• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The ▼ntold Legend of Mysterious Ondo

Köszi Patrik! Én is szeretem nagyon. :) Most inkább még naturista ezzel a pucérságával, de már nem kell sok neki a dúsulásig. :)

Viszont a marsilea hirsutát nem győzném gyomlálni! Van egy másik faja, az nem barátságosabb?
A homokba a Hirsuta nem egy sprinter!A másik egy mini marsilea,van nekem mindkettő,igaz a 120-asba szinte észrevehetetlen!
 
Hm, egy próbát megér! Mi a véleményetek a Glosso hasonló, csak díszítő jellegű használatára a homokban? A kövek határára akarok még valami aprólevelűt.
 
Utoljára módosított:
JBL cseppteszt: reggel 7.3, éjjel 7.1
TDS: 210
Vízcsere után 8 nappal.

Meglepnek ezek az értékek, mert kb. 125 TDS-es vízzel cserélek (RO visszasózva). Mi a fene van itt? :)
Erre itt reagálok, mert amúgy is meg szerettem volna kérdezni hogy ezek milyen kövek? Nem lehet, hogy ők keményítenek?

Dekoráció
vasfa
metamorf iszapkő görgetegek
folyami kavicsok
Ezt láttam, de nem tudtam mit kezdeni az infóval :)
 
Jaaa, ezt nem fejtettem ki túlzottan :) Köszi, hogy idáig eljöttél és visszanézted! Frodo kőről van szó. Még korábban kikutattam, és annyit tudtam meg, hogy ez kb olyan cucc, mint a pala, csak a metamorfózis utána következő fázisába lépett... talán gneisz a neve, de nem sikerült teljesen beazonosítanom. Tudtommal nem egy keményítő típus, de van néhányban fehér rétegződés, ami vagy kvarc, vagy mész. Miután megtörtem, nekem inkább az előbbinek tűnik, de végül nem savaztam le. Van még zúzalékom, azzal meg tudom nézni. Most már nagyon bosszant ez a helyzet, a végére akarok járni.

A talajban van még egy vékony réteg vörös lávakő és pár darab kisebb bazalt, ami a frodót hátulról megtámasztja. Ezek is semlegesek a kémhatásra nézve, nem?
 
Jaaa, ezt nem fejtettem ki túlzottan :) Köszi, hogy idáig eljöttél és visszanézted! Frodo kőről van szó. Még korábban kikutattam, és annyit tudtam meg, hogy ez kb olyan cucc, mint a pala, csak a metamorfózis utána következő fázisába lépett... talán gneisz a neve, de nem sikerült teljesen beazonosítanom. Tudtommal nem egy keményítő típus, de van néhányban fehér rétegződés, ami vagy kvarc, vagy mész. Miután megtörtem, nekem inkább az előbbinek tűnik, de végül nem savaztam le. Van még zúzalékom, azzal meg tudom nézni. Most már nagyon bosszant ez a helyzet, a végére akarok járni.

A talajban van még egy vékony réteg vörös lávakő és pár darab kisebb bazalt, ami a frodót hátulról megtámasztja. Ezek is semlegesek a kémhatásra nézve, nem?
Nagyon nem kellett visszanéznem, a kérdésed csak emlékeztetett az enyémre, amit fel akartam már tenni.
A bazalt és lávakő elvileg igen, semleges.
A frodót sejtettem, de nem mertem volna esküdni :) főleg hogy nem említetted. Titkon azért reménykedtem, hogy valami "összeszedett" kő, én is mentem volna szedegetni :)
Teszteld le mindenképp, én is kíváncsi vagyok már :) Tominál olvastam ezt:
https://akvakertesz.hu/threads/koevek-es-sziklak.147/page-54#post-335745
Vagyis így három hónap után nem nagyon kellene már keményítenie..
 
Titkon én is reménykedem, hogy lehet ilyesmit szedni valahol, de nem eszik olyan forrón a kását! @Pecás talált egy-az-egyben ilyen kőzetet Lengyelországban. Odáig kellene elmennünk érte :)

A keményítés kérdéséhez:
Először is, kellene már végre GH-t és KH-t is mérnem, mert a TDS-t a hajamra is kenhetem, egy érett vízben elég hülyeség lenne erre a mérésre építeni bármilyen gyógymódot. :D
A frodó ilyen mértékű keményítő hatásának szerintem kisebb az esélye, de még nem zártam ki. A teszt a retek ónoseső elállta után jön csak össze, mert a szabadban tudom csak megoldani.

A másik opció: lehetséges, hogy én toltam túl a GH+ port, mert csak úgy szemre adagoltam az utóbbi időben, az első hetek tapasztalatai alapján, de nem kalkuláltam bele a talaj pufferkapacitását. Simán lehet, hogy vissza kellett volna vennem egy csapott mérőkanálra a másfélről. Ez csak egy tipp, de mostantól jobban odafigyelek a cserevíz beállítására, és kiderül.

Aztán ott van a tápozás hatása, és én a vízcsere előtt mértem ilyen magas értéket. Megintcsak visszajutottunk a tényleges vízkeménység méricskélének szükségességéhez. Már látom, hogy a kémcsöveimmel töltöm a hétvégét! Szexitájm! :love:

@Jopet , neked mi a kérdésed, amit még nem tettél fel? :)
 
Utoljára módosított:
@Pecás talált egy-az-egyben ilyen kőzetet Lengyelországban. Odáig kellene elmennünk érte
Ráadásul nem is olyan veszélyesen messze, mert Lengyelország legdélebbi részén, a szlovák határtól légvonalban olyan 15-20 km-re találtam.
Mostanában nem mértem rá, de a pH-t az elején kicsit felnyomta, olyan 7 környékére. Mostanság én is csak a tds-re néztem rá és elmondhatom, hogy mostanra a tds-t nem piszkálja, pedig nem vagyok egy túl lelkes vízcserélős alkat.
 
Ráadásul nem is olyan veszélyesen messze, mert Lengyelország legdélebbi részén, a szlovák határtól légvonalban olyan 15-20 km-re találtam

Megnézném azt a vidéket. Hazafelé mondjuk eléggé ülne a kocsi :D

Mostanában nem mértem rá, de a pH-t az elején kicsit felnyomta, olyan 7 környékére. Mostanság én is csak a tds-re néztem rá és elmondhatom, hogy mostanra a tds-t nem piszkálja, pedig nem vagyok egy túl lelkes vízcserélős alkat.

Erre a kőre Jurijs is azt mondta tegnap, hogy nem piszkálja a vizet.
Nálam minden nap 10 egységgel ugrik felfele a TDS. Gyanúsan egyenletes. Mint kiderült, nem a karbonátkeménységgel van összefüggésben, hanem más oldott anyagokkal. Alább kiderül...

Szombat reggel feljebb nyomtam a gázt, mert kicsit lelassult a buborékszám, erre meg a nap végére eléggé besárgult a DC reagens.

Estére meghoztam a workshop után az új vízkeménység teszteket a lejárt régiek helyett, rámértem, és a következő derült ki:
GH: 4d
KH: 3d
pH: 6.6-6.8 az AD12 szerint, és kb 7.0 a JBL reagens szerint

Éjjel szellőztettem a lilyvel, mert az utóbbi időben nem tettem.
Reggelre meg sem rezdült a DC színe. Jó a reagens, friss cserés, nem tömődött el a nyaka sem... megint ugyanaz a dal.
Itt amúgy a következő lett a mérés (már egy órával a beoldás kezdete után):
pH: 6.4 az AD12 szerint, és kb 7.0 a JBL reagens szerint
KH: 3d
CO2: 33-35 ppm (a fentiekből számolva).

A következő lépés a pH cseppteszt cseréje. Ha kiderül, hogy az mégis jó volt, akkor az ADWA szenzort kell cserélnem. Jejejeje. A DC színe amúgy a szenzor helyes mérési eredménye mellett szól.

Nekem mindez azt mondja, hogy nem elég csak a GH-t babrálnom a sóval, kell ide egy KH emelő is, hogy végre stabil és kicsit magasabb pH-m legyen.

Mondjatok erre valamit, hogyan tovább? :bored:
 
Utoljára módosított:
Megnézném azt a vidéket. Hazafelé mondjuk eléggé ülne a kocsi :D



Erre a kőre Jurijs is azt mondta tegnap, hogy nem piszkálja a vizet.
Nálam minden nap 10 egységgel ugrik felfele a TDS. Gyanúsan egyenletes. Mint kiderült, nem a karbonátkeménységgel van összefüggésben, hanem más oldott anyagokkal. Alább kiderül...

Szombat reggel feljebb nyomtam a gázt, mert kicsit lelassult a buborékszám, erre meg a nap végére eléggé besárgult a DC reagens.

Estére meghoztam a workshop után az új vízkeménység teszteket a lejárt régiek helyett, rámértem, és a következő derült ki:
GH: 4d
KH: 3d
pH: 6.6-6.8 az AD12 szerint, és kb 7.0 a JBL reagens szerint

Éjjel szellőztettem a lilyvel, mert az utóbbi időben nem tettem.
Reggelre meg sem rezdült a DC színe. Jó a reagens, friss cserés, nem tömődött el a nyaka sem... megint ugyanaz a dal.
Itt amúgy a következő lett a mérés (már egy órával a beoldás kezdete után):
pH: 6.4 az AD12 szerint, és kb 7.0 a JBL reagens szerint
KH: 3d
CO2: 33-35 ppm (a fentiekből számolva).

A következő lépés a pH cseppteszt cseréje. Ha kiderül, hogy az mégis jó volt, akkor az ADWA szenzort kell cserélnem. Jejejeje. A DC színe amúgy a szenzor helyes mérési eredménye mellett szól.

Nekem mindez azt mondja, hogy nem elég csak a GH-t babrálnom a sóval, kell ide egy KH emelő is, hogy végre stabil és kicsit magasabb pH-m legyen.

Mondjatok erre valamit, hogyan tovább? :bored:

Ha a levegőztetés ellenére is sárga a difi, akkor szerintem vagy mégis bepusztult a reagens (mikor cserélted és milyen?), vagy nagyon rossz helyen van a dc, vagy van benne egy kis surface scum. Próbáltad kivenni az akvából, hogy mi lesz vele?
 
A reagenst november környékén vettem, és a DC-ben legutóbb egy hete cseréltem. Greenworks.

A surfacem scumnak igencsak ki van téve, mivel peremre akasztós fajta. Oda kell figyelni a vízszintre. Az elhelyezése a kifolyó oldalán van, átellenben a diffúzorral.

UPDATE:
Hoztam egy nano GA dropchekert, beteszem kontrollpontnak. Közben megnézem, mit csinál a levegőn a régi.
 
Utoljára módosított:
A reagenst november környékén vettem, és a DC-ben legutóbb egy hete cseréltem. Greenworks.

A surfacem scumnak igencsak ki van téve, mivel peremre akasztós fajta. Oda kell figyelni a vízszintre. Az elhelyezése a kifolyó oldalán van, átellenben a diffúzorral.

UPDATE:
Hoztam egy nano GA dropchekert, beteszem kontrollpontnak. Közben megnézem, mit csinál a levegőn a régi.

Kb amúgy ugyanezzel küzdök. Full sárga dc, mondjuk sehogy sem szellőztetek, de akkor sem normális. Előző alkalommal magában a dc-ben alakult ki surface scum, akkor arra fogtam... de most legutóbb nem volt ilyesmi, és ugyanúgy besárgult, úgy maradt. Tegnap megint cseréltem reagenst, meglátjuk mi lesz. Lehet, hogy pangó részen lenne a dc? Nem hiszem, mert a szívóág mellett van, illetve akkor eleve be sem sárgulna. Mondjuk a növények/állatok szuperül vannak, szóval nagyon nem stresszelek rajta, csak így nem sok értelme van a dc-nek.
 
Akkor tényleg ugyanaz a problémánk. Nálam is először fél nap alatt vette fel a megfelelő színét, de mindig a lájmnál hangyányit világosabban. Aztán nem ingadozik a szín reggelre, beáll és hetekig úgymarad, majd jön a sárgulás, ahonnan sosem volt visszaút. Most kivettem a levegőre 3 órája, és meg sem mozdult. A lámpa alá téve van benne pár szálas valami, vagy vattaszösz vagy felszíncsula. Az új, vízalámerítős nano dc-ben most kezd szép színt felvenni a folyadék. Meglátjuk, estére mi lesz! Reggel hoztam egy vacak neptun ph tesztet is, az is 7.0-7.5 között mutatja, mint a JBL. Totál ellentmondásosak az adatok (csepptesztek vs dc és digi) :D Legalább haladok a kizárások útján. Az állatok nálam sem zavartatják magukat, de a Rotala sp. green továbbra sem érzi jól magát, pedig igazán nem mondhatjuk el róla, hogy egy nehezen nevelhető növény. A mellette lakó wallichii meg kicsattan.
Nem gondoltál arra, hogy a reagens sokat várt a boltban?
 
Nem gondoltál arra, hogy a reagens sokat várt a boltban?
Nem tudom, van otthon csájníz verzsön is, ami a kutyulós fajta, azt már eleve bontottan vettem, több, mint egy éve, de még mindig működik, csak nem tudom, hogy pontosan milyen víz kell hozzá... csináltam nagyjából 4kh-s oldatot, de nem tudom, ez jó-e hozzá, viszont működik, változtatja a színét, és hónapokig elvan a dc-ben.
 
Nu, végre lesavaztam pár frodo törmeléket, és az eredmény: a fehér csíkokat alkotó anyag veszettül pezsgett, viszont a körülötte lévő szürke metamorf kőzet meg sem rezdült. Ez mondjuk a kövek kisebb számát érinti. A következtetés: a frodó elenyészően ugyan, de tartalmaz(hat) mészkövet. Nem gondolom viszont, hogy ez az én akváriumom vízkeménységére nagy hatással lett volna...

A DC lecserélése óta egyelőre a reagens jól működik. Mivel a nanohoz való méretűt vettem, olyan kicsi a gömb része, amiben az apró változásokat annyira nem tudom észrevenni: például, hogy reggelre mennyivel sötétedik be. Napközben viszont frankó a szín.

Közben pofozom a BBA-t. A front oldalon, ahol fordul a víz, nagyon felszaporodott, de a kezelés hatására már vörösre váltott. Sok ez a szűrő, és gondolom a szűkítés rátesz egy lapáttal. Utálom a folytást, de más kiutat nem látok...

Pár közelkép:

Az öreg sakura fogadja a csíkos halat

DSC_2979.JPG

Kötelező haladási irány

DSC_2990.JPG
 
Utoljára módosított:
Épp egy négy év körüli pandától búcsúzunk. Felpuffadt és most a hátán vergődik. Még jópár éve lehetett volna, nagyon sajnálom szegényt. :( Gyanítom, hogy a száraztáp nem a legjobb az emésztésüknek, több fagyasztottat kellene etetni minden Coryval. Kivettem a keselyűként gyülekező Amanok elől egy buborékoztatós elletődobozba. Ilyenkor egyből megérzik valahogy...
 
Ha nem gyógyítható, inkább tedd a fagyasztóba, az a legkíméletesebb eutanázia állítólag.:cry:
 
Az a szitu, hogy nagyon szükségem lenne nitrogénre, pontosabban a növényeimnek, mert nincs értékelhető mennyiség az akváriumban, és ez meglátszik. Az ADA Step sorozatból meg ugye hiányzik. Gondolom a Brighty Lights lett volna erre alkalmas, most meg jön helyette a Green Brighty Nitrogen, de ki tudja, mikor fut majd be a kertészellátóba. Van itthon viszont Nitro. Pancsolás lesz a javából, de lépnem kell, követelik a stemek! :LOL: Most belenyomtam 1ml-t, aztán rájöttem, hogy ez egy low-light, heti adagolás, meg csak 2ppm célértéket ad. Ráadásul van benne kálium is. Hogy emeljem fel az NO3-at, hogy a Brighty K-vel együtt adagolva ne toljam túl a Kát? Jó lenne valahogy kimatekozni...:wacky: @viktorlantos @kuchi - tudnátok segíteni?

A kis Cory még kitart, és már nem a hátán fekszik, tehát csökkent a gázmennyiség a hasában. Kivárok, de egyelőre csekély reménnyel kecsegtet. :oops:
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére