• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The harmony

Melyik stílust választanád ha gyilkol az alkotási vágy? Kérlek szavazat előtt olvasd el a bevezetőt.


  • Total voters
    21
  • Poll closed .
Ugyan úgy a vízben van. A bevonat azért van, hogy megvédje a korrózió, beoldás stb. De a bevonatnák a vége, vízen kívül legyen hogy ne legyen réz a vízben. Így úgy látszana mind ha égy műanyag cső lenne. Remélem most már érted.
Ertem. Forditva ertettem eddig. Kezd osszeallni.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
En hullam vonalba gondoltam elhelyezni mint a hutoszekreny hatuljan a hocserelo csak kisebb. Esetleg ket savallo lemez koze, es mehet be a dekor moge amennyiben ezt a meretek engedik.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ez is egy jó megoldás, de remélem zárt lenne. A rézcsövet ne érje víz, mert az korrózió, beoldás, stb. -nek van kitéve. Ezek mind kockázatok az élővilágnak, mint a redszerednek.
 
Ez is egy jó megoldás, de remélem zárt lenne. A rézcsövet ne érje víz, mert az korrózió, beoldás, stb. -nek van kitéve. Ezek mind kockázatok az élővilágnak, mint a redszerednek.
Eddig a bemartos dolog bevalt. Nyilvan meg szeretnem csinalni hogy rejtett is legyen de jol mukodjon. Hala az egnek a tropusi idonek vege igy leaz ido mahinalni vele. Meg ami fontos az a termosztat. Szereztem mindkettohoz de a tartomanya eleg szeles igy nagy az ingazas homersekletben a ki es be kapcsolas kozott.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Meg amin gondolkodok egy savallo szurotartaly. Egy egeszen kicsi. Azt korbetekerni. Hungarocellel beteker, egy egy lassu szivattyu. Hmm?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Eddig a bemartos dolog bevalt.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Igen, azt olvastam, hogy jó szerepelt a nagy melegben, de volt elhullásod is, és ez mind az a aprócska rendszer hibákban, amitől próbállak megóvni .:)Én abban is gondolkodnék hogy évekig akarom használni, problémamentesen, hogy ne keljen évente hozzá nyúlni, a gáz ellenőrzésen kívül, csak ha nem fejleszteni akarod. Meg hogy emiatt ne legyen több elhullás.

Minden esetre le a kalappal, (y)szerintem, így hirtelen megoldásnak elég jó sikerült. Most már csak a finomítások maradtak.;)
 
Igen, azt olvastam, hogy jó szerepelt a nagy melegben, de volt elhullásod is, és ez mind az a aprócska rendszer hibákban, amitől próbállak megóvni .:)Én abban is gondolkodnék hogy évekig akarom használni, problémamentesen, hogy ne keljen évente hozzá nyúlni, a gáz ellenőrzésen kívül, csak ha nem fejleszteni akarod. Meg hogy emiatt ne legyen több elhullás.

Minden esetre le a kalappal, (y)szerintem, így hirtelen megoldásnak elég jó sikerült. Most már csak a finomítások maradtak.;)
Hala egnek nagyon jokor jott es jol szerepelt. Volt par elhullas igen de egy kicsit orultem is mert kulomben nem kezdtem volna kotoraszni tesztekkel. Egyertelmuen rezre gondoltam es almomban se gondoltam volna, hogy olom okozott problemat. Megoldodott 3-4 garnéla banta de a dogles mindig a legjobb veszjelzo. Utolag belegondolva volt megegy jel amit fegyelmen kivul hagytam. Az osszes csiga kimaszott a viztukorig, a sarkokban tomegevel csoportosultak. Ebbol mar gondolhattam volna de meg sem fordult a fejembe, hogy valami nem stimmel. Viszont elesben tesztelhettem a biotopolt. Mostmar mindig lesz itthon. Azota mar tesztelgettem minta uvegcseben. Szeduletes milyen gyorsan bontja a vasat, rezet, olmot, nitratot. Szinte 10 perc alatt. A klort azonnal.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Meg ami fontos az a termosztat. Szereztem mindkettohoz de a tartomanya eleg szeles igy nagy az ingazas homersekletben a ki es be kapcsolas kozott.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Ebben nem vagyok biztos, de egy hűtő szerelőt meg lehet kérdezni, hogy megoldható e, hogy 2 termosztát működtesse . Olyasmi termosztát kelhet ami a hűtőkben szokott lenni (gondolom)

Gondolom hogy 2 eltérő térfogatú akváriumra gondoltál.
 
Ebben nem vagyok biztos, de egy hűtő szerelőt meg lehet kérdezni, hogy megoldható e, hogy 2 termosztát működtesse . Olyasmi termosztát kelhet ami a hűtőkben szokott lenni (gondolom)

Gondolom hogy 2 eltérő térfogatú akváriumra gondoltál.
Nem. Ket hutorendszerem van. Ket termosztattal. Csak a ki be kapcsolas kozott 5 fok a rata. Ha mondjuk 23 ra allitom ki ia kapcsol de 18 nal kapcsol vissza. Ugy szeretnem megcsinalni, hogy 2 fok esesnel mar kapcsoljon. Ehez valoszinu nem jo mar a kapillaris termo csak a digit. Azt meg el kell kesziteni mert ilyen termo nincs. Marmint aminek a szondaja viz alatt van.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Nem. Ket hutorendszerem van. Ket termosztattal. Csak a ki be kapcsolas kozott 5 fok a rata. Ha mondjuk 23 ra allitom ki ia kapcsol de 18 nal kapcsol vissza. Ugy szeretnem megcsinalni, hogy 2 fok esesnel mar kapcsoljon. Ehez valoszinu nem jo mar a kapillaris termo csak a digit. Azt meg el kell kesziteni mert ilyen termo nincs. Marmint aminek a szondaja viz alatt van.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
A hűtő szonda nem járható?, mármint hogy olyat használnál, mert az víz alatt is működik. És az nem is drága 4700Ft, most cseréltettem.
komplettre gondoltam, a termosztát szondával egyűt.
 
A hűtő szonda nem járható?, mármint hogy olyat használnál, mert az víz alatt is működik. És az nem is drága 4700Ft, most cseréltettem.
Szerintem az nem 23 fokos tartomanyban kapcsol ha egyre gondolunk.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
A régi még meg van, mert itt hagyta a szerelő. Egy kicsit lusta, mármint a termosztát.:D
Csak kivancsisagbol nem merned meg egy pohar vizben milyen tartomanyban dolgozik? Nem most gondoltam hanem ha lesz idod.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Csak kivancsisagbol nem merned meg egy pohar vizben milyen tartomanyban dolgozik? Nem most gondoltam hanem ha lesz idod.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Elég macerás, mert kísérletezni kell a beállításával, hogy a csőre rakod vagy távolabb rakod tőle, mert 1-en 7 fokig nem kapcsol vissza, vagyis nem ál meg, tehát addig megy még ne éri el a 7 fokot. A szondája a vízben, nem járható út, tehát vagy a saját csőre kell rakni vagy nagyon közzel hozzá. Érzékelnie kell a hideget még mielőtt mirelit lesz minden. Még az is lehet hogy ez nem túl jó megoldás. Annyit tudok mondani hogy nem szereti a meleget.
 
Ennek a hűtő rendszerednek nem nyitottál topicot? csak mert a the harmony , ami az akváriumodról szol beterítjük a hűtő rendszerrel .
Nem nyitottam de igazabol nem baj. Majd ha megszuletik a vegleges talan akkor. Sokan figyelnek azert a tavolbol, az ujjak meg olvasgatnak. Latnad Jopet es Trapista barat regebbi naploit. Vetekszenek a showder klubbal. Volt ido amikor estenkent ritualisan oket olvastam. :)

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Lattam nemzetkozi piacon ujjabb fajta peltiert, kb 150 wattosat komplett szettben. Autos hutoszekrenybe valo, vagy huto taskaba. Arra gondoltam kromacel lapra szerelve siman neki nyomni az akva oldal uvegenek.
Nem fontos galvanizalni a rezet mert semmi nem oldodik ki belole. Ezerszer teszteltem.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Csak magyar árakat néztem, nem nemzetközi piaci árakat. Az ott megadott teljesítmény adatokat óvatosan kezelném (bár lehet, hogy alaptalan a fenntartásom). Nem tudom, hogy mekkora lehetett az előre lépés hatásfok ügyben, az elmúlt években.
A (króm)acélnak nagyon rossz a hővezetési tényezője. Csak réz jöhet szóba, bevonattal, vagy a nélkül. Azt mondod, hogy a réz nem oxidálódik a vízben? Illetve, hogy a rézoxid nem káros? Elhiszem, mivel tesztelted, de... Nem értek hozzá. (Már volt egy baklövésem a pillanatragasztó használatával kapcsolatban)
 
Csak magyar árakat néztem, nem nemzetközi piaci árakat. Az ott megadott teljesítmény adatokat óvatosan kezelném (bár lehet, hogy alaptalan a fenntartásom). Nem tudom, hogy mekkora lehetett az előre lépés hatásfok ügyben, az elmúlt években.
A (króm)acélnak nagyon rossz a hővezetési tényezője. Csak réz jöhet szóba, bevonattal, vagy a nélkül. Azt mondod, hogy a réz nem oxidálódik a vízben? Illetve, hogy a rézoxid nem káros? Elhiszem, mivel tesztelted, de... Nem értek hozzá. (Már volt egy baklövésem a pillanatragasztó használatával kapcsolatban)
Nem merheto oxidacio vizben, mindegy miota van benne rez.
Egyet rendeltem mar a teherautonkra csinaltam belole egy 10 literes hutoszekrenyt. Tokeletesen mukodik. Csak 25 ropi. Szerintem nem adja az arat.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére