• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Terraplaza Budapest október 24

"Te voltál az aki egy csúnya, magas farmeringes sráccal kotorászott egy szakadt kartondobozban sárkány kövek után? :D"

Szia, nem nem nekem csak szép barátaim vannak :D Amúgy én a barátnőmmel meg a szüleimmel voltam kint de én is legalább 20-25 percet kotorásztam a karton dobozban :D !
 
Hali!
Jó volt, hogy meg tudtam nézni a köveket élőben, így döntésre jutottam. Illetve a kiállított akvárium rábírt, hogy ADA-t vegyek :)
Egy kérdés: nektek nem szöknek belőle a garnélák? így, hogy nincs lefedve?

Grat. a standhoz, remek volt
 
Erről sajnos lemaradtam... :cry:
Úgy volt, hogy istvan.fazekas barátommal, és kedveseinkkel esetleg kinézünk, de időközben 20-án egy új akvakertésszel bővült a fórum, ugyanis megszületett István kisfia :clap: :thumbup:
 
Sziasztok!

Én tartottam tőle, hogy nem fogok oda érni, de végül minden jól sült el és vasárnap sikeresen befutottam. Valóban nagy élmény volt, leszámítva a zacskós halakat meg még néhány "magyaros" megoldást. :shock:
A GA stand nagyon tuti volt, :clap: de sajnos nem nagyon volt időm senkit megszólítani, mert egyrészt amikor arra jártam, rengetegen voltak a standnál, meg szerettem volna a lehető legtöbb mindent megnézni a fennmaradó idő alatt.

A következőn, már remélem több mindenkit ismerek majd meg közületek! ;)
 
Én is tiszteletemet tettem a plázán és nagyon tetszett, kb ilyennek kéne lenni az akvabörzének is, de kb ha több halas lett volna, akkor az olyan lett volna mintha összevonták volna a kettőt, aminek én személy szerint nem látnám akadályát, mert bár sokan voltak kint érdeklődök de így is elfértek, annyit még kibírna talán amennyit az akvabörze hozna. Jó volt így, hogy sok érdekességet lehet látni és hogy megfértek a magánzók és a nem magánzók.

Le a kalappal a GA előtt a stand fenomenális volt, bár mindenki vásárlási céllal rohamozta meg mint bámészkodási (kivéve sedona :))

Köszönöm Viktor segítségét (és nagylelkűségét) a fél literes csomi és reduktor vásárláshoz! :) co2 csövet jól el is felejtettem venni.

Kérdés: A kapkodásban lemaradt a garijegy kitöltése a papillon reduktorhoz. Ilyenkor mi a teendő?

és még1 kérdés. a "mintás" hajú kissrác az maga inadsz volt? :)
 
Köszi mindenkinek a kedves szavakat ;)

ipopovics said:
Egy kérdés: nektek nem szöknek belőle a garnélák? így, hogy nincs lefedve?

garnélák nem szoktak kimászni az akváriumból talán az Amanókat kivéve. A többieknél inkább arra kell figyelni, hogy az áramlás néha rásegít nekik, hogy "kirepüljenek" miközben fel le úsznak az akváriumban.
Erre érdemes figyelni. Nappal erős fénynél kevésbé aktívak, a balesetek inkább este történnek amikor bátrabban rohangálnak az akváriumban. Egy üveg vagy egy plexi lapot érdemes rátenni esténként a kis akváriumokra.

atti76 said:
Erről sajnos lemaradtam... :cry:
Úgy volt, hogy istvan.fazekas barátommal, és kedveseinkkel esetleg kinézünk, de időközben 20-án egy új akvakertésszel bővült a fórum, ugyanis megszületett István kisfia :clap: :thumbup:

wow, innen is gratulálunk neki :clap: :clap: :thumbup: :wave:

someday said:
Kérdés: A kapkodásban lemaradt a garijegy kitöltése a papillon reduktorhoz. Ilyenkor mi a teendő?

Természetesen ugyanannyi a gari. Ha bármi gond lenne szólj és a többit intézzük.
 
star67 said:
Csak gratulálni tudok a csapatnak!

Szerintem ami ebből ott és akkor kihozható volt, azt megcsináltátok! :clap:

Az egyik legkirályabb stand lett a GA helye, de ezt a tömeges érdeklődés is szépen mutatta.
Dani valóban tündéri volt, és az ő hozzáállásával bizony sok régi szakit lepipált! Íme, a feltörekvő, tehetséges fiatalság!

Remélem, legközelebb még nagyobb helyen, még több akváriummal, szépséges Tropica növényekkel és talán kis versennyel, árveréssel is lehet majd színesíteni ezt az üde zöld szigetet!

Sok sikert a továbbiakhoz is!

üdv
Csilla

:lolno:
 
someday said:
és még1 kérdés. a "mintás" hajú kissrác az maga inadsz volt? :)

Jelen ;) :cool:


Co2 csőből azt hittük nincs is, de kiderült hogy van vagy 20méter. ;)
 
inadsz said:
Co2 csőből azt hittük nincs is, de kiderült hogy van vagy 20méter. ;)

Naná, a vége fel volt dobva a tetőre, hogy valahonnan friss levegőt is kapjatok a tömegtől. Felváltva lehetett oxigént szipkázni rajta :D
 
Proci said:
inadsz said:
Co2 csőből azt hittük nincs is, de kiderült hogy van vagy 20méter. ;)

Naná, a vége fel volt dobva a tetőre, hogy valahonnan friss levegőt is kapjatok a tömegtől. Felváltva lehetett oxigént szipkázni rajta :D
:lol:

Vasárnapra elromlott az ELTE szellőzőrendszere. Sajnos levegő az tényleg nem sok volt, a nagy tömegben.:roll:

Ami nekem is szúrta a szemem, az az volt, hogy a növények a melegben, műanyag tálcán szenvedtek, néha-néha permetezve. No meg a halak a zacsiban, de februárban reméljük ez nem így lesz.

Vik: csigusz él még? :D
 
Úgy látom még nincs a 2 bemutató akiról full shot, a következőt sikerült összehozni a nagy tolongásban:
5114288651_5eeac0eee5_z.jpg

http://farm2.static.flickr.com/1145/5114288651_5eeac0eee5_b.jpg
5114287353_8443f1406e_z.jpg

http://farm2.static.flickr.com/1424/5114287353_8443f1406e_b.jpg
bónuszkép, párom kedvence: :)
5114890680_13a4f3bddb.jpg
 
Hát igen sok kereskedő tanulhatna a fiúktól, és nem egy foss asztalról :thumbdown: kínálni a portékájukat. Én vettem műnövényeket a tekiknek és találtam olyan helyet ahol 2500 Ft-ért árulták azt amit én 870-ért megvettem :eek: . Még jó, hogy alaposan körülnéztem, nyitáskor még nem voltak sokan, de mikor elmentünk már mozdulni se lehetett.
Nálam az verte ki a biztosítékot, mikor az eladó egy műanyag dobozból úgy burította ki a pici teknősöket, egy tálba mintha krumplit öntőt volna ki. :shock: Rá néztem mérgesen, ő meg zavarába még el is kezdte igazítani őket :crazy: .
Amit akartam megvettem, jól éreztük magunkat, tavasszal megint megyünk, remélem akkor már nagyobb hely lesz.
 
Tettszet a GA stand, kár, hogy előtte a párom által nem kedvelt állatvilágon kelett átverekedni magunkat... ezért ő inkább vissza fordult. A kővek ki pakolása nagyon jó őtlet volt. Már agyalok egy ideje egy új köves elrendezésen Fuji kővel, lehet hogy lesz is belőle valami. A 90-es akiban lévő új talaj is tetszen jó ez a nyers natur színe. Valami infó nincs már róla ... N és P kibocsátás pH változtatás mértéke hasonlóan mint a ADA talajokról.
És még annyi mennyit raktatok az akiban?
A LED lámpa nagyon meggyőző volt szintén, ezen erősen gondolkodom.. csak a srácok Dani és Orph sem tudta megmondani ha le jár az 5 év akkor kuka v. cserélhetőke a ledek valamilyen módon? Ja, és egyetértettünk abban, hogy a felfogatás elég naturra sikerült :) Natur manila:)
Kinőtétek magatokat rendesen szerintem 3X ekkora stand is kicsi lett volna. Szép teljesítmény 1.5 év alatt grat.hozzá.
 
3 zsák Hirose talajt raktunk az akiba vagyis 24kilót. Az ADA MH lámpa, durván kiszárította a talaj felső 2 centijét, sokkal világosabb volt, mint az alatta levő rész. led: A felfüggesztés meg hát olyan volt amilyen, a célnak megfelelt, otthon meg remélhetőleg nem spárgával rögzíted :) Azt nem mondanám, hogy nem melegedett, mert azért nem szívesen fogdostam volna ;)
 
pfg said:
Valami infó nincs már róla ... N és P kibocsátás pH változtatás mértéke hasonlóan mint a ADA talajokról.

A talaj tápanyagoktól mentes. Nincs ammónia szivárgás indulásnál. Puffer kapacitása azonos a többi japán agyag talajjal.

de idézem a shop leírását:

Speciális gyártási folyamatnak és a többféle felhasznált égetett földnek köszönhetően pH csökkentő és ideiglenes stabilizáló hatása van, ami a növényes akváriumokban kifejezetten előnyös. Az előre beállított pH érték kb. 6.2 +/- 0.3. A talaj nem tartalmaz növénytápokat ezt a betelepített növények alapján kell adagolnunk.
 
Egy kisebb társasággal én is ellátogattam a nagy eseményre. :)
Pár észrevétel...
Hihetetlen fajbőség volt, rengeteg hüllő, kétéltű, pók, rovar és minden ami szem-szájnak ingere ( :) ) került bemutatásra, eladásra.
Na és persze az akvarisztikai részleg. Itt is mindenki megtalálhatta az érdeklődése tárgyát, a Green Aqua-s stand messze a legprofibb kivitelezésben dominált a területen, de az ADA nagyköveteként nem is várhattunk mást. :D Egyik barátom most, a Sedona láttán kapott kedvet a növényezéshez. Köszi Key! ;)

Velünk mindenki nagyon kedves és segítőkész volt, a "zacskós" halárusok védelmében felhoznám, hogy volt oka, amiért előre volt csomagolva a hal, mégpedig, hogy oxigénnel volt feltöltve a zacskó, így kibírták az egész napot a halak, ami számomra különösen fontos volt, mivel csak este 10-11körül értem haza. Pedig készültem elemes légpumpával, de így felesleges volt... Veszteség: 0 :)

Februárban találkozunk! ;)
 
Üdv Mindenkinek!

A "legkisebb akvakertész" papájának és mamájának gratula. :thumbup: :clap:
Csak vigyázzon nehogy úgy járjon mint Én. A 110 literes akváriumom átalakul terráriummá, leopárd gekkókkal. A fiúknak. ;)
Amikor Nigró megkérdezte tőlük, hogy mit szólnak Key akváriumához unottan azt mondták: Ja ilyen nekünk is van. Ez nyilván erős túlzás.
Köszöntem a "technikát" Lassan gyűlik. :D

A kiállításról. Február?! Ismét ott a helyem. Gazdagabb lettem néhány virággal is. Szerintem a 2X nagyobb hely sem lenne elegendő a kulturált megjelenítéshez. G. A. le a kalappal. :clap: Kevesen állítottak ki hasonló színvonallal.
Ellenben néhány hal és növénytenyésztő :thumbdown: Az "állatrendőrség" is nagyot kaszálna egynémely becsempészett védett hüllőért.

...aki holtig tanul
 
Back
Oldal tetejére