• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The harmony

Melyik stílust választanád ha gyilkol az alkotási vágy? Kérlek szavazat előtt olvasd el a bevezetőt.


  • Total voters
    21
  • Poll closed .
Ez szép és jó, de mi lenne a segéd anyag a forrasztáshoz? Mert a cső rendszerekhez van még egy segéd anyag ami veszélyes lehet , mint pl. a Degufit. És ez mint azért mert alacsony hőfokon van forrasztva, nem tud teljesen leégni róla. Még a kemény forrasztásnál is marad a segéd anyagból, hiába magas hőfokon van forrasztva, ezért is kel erősen sósavazni, és utána már nincs oldódás.
Esetleg mechanikus eltávolítás? Lehetetlen?
 
Természetesen, nem igazán jó a hőátadása a zsugorcsőnek, merthogy műanyag. De gondolom, azon a 2-3 centiméteren, ahol a forrasztást el kellene szigetelni a víztől, nem lehet iszonyúan nagy a hűtés vesztesége.
A Peltier elemes hűtés nálam is csak elméletben működik. Mivel a legmelegebb napon sem volt 26,7°C-nál magasabb a víz hőmérsékletem (nincs klíma a lakásban), ezért a megvalósítás egyelőre elmaradt, nem éreztem égetően sürgősnek. Úgy gondolom, 2db 100W-os elem elég lenne. Nem? Ezzel kapcsolatban, nagyon megköszönném a tapasztalatod. Ez 2x2000,- + 2db használt PC tápegység -> 2x500,-. Összesen 5.000,- Ennyiért még nem lehet mobil klímát kapni. A szabályzást nem számolom, ki-ki lehetősége szerint megoldhatja. Ennek max. 1 hónapig kell működnie évente (gondolom). Mi a véleményed?
100 literre kb 150 wattnyi peltier kell. Ezeket meghajtani kell velo boven. A kerdes, hogyan hutesz vele. En huto blokkal probaltam. Ventilatorok, zaj, es nem annyira hatekony. 7-8 fokot csokkent ha folyamatosan megy. Biztosan lehet finomitani rajta, hogy hatekony legyen. Nekem van meg 10db elemem. Az az 9. Ha tesztelgethetneked van felajanlom. a488d6ba924fb925d384898431113a5f.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
100 literre kb 150 wattnyi peltier kell. Ezeket meghajtani kell velo boven. A kerdes, hogyan hutesz vele. En huto blokkal probaltam. Ventilatorok, zaj, es nem annyira hatekony. 7-8 fokot csokkent ha folyamatosan megy. Biztosan lehet finomitani rajta, hogy hatekony legyen. Nekem van meg 10db elemem. Az az 9. Ha tesztelgethetneked van felajanlom. View attachment 40919

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Nagyon köszönöm a tudásod megosztását. Ez valóban nem hangzik jól. Előzetes számítások alapján, ennél többet vártam ettől a megoldástól. A gyakorlat sajnos felül ír minden elméleti számolgatást. Ha optimalizálnánk a rendszert, érzésem szerint, akkor is max. 1-3 °C-t tudnánk javítani rajta. Az még mindig kevés a boldogsághoz. Ám ha meggondoljuk, hogy nem mindenkinek kell 43°C-ról, 22°C-t elérni, akkor véleményem szerint, még mindig egy házilag könnyen kivitelezhető megoldás lehet. Olyanon is gondolkodtam, hogy a hűtő tömböt mindjárt a vízbe kellene tenni, a hőcserélő kihagyásával. Persze a réz miatt úgy közvetlenül nem lehet, de megfordult a fejemben a hűtőborda aranyozása is. De ez már egy más téma, bocs...
A Peltier felajánlást köszönöm. Az árról, meg ilyesmiről majd magánban... Viszont tavaszig biztosan nem kezdek hozzá, mert pillanatnyilag ki sem látszok a melóból.
 
Nagyon köszönöm a tudásod megosztását. Ez valóban nem hangzik jól. Előzetes számítások alapján, ennél többet vártam ettől a megoldástól. A gyakorlat sajnos felül ír minden elméleti számolgatást. Ha optimalizálnánk a rendszert, érzésem szerint, akkor is max. 1-3 °C-t tudnánk javítani rajta. Az még mindig kevés a boldogsághoz. Ám ha meggondoljuk, hogy nem mindenkinek kell 43°C-ról, 22°C-t elérni, akkor véleményem szerint, még mindig egy házilag könnyen kivitelezhető megoldás lehet. Olyanon is gondolkodtam, hogy a hűtő tömböt mindjárt a vízbe kellene tenni, a hőcserélő kihagyásával. Persze a réz miatt úgy közvetlenül nem lehet, de megfordult a fejemben a hűtőborda aranyozása is. De ez már egy más téma, bocs...
A Peltier felajánlást köszönöm. Az árról, meg ilyesmiről majd magánban... Viszont tavaszig biztosan nem kezdek hozzá, mert pillanatnyilag ki sem látszok a melóból.
Lattam nemzetkozi piacon ujjabb fajta peltiert, kb 150 wattosat komplett szettben. Autos hutoszekrenybe valo, vagy huto taskaba. Arra gondoltam kromacel lapra szerelve siman neki nyomni az akva oldal uvegenek.
Nem fontos galvanizalni a rezet mert semmi nem oldodik ki belole. Ezerszer teszteltem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ez, valójában nem lehetetlen, meg is oldható, csak nekem még mindig felmerül az a kérdés, az hogy az ón egy puha anyag, és hogy fog viselkedni hosszú távon a szénsavas vízben .
Nagyon rosszul. De nem sok talalhato a rezcsovon. Velemenyem szerint maradektalanul eltavolithato.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Uh Henrik! Ez mennyi idő alatt keletkezet? Saccolni tudok, és ez kb. 2-3 hét. Ezt mechanikusan el lehet távolítani, és ezt ha 2-3 hetente megcsinálod, előbb utóbb ki fog lyukadni a cső. Ha jó látom ez a korróziónak a jele.
Ez nem lerakodas vagy korrozio. Ez maga a cinezes. Ez forrasztassal kerult ra nem veszes. A belole korrodallo kristallyal van a baj.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ez nem lerakodas vagy korrozio. Ez maga a cinezes. Ez forrasztassal kerult ra nem veszes. A belole korrodallo kristallyal van a baj.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
De nem értem hogy mért van akkor foltokban, rá lett csepegtetve ? mert akkor valójában csak ott kellene hogy legyen ahol forrasztava van.
 
Ilyen látványnál el gondolkodnék a bevonatos rézcsőnél, ha már a vízben akarod tartani. Igaz hogy annak 60%-os a hatásfoka, de mivel folyamatosan a vízben van, sokkal többet ér mint a ventilátor.
Ilyen rézcsőre gondoltam:
1111.jpg
 
De nem értem hogy mért van akkor foltokban, rá lett csepegtetve ? mert akkor valójában csak ott kellene hogy legyen ahol forrasztava van.
Ez ugy tortent, hogy szoros spiral alakban volt feltekerve, es nemely helyen le volt cinezve, hogy ne ugorjon szet. En ezt elvagtam, szetugrott, es a cin ottmaradt. Nagyon gyatra munka amugy, es jol latod itt ott van rajta cseppenes. Egy nagyon vekony szalban van a gaz, ez a vastagabb cso csak ra van huzva, hogy a hideget nagyobb feluleten edja le. Meg nem tudom, hogy le lehet e huzni de majd csekkolom. Ha igen akkor veszek csovet, le galvanizaltatom valami savallo felulettel, a vegeit meg ledugozom.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ilyen látványnál el gondolkodnék a bevonatos rézcsőnél, ha már a vízben akarod tartani. Igaz hogy annak 60%-os a hatásfoka, de mivel folyamatosan a vízben van, sokkal többet ér mint a ventilátor.
Ilyen rézcsőre gondoltam:
1111.jpg
Wow. Jol nez ki nagyon.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A bevonat vizen kivul? Akkor hogyan hut?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Lehet hogy rosszul fejeztem ki magam. A bevonatnak a vége vízen kívül legyen, tehát ne a vízben legyen vége, hanem jöjjön ki a vízből, hogy ne kerüljön víz a cső és a bevonat közé. A spirál, ugyan úgy a vízben lehet.
 
Ép azon töröm a fejem , hogy ezt meg lehetne csinálni mint egy puffert(remélem értem miről beszélek). Az akváriumban lévő cső, mivel szigetelt és csak 60 %-os a hatásfoka, vastagabb legyen mint a bejövő. Pl. bejön egy 6-8 vagy 10 csövön a gáz, és az akvárium tetején még mielőtt bekerül a vízben, felbővül 18 vagy 22 csőre. És hogy ne rontsa annyira a látványt, körbe tekerném az akvárium üveget követve, 5cm a víz felszín alatt.
 
Lehet hogy rosszul fejeztem ki magam. A bevonatnak a vége vízen kívül legyen, tehát ne a vízben legyen vége, hanem jöjjön ki a vízből, hogy ne kerüljön víz a cső és a bevonat közé. A spirál, ugyan úgy a vízben lehet.
Mostmar kezdem elveszteni a fonalat. Ha nincs vizben akkor minek a bevonat? Dizajn?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ép azon töröm a fejem , hogy ezt meg lehetne csinálni mint egy puffert(remélem értem miről beszélek). Az akváriumban lévő cső, mivel szigetelt és csak 60 %-os a hatásfoka, vastagabb legyen mint a bejövő. Pl. bejön egy 6-8 vagy 10 csövön a gáz, és az akvárium tetején még mielőtt bekerül a vízben, felbővül 18 vagy 22 csőre. És hogy ne rontsa annyira a látványt, körbe tekerném az akvárium üveget követve, 5cm a víz felszín alatt.
En hullam vonalba gondoltam elhelyezni mint a hutoszekreny hatuljan a hocserelo csak kisebb. Esetleg ket savallo lemez koze, es mehet be a dekor moge amennyiben ezt a meretek engedik.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Mostmar kezdem elveszteni a fonalat. Ha nincs vizben akkor minek a bevonat? Dizajn?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ugyan úgy a vízben van. A bevonat azért van, hogy megvédje a korrózió, beoldás stb. De a bevonatnák a vége, vízen kívül legyen hogy ne legyen réz a vízben. Így úgy látszana mind ha égy műanyag cső lenne. Remélem most már érted.
 
Back
Oldal tetejére