• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Red Island

Ahogy a napló elején említettem hogy ez a akvárium is taiwanos lesz, ma úgy döntöttem hogy ezt még hanyagolom egy kicsit. És mivel ma boltban jártam megint, hoztam 6 db CRS-t. Mától ők lettek a lakók ebben a kockába + még bekerültek a maradék blue bolt, meg a 2 db CBS.
DSCF6720.JPG

DSCF6722.JPG DSCF6723.JPG DSCF6725.JPG DSCF6724.JPG DSCF6726.JPG

Kb. 2 óra elteltével, lett egy szelem garnélám is.:LOL:
DSCF6727.JPG
 
Tudom hogy lassan itt a Karácsony, de a alga díszt a fán és növényeken, nem jön be.:) Így ma víz csere, takarítás, vakarás (amennyire tudtam) és égy kis átalakítás. Egy kicsit felemeltem hátul a vörös talajt (pár centi) és lecseréltem a esőztetőt, mert valahogy ne úgy muzsikált ahogy vártam. Beraktam 2 mollyt is hogy segítsenek egy kicsit alga fronton.

És akkor most így nézünk ki:

DSCF6849.JPG

DSCF6847.JPG DSCF6848.JPG DSCF6851.JPG DSCF6852.JPG DSCF6853.JPG DSCF6854.JPG DSCF6855.JPG DSCF6856.JPG
 
Ma itt is meg volt a heti rutin, de viszont itt már alga problémák vannak, és beavatkozást kellet végeznem. Szerintem még nem ált be a rendszer, mert a víz is ingadozik, egyik hétről a másikra. Vízcserénél, beállítom a vizet 135-140 tds-re, és a következő vízcseréig felmegy 185-195re. Itt is bővült a flóra, és ha már a Vörös Sziget, mért ne lenne a Caloglossa cf. beccarii. Szintén @AmegA -éktól.
DSCF6996.JPG

DSCF6997.JPG DSCF6998.JPG

@ezsolt80 , mivel tudjuk hogy sas szemeid vannak, és mielőtt megkérdeznéd, hogy mért hoztam elő megint a Oxydator-t. Hát ennek több okai vannak.
 
Algával még küzdök, de már kezd visszahúzódni, csak elég lassan.:hungover: Már nincsenek olyan nagy pamacsok. Pénteken megvolt a rutinos vízcsere, de hozzákellet nyúlnom a szűrőhöz is, mert @ezsolt80 -tól kapott snowball-ok, a skimmeren keresztül a szűrőben kötöttek ki.:mad:
Ma ilyeneket fedeztem fel:
DSCF7212.JPG DSCF7213.JPG DSCF7221.JPG
Az @Etele féle CBS is petés.
A mohák is elkezdtek már nőni és dúsulni.
DSCF7220.JPG

DSCF7214.JPG DSCF7219.JPG DSCF7222.JPG DSCF7225.JPG

Nem tudom hogy ez normális viselkedés a Caloglossa cf. beccarii -nak. Már nem olyan vörös de nekem így is tetszik. Ha valaki jobban ért hozzá, megköszönném a válaszát.
DSCF7217.JPG

Köszönöm hogy benéztél!
 
snowball-ok, a skimmeren keresztül a szűrőben kötöttek ki.
Ne aggódj ezt a trükköt még nálam tanulták :)
Cserébe viszont jól viselik a szűrőben való életet. Nálam folyamatosan van 8-10 darab a kis akasztós szűrőben is ;)
 
Back
Oldal tetejére