• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The ▼ntold Legend of Mysterious Ondo

Zoli, az a poén, hog van itthon egy ilyen kallódó mágnes, a szekrény beszerzésekor vettem, aztán elfeledkeztem róla. Felpattintom a hétvégén. Kösz az emlékeztetőt! [emoji6]
Amiúgy van egy pöpec szerszámostáskám, egyedül a Razor nem fér bele...
 
▼ 591. nap ▼

Még mindig megyünk! Bár az elmúlt fél év egy karbantartáshiányos fekete lyuk volt, most gatyába ráztam, és egész pofás tud lenni még ennyi idő után is. Bírom.

Új, automata venillátoros hűtőrendszert kapott, aminek egy STC-1000 vezérlő a lelke, és egy 12cm-es Arctic F12 a szele. Ahogy a vonatkozó topikban írtam, határeset ezen a szobahőmérsékleten a "silent" verzió alacsonyabb statikus nyomása, így itt még további fejlesztés várható. A tartólábakat TZ-től kaptam hozzá (nagy köcc!). Az viszont elképesztő, hogy az eddig használt Ista hajszárító hangja után még éjjel sem hallani, ahogy beindul. Nem is értem, hogy eddig miért ódzkodtam ettől a megoldástól! Imádom.

A talaj időközben teljesen kimerült, így egy maroknyi talajtáp kapszulával frissítettem fel. Azonnal meglátszott a stemeken, főleg az L. arcuata berobbanásán, hogy nagyon hiányzott a gyökérről szívott manna.

Az Anubiasok régebbi leveleinek szélekről induló lyukasodását viszont továbbra sem sikerült megfejtenem, túl sok levelet kell levágnom, hogy ne legyen elviselhetetlenül ronda a látvány. Ha van tipp, szívesen fogadom!

A tápozásba visszaemeltem a több, mint egy éve elhagyott Excelt. Nem hiányoltam semmilyen téren, de most úgy dönöttem, hogy megnézem a növények fejlődésére gyakorolt hatását. Vaskosabb stemeket akarok látni. Továbbra is EI megy, de kiegészítettem porból kevert NO3-al és PO4-el. Egyszer majd kiméricskélem, hogy a gyári adagolásnál mennyivel magasabb Macro kellene, hogy ugyanezt elérjem. De ez nem most lesz :D




820687d9f45bbcd62fc1b8015a42159d.jpg

Frissítettem a Ludwigia arcuatat, illetve beültettem egy doboz Rotala H’ra-t.

ec229992e9839c81c7f125f1f7c877b2.jpg

5041e2666143a2d916597a9b61b16e7b.jpg
 
Utoljára módosított:
Még mindig megy


View attachment 56883

Frissítettem a Ludwigia arcuatat, illetve beültettem egy doboz Rotala H’ra-t.

View attachment 56889
Kezdi elerni a legszebb formáját!
Ha megengedsz egy két észrevételt:az előtérrel kéne kicsit foglalkozni(moha,egy két gyökér,vagy kavics behelyezésévél).
A hátteret szépen felnöveszteni,formára nyírni.A bolbitiszt meg ritkítani a hosszabb leveleket!
Röviden ennyi,nekem tetszik!Igazi NATÚR scape!(y)
 
Köszi @kuchi, neked legalább megvan a külső szemlélő józansága. Én nem tudom már megítélni. Tudod, mindig csak a javítandókat látja az ember...
Az észrevételeid teljesen helytállóak. Az előtér már kész volt, de a könnyebb karbantarthatóság miatt kivettem mindent, a kiegészítő fákat és a kavicsokat is. Jópár hónapig el volt engedve az akvárium.
A jobb oldali facsoporton a bolbitist tényleg meg kell ritkítanom, és úgy képzeld el, hogy ez nagyjából a fele, harmada annak, ami ott volt. :D A bal oldali mennyiségnél nem szeretnék többet hagyni, hogy jobban érvényesülhessen a fa és a háttér. A hátteret az elmúlt héten teljesen újraültettem toppolt hajtásokból, és új zselésekből. Vissza kellett nyírnom mindent, hogy elég fényt kapjanak a vadi újak, amíg legyökereznek és erőre kapnak. Addig ki kell bírnom ezzel a tarra vágott látvánnyal. Pár hét, és meglesz ez is. Összességében azt gondolom, már volt korábban egy "kész" állapot, de mivel ez sosem egyetlen fotóra lett kihegyezve, így elég sok arcát mutatta az elmúlt majdnem két évben. A kerek évfordulón szeretném átépíteni, egy picit nagyobb akváriumban.
 
Utoljára módosított:
Szóval tuti megcsinálom, amiket mondtál. Úgy látszik, bontás előtt nem elengedem az akváriumot, hanem tovább hegyezem :D

@kuchi A Bolbitis nyíráshoz mutathatnál valami jó fogást, mert baromira nehezemre esik szépen tartani. Az erőteljes nyírásnál mindig csökken a levélsűrűség, és láthatóvá válik a rizóma. Nem mindig érem el ollóval a levélnyelek tövét, így sokszor maradnak ott ezek a levél nélküli "ágak". Alapvetően rühellem a formázását.

Még a tavalyi automata tápadagoló-fiaskót kellene megoldani, mert azóta nem használtam a cuccot. Most a nyaralás közeledtével megint kezd esedékessé válni a kérdés...
 
Utoljára módosított:
Szóval tuti megcsinálom, amiket mondtál. Úgy látszik, bontás előtt nem elengedem az akváriumot, hanem tovább hegyezem :D

@kuchi A Bolbitis nyíráshoz mutathatnál valami jó fogást, mert baromira nehezemre esik szépen tartani. Az erőteljes nyírásnál mindig csökken a levélsűrűség, és láthatóvá válik a rizóma. Nem mindig érem el ollóval a levélnyelek tövét, így sokszor maradnak ott ezek a levél nélküli "ágak". Alapvetően rühellem a formázását.

Még a tavalyi automata tápadagoló-fiaskót kellene megoldani, mert azóta nem használtam a cuccot. Most a nyaralás közeledtével megint kezd esedékessé válni a kérdés...
Nincs semmi triksz a Bolbi nyírásánál.A hosszabb leveleket levágod.Én így csinálom.
 
Van itt valaki, aki átmenetileg be tudná fogadni a halaimat, amíg újraindítom ezt az akvát? 8 amanda, 4 oto. Megszenvedte a nyarat ez az öreg szkép, szét kell szednem, pedig még öt év lett volna benne [emoji16]
 
Van itt valaki, aki átmenetileg be tudja fogadni a halaimat, amíg újraindítom ezt az akvát? 8 amanda, 4 oto. Megszenvedte a nyarat ez az öreg szkép, szét kell szednem, pedig még öt év lett volna benne [emoji16]
nem tudom milyen igényeik vannak... garancia vállalás nélkül igen, ide:
https://www.flickr.com/photos/29366326@N07/31492665258/
40×30×30as akva, snowballokkal és egy diminutus rákkal. Kevés fény, akasztós szűrő, no CO2, RO de keményre visszasózott víz.
Hal nincs benne, úgyhogy tuti a tieidet kapod vissza ;)
Ha nem kapsz jobb ajánlatot szólj.
A héten minden nap bent vagyok Bp-en, utána két hétig nem igazán.
 
Ha valamikor lesz időm a taiwanos akvát átköltöztetni a 80 literesbe, oda is rakok dark achillest, mondjuk kicsit több fénnyel mint nálad (1db 60 centis chihiros RGB meg 1db 45 centis led cserélt A széria megy fölé, nyilván visszadimmelve mindkettő) de azért low-techben... kíváncsi leszek.
 
▼ 747. nap ▼

fcc197d3c34d77a1ab3c8e83364ab73d.jpg

Két év és két hét után elbúcsúztam a rejtélyes Ondo el nem mesélt legedájától. Sosem derült ki, ki is volt valójában.

Mély és sekély, könnyed és kemény, változatos és repetitív... hipnotikus élmény volt.
Viszlát.

"Respira hondo, Ondo. Cachondo".

 
Utoljára módosított:
lassan de bizonytalanul?
Vigyázz mert a végén nem akarnak hazamenni a halaid ;)

Bizonytalanság nincs, viszont az időm annál kevesebb. Tyúklépésekben haladok a cél felé. A hardscape terve megvan, ehhez a nyersanyagok kábé fele eleve rendelkezésre áll, úgyhogy év végére kész is leszek :D
A halakat üdvözlöm. Köszönöm, hogy dédelgeted őket! Ha nem akarnak hazajönni, akkor kénytelen leszek ebből is teknősös akvát csinálni :D
 
Back
Oldal tetejére