• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Új Aquario termék tapasztalatok

Kíváncsian várnám az új Aquarió termékekről a tapasztalatokat. És nem csak az aquario neo flow termékcsaládról, hanem esetleg az új talajról, tápról szűrőanyagról. Kérem, aki próbálta őket írja meg a tapasztalatait.
NAGYON kíváncsi lennék a szűrőanyag és talajra. A leírás szerint az új szűrőanyaguk mérföldekkel jobb, mint a matrix. Kicsit szkeptikus vagyok a csodadolgokkal kapcsolatban. Szívem szerint megkérnék valakit aki rendelkezik laborral, hogy @NagyViktor mátrix belsős kísérletéhez hasonlóan ezt is megkukkantsuk használat után belülről.
Szóval kérném a kritikákat az új termékekről.
 
Az aktuális helyzet a következő:

Neo Flow-ból elég kevés van még az EU-ban. Nagyrészt mi szállítjuk az EU vásárlóknak ezekben az időkben. Szerintem erről lesz leghamarabb visszajelzés. Itt leginkább a szűrőteljesítmény ami érinti a működést. Hasonlóan a lebegő fejes skimmerekhez.
Szűrőanyag és talaj itthon még nem volt. Ezt ha valaki eddig vásárolta, csak más EU országból tudta rendelni. A mi szállítmányunk még úton van ha jól rémlik Júliusban valamikor érkezik (kis késéssel). Így a vélemények is inkább őszre várhatóak ezekből az eladásokból.

Valószínűleg nem jobb a Matrix-nál a szűrőanyag, de biztosan előbb választanánk a Subs pro helyett pl. Leginkább amiatt szereztük be, hogy legyen egy hasonlóan jó szűrőanyag, legyen alternatíva és több beszer forrás.
A legtöbb termékünkből van 3-5+ alternatíva. Az elmúlt időszak is megmutatta, hogy okosabban kell felépíteni a beszer láncot, mert egy gyártó töketlenkedése/gyártási, szállítási nehézségei simán padlóra küldhet.
 
Kíváncsian várnám az új Aquarió termékekről a tapasztalatokat. És nem csak az aquario neo flow termékcsaládról, hanem esetleg az új talajról, tápról szűrőanyagról. Kérem, aki próbálta őket írja meg a tapasztalatait.
NAGYON kíváncsi lennék a szűrőanyag és talajra. A leírás szerint az új szűrőanyaguk mérföldekkel jobb, mint a matrix. Kicsit szkeptikus vagyok a csodadolgokkal kapcsolatban. Szívem szerint megkérnék valakit aki rendelkezik laborral, hogy @NagyViktor mátrix belsős kísérletéhez hasonlóan ezt is megkukkantsuk használat után belülről.
Szóval kérném a kritikákat az új termékekről.

Én már nem vagyok laborközelben, így nem valószínű hogy vizsgálódni fogok. Szerintem amúgy ha megvan hogy miből van nagyjából lehet következtetni hogyan nézne ki elektronmikroszkóp alatt.
 
Lehet hogy hülye kérdés, de a 17mm-es Neo Flow szettnek, a külső átmérője a 17mm, ugye? :)
Igen.
A nagyobb (16/20 v. 16/22) csövezéshez így passzol, mert a 16-os belső csőátmérő így rászorul szivárgásmentesen. Ugyanígy a kisebbik esetében a 13-as szettek 12-es csőhöz csatlakoznak.
 
Kíváncsian várnám az új Aquarió termékekről a tapasztalatokat. És nem csak az aquario neo flow termékcsaládról, hanem esetleg az új talajról, tápról szűrőanyagról. Kérem, aki próbálta őket írja meg a tapasztalatait.
NAGYON kíváncsi lennék a szűrőanyag és talajra. A leírás szerint az új szűrőanyaguk mérföldekkel jobb, mint a matrix. Kicsit szkeptikus vagyok a csodadolgokkal kapcsolatban. Szívem szerint megkérnék valakit aki rendelkezik laborral, hogy @NagyViktor mátrix belsős kísérletéhez hasonlóan ezt is megkukkantsuk használat után belülről.
Szóval kérném a kritikákat az új termékekről.

Én a megjelenése óta használom a neo flow szettet. Szerintem nano akvába a legjobb választás! Vizuálisan olyan mintha üveg szettet használnál, de nem kell óvatoskodni vele. Amióta ezt használom, a szűrőm nincs fojtva (500l/h egy 30-as nanoba) és nincs hurrikán a vízben. A skimmert be kell lőni az adott szűrő teljesítményéhez, de fantasztikusan teszi a dolgát, a víz felszíne mint a tükör! Etetésnél sem jelent problémát, nem mozgatja olyan gyorsan a felszínt, hogy belepumpálja az eleséget idő előtt a vízoszlopba. A nyomó ágon a fejet, tetszőleges irányba lehet forgatni. CO2-t nem zavarja ki a vízből, legalábbis én nem változtattam a bubiszámon. Nagyon jó, hogy a prémium szettben minden benne van, a tartó konzoltól a skimmerig. Túl vagyok már az első tisztításon is, ami gyakorlatilag annyi volt, hogy a normál szűrő csövekhez használt kefét egyszer áttoltam rajta. Mindenféle áztatás nélkül, makulátlan lett. Olvastam itt a fórumon hogy valakinél tört már el tartó konzol, nálam eddig minden rendben vele, bár én nem szorítom meg erősen. Viszont mivel korábban nem használtam ilyen konzolt, csak simán "akasztva" voltak a csövek, telepítéskor elszabtam a nyomó ágon a pipát, mert nem kalkuláltam bele a konzol emelését :) De nem volt gond, mert megcseréltem a csöveket. Azóta megtanultam, hogy nem kell vagdosni ha konzol van, mert a merülést be lehet lőni a konzollal :) Egyszóval én nagyon tudom ajánlani, nekem már 2 szett is van.
 
Sziasztok,
én egy Aquario Premium Neo Flow M-et vettem de nem vagyok igazán elégedett. picit többet vártam.
Egy 2215 hajtja folytás nélkül szóval meg van a power :) lehet kicsit sok is neki. Elég nehezen tudtam belőni a leszívott vizet ill. a szívó erőt. Igazából az lett volna a célom, hogy csak gyengéden a felszínt szívja és ne rántson mellé levegőt mert az eközben keletkező hang a nappaliban engem zene hallgatás, film nézés közben azért zavar.
A másik picit negatív észrevétel, hogy érzékeny a vízszintre. szóval ha egy bizonyos szint alá párologja magát elég zajosan emlékeztet a feltöltésre. tulajdonképp ilyenkor egy szörcsögő diffuzor lesz belőle.
Esztétikailag minőségileg tényleg jó a termék. a működését szokni kell és a beállításához kis idő és elszántság nem árt. Ha rossz felé fordítod a leszívó csövet tud frankó gejzírt csinálni az akvából :)
 
Pár napja vettem egy M-eset egy Ecco Pro (a legnagyobbik verzió)-ra egy Dennerle nagykockába (40x40x40). Lehet kicsit sokat vártam tőle és ez már túl erős/nagy szett neki?

Eddigi észrevételek:

- A kis állító cső amit tekerni kellene sima, így víz alatt baromira csúszik, lehetetlen állítani. Mindig ki kell venni, megtörölni, tekerni, visszatenni és ezzel játszani. Pedig csak 2 kis szárny kellene rá amit meg lehetne fogni rendesen. Vagy bordázott felület. De a legjobb lenne ha két borda/csap lenne rajta ami a lebegő skimmer rész "nyelén" egy vájatba csatlakozik így a skimmert megfogva lehetne tekergetni.
- A lebegő skimmer rész nekem túl nehéz, szinte teljesen a víz alá süllyed (talán 1mm látszik ki a kis fogak tetejéből), nem tudom csak az enyém ilyen-e vagy az összes de így csak akkor szív bármit a felszínről mikor már szörcsög a levegőtől (a bemutató videóban szerintem nem véletlenül állították "levegőztető üzemmódra"). Pipettával nyomtam alá pár buborékot az segít kicsit, de a fenti állítgatós problémával együtt így már igen nehéz belőni hogy jól működjön... szerintem reszelni fogok a nyeléből hogy jobban ússszon.

Ami tetszik:

- nem üveg
- sokkal kisebb, kompaktabb mint a normál üveg skimmer+lily/poppy/spin páros - az utóbbi mindjuk 2 perc alatt leránt mindent a felszínről, de utána csak felesleges garnéla-csapda
- nem eszi meg (kiköpi) a garnikat :)
 
A kis állító cső amit tekerni kellene sima, így víz alatt baromira csúszik, lehetetlen állítani.
Nekem laza két óra volt mire nyugodtan leültem...

A lebegő skimmer rész nekem túl nehéz, szinte teljesen a víz alá süllyed (talán 1mm látszik ki a kis fogak tetejéből), nem tudom csak az enyém ilyen-e vagy az összes de így csak akkor szív bármit a felszínről mikor már szörcsög a levegőtől (a bemutató videóban szerintem nem véletlenül állították "levegőztető üzemmódra").
Nekem is hasonló a tapasztalatom. én vágtam vékony hungarocell csíkot és azt dugtam óvatosan a szoknyája alá. ha eltalálod a hosszt pont jó lesz és tényleg csak a vákuum süllyeszti le és frankó.
off: tudom nem illik mások szoknyája alá dugdosni.
on: de nekem bevált így szinte nincs is hangja és nem olyan érzékeny a víz szint változásra. tudom nem szép annyira mintha teljesen átlátszó lenne de pici szóval annyira nem fáj.
 
Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy a 90 fokos pipa amit adnak a szetthez, az használható arra is, hogy magát a csövet toldjam vele? Tehát 17-es akril cső -> 90° pipa -> 17-es akril cső.
Próbálta ezt valaki?
 
Sziasztok!

Azt tudja valaki, hogy a 90 fokos pipa amit adnak a szetthez, az használható arra is, hogy magát a csövet toldjam vele? Tehát 17-es akril cső -> 90° pipa -> 17-es akril cső.
Próbálta ezt valaki?
ezt elképzelni is meredek, hogy milyen kígyót építenél az akvába... nem próbáltam de ez elég viccesnek tűnik ahhoz, hogy kipróbáljam. szóval a Kövi takarításnál ha nem sürgős adhatok neki egy esélyt;)
ha gyorsabb válasz kell bocsika voltam :)
 
ezt elképzelni is meredek, hogy milyen kígyót építenél az akvába... nem próbáltam de ez elég viccesnek tűnik ahhoz, hogy kipróbáljam. szóval a Kövi takarításnál ha nem sürgős adhatok neki egy esélyt;)
ha gyorsabb válasz kell bocsika voltam :)
Tetőm van, de oldalra középre tennék kifolyót, így hátulról jönne az akril cső, egy könyökkel lefordul a víz felé, egy pici csővel lentebb megy, majd még egy könyökkel elfordul, és így lesz a kifolyás párhuzamos a vízfelszínnel. Nem tudom mennyire érthető. :)
Jövő héten szabin vagyok, akkor akarok valamit kezdeni a helyzettel, ha más nem a GA-ban mindent kibontogatok amíg nem figyelnek... :p
 
Tetőm van, de oldalra középre tennék kifolyót, így hátulról jönne az akril cső, egy könyökkel lefordul a víz felé, egy pici csővel lentebb megy, majd még egy könyökkel elfordul, és így lesz a kifolyás párhuzamos a vízfelszínnel. Nem tudom mennyire érthető. :)
Jövő héten szabin vagyok, akkor akarok valamit kezdeni a helyzettel, ha más nem a GA-ban mindent kibontogatok amíg nem figyelnek... :p
ha jól emlékezem akkor a bemutatóban pont jurijs is az illeszthetőségeken problémázott de ilyet ő
se próbált ki.

ps.: ha rosszat linkeltem nem én voltam hanem a sör!?
 
ha jól emlékezem akkor a bemutatóban pont jurijs is az illeszthetőségeken problémázott de ilyet ő
se próbált ki.

ps.: ha rosszat linkeltem nem én voltam hanem a sör!?
Holnap ha már kevésbé leszek kába, belenézegetek.
Amúgy is megfordult egyébként a fejemben, hogy folyamatosan bennem lenne az ideg, hogy a felső pipát lelökné, és onnan akkor egyenesen lőné ki a vizet a szűrő az akváriumból, úgyhogy valszeg megpróbálnám inkább a gyári csövet visszahajlítani úgy, hogy csak egy 90 fokos kanyar legyen benne.
 
Na a videóból kiderült, hogy nem használható arra a könyök amire én szerettem volna, először pont rosszul próbálja felrakni, és nem ment bele a csőbe:
 
Na vettem egy 17-es Neo Flow Premium szettet, ami kicsit furcsa nekem, hogy fotókon olyan szép víztiszta mindig, de élőben sokkal mattabb.
Illetve az enyém tele van apró karcokkal, ez másnak is ilyen, vagy csak az én példányom ilyen?
 
Na vettem egy 17-es Neo Flow Premium szettet, ami kicsit furcsa nekem, hogy fotókon olyan szép víztiszta mindig, de élőben sokkal mattabb.
Illetve az enyém tele van apró karcokkal, ez másnak is ilyen, vagy csak az én példányom ilyen?
Holnap megnézek neked egy pár másikat, innen folyt. :)
 
Back
Oldal tetejére