• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The harmony

Melyik stílust választanád ha gyilkol az alkotási vágy? Kérlek szavazat előtt olvasd el a bevezetőt.


  • Total voters
    21
  • Poll closed .
Nem merheto oxidacio vizben, mindegy miota van benne rez.
Egyet rendeltem mar a teherautonkra csinaltam belole egy 10 literes hutoszekrenyt. Tokeletesen mukodik. Csak 25 ropi. Szerintem nem adja az arat.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
Nyilván igazad van, különben nem csinálnának pl. központi fűtés csövet rézből. De akkor mitől lesz zöld az ereszcsatorna pár hét alatt? Mindegy, O.T. bocsánat.
Köszönöm az info-t. Tehát hűtőtáskából sem csinálunk akvárium hűtőt... ;)
 
Nyilván igazad van, különben nem csinálnának pl. központi fűtés csövet rézből. De akkor mitől lesz zöld az ereszcsatorna pár hét alatt? Mindegy, O.T. bocsánat.
Köszönöm az info-t. Tehát hűtőtáskából sem csinálunk akvárium hűtőt... ;)
Nyugodtan kitargyalhatod engem is erdekel minden eszrevetel. A csatorna erintkezik a levegovel. A viz hermetikusan zar. Nyilvan a vizben is van oxigen de gondolom nem mindegy mekkora mennyisegben.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
De akkor mitől lesz zöld az ereszcsatorna pár hét alatt?
Egyet értek Henrik-el . De nem csak az oxigén oxidálja a ereszcsatornát vagy egyéb réz lemez tetőket, hanem az eső is. Nem tudjuk milyen szennyeződéseket szed össze a levegőből. Miután az eső meglocsolta az ereszcsatornát kezd megszáradni , és akkor jön az oxigén, aminek elég nagy korrózió hatása van szinte mindenre.
 
Azt írtad hogy nincs mérhető réz oldódás a vízben, akkor egy kicsit egyszerűben is meglehetne oldani. A lényeg hogy folyamatos csőből legyen, tehát egy cső, toldás nélkül. Ez ara vonatkozik ami a vízben van.

Én pufferesre gondolnék, tehát vastagabb legyen az ami a vízben van mint a kinti. Gondolom hogy most ami van, az lehet 6-8 vagy 10. És még mielőtt az akvárium tetejéhez érne átváltanám 18 vagy 22 csőre. Valami ilyesmi lehet:
Hűtő 1.jpg Hűtő 2.jpg
 
Azt írtad hogy nincs mérhető réz oldódás a vízben, akkor egy kicsit egyszerűben is meglehetne oldani. A lényeg hogy folyamatos csőből legyen, tehát egy cső, toldás nélkül. Ez ara vonatkozik ami a vízben van.

Én pufferesre gondolnék, tehát vastagabb legyen az ami a vízben van mint a kinti. Gondolom hogy most ami van, az lehet 6-8 vagy 10. És még mielőtt az akvárium tetejéhez érne átváltanám 18 vagy 22 csőre. Valami ilyesmi lehet:
View attachment 40982 View attachment 40983
Uuuu basszus. Alakul a dolog. :)
Te ilyeneket tudsz? Lesz itt jo hutes.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ami a második ábrán van, tudomásom szerint lehet kapni készen, csak egy baj van vele hogy kb. 4 forrasztás van rajta. Egy ilyet legyártatni kellene, és 1 csőből.
Az nem nagy cucc. Meg a muhelyunkbe is akad ilyen. Ma hazamegyek jol megvizslatom mert nekem gyanus, hogy a 6-os cso csak ra van huzva. A gaz nem abban van.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Szia Henrik. Induláskor ,ha jól emlékszem a köveket csak rakosgattad és nem rögzítetted. Stabilan áll azóta is, nincs mozgás benne ?(vagy tévedek és ragsztottad )
 
Szia Henrik. Induláskor ,ha jól emlékszem a köveket csak rakosgattad és nem rögzítetted. Stabilan áll azóta is, nincs mozgás benne ?(vagy tévedek és ragsztottad )
Jol emlekszel. Nincs ragasztva es gyonyoruen stabilan all.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Jajaja értem. Akkor volt amikor 28 fok is volt az akvában. :D

Azért csodálkoztam, mert a 25 fokot szinte minden növény tolerálja és én úgy vettem ki a mondatodból hogy a növényeknek lett annyi.

Caridina fajok nyilván nem szeretik a 25 fokot. :D
 
Jajaja értem. Akkor volt amikor 28 fok is volt az akvában. :D

Azért csodálkoztam, mert a 25 fokot szinte minden növény tolerálja és én úgy vettem ki a mondatodból hogy a növényeknek lett annyi.

Caridina fajok nyilván nem szeretik a 25 fokot. :D
Igen. Crs cbs egy sem maradt. Panda csik sem. Riccardia sem. 12 torpe buce fajbol 2 elte tul. Csak a vesicularia fajok maradtak meg illetve a torpe razborak.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére