• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The ▼ntold Legend of Mysterious Ondo

Köszi! Tudsz valami márkát ajánlani? Veszek azért még egyet, ezt meg tartaléknak szánom, rugalmasabb lehet vele az áztatásokat inténzni.
 
bec9a77cd1d6711e05d21cb4818f2903.jpg

Az a szitu, hogy nyár óta ennél közelebb nem nagyon jutok a kockakertemhez. Ha hunyorítva nézem, hallom az őserdő hangjait... [emoji196][emoji205][emoji216][emoji249] A növények kiválóan vannak, csak a két kedvenc stememet elnyomták a szomszédai: az arcuata-t a HM, a wallichii-t meg a rotala. Újra fogom rendezni a hátsó sort.

Algahelyzet: változatlanul nincs para, a BBA átmeneti volt. Eltűnt, miután a nyaralás után stabilizáltam a szitut. Egyedül a zöld pont megy az agyamra az üvegen. A foszfátot akármeddig növelhetem, le se szarja. Hogy a fenébe csinálják Niigatában? Kezdem azt hinni, hogy semmi megelőzést nincs, csak a letolják pengével, amikor nem látja senki. [emoji48]

Két dolog tol most egy rescape irányába, az egyik egy strukturális roggyanás: van egy pont a jobb oldali vasfa alatt, ahol meglazult a “partfal”, amikor a homokot legutóbb leszívtam előle, lötyög egy kő. Ettől lazább felette a talaj, kihordják az állatok, előrepereg a dekorhomokra. Szórtam oda kavicsokat, azok is egy idő után elmásznak. Hetente egy kisebb marék Amazoniát kell leszívnom, ez jelentős fogyás.
A másik a felszínszmötty. A Pristine nem annyira segített, így kicsit többet megy a skimmer. Nem jövök rá az okára, de a rendszertelen vízcsere tuti nem segít [emoji23]

Lassan elfogynak viszont az ADA tápok, és döntenem kell, mire váltsak. Minimumelv vagy EI, ez itt a kérdés! Segítenétek a választásban? [emoji848]
 
az Neo ragasztásra, melegen ajánlom még.:) Fel izzítasz egy kés pengét, és a 2 darabot lassan elhúzod rajta, és utána a 2 anyag összemelegedik. :DÍgy a saját anyagával összeforr. (y)
 
Ekkora akváriumnál az ADA sem egy horror összeg, de ha még is váltanál akkor Seachem vagy GA.

Bevállalnám, de őszintén szólva, nekem kevés a nafta a gyári ajánlásban. Azt írják, ha sűrű telepítés, adagolj 2-3-4x-es mennyiségben. Mindezt 3 flakonból. Na, akkor lenne igazán költséges. A Seachem bonyolultsága kicsit riaszt, de az elve tetszik.
 
▼ 405. nap ▼

Észrevétlenül elmúlt egy éves a szkép. Annyira vártam a napot, hogy végül elkerülte a figyelmem. :D

Összegezvén az eddigieket: kifejezetten élveztem a vele való szöszölést, egészen közel került az eredeti elképzelésemhez, de ráébresztett arra, hogy jobban szeretnék 60x45x40cm-es méretben építkezni. A talajemeléssel meggyűlt a bajom, minden utántöltés után kiegyenesedett a lanka. Ezen javítanék, és picit több helyet hagynék elöl a homoknak.

Időközben megtaláltam a felszíni habosodás közvetlen kiváltóját két héttel ezelőtt egy karbantartás során: a stemek és vasfa közötti határvidéken két maroknyi mulmmal telített flame és vesicularia lapult meg. Mire kiszedtem, lett egy blackwater akváriumom.:D Alaposan kiporszívóztam mindent, kipucoltam a világ legsűrűbbje címre pályázó HM bokromat is, és a következő hét közepére nem jött már vissza az olajhártya. A saját hülyeségem, hogy a karbantartások nem voltak elég alaposak a túlérett dzsungel fékentartásában.

Tegnap végre kijutottam Törökbálintra, és hoztam egy pár klassz kacatot magamnak!

Az eltört Aquario diffúzor helyére egy másikat, csak a legkisebb méretet. Visszafogottabban mutat.

Lecseréltem az egyik T5-öt Eheim Plantra. Nagyon tetszik most az akvárium hangulata a 3:1 elosztással!

Hoztam egy doboz Dennerle Rotala wallichii-t is, hogy újratelepítsem a kiritkult töveket. Sajnos a környező stemek és a fölé magasodó vasfára nőtt mohalabda beárnyékolta eddig. Innentől erre oda fogok figyelni. Kitakarítottam egy 10 cm-es szakaszt hátul, oda szúrkodtam be két sorban. Na itt érződik, hogy kellene még némi tér hátrafele, hogy sokkal dúsabban lehessen ültetni!

Elfogyott a Bee Shrimp GH+, mostantól Equilibriummal sózok vissza. Kicsit darabosabb, lassabban oldódik, és úgy nézem, dupla annyi kell ugyanakkora TDS eléréséhez. A valós arányokat majd csak a csepptesztes mérések után tudom beállítani.

Végül a legfontosabb: mivel kifogytak az ADA tápjaim, végül úgy döntöttem, jöjjön az EI, hoztam egy pakk GA löttyöt. Hétfőtől indul az ürgevágta! :) Mivel nem mindig jön össze a hétnapi vízcsere, Nigro javaslatára alacsonyabb mennyiséggel fogok indítani. Kíváncsi leszek a növények átalakulására...

Alább egy eléggé életlen fotó. A tervek jövő hétre: az Anubias állomány teljes visszametszése és a fissidens és a riccardia gömbök gatyába rázása. A jobb oldali Bolbitis bokor kicsit fejnehéz, túl magasan van a súlypontja, lefelé akarom kicsit irányítani célzatos metszéssel. Meg kell fésülni a homokot is.

▼ Viszlát később ▼▼▼

17ae47aceef1100de3d51f8abcfd34be.jpg
 
Utoljára módosított:
A szériám ma reggel folytatódott, amikor nekiálltam előkeresni a tartalék üveg u-csövet a kincsesládámból, hogy ma fennakadás nélkül indulhasson a co2 adagolás. Miután meglett, visszaraktam a dobozt a helyére, a szekrény tetején, majd egy pillanattal később visszahullott az egész a fejemre, belőle pedig a padlóra egy jobb időkre félretett 16-os lily pipe. A zsírpapírt félve bontottam fel, benne finom őrlemény szívderítő látványa fogadott. Csak az öblös száj maradt épen, meg a tapadókorong tartó pöcök. Az akváriumot minden tartozékával együtt a ház előtt, a havon találjátok...
 
A szériám ma reggel folytatódott, amikor nekiálltam előkeresni a tartalék üveg u-csövet a kincsesládámból, hogy ma fennakadás nélkül indulhasson a co2 adagolás. Miután meglett, visszaraktam a dobozt a helyére, a szekrény tetején, majd egy pillanattal később visszahullott az egész a fejemre, belőle pedig a padlóra egy jobb időkre félretett 16-os lily pipe. A zsírpapírt félve bontottam fel, benne finom őrlemény szívderítő látványa fogadott. Csak az öblös száj maradt épen, meg a tapadókorong tartó pöcök. Az akváriumot minden tartozékával együtt a ház előtt, a havon találjátok...

Merre laksz? megyek guberálni :D
Legközelebb hétvégén nyúlj csak az üveg dolgokhoz, hátha addig elszáll az átok :D Egyébként a co2nél én is állandóan törtem az U üveget, sajnos vékonyak, így kihagytam a fenébe, anélkül megy bele a bubiszámlálótól a difiig aztán kész, még az esztétikán se nagyon változtat.
De az algakaparót hogy sikerült ilyen durván eltörni? :D
 
Merre laksz? megyek guberálni :D
De az algakaparót hogy sikerült ilyen durván eltörni?

Akvakertész-lomizás, mi? Az a vicc, hogy ezidáig semmit nem törtem el a növényezésem során. Most sikerült egyszerre behozni pár évnyi lemaradást.

Beraktam egy másik U-üveget, mert így szeretem. Legközelebb nem feszegetem nyomás alatt... az ellentétes szárnál fogva... laposfogóval... satuba fogva. :whistle:

Az algaparónak amúgy csak a sarka pattant le. Épp elég, hogy ne merjem használni a kacolás veszélye miatt. Be volt állítva a karbantartó ládámba, és leesett róla a házilag barkácsolt szilikoncső pengevédő. Rápakolhattam valamit, megfeszült, reccs. A középső, merőleges törés már direkt volt. Jut eszembe: mi a fenéért nem ad az ADA egy ilyen életveszélyes szerszámhoz valami védőtokot? Azóta használom a tömlőből eszkábált házi változatot, amióta egyszer már megvágott. Valami jobb ötlet erre?

elfeleljtetted hozzátenni hogy ez a hobbi kikapcsol és megnyugtat a mindennapi stressz után ;)

Kivéve, amikor kapkodva csinálod, mert röpke egy óra van egy nagy karbantartásra. A konzekvenciákat levontam: hülyeség az egész, sportolni kell helyette. :)

Kemény az alga elleni küzdelem...

Hardcore! A vicc az, hogy az utóbbi időben csak szivaccsal dörzsöltem le az üveget, jóval gyorsabban haladok így. Amúgy az EI mellett szívok a rendszertelen vízcserékkel, annyira sok lett a GSA az üvegen. Ez az egyetlen, ami miatt visszasírom az ADA tápozást. Mindegy, előbb-utóbb csak eltalálom a foszfát szintet! A Seachem keveréke sajnos elég gyengének tűnik az óvatoskodáshoz.
 
Utoljára módosított:
Akvakertész-lomizás, mi? Az a vicc, hogy ezidáig semmit nem törtem el a növényezésem során. Most sikerült egyszerre behozni pár évnyi lemaradást.

Beraktam egy másik U-üveget, mert így szeretem. Legközelebb nem feszegetem nyomás alatt... az ellentétes szárnál fogva... laposfogóval... satuba fogva. :whistle:

Az algaparónak amúgy csak a sarka pattant le. Épp elég, hogy ne merjem használni a kacolás veszélye miatt. Be volt állítva a karbantartó ládámba, és leesett róla a házilag barkácsolt szilikoncső pengevédő. Rápakolhattam valamit, megfeszült, reccs. A középső, merőleges törés már direkt volt. Jut eszembe: mi a fenéért nem ad az ADA egy ilyen életveszélyes szerszámhoz valami védőtokot? Azóta használom a tömlőből eszkábált házi változatot, amióta egyszer már megvágott. Valami jobb ötlet erre?
Nem semmi :D Hát nem tudom, nekem Eheim algakaparóm van, ahhoz adnak gyárilag műanyag védőt, két oldalt akad rá a műanyagra és belecsúszik a penge, kell rá az egyszer biztos.
 
Back
Oldal tetejére