkor követni fogják őket. Kérdés, hogy mi az ami passzolna színben és méretben a scape-hez?

View attachment 22989DSC07843 by Zoltán Szelei Kis, on Flickr
Még mindig pazar. A neon razbik valóban olyan színűek mint a képeken? Csillogó zöldre gondolok. Link
 
A neon razbórákkal nem vagyok megelégedve. Mindig össze, vissza úsznak. @hnorbi mondta, hogy rakjak be pár húzó halat és akkor követni fogják őket. Kérdés, hogy mi az ami passzolna színben és méretben a scape-hez?

Igen, is azt is mondtam a párodnak, hogyha nem tetszenek, baráti áron szívesen átveszem őket :D;)...

Húzóhalnak mondanám a Sawbwa-kat, ők is razbórák, színben illenének a scape-hez, igaz, valamivel nagyobb méret, de nálam szépen együtt úsztak, és a kisebb halak gondolom jobban követik a nagyobbakat.
 
Hány egyedből a csapat Zoli?????
Max 20. Eredetileg többen voltak, ha jól emlékszem 35-en, de akkor sem úsztak együtt. Sőt akkor még zavaróbb volt.


Még mindig pazar.
Köszi;)

A neon razbik valóban olyan színűek mint a képeken? Csillogó zöldre gondolok. Link
Nem zöld, határozottan kékek. A harmadik kép áll legközelebb a valósághoz. De olyan színük van, hogy monitor nem adja vissza.


Húzóhalnak mondanám a Sawbwa-kat, ők is razbórák, színben illenének a scape-hez, igaz, valamivel nagyobb méret, de nálam szépen együtt úsztak, és a kisebb halak gondolom jobban követik a nagyobbakat.
Én a Petitellákat néztem ki már vagy két éve, de ők sajnos nagyon nem passzolnak. A Sawbwa nagyon jó ötlet, mindenképp megpróbálom. Ha nem jön be, akkor lesz pár eladó neon:)
 
Max 20. Eredetileg többen voltak, ha jól emlékszem 35-en, de akkor sem úsztak együtt. Sőt akkor még zavaróbb volt.



Köszi;)


Nem zöld, határozottan kékek. A harmadik kép áll legközelebb a valósághoz. De olyan színük van, hogy monitor nem adja vissza.



Én a Petitellákat néztem ki már vagy két éve, de ők sajnos nagyon nem passzolnak. A Sawbwa nagyon jó ötlet, mindenképp megpróbálom. Ha nem jön be, akkor lesz pár eladó neon:)
Lehet még egy könnyed gondolat? Egy sügért ha beletennél lehet össze terelné őket. Biztosan van kisebb méretben. :blackeye: Na jó nem:facepalm:
 
Halakat fotózásra szeretnél csak, vagy amúgy is? A gyémánt neonjaimat átviszem neked ha gondolod, de örökibe' nem adom :) Nem mondom, hogy ők jobb választás mint a fenti ötletek, de még picik is és egész jól együtt is úszkálnak. Csak mint opció. Egy hétig simán tudom őket nélkülözni.

A poralgádról érdeklődnék. Mit takar a 2 napos gyakoriságú támadás? Hogy 2 nap után már annyira zavaró hogy pucolni kell, vagy csak azt hogy nem olyan patyolat már mint most a fotón?
Illetve gondolkodtam ezen az UV-s feltöltésen. Jól hangzik, hogy nem a szűrt - részben már UV-zett vegyes - vizet küldöd meg vele, hanem a teljes vízmennyiséget módszeresen. Szerinted érdemes lenne kipróbálnom a nanomban a poralga ellen? Félek, hogy több baktériumot pusztít, mint kellene és borulna az egyensúly. Sajnos elég kevés infót találtam erről és fosok kipróbálni, amíg nincs rá igazából szükség..
 
Halakat fotózásra szeretnél csak, vagy amúgy is?
Amúgy is, mert már unom, hogy össze vissza vannak.

A gyémánt neonjaimat átviszem neked ha gondolod
Nekem voltak egy időben. A galambnál is jobban fostak. Sosem úsztak együtt és minden fotózásnál bebújtak a dzsungel legmélyére.

A poralgádról érdeklődnék. Mit takar a 2 napos gyakoriságú támadás? Hogy 2 nap után már annyira zavaró hogy pucolni kell, vagy csak azt hogy nem olyan patyolat már mint most a fotón?
2 nap után oldalról nézve az üveget már zavaró. 4 nap után szemből is zavaró. 6 nap után szemből nézve hullámzik az üvegen.
Eddig 1x használtam az UV szűrőt. Az első indításomnál totál bezöldült a vizem. 2 nap alatt elintézte, azóta sem használtam.
A GA-ban van egy akvárium ami alatt folyamatosan megy és mintha Viktor azt monda volta, hogy az ADA galériában szinte minden akvárium alatt van UV.
 
Értek mindent, köszi.

Most lehet butaságot mondok, de nézd el, abszolút keverem ezeket a zöldalgákat. Nekem olyan nem volt még, hogy hullámzó méretűre nőjön, pedig néha gyorsan belepi az üveget és volt már mikor 4-5 hétig hozzá sem nyúltam. Ez a tiéd nem az a fajta lesz, amelyiket hagyni kell nőni hogy aztán egyben levedd az üvegről?
 
2 nap után oldalról nézve az üveget már zavaró. 4 nap után szemből is zavaró. 6 nap után szemből nézve hullámzik az üvegen.
Ez valami villám-alga lehet (vagy csillós sejtes akármi). Nálam a fenti leírás úgy lenne igaz, ha a napokat hetekre cseréljük: 2 HÉT után oldalról nézve az üveget már zavaró. 4 HÉT után szemből is zavaró. 6 HÉT után szemből nézve hullámzik az üvegen.
Fura. o_O
 
Amúgy is, mert már unom, hogy össze vissza vannak.


Nekem voltak egy időben. A galambnál is jobban fostak. Sosem úsztak együtt és minden fotózásnál bebújtak a dzsungel legmélyére.


2 nap után oldalról nézve az üveget már zavaró. 4 nap után szemből is zavaró. 6 nap után szemből nézve hullámzik az üvegen.
Eddig 1x használtam az UV szűrőt. Az első indításomnál totál bezöldült a vizem. 2 nap alatt elintézte, azóta sem használtam.
A GA-ban van egy akvárium ami alatt folyamatosan megy és mintha Viktor azt monda volta, hogy az ADA galériában szinte minden akvárium alatt van UV.

Pár nap alatt nálam is megjelenik ez a zöld alga, ami hullámzik az üvegen, bár nekem úgy tűnik, hogy ez mintha kétfajta lenne, az egyik a zöld por, a másik pedig ez a hullámzó.
Könnyen eltávolítható, de azért zavaró.
Én az áramlatra gyanakszok, hátha azzal van gond, mert nálam ecset is megjelent a bucékon. Nálad is van?
 
Back
Oldal tetejére