• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The Rock

SMAdrián

Kertész bálvány
The Rock



Üdv. mindenkinek

2022 január 14-én indult.

- Akvárium: 30x30x35 (31,5 l)

- világítás: Twinstar 300ES - 6,5 óra

- szűrés: JBL CristalProfi e401.

lentről felfele - matrix trop, seachem matrix,perlon és Seachem Purigen.

- Co2: nagynyomású, külső reaktorral. 9,00 – 19,30.

- talaj: fekete homok

- tápozás: még nincs

- hardscape: több féle gyökér darabok, és seyru

- fauna: egyenlőre nincs

- flóra: Anubias nana 'mini' sp. 'petit', anubias pangolino, Eleocharis parvula 'mini', taxiphyllum flame, vesicularia ferriei 'weeping'riccardia chamedryfolia, fissidens fontanus mini, plagiochila sp. "Cameroon", marsilea crenata.

A indítás, 10 liter akvárium víz, a többi meg RO.​
 
Utoljára módosított:
A Redmoor egy gyökér, mert nekem is anno beleköpött az akvavízbe.
Gyakori cserékkel és fogkefézéssel (a takony miatt) tudtam jobb belátásra bírni.
Egyik gyökér sem red mor. Ezek mind a kertből, szedet vedet. Ezeket még tavaly tavasszal szedtem ki, mikor vidéken, a kerítés csináltattam. Amiben láttam fantáziát, azt összegyűtottem, és napra raktam. Nem agódok, mert ez normális. A the Devil Coast a is ebből a gyökérzetből van, és ott is kb. 1 hétig ezt játszották el, be opálosodot a víz, meg bevörösödött. De a megfelelő víz cserével, megszünthető. A takony is normális.
Még rengeteg idő van a változásokra;)
 
Egyik gyökér sem red mor. Ezek mind a kertből, szedet vedet. Ezeket még tavaly tavasszal szedtem ki, mikor vidéken, a kerítés csináltattam. Amiben láttam fantáziát, azt összegyűtottem, és napra raktam. Nem agódok, mert ez normális. A the Devil Coast a is ebből a gyökérzetből van, és ott is kb. 1 hétig ezt játszották el, be opálosodot a víz, meg bevörösödött. De a megfelelő víz cserével, megszünthető. A takony is normális.
Még rengeteg idő van a változásokra;)
Ezek szerint a kerted egy aranybánya. Ha közel lenne, mennék venyigéket szedegetni. :)
(Aztán a végén meg engem szedegethetne fel valaki. :ROFLMAO:)
 
Nos Csilla, (@star67 ),kérdésedre a válasz:
A mai víz csere, és mérés alapján, ilyen víz paraméterek mellett, nem került át semmi garnéla.
TDS - 205
PH - 8,2
Fe - 0,5
NO3 - 1
PO4 - (azt tintának lehetett volna használni, mert olyan szín nincsen a skálán)
Több mint egy hete, a Co2val bibelődök, és a fenti méresekből, még mindig nem elég.
A takony, nagyjából eltünt, már csak a bal oldali fán jelenik még meg, a hajlásoknál.
Indítás ótta, a riccardiát többször kellet újra ragasztanom, mert elrohadt.

A felső fertájon, beborítottam bucekal, ami talán emersé fog változni.
Bekerült egy kis Climacium japonicum, és egy kis ludwigia.

Ez a mostani állapot:
IMG_20220131_222228_edit_82004222002069.jpg

IMG_20220131_221730.jpg
 
Azt hiszem hogy még találtam a magas foszfát okát.
Tegnap, vízcsere után, a foszfát mérés 0,1 volt. Ma vízcsere előtt megint 1,2.
Valami azt súgta, hogy takarísam ki a szűrőt. A szűrő nem volt koszos, Visszont a víz amit kiöntöttem edénybe, habzot, mintha szappant öntöttem volna a vízbe, és a hab, sokáig megmarad, meg csúszós is volt egy kicsit.
Én ára gondolok, hogy ez a fáknak a nyálkája, ami bekerült a szűrőbe, és ott lapangot.
Holnap újra tesztelték.
 
Nos, legtöbbször egy akvárium indításnál, a foszfát hiány merül fel. Itt, a probléma, a ellenkezője. A foszfát/nitrát arányi:
View attachment 162831
Ez milyen teszt? Ezen a színskálán 0,07-0,08 között van az átmenet a jó és a nem olyan jó között (zöld/sárga). Nálam ez a színátmenet 0,4-nél van. Mindkettő JBL sensitiv(e). Ez 4-5 szörös !!! eltérést mutat. Ez azért több, mint ami a hibahatár lehet.
Állandóan ezeken a teszteken lovagolok, mert képtelen vagyok kiismerni magam rajta. Sokan a NO3 : PO4 10:1 arányt tartják jónak, azaz 10mg/l NO3 és 1mg/l PO4. Nálad majdnem ilyen értékű a PO4 (1,2?) (a PO4 nem látszik).
Akkor mi a baj? Miért nem vagy vele megelégedve? Illetve miért mutatja a teszt kegyetlen soknak?
 
Sokan a NO3 : PO4 10:1 arányt tartják jónak, azaz 10mg/l NO3 és 1mg/l PO4. Nálad majdnem ilyen értékű a PO4 (1,2?) (a PO4 nem látszik).
Akkor mi a baj? Miért nem vagy vele megelégedve? Illetve miért mutatja a teszt kegyetlen soknak?
Ezt szeretném én is elérni, csak ahogy te is látod, most pont a ellenkezője.
 
Back
Oldal tetejére