• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Tetratec EX 1200

A légtelenítő pumpa beragadására a következő a megoldás:-
-Egy "O"-ring tömíti, ami elég szorosan van illesztve és a csúszófelületek szárazak, a gumi meg jól tapad, ezért a beragadás!
-
n%C3%A9vtelen2.bmp


A pumpa /ami kilátszik a szűrőből, és nyomkodjuk/-a palástját EHEIM Tisztító és Kenő-spray-el jól be kell fújni körben az egészet, úgy , hogy vastagon álljon rajt a kenőanyag, majd várni 1-2 percet, párszor megnyomni, aztán ismét fújás, nyomkodás, amíg könnyen nem jön vissza.
-Még egy fontos dolog, mielőtt a pumpát használni akarjuk , előtte pár perccel érdemes befújni , majd fokozatosan egyre lejjebb nyomni a pumpát, így nincs esélye leragadni.

-Ha mégis lent marad, a szűrő minden gond nélkül használható, semmi károsodás nem éri!

Közben kreáltam egy nem túl profi rajzot, de jól látható mit kell tenni vele:
n%25C3%25A9vtelen.bmp


Remélem tudtam segíteni!

Üdv:w-rig!
 
Hali !
Én a csöveket sűrűbben szoktam takarítani mint a szűrőt a flow csökkenés és az
esztétika miatt is ! Ritkán még a fej belsejét is (atomjaira szedve) .
 
A múltkori szűrőtisztítás utáni folydogálós sztori sajnos ma folytatódott:(
Kicsivel hátrébb már írtam, hogy mekkorákat tudok szívni a tálcák összeállításával. A legutóbbi szűrőtisztításnál kipróbáltam damillal rögzíteni a tálcákat egymáshoz és így leereszteni a vödörbe. Sajnos a damil nyúlása miatt ez a módszer kudarcot vallott.
Legutóbb az egyik szűrőm úgy gondolta, hogy a fej tömítésnél mindenáron folyni akar, hiába szedtem szét és raktam össze egy csomószor.
Akkor végül a két legfelső tálca felcserélése hozta a megoldást.
Na ma ez nem jött össze. Összesen 6 órán keresztül szívtam a "drágámmal", mire meglett a megoldás.
Ma is a fejnél folyt a víz. Az összerakásnál kitaláltam egy jó módszert ami gyors is. A tálcákat a földön összeraktam, rá a fejet. Az egészet erősen összenyomva megfordítottam, úgy hogy a fej legyen alul, majd a vödröt ráhúztam felülről. Katt, majd visszafordít.
Na ezt eljátszottam egy párszor, különböző sorrendbe összerakva a tálcákat. A tálcák pöpecül egymásba is illeszkedtek, de a víz mindig folyt a fejnél.
Kicsit sokára, de rájöttem a problémára. Azokban a tálcákban amikben Substrat Pro van(ebből van több), előfordulhat olyan felállás, hogy a kis golyók úgy fészkelődnek be a vízlefolyócső mögé, hogy eltolják kissé magát a csövet. Ettől egyrészt nehéz összeilleszteni a tálcákat, másrészt a fej egység ráhelyezésekor megcsavarja az egész vödröt kicsit.
Megoldás: a tálcákban a cső mögötti részre nem szabad szűrőanyagot rakni, inkább érdemes azt a kis rést kitömni perlonnal.
Biztos hogy a fejtömítésnél folyik ?
Nekem folyott már a pumpánál , meg a csőblokk karjánál is .Cseréltem már mindenhol O gyürüt , a pumpát már nem is merem nyomkodni .
Volt idő amikor egy edénybe állítva használtam mert nem volt bizalmam hozzá .Szóval nem vagyok hasraesve ettől a szűrőtől .
 
Biztos hogy a fejtömítésnél folyik ?
Nekem folyott már a pumpánál , meg a csőblokk karjánál is .Cseréltem már mindenhol O gyürüt , a pumpát már nem is merem nyomkodni .
Volt idő amikor egy edénybe állítva használtam mert nem volt bizalmam hozzá .Szóval nem vagyok hasraesve ettől a szűrőtől .


Szia!

A pumpánál az előbbi post-ba leírtak betartása mellett ,nem fog engedni( az enyém is csinálta, egy nyomás 2dl víz:devil: kiszáradt az "O"gyűrű)-
A csőcsatlakozónál, egy lépcsővel /0,5mm/ nagyobb nem gumi/fekete/ hanem szilikon "O" gyűrűt(fehér) kell használni és nem folyat.

Még egy baja van, a légtelenítő pumpa háza, ahol a komplett egység van felfogatva, egy ídő után elfárad a profil gumi tömítés, és egy erősebb nyomás a légtelenítőn , és folyik a víz a fej alól. Sajnos kinyomja a tömítést, és nem is lehet kapni hozzá, de ez is orvosolható, egy "O" gyűrűvel kell helyettesíteni a régi profiltömítést, igaz a pumpa nem fog működni, hiába nyomkodja az ember, de legalább nem folyat.
A Tetra egy középkategóriás szűrő, viszont nagyon jó teljesítménnyel, és megbízható, szerintem bőven jobb mint a kínai szemetek. Én két éve nyüstölöm, nem volt vele gondom a pumpán kívül, bár ismerősöknek már javítottam egyet-egyett.
 
Szia!

A pumpánál az előbbi post-ba leírtak betartása mellett ,nem fog engedni( az enyém is csinálta, egy nyomás 2dl víz:devil: kiszáradt az "O"gyűrű)-
A csőcsatlakozónál, egy lépcsővel /0,5mm/ nagyobb nem gumi/fekete/ hanem szilikon "O" gyűrűt(fehér) kell használni és nem folyat.

Még egy baja van, a légtelenítő pumpa háza, ahol a komplett egység van felfogatva, egy ídő után elfárad a profil gumi tömítés, és egy erősebb nyomás a légtelenítőn , és folyik a víz a fej alól. Sajnos kinyomja a tömítést, és nem is lehet kapni hozzá, de ez is orvosolható, egy "O" gyűrűvel kell helyettesíteni a régi profiltömítést, igaz a pumpa nem fog működni, hiába nyomkodja az ember, de legalább nem folyat.
A Tetra egy középkategóriás szűrő, viszont nagyon jó teljesítménnyel, és megbízható, szerintem bőven jobb mint a kínai szemetek. Én két éve nyüstölöm, nem volt vele gondom a pumpán kívül, bár ismerősöknek már javítottam egyet-egyett.
Szinte ugyanannyi ideje használok ez mellett egy atmant is , azzal még nem volt semmi bajom (ezen is van légtelenítő pumpa ), igaz ez egy kínai szemét .
 
Szinte ugyanannyi ideje használok ez mellett egy atmant is , azzal még nem volt semmi bajom (ezen is van légtelenítő pumpa ), igaz ez egy kínai szemét .

Szerintem, szerencsés szériát fogtál ki, bár eheim-ben is van problémás-meg hibátlan is, ugyszint tetrával is.
Ezeket a szűrőket nem örök élettartamra tervezték, tudomásul kell vennünk, és karban is kell őket tartani-ez nagyban hozzásegít ahhoz, hogy megbízhatóan működjenek. A gumigyűrűk időszakos cseréje, kenése, stb.. ezekkel növelheted az élettartamot, persze valamekkora költséggel jár.
 
Wow micsoda mizeria. Nem semmi. Lehet mar kivagam volna ennyi szivassal. Turelmes muki vagy ;)
A türelem a szakmámhoz elengedhetetlen kellék.
De most azért elmormogtam egy-két szaftosat a bajszom alatt. Volt egy pillanat amikor már azon gondolkoztam, hogy megnézem a szabadesés a harmadik emeletről segít-e neki. Na akkor fél órára hagytam az egészet a francba, de aztán folytattam.
 
Biztos hogy a fejtömítésnél folyik ?
Nekem folyott már a pumpánál , meg a csőblokk karjánál is .Cseréltem már mindenhol O gyürüt , a pumpát már nem is merem nyomkodni .
Volt idő amikor egy edénybe állítva használtam mert nem volt bizalmam hozzá .Szóval nem vagyok hasraesve ettől a szűrőtől .
Gondoltam rá én is, ezért mivel két szűrőm is van, felcserélten a fejeket és az adaptereket is. De mindig ugyanazzal a vödörrel fojt a víz.
Egyébként én a pumpákat egyáltalán nem használom. Nem is tudnám, mert az egyiken reaktor a másikon UV szűrő van. A szívó ágat szoktam leszerelni és a tisztítás után mindig feltöltöm vízzel. Így a csapok megnyitásakor a víz rögtön megindul és feltöltődik a vödör. Igaz a nyomó ágat meg kell lazítani, hogy ki tudjon jönni a levegő. Ha nem vagyok elég gyors a végén, akkor egy kevés víz ki szokott szökni.
 
Sziasztok! Most regisztráltam hozzátok(ez az első hozzászólásom) :) Most karácsonyra boldog tulajdonosa lettem egy Tetratec EX 1200. Amit eddig tudok mondani róla az, hogy nekem az összeszerelése kicsit problémás volt, az adaptert nagyon nehezen ment bele a fejbe, végül kb. 90 kg nyomásra tudtam rázárnia biztonsági zárakat. Ezen kívül sajnos azt kell mondanom, hogy hangos, legalábbis az Atman cf-1200 as mellett olyan mint egy traktor, pedig messzebb is van tőlem. Még jó, hogy jó alvó vagyok:) Az ereje meggyőző pedig névleg kevesebbet nyom mint az Atman, de sokkal erősebb mint az Atman volt a kezdetekkor. Összességében elégedett vagyok vele. Bár az érdekelne, hogy ami a dobozban volt gumi gyűrű azt hova kellett volna tenni, mert nem raktam sehova, de egyenlőre nem is hiányzik:p
 
Üdv a fórumon!

Ha nehezen megy össze akkor kicsit meg kell kenni a gumi gyűrűket(ha más nincs otthon étolaj is megteszi)A dobozban tartalék "o"gyűrű van.Ha hangos a szűrő akkor levegő lehet benne,de az ki szokott jönni kb 5 perc alatt ha továbbra is hangos akkor valami más baj van.Nálam 2db tetratec dolgozik és egyáltalán nem zajos.
 
Nálam is nagyon csöndes, de a legelején zörgött össze-vissza :) valószínűleg levegővel volt tele. Mintha az olvastam volna, hogy meg kell picit döntögetni-rázogatni, akkor könnyebben kijön a levegő belőle.

Viszont nekem arra volt szerencsém tegnap hazajönni a karácsonyi távollétből, hogy áll a szűrő....kb. 2-3 napot állhatott. Természetesen a cyano is egyből megjelent :S
Már azon voltam, hogy szétszerelem és max megy a szervizbe, ha meg sem nyikkan, mire eszembe jutott egy másik csatlakozóba átdugni, ugyanazon az elosztón. És elindult!! Visszadugtam az eredetibe, és ott is ment már utána! Ez egyértelműen az elosztó hibája, vagy a szűrő is lehet ludas?
Találkozott már valaki ilyennel?
 
Sziasztok! Én is új vagyok még itt a fórumon, bár rengeteget olvastam, mielőtt regisztráltam. Szeretnék én is idővel egy szép dúsan beültettet akváriumot... Párom meg is lepett karácsonyra egy EX 1200-sal. Két éve megy, egy kis belső szűrővel a 80x35x40-es 102 literes akváriumom. Azt szeretném kérdezni, hogy mennyire lehet visszafojtani, mert ha teljesen nyitva van a csap akkor nagyon erős az áramlat, és szegény halak is megbolondultak, vitte őket az áramlat össze-vissza. Kicsit fojtottam rajta, de nem szeretném leégetni a motort. Köszönöm a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére