• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terraplaza Budapest október 24

Gratrula srácok a sikeres nyílvános bemutatkozásotokhoz !!

Távol maradtam .. tudjátok a korom ..ez az évjárat már eleget csavargott ;)
 
Nigro said:
A "legkisebb akvakertész" papájának és mamájának gratula
Csatlakozom! :wave:

Átadom neki(k) telefonon a gratulációkat, ugyanis a jelenlegi napi 2 órás alvások mellett nemigen lesz ideje fórumozni...
:lol:
Azért 6 évig erre készülni... ;) :D
 
Én is gratulálok a csöppséghez! :angel:

Ha valakinek vannak még eldugott fotói, várjuk őket! Hozzám még nem értek ide a képek, amiket mi csináltunk, de majd felrakom őket én is valahová.
 
"Az egyetlen berendezett akváriumot a Green Aqua standján láthattuk. Ami viszont lenyűgöző volt! Bár már olvastam fórumokon, hogy valakinek nem tetszett, mert sok volt benne a neon:) Hát ja! És sapka sem volt rajtuk..."

:lol:
 
atti76 said:
"Az egyetlen berendezett akváriumot a Green Aqua standján láthattuk. Ami viszont lenyűgöző volt! Bár már olvastam fórumokon, hogy valakinek nem tetszett, mert sok volt benne a neon:) Hát ja! És sapka sem volt rajtuk..." :lol:

Mondjuk igaza volt, de mentségemre szolgáljon, hogy ennyi hal nem marad benne hosszú távon!

A példával akkor sem kellett volna így előjönnöm... NEM szabad ennyi halat akiban tartani, akkor sem, ha ilyen akimérethez viszonyított 10%-os szűrőanyag-kapacitás van a háttérben. Tudjátok, hogy alapvetően a 5 cm hal / 4.5 liter hüvelykujjszabályhoz tartom magam...
 
Én is gratulálok a legkisebb aktakertészhez!
GA Csapatnak pedig gratula a standhoz!
Nagyon igényesen meg volt csinálva, jó volt élőben megvizslatni a dolgokat, a kis nano pedig a kiállítás gyöngyszeme volt.
Kicsit rohannunk kellett, egyrészt mert Attila, Pisti, és Baska Ferenc előadását mindenképp meg akartam nézni, másrészt előtte voltam egy tenyésztőnél és beszereztem pár élőlényt amiket minél előbb megfelelő helyre akartam tenni ami sajnos Budapesttől 250 kilométerre van. Pisti előadására csak 10 perccel kezdés után értem oda és mikor kinyitottam az ajtót kiesett a teremből két ember :eek: , hát kicsit megtelt. No én azért betuszkoltam magam a kis hűtőtáskámmal együtt, és mindhárom előadást megnéztem. Mind nagyon tetszett, kicsi volt a terem, de sok jó akvarista kis helyen is elfér :D , én meg egyébként is bírom a gyűrődést, de azért legközelebb kérjetek egy nagyobb termet. Hála Istennek sokan vagyunk, akiket érdekel a mondanivalótok. Nagyon örülök, hogy egy börzén előadások is vannak, ezt mindig így kellene csinálni. Én biztos, hogy legközelebb is ott leszek. Ha esetleg készül valamilyen anyag az előadásokról, azt feltétlen osszátok meg velünk.

Látom nem csak nekem tűnt problémásnak némely kereskedő és ember állatokkal való bánásmódja. Persze a legjobb úgy vásárolni ilyen típusú rendezvényen, hogy előre leegyeztetjük a kereskedővel, ő berakja egy leoxigénezett zacsiba mi pedig átvesszük. Viszont nem jó ezeket a zacsikat közszemlére tenni, mert a gyerekek martaléka lesz, ők meg nem tehetnek róla hisz csak kíváncsiak. A legfurcsább talán az volt mikor egy gyerek a hatalmas teknősnek durván csapkodta a fejét, és anyukának még tetszett is. No de ennyit a negatív élményről.
Sajnos nem csináltam fotókat, mert a töltőn felejtettem a fényképezőgépem akkuját és igen messze lakom. Sose csináltam még ilyet talán az elmúlt 5 évben szerintem egy nap sem volt mikor nem volt nálam gép, fotomán vagyok. Mindegy így alakult, remélem más fotózott sokat, és megosztja velünk is.

Köszönjük a jó kis programot!
 
Fotók :!:

terraplaza201001.jpg


terraplaza201002.jpg


10 pontos iwagumi hardscape! Nagy gratula srácok, bármikor elfogadnám a nappaliba! :clap:
terraplaza201003.jpg


terraplaza201004.jpg


terraplaza201005.jpg
 
Nagyon precíz!
Ha jobban megnézitek, még a háttérben lévő "polci hardscape" is tuti ötlet. :thumbup:
 
atti76 said:
Nagyon precíz! Ha jobban megnézitek, még a háttérben lévő "polci hardscape" is tuti ötlet. :thumbup:
Elképesztő, hogy mit észre nem vesztek a képeken. Én Márián akadtam ki, aki még a Colámat is kiszúrta a dobozokon. :) (tibicuk - az enyém volt... ;) )
 
Huhh, ezek a képek nagyon szépek lettek.

Így már én is egyre jobban sajnálom, hogy nem lettek az akik befejezve, növényesítve :(

Nem baj, majd legközelebb :)

Ez itt elég OFF-os, de jó volna valami akvakertész találkozót összehozni. Anno voltak az iwagumi előadások, valami hasonló továbbképzést, vagy előadást nem terveztek? Egyúttal, ha bármiben tudok segíteni egy ilyen móka megszervezésében, akkor véges szabadidőmből valamennyit felajánlok :)
 
N-emy said:
inadsz said:
Az ADA katalógusra más is ráizgult, mert valaki elvitte... :crazy:
Sajnálattal hallom :( .
off:
Már elnézést ha vkit megsértenék ,de ilyenek vagyunk mi magyarok(tisztelet a kivétel).Piszkosul bosszant a dolog még engem is és szégyellje magát aki elvitte az egyetlen bemutató példányt.
on:
Az elsők között lehettem, aki elkérte Nigro-tól és leesett az állam ,mekkora terjedelmű is valójában. Gyönyörű illusztrációkkal képekkel , részletes leírásokkal .
Kötelező darab minden akvakertésznek :!:

Így utólag válaszolva, a könyvre nem volt ráírva hogy minta példány, lehet valaki azt hitte hogy egy ingyenes katalógus és elvitte, de hát igen, bosszantó dolog, hogy eltűnt, máskor jobban kell figyelni. :| :?
 
inadsz said:
Így utólag válaszolva, a könyvre nem volt ráírva hogy minta példány, lehet valaki azt hitte hogy egy ingyenes katalógus és elvitte, de hát igen, bosszantó dolog, hogy eltűnt, máskor jobban kell figyelni.

Viszont a Japán védőszentek hétfőn küldtek egy új példányt az új Aqua Journal társaságában. Úgyhogy nincs gáz.
Aki meg elvitte reméljük tanulás jelleggel tette ;)
 
Börzés negatív élmény: Vettem 4 Nannostomus Marginatus-t szépen beszoktattam tegnap meghalt az 1. ma még 2 maradt egy db nem tudom hogy mi bajuk lehet mert mellettük a 4 Galaxy vígan elvan.Most nem tudom hogy maga az állomány volt rosz vagy csak én fogtam ki ilyeneket. A srác állítása szerint símán csapvízbe tartották.+A műanyag tálcás növények engem is visszataszítottak. :thumbdown:
 
Sid said:
.+A műanyag tálcás növények engem is visszataszítottak.

Sajnos én nem tudtam alaposan körbenézni, de ha jól értem az volt a gond, hogy nem volt vízben? És hogy csak időnként permetezték őket?
Eméletileg ezek gondolom emers növények voltak. Üvegházban is csak vizes tálcákon állnak. Ha jó kondiban vannak sokkal több időt is ki kell bírniuk, mint a börze időtartama némi párásítással. Biztosan vannak praktikák is, pl a gyökkereket vizes szivaccsal stb betekerve nagy gond nem lehet.

Persze nem láttam őket, remélhetőleg nem arról volt szó, hogy vízből kivett növények ott száradtak a tálcákon mert az tényleg lehangoló.

Pár kép a múlt évi Exotica kiállításról illetve az ottani növényekről.

4142691891_bb7fa499d5_z.jpg


4143449694_630c26f632_z.jpg


4143449792_e88ee600a2_z.jpg


4143450578_76f3be06ae_z.jpg


4142692827_8a28462e01_z.jpg
 
viktorlantos said:
Eméletileg ezek gondolom emers növények voltak. Üvegházban is csak vizes tálcákon állnak. Ha jó kondiban vannak sokkal több időt is ki kell bírniuk, mint a börze időtartama némi párásítással.
Megelőztél, ugyanezt akartam írni. Nem száradtak a növények, permetezték őket rendesen. A tálcás volt a legjobb növényes, mert ott legalább meg lehetett nézni rendesen mindegyiket anélkül, hogy a többi összetörnéd. Az áraik is normálisak voltak, a növények pedig szépek.
Veletek szemben is volt egy növényes, ott csak az asztalokra leterítve egymásra dobálva voltak kirakva a növények (nem is nagyon vásárolt ott senki ahogy elnéztem, ellentétben a tálcás eladókkal).
A tálcások mellett a sarokban is volt egy illető aki ládából árulta, de emiatt a növényekből sajna semmit sem lehetett látni a sok csomagolófólia miatt.
Még elől a galapagosék árultak vízinövényeket, ott áttekinthetően ki voltak rakva fóliába csomagolva, de brutál árakon, legalább a börze alkalmából engedhettek volna egy kicsit.
 
Köszi a képekért Geris és Keymaker, így már sokkal másabb mint az akvárium berendezés közben, nagyon kíváncsi voltam már a képekre ;)!
Nagy GRAT. srácok, nem is gondoltam volna hogy ilyen jót dobunk majd öszze (pedig még nagyon kezdők vagyunk)! :clap:
 
Szerintem nem azzal volt a gond a növényeseknél, hogy tálcán voltak a növények és csak néha permetezték. Nekem inkább azzal volt bajom, hogy a legtöbbjüknél, ha érdeklődtem egy bizonyos fajta növény után, akkor csak néztek bambán, és egymástól kérdezgették, hogy olyan növény van-e. A másik problémám meg a választékkal volt, zömében csak háttér növényeket árultak, kisebbekből alig volt pár, vagy ha volt az is elfogyott délutánra.
 
Az nekem is furcsa volt hogy zömében csak háttérnövények voltak, azok is hatalmasak. Aponogetont esetleg vettem volna, de mikor kérdeztem hogy milyen fajták, azt mondták, hogy az mindegy, mert már úgyis összekereszteződtek :? , de egyébként szépek voltak.
 
Back
Oldal tetejére