1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Külső szűrőt keresel?

Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

Tudtad, hogy az EHEIM 2075-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

Értesítés elrejtése
  3. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Tetratec EX 1200

Kategória: 'Szűrés és szűrők', témanyitó: HUGO, téma nyitása: Jan 24, 2010.

1. csolrob

csolrob Kertész szaki

Tag:
    Nov 17, 2014
    Kedvelik:
    117
    Hely:
    Tatabánya
    Hogyan tuningolnád még a helyemben? Sok a 3 réteg szivacs?

2. Robotpilóta
    Épp nem fórumozik ...

Robotpilóta Kertész szaki

Tag:
    Szept 28, 2014
    Kedvelik:
    149
    Hely:
    Nyárád, Veszprém megye
    nekem is tetra 1200 plus ketyeg, és szintén 80cm az aksim. szerintem is invesztálj be egy lillybe ahogy @Szabó Henrik javasolta. Nekem most ADA Do!aqua van ,előtte GA-s volt csak eltörtem. Nekem a GA jobban bejött mert az nem nyomta ennyire lefele a vízet.

Evereka és csolrob kedvelik.
  3. Szabó Henrik

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    4,911
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    Legalsoba vekony szivacs es keramia gyuru. A tobbibe minimum substrate felsobe a subfole perlon.

Szabó Henrik 70/883-4940

csolrob és Evereka kedvelik.
  4. Lory86
    Épp nem fórumozik ...

Lory86 Nézelődő

Tag:
    Dec 26, 2016
    Kedvelik:
    3
    Hely:
    Romania(Erdely)
    Hello. Van egy 1200asom nekem is. Lassan 2 eve mukodik. Az utobbi idoben van egy kis gondom vele. Viz csere kozben megszoktam allitani minden szurest,es miutan megvolt a vizcsere elinditom oket. A tetra ilyenkor napokig bubikat nyom az akvariumba,majd egyszer csak abba hadja. A o-ring gumipakolasom uj..Mashol is szivhat levegot?Nem nyulok a szurohoz,csak aramtalanitom es vissza...

5. Hudi Andor
    Épp nem fórumozik ...

Hudi Andor Kertész tanonc

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!

Bruttó 200l akváriumhoz (100x40x50)
    Tetra ex 1200 plust vennék majd, egy esztétikusan sűrűn növényesített aki lesz, rajhalakkal garnélákkal.

Megfelelőnek kéne lennie egy 200-hoz nem?

6. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    10,338
    Hely:
    Bátaszék
    Igen,elbírja;)

7. Hudi Andor
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Budapest
    ahh remek, köszi :D

8. Szaki
    Épp nem fórumozik ...

Szaki Főkertész

Tag:
    Szept 22, 2015
    Kedvelik:
    336
    Hely:
    Budapest, XI. kerület
    Sziasztok!

Az utóbbi néhány vízcserénél beleütköztem egy problémába az 1200-asomnál.

Visszadugva a villásdugót a konnektorba, nem indul el a szűrő.
    Többszöri kihúzás-bedugás után elindul és jár rendesen.

Tapasztalt már valaki ilyet?

9. Gáncs Péter
    Épp nem fórumozik ...

Gáncs Péter Főkertész

Tag:
    Máj 12, 2015
    Kedvelik:
    618
    Hely:
    Szombathely
    Szia!
    Ugyan ilyen problámám volt nekem is. Viszont egyértelmű megoldással nem tudok szolgálni. Volt hogy leszedtem a tetjét és igazítottam a perlonon meg a rekeszeken, de semmi extra nem történt. Aztán az egyik bedugásnál mégis elindult.....

Szaki kedveli.
  10. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Kertész szaki

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    142
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Nekem Eheim prof. 2222 csinál ilyet, kitakarítottam a rotor házát, meg a rotort, minimális trutyi volt rajta, javult a dolog, de így is csak másodszorra indult el. Élmény volt légteleníteni. Lehet neked is ilyesmi van a Tetrával.

Szaki kedveli.
  11. Szaki
    Épp nem fórumozik ...

Szaki Főkertész

Tag:
    Szept 22, 2015
    Kedvelik:
    336
    Hely:
    Budapest, XI. kerület
    Még van rajta gari... érdemes lehet megtúráztatni emiatt?

12. Scar
    Épp nem fórumozik ...

Scar Kertész szaki

Tag:
    Nov 28, 2009
    Kedvelik:
    142
    Hely:
    Vácduka/Vác
    Lehet félre érthetően fogalmaztam. A burkolatot nem kel bántani, csak a forgórészt kell kivenni, és a helyét egy csőtisztító kefével kitakarítani. Vigyázz ne törjön el a kerámiatengely, meg a végéről ne hagyd el a gumit.

Barnapl és Szaki kedvelik.
  13. AmBalaj
    Épp nem fórumozik ...

AmBalaj Kertész szaki Legjobb napló

Tag:
    Júli 28, 2009
    Kedvelik:
    239
    Hely:
    Kolozsvár
    Sziasztok! A történetem a szokásos: jutányos áron hozzájutottam egy használt EX1200-ashoz, az előző tulaj felszámolta az akváriumát és ahogy a szekrényből kivette, úgy adta is ide mindenféle nyitogatás és tisztogatás nélkül. Tudtam, hogy korábban szivárgott, de akkor a fejtömítés cseréje megoldotta a dolgot. Szóval a jól megérdemelt tisztítása után (kb félig volt, ehm, mulmmal) egy tálba állítva próbáltam ki, biztos ami biztos. Jól tettem, mert orrán-száján dőlni kezdett belőle a víz :D Ez a kisebbik gond, ugyanis viszonylag egyszerűen megoldottam a problémát, most viszont levegősödik. Nem vészes, de napi 6-8 alkalommal felböfög egy kevés levegőt -- pont mint minden szűrő tisztítás után, csakhogy ennek nem múlik el :)

Pontokba szedve leírom mit követtem el és mit tapasztaltam, hátha valakinek beugrik, hol lehet a gond:

- Kimostam az egész belső részt - nagyon durván el volt tömődve és enyhe vízkőlerakódások voltak a fejtömítés körül. Gondolom emiatt nem folyt eddig, de most ahogy "fellélegzett" már nem tömített rendesen.
    - Levettem a fej burkolatát, hogy lássam, máshol is folyik-e. Az adapter és a pumpa környékén nem észleltem szivárgást, úgyhogy bár a fejtömítés sértetlennek tűnt, csak ott lehetett a gond.
    - Levettem a tömítést, az alatta levő mélyedésbe 4-5 réteg teflonszalagot tekertem, tömítés viszza, fej vissza (érezhetően nehezebben ment a helyére), próba, majd örömkönnyek. Szivárgásnak nyoma sincs. Itt, bár nagy a boldogság, felmerül a kérdés: látható sérülés nélkül hogy tud ennyire kivékonyodni egy tömítés? Nincs megnyúlva sem...
    - Pár nap teszt után annyira megnyugodtam, hogy az addig alsó állásban beragadt önindító pumpát is lekaptam és Eheim Spray-jel bekentem. A gumigyűrű itt is sértetlen volt, most szépen működik. (Használni nem akarom az itt is több ízben leírt szörnyűségek miatt, meg amúgy is, de kiktatni nem akarnám ha nincs baj vele).
    - További pár napos teszt következett, de itt már felfigyeltem a fent leírt buborékolásokra. Ez elképzelhető, hogy korábban is megvolt, de csak most tűnt fel, mikor már látszólag minden oké volt.
    - Szétszedtem a csőadaptert is, lévén ott sok tömítés van, talán valamelyik sérült a szívóágon és ott kap levegőt. Látszólag itt is minden oké, de ha már szétszedtem, itt is befújtam mindent Eheim Spray-jel. A csatlakozás alján levő 4 O-gyűrű alá is tettem 1-1 réteg teflonszalagot, hátha ezek is kivékonyodtak. Most az adapter is picit nehezebben csúszik a helyére, de ezen kívül semmi változás - nem lett jobb, de rosszabb sem. Apropó, itt is egy kérdés: az alsó O-gyűrűk nálatok is kisebbek (vékonyabbak) mint a felsők? Vajon ezt is cserélhette az előző tulaj és nem jó méretet vett volna?

Nos, nagyjából ennyi. Van még valami amit nem vizsgáltam meg? Van valakinek javaslata? Ja és bocs a hosszú litániáért...

14. Gigicuci
    Épp nem fórumozik ...

Gigicuci Nézelődő

Tag:
    Aug 8, 2012
    Kedvelik:
    1
    Sziasztok! Használ valaki előszűrőt a külsőjére? Nem túl szép az igaz. De legalább hasznos? Nem fojtja le nagyon a teljesítményt? Köszi!

15. Hudi Andor
    Épp nem fórumozik ...

Tag:
    Jan 2, 2017
    Kedvelik:
    13
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!

Egy kicsit informálódnék:
    Sokszor előfordul ennél a típusnál (ex 1200 plus)
    hogy problémás a légtelenítő gomb?
    Esetleg teljesen új szűrőknél ilyesmivel szembe találkozhatok?

16. Jopet

Jopet VIP kertész

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    5,112
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Én is pont a napokban tisztítottam a szűrőt és javítottam a problémát. Nem volt bonyolult, kb 5 percig tartott. Ez a nagyszerű írás adta a löketet:
    http://akvakertesz.hu/threads/tetratec-ex-400.1465/page-2#post-156550

17. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Kertész szaki

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    233
    Hely:
    Kulfold
    Sziasztok, a kerdesem az lenne hogy a Tetra gyari bilogiai muanyag golyojait, erdemes lenne kicserelnem Matrixra? Vagy hova kellene tennem a Matrixot? A purigen a perlon tetejere kellen hogy keruljon?

Koszi

18. Szabó Henrik

Szabó Henrik VIP kertész

Tag:
    Dec 20, 2014
    Kedvelik:
    4,911
    Hely:
    1035.Budapest.Szellő.u.6
    A muanyag golyszlikat dobd ki, johet a matrix. Purigen perlonra. Tehat fole. Jot teszel ezekkel a megoldasokkal.

19. Mazso
    Épp nem fórumozik ...

Mazso Nézelődő

Tag:
    Máj 18, 2014
    Kedvelik:
    1
    Hely:
    Tatabánya
    Sziasztok! Érdeklődnék, hogy az EX 1200-asnak egy szűrőkosarába hány liter Seachem Matrix fér.

20. csolrob

csolrob Kertész szaki

Tag:
    Nov 17, 2014
    Kedvelik:
    117
    Hely:
    Tatabánya
    Szerintem kb 2 liter

Aktuális oldal megosztása