• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The ▼ntold Legend of Mysterious Ondo

Az nem lehet, hogy gyökérről hiányolják, ergo kezd kimerülni a táptalajod? Csak tipp!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 

Jó ötlet! Ez, ha jól értem, nem KNO3, szóval nem zavarna be a K adagolásba.

Én csak azt tudom, hogy bármilyen fényt is használtunk eddig semmilyen gondot nem jelentett az alacsony szint. Pedig volt jó néhány stemes akvárium.
Persze mindig lehet mindent kicsit jobban, de ezen nem paráznék. A hiánytünet sokszor félrevezető.

De azért kíváncsi leszek a tapasztalatra ha elkezded adagolni.

Félre ne érts, itt csak arról van szó, hogy még mindig keresem az okát, miért olyan nyamvadt a Rotala sp green. (Közben a wallichii és az arcuata meg nem). Amin végigmentünk eddig:
1. Fény: már egy ideje 8 órában megy mind a négy cső
2. CO2: az adagolás rendben van, stabilan tudom tartani a buborékszámot a Speed Controllerrel. A beoldás olyan, amennyit tud egy jó diffúzor.
3. KH: szerintem alacsony, de nem hiszem, hogy ez lenne a tényleges oka. Viszont befolyásolja a CO2 szintet.
4. Tápanyagszintek: a tápozásból fakadóan a foszfát (0.1ppm) és a nitrát (2-3ppm). Szerintem túl alacsony, bár e kijelentés miatt az ADA staff szeppukura ítélne :D :ninja:
@Molroth - a táptalaj akár ki is merülhetett, de mivel korábban jelentkezett ez a probléma, ezért nem tudom egyértelműen összefüggésbe hozni vele. Maximum az jut eszembe, hogy vagy keveset vagy rosszul raktam le belőle: egy 2 centis lávakő rétegre szúnyoghálót helyztem, arra pedig a táptalajt, arra meg az Amazoniát. El tudom képzelni, hogy a víz bemosta a háló alá, ahová a stem gyökerek már nem érnek el. Fene tudja...
Kipróbálom majd a Multi Bottomot, akkor kiderül.
5. Végső megoldás: növénycsere :D
 
Utoljára módosított:
Rég naplóztam, itt az idő! Azóta sikeres lett a dekoltázsom, meg a mosolyom is kifogástalan!

NASZÓVAL

Ciano: kis foltok a frontüveg mentén. 1-2 hétig Carboval injektáltam a homokot, visszakopott, de ha kivettem egy-egy dekorkavicsot vagy fadarabot, mindig picit éreztem azt a bizonyos szagot rajtuk. Igazi mumusom lett AZ, annyit SZAGlászom, és mindig halványan felsejlik! Múlthéten Blue Exitet toltam előírás szerint, majd vízcserekor leszívtam az egész coloradot, és most vödörben tovább kezelem. A dekorkavicsokat meg széthipóztam. Az ágak egy részét is kivettem jobbról, hogy lekezeljem. Mától mégegy heti kúrát kap az akvárium, aztán új homokot. Fúj, de gyűlölöm ezt a genyót!

Tápozás: kiméricskéltem, mennyi kell a nitrátból és a foszfátból (még ADA léptékkel), spriccelem napi bontásban, és történés van: a stemek kezdenek stemként viselkedni! A zöld rotalát mégis irtásra ítéltem, mert csökevényes volt ez a Dennerlés eresztés. Ültetek helyette inkább Tropicát, vagy ajánljatok valami mást! A levélmállós Anubiasok kezdenek újra hajtani, de még van velük meló egy kiadós metszéssel. Az eddig hetente lassan visszatermelődő zöld por pedig múlófélben van. Amúgy rájöttem, hogy a japók azért kerülik a PO4-et annyira, hogy fellendítsék a Pro Razor biznict! :D
A hétvégén betáprudazom a talajt hátul, hadd szóljon!

Állatok: 1 Cory, 1 Sziámi, 2 Sakura, 1 Oto, 1 Helena. Hetente 1-1. Nem szoktak hullani az állataim, így ez most odacsapott rendesen. :(

Világítás: csőcsere esedékes. Igazából a Quadot kilőném a zűrbe :D (Ki fogom, már érik a csere).

DC reagens: mindenem megromlott. Hűtőben kéne tartani? Most nincs indikálás, csak szemre. A képen se mutat valós értéket.

A bosszúságokat félretéve, továbbra is tetszik, és örülnék, ha a pepecselés helyett több idő maradna a púderozására.

Lo-fi kép, hiányos ▼. Adás vége.

9af38873d0e3c5372434be882d93ab0c.jpg
 
Utoljára módosított:
DC reagens: mindenem megromlott. Hűtőben kéne tartani? Most nincs indikálás, csak szemre. A képen se mutat valós értéket.
Nem is kell feltétlenül a DC-t használni. Megjegyzed a bubiszámot és pár naponta ellenörzöd. Néha rámérsz a KH-pH-ra és ennyi. Legalábbis én így csinálom és működik.
 
Nem is kell feltétlenül a DC-t használni. Megjegyzed a bubiszámot és pár naponta ellenörzöd. Néha rámérsz a KH-pH-ra és ennyi. Legalábbis én így csinálom és működik.
En se használok DC-t,sőt bubiszámlálóm sincs!Minden szemre megy!
 
Nem is kell feltétlenül a DC-t használni. Megjegyzed a bubiszámot és pár naponta ellenörzöd. Néha rámérsz a KH-pH-ra és ennyi. Legalábbis én így csinálom és működik.

Így van. Valójában ugyanazon a listán megyek végig, amikor szemrevételezem az akváriumot, mintha nem lenne, de ettől függetlenül szeretem, hogy egy gyors visszaigazolást ad a végén. A buborékszámlálót viszont fontosnak tartom, mert erről kapsz egyedüli visszacsatolást arról, mennyire fluktuál a gáznyomás a rendszerben. Enélkül egyszerűen nem látod, hogyha szarakodik a tűszelep, vagy ereszt valahol. Nyilván nem egy egzakt buborékszámhoz kell ragaszkodni, hanem a frekvenciához. Az legyen állandó, mert az ingadozás nem a barátunk. ;)
 
Skacok, mi a teendő akkor, ha a tűszeleppel beállított buborékszám minduntalan lecsökken 1-3 nap alatt? Belövöm 2,5-re, aztán másnapra 1,6-ra esik vissza (nem indulás utáni érték). Nálam Camozzi ÉS egy ADA Speed Controller-G van egymás után kötve. Baromira unom, hogy minden áldott nap állítgatnom kell ezt a vackot! Most kiiktattam az ADA-t, hogy tisztábban lássak, és úgy fest, a Camozzi a ludas. Olyan, mintha szép lassan mindig beljebb zárna valahogy. Talán a hőtágulás miatt van? Akkor tudom pár nappal tovább utánállítás nélkül megtartani a buborékszámot, ha a Camozzi kicsit jobban ki van nyitva, és az ADA-val finomhangolok. Mi a megoldás? Camozzi = kuka?
 
Skacok, mi a teendő akkor, ha a tűszeleppel beállított buborékszám minduntalan lecsökken 1-3 nap alatt? Belövöm 2,5-re, aztán másnapra 1,6-ra esik vissza (nem indulás utáni érték). Nálam Camozzi ÉS egy ADA Speed Controller-G van egymás után kötve. Baromira unom, hogy minden áldott nap állítgatnom kell ezt a vackot! Most kiiktattam az ADA-t, hogy tisztábban lássak, és úgy fest, a Camozzi a ludas. Olyan, mintha szép lassan mindig beljebb zárna valahogy. Talán a hőtágulás miatt van? Akkor tudom pár nappal tovább utánállítás nélkül megtartani a buborékszámot, ha a Camozzi kicsit jobban ki van nyitva, és az ADA-val finomhangolok. Mi a megoldás? Camozzi = kuka?
Szerintem a palackban van kevésszufla, vagy a reduktor a ludas. A tűszelep nem szokott elállítódni csak úgy. Max eldugul, mert visszafolyik bele a víz, de akkor teljesen lezár.
 
Régen azt olvastam, 1bar a biztonságos ezekkel, de nem ellenőriztem le többször. Szóval szerinted kettőn stabilabb lenne a nyomás az egész rendszerben? A tűszelepnek kell végülis ezt eltűrnie, az gondolom tovább csökkenti, nem?
 
Rég naplóztam, itt az idő! Azóta sikeres lett a dekoltázsom, meg a mosolyom is kifogástalan!

NASZÓVAL

Ciano: kis foltok a frontüveg mentén. 1-2 hétig Carboval injektáltam a homokot, visszakopott, de ha kivettem egy-egy dekorkavicsot vagy fadarabot, mindig picit éreztem azt a bizonyos szagot rajtuk. Igazi mumusom lett AZ, annyit SZAGlászom, és mindig halványan felsejlik! Múlthéten Blue Exitet toltam előírás szerint, majd vízcserekor leszívtam az egész coloradot, és most vödörben tovább kezelem. A dekorkavicsokat meg széthipóztam. Az ágak egy részét is kivettem jobbról, hogy lekezeljem. Mától mégegy heti kúrát kap az akvárium, aztán új homokot. Fúj, de gyűlölöm ezt a genyót!

Tápozás: kiméricskéltem, mennyi kell a nitrátból és a foszfátból (még ADA léptékkel), spriccelem napi bontásban, és történés van: a stemek kezdenek stemként viselkedni! A zöld rotalát mégis irtásra ítéltem, mert csökevényes volt ez a Dennerlés eresztés. Ültetek helyette inkább Tropicát, vagy ajánljatok valami mást! A levélmállós Anubiasok kezdenek újra hajtani, de még van velük meló egy kiadós metszéssel. Az eddig hetente lassan visszatermelődő zöld por pedig múlófélben van. Amúgy rájöttem, hogy a japók azért kerülik a PO4-et annyira, hogy fellendítsék a Pro Razor biznict! :D
A hétvégén betáprudazom a talajt hátul, hadd szóljon!

Állatok: 1 Cory, 1 Sziámi, 2 Sakura, 1 Oto, 1 Helena. Hetente 1-1. Nem szoktak hullani az állataim, így ez most odacsapott rendesen. :(

Világítás: csőcsere esedékes. Igazából a Quadot kilőném a zűrbe :D (Ki fogom, már érik a csere).

DC reagens: mindenem megromlott. Hűtőben kéne tartani? Most nincs indikálás, csak szemre. A képen se mutat valós értéket.

A bosszúságokat félretéve, továbbra is tetszik, és örülnék, ha a pepecselés helyett több idő maradna a púderozására.

Lo-fi kép, hiányos ▼. Adás vége.

9af38873d0e3c5372434be882d93ab0c.jpg
 
Régen azt olvastam, 1bar a biztonságos ezekkel, de nem ellenőriztem le többször. Szóval szerinted kettőn stabilabb lenne a nyomás az egész rendszerben? A tűszelepnek kell végülis ezt eltűrnie, az gondolom tovább csökkenti, nem?

Nem, a nyomást csak a reduktor csökkenti. Egyébként akkor tud lecsökkeni a nyomás, ha:
1. A mágneskapcsoló kikapcsol, és a difin át eltávozik a nyomás,
2. Ha kevesebb gáz érkezik a rendszerbe, mint amennyit a kerámia szállítani képes.

A fémházas tűszelepek azért bírják a nyomást, nem kell őket félteni. Hamarabb dobja le valahol a csövet a rendszer, mint hogy bármiben kár keletkezzen. Ezt a citromsavas rendszeres múltam is alátámasztja. :D
 
Nagyon köszi a tippeket Viktor és Molroth! Erre a 1.5-2 baros infóra nem találtam volna rá magamtól, pedig az elmúlt majd' 4 évben azért rendesen átnyálaztam a fórumot :wacky: Rá is pöccintek reggel... (y)
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére