• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The ▼ntold Legend of Mysterious Ondo

Ugyanez a helyzet nálam is, a cyano a frontüvegnél, közvetlenül az ajzat tetején 3-4 hetente megjelenik, aztán eltűnik.
Cyano-gyűlölők +1

Itt a még csak homok belsejében sunyított. Van egy gyanúm, mégpedig a Corydorasok beturkálták a kajamaradékukat a felszíne alá, és erre durrant be a BGA. Ez sosem fog kiderülni már. A homokot mindenesetre külön fertőtlenítem, mert az aksiban nem járná át rendesen a szer.
 
▼ 168. nap

Vasárnap és hétfőn két menetben újraültettem a két hátsó sarkot, amihez a hétvégén hoztam Tropicás HM-et és Rotundifoliát a GA-ból. Először befejeztem a Dennerlés Rotala sp. green kihúzogatását, majd utántöltöttem fél-fél liter Amazoniát, hogy a régi dombocskát visszaállítsam. Kár, hogy nem fotóztam le a kiporciózott töveket, pedig végre megadtam a módját az előkészítésnek: minden szálanként szétszedve, egyforma hosszúságúra metszve, csillámfaxlámák könnyével párásítva... ahogy a nagykönyvben!

A kérdéses placcok előtti középtérben kornyadozott még némi Acicularis a Bolbitis árnyékában. Azt is kicsaptam, és Crypto lutea hobbitot ültettem a helyére, meg máshonnan átemelt Parvát. Pazar!

A skacok tanácsára felemeltem bejövő nyomást, így megoldódni látszik a stabilabb buborékszám kérdése is. Menőség!

Aztán a régóta halogatott Anubias rendbetétele következett. Ahogy haladtam az elfoszlott levelek lenyisszantásával, úgy lettem egyre rosszkedvűbb. Sokkal nagyobb a kár, mint gondoltam: baromira kopasz lett a régen híresen kicsattanó állományom. Ami megmaradt, már új hajtásokkal kecsegtet, de akkor is grrrrrr!

Holnap visszatöltöm a homokot, mert a lélek tartja a köveket a rájuk hátulról nehezedő talaj súlya miatt. Az Amanók meg csak túrják ki a réseket, ahogy az tőlük nem meglepő... :D

▼ Fotó most tényleg nincs. Majd a "kozmetikai homokozás" után. ▼
 
Utoljára módosított:
177. nap

Múlt héten kitoltam a vízcserét a kúra miatt, aztán a hétvégén nem is volt időm bepótolni, sőt tápozni sem A 14. napra szép zöld pettyes lett az üveg. :D

Tegnap este rendbevágtam mindent. Az Amanók időközben beköltöztek a homoktól múlt héten felszabadított résekbe, és bőszen ásták tovább a kis barlangokat. Most ezeket lyukakat betömtem egy csomó kis bazaltkaviccsal. Az egyikőjük elől majdnem elzártam a kijáratot, de az akadályt félrelökve vehemensen kitolakodott. Leállítottam a szűrőt, és kiporszívóztam az előre pergett Amazoniát. Ezután egy tölcsérből és egy merev pvc csőből eszkábált célszerszámmal visszatöltöttem kábé 3 deci friss Colorado homokot. Most ügyeltem arra, hogy vékonyan tegyem le a jobb "szellőzés" végett. A lenti képeken látszik a végeredmény.

A nagy pakolás közben kiderült, jó sok mulm bújik meg az Anubiasok és a mohák között, így legközelebb jön egy alapos szipkázás ott is.

A múltkor ültetett stemek szépen berendezkedtek: a HM ígéretesen elindult, szép a zöldje.
Ja, és virágzik a Brownie!

4ed5e9cd3381b53a04d89f07dc729ed9.jpg

756db6c92aaaceeb48d0ac153d47505b.jpg

9fbf205b20da3d0bf59f2cf7e085358a.jpg

051fede53ea39722e3a4c35c81d03409.jpg

85ff367464ad5ca118217f26434c95e0.jpg
 
Utoljára módosított:
326586bdb5128f156d4b09f9b587ee3b.jpg

Amint túlvannak az új növények a levélváltáson, egybeformázhatom a hátsó hínárféléket, és végre eléri az érett formáját az akvárium...
Eddig nagyon következetes voltam, hogy a Bolbitist nem higítom holmi Microsorummal, de most meginogtam. Nem elég a szememnek, hogy a jobb oldali vasfa középső csomópontján alig van zöld. Szerintetek?

520af0b6bebff19cee79cff92e79d166.jpg
 
Utoljára módosított:
karbantartást követően újrakezdem a harmadik hetes Exit kúrát. 5x10ml. Adagolás után mindig jobban érzem AZT. Ahogy szétnyílnak a pusztuló sejtek, eleresztik még egyszer utoljára a toxinjaikat.
Ha kiveszem tisztítani a diffúzort, a rajta lévő habkövön és a szilikon csövön is érződik... pedig sehol nem látható már BGA. Én vagyok az egyedüli a fórumon, aki egy láthatatlan ellenéggel hadakozik!? Don Quijote harcát vívom vagy az orrom ver át? Jó lenne tudni. Naplóbejegyzés vége. Csillagidő 94901.83
 
Utoljára módosított:
▼ 213. nap ▼

Volt egy sor dolog, amit nem dokumentáltam. Talán már nem is emlékszem mindre.

Egy hónapja még azt írtam, keveslem a jobb oldali facsoporton a zöld színt. Mégsem kell oda Microsorum. Az azóta eltelt időben a Bolbitis érdekes változáson ment keresztül. Eddig csak anekdotákat hallottam arról, amikor úgy nő, mint a gyom, és keményen kordában kell tartani. Most tekintélyes bokorrá terebélyesedett, és az akvárium oxigéntermelésének legalább a felét adja! Az ok gondolom az emelt nitrogén/foszfor körül keresendő, de a fényerő/hullámhossz is picit más, mivel pár hete kicseréltem mind a négy csövet (Lumilux 865), csak a világítási idő maradt a régi. Gázból is meglepően sokat kér az akvárium, ami ennyi növénynél már nem lep meg igazán...

A tápozás feltuningolása látványos eredményt hozott (erről már írtam korábban + a zöld por visszahúzódása is), így hogy tudom mi kellett, a Nitro+Phosphorous kombót lecseréltem Green Brighty Special Lights lötyire. Szép kék, és csak plusz egy flakon, nem kettő. Majd meglátjuk, hogy az előzőleg kimatekozott adaghoz képest kell-e belőle az ajánláson felül pumpálnom. Úgy voltam vele, ha most nem próbálom ki, akkor soha. Fél év múlva fogy ki az ADA készletem, addig lehet vele kísérletezni, aztán meglátom, váltok vagy maradok. Ezen túl éppen tesztelem az ECA-t is. Az Arcuata rámozdult rendesen, a Wallichiire még várok, épp nyírás után ébredezik. A szagát bírom, a barnító képességét kevésbé...

A HM a bal oldalon boldog, a jobbon meg nem. Abban a sarokban semmi nem működik, talán még a gravitáció sem. Mivel már mindent végigpróbáltam, így elérkezett az idő egy jó kis tablettázásra. A Tropica talajtáp kapszulája - ahogy a topikjában már említettem - egy taknyolódós kis izé, elsőre rá is ragadt a tartalma a csipeszre, hiába tuszkoltam a föld alá. Ez még múlt pénteken volt, akkor végül az egészet lefagyasztottam. Ma megnézem, elég kemény lett-e a művelethez. Múkodj!

Mi volt még? A jobb oldalon meredező vasfák némelyikével nem voltam kibékülve, így hoztam pár új, textúrásabb ágat. Mivel fullra be volt már nőve, így nem volt szívderítő megpiszkálni, de szerintem megérte. Még van vele csavarozós meló a hétvégére.

Tegnap elindítottam a ventillátoros hűtést, jön a tetőtéri nyár. Jó lenne egy peltieres hűtő hozzá, de annál meg jobban örülnék egy jóféle lámpának (aki tud ATI-t, integessen)! Szóval marad a propeller, meg a nyaralás idejére a vízszint utántöltő automatika...

Végül pedig nagyon foglalkoztat egy gondolat: középen, fent a domb közepén van az a rézsűsen jobbra mutató, nagy kő. Nagyon szeretem a mintázata miatt, meg ahogy magától benőtte a moha, de nagyon sok helyet foglal, hiányzik a perspektíva szempontjából az általa kitakart placc. Elférne oda több apró növény is, melyek jobban kiadnák hátrafelé a teret. Mit gondoltok, menjen vagy maradjon?

 
Utoljára módosított:
Amint lesz időm a hétvégéig, lövök egy tisztességes fotót róla. (Most nem akarok mobilozni.)
 
Utoljára módosított:
▼ 250. nap ▼

Szevasztok!

Mindig is akartam egy rendes nevet a kis klámbónak, igy hát lett. Pontosabban megtalált, a fülembe mászott. ▼

A naplózás szaggat, az akvárium takarékon, de folyamatosan karban van tartva, meg néha annál is több... Átépítettem a jobb oldalt, mert sosem voltam elégedett a fák elrendezésével. Órákig farigcsáltam, közben alkalmam nyílt a dudvát is alaposan visszavágni rajta. Most végre tetszik. Nektek?

Következő nagylevegős feladat majd a középső traktus kirobbantása lesz. Átláthatóságot, erősebb perspektívát akarok.

Amennyire nincs ilyenekre időm mostanában, ez akár a nyár végéig is elhúzódhat. Szerencsére nincs még kitűzve a záró dátum, így eljátszadozhatok még egy kicsit.

Táptáptáp: amióta SpecLights adalékot eszik, visszatért a zöld por. (Igaz, 10 nap után látszik rendesen, szóval a szadista vízcserékkel, állandó vakarással meg lehetne előzni. Talán.) Egy hónapot adtam neki, aztán rányomtam újra foszfátot. Eddig csak az egyedi dózis vált be.

Egyszer jó lenne egy olyan kép is, ahol a stemek is érvényesülnek. Minden fotóm nyírás utáni. Amúgy nem annyira baj, mert tökre béna vagyok a hínárfélékkel, szal nincs is mit menőznöm velük [emoji12]

Hogy van japánul a részleges átépítés???

058b4a04e644f5f10ad5d2921ee4409e.jpg

 
Jó lett (y)
A baloldali csonk nem lenne jobb, ha kicsit megdöntenéd befelé, hogy ne legyen ennyire függőleges? Nekem kicsit elmászott az egyensúly így, hogy a jobboldal sokkal erősebb. Az összkép, színek, növényesítés (mértéke, fajtái), halválasztás viszont nagyon rendben van, gratu.
 
Köszi, örülök, h bejönnek a színek [emoji4] Teljesen jól látod, a bal oldalt most ezzel kicsit elnyomtam, és kevésbé szabad majd hagynom a bolbitissel benőni a részleteket. Nagyon bírtam anno a térhatását ennek a hármas elrendezésnek. Asszem nem nagyon lehet döntögetni... [emoji848]
 
Utoljára módosított:
Kidugta csúcsát a víz fölé az arcuata, csak sajnos megviseli a ventillátor szele. A meleg okozta hőingadozás olajhártyát húz a felszínre, apró oxigénbuborékok ülnek meg benne. Már várom a kánikula végét. Amúgy szép bozontos lett a kis kert, így szeretem...


IMG_8738.JPG
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére