• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tanonc

94. nap :

nagyon régen történt az utolsó bejegyzés ebben a naplóban.
Hatalmas meglepetés volt számomra, hogy 11 ezer felett volt a megtekintése (y), köszönöm mindenkinek, aki olvassa.

A jelenlegi állapot :
tegnap megtörtént a rendes heti vizcsere, amikor eltörtem a Lily pipe -ot. Ez volt az az üveg, amit úgy is ki tudtam hetente tisztitani, hogy nem kellett levenni. Ezen a hétvégén a csöveket is kitisztitottam, hát szétszedtem mindent. A fürdőben a csapban már végeztem, és egy utolsó öblités -> odakoccant az élhez, és meg is repedt, mikor hozzáértem a kritikus részhez, akkor természetesen több darabban szétvált egymástól. Most átmenetileg csővel kötöttem össze, majd vennem kell másikat.
Egyébként a növények szépen fejlődnek, jövő héten nyirnom kell, illetve igazgatok majd egy kicsit.
Sajnos No Concept stilus lett, de hát ezért Tanonc az elnevezése. A legújabb akció, a jobb oldali szikla mögötti részt feltöltöttem kövekkel, meg földdel, ide ültetek HC- t, fentől fogje lefelé fedni a sziklát, és remélhetőleg a viz felszin fölé fog majd fejlődni.
A CO2 jelenleg 2 bupi/perc -el megy, lehetséges hogy a sok növény miatt feljebb kell emelnem, a DC sötétebb, mint kellene. Áramlás megfelelő, az apró bubik látszanak mindenhol, viszont a növények által termelt oxigén is nagyon sok szerintem. Az állattok miatt nem nagyon merek emelni.

és néhány kép :

eléggé lekicsinyitik a kövek az akvárium összképét a képeken, ez fel sem tűnt eddig. ha benövik a növények, kiváncsi vagyok, merre megy el a dolog. Azt hiszem, tagolni kell majd valahogyan a növényeket, hogy ne egy nagy zöld massza legyen. A világosabb és sötétebb zöldekkel megpróbáltam játszani, de vennem kell egy jobb gépet, ezzel nem lehet sajnos jó képeket késziteni.
DSCF1276.JPG


középen megpróbálom befuttatni a követ

DSCF1290.JPG


kicsit besűrűsödött
DSCF1278.JPG



a garnélák fáradhatatlanok
DSCF1288.JPG


eléggé elmosódva a két túlélő razbóra - azt hiszem, lehet egy új csapatot beszerezni
DSCF1286.JPG
 
103. nap

a héten voltam @Beni nél, megszabaditottam az eladó fáitól, mert nem járja, hogy ebből az akiból kikerült az összes és nem pótoltam őket. Középen fenn volt egy nagy üresség, oda raktam először, aztán lejjebb is, mert fentr már nem fért ... ja kaptam néhány növényt is - köszönet értük ezúton is.
Nem tudom, hogy korábban irtam e, de került be két algázó géb ( egy pár ), nekem tetszenek, már nincs mit feltúrniuk, és ha minden igaz, nem nőnek nagyobbra.

Ime az átrendezés utáni állapot :


kicsit dzsungeles, meg összevissza, de nekem tetszik

DSCF1272_2.jpg

DSCF1282_1.jpg


ez a fa megállja majd a helyét egy másik elrendezésben egy nanoban, ha majd szétbontásra kerül - és az egyik géb húz el balra
DSCF1280_1.jpg


az apró kövek között előbújnak majd a növények, illetve alulról kicsit felengedem rá az MC-t
 
egy kis off, de szerettem volna megmutatni :

Engedik le télire a Tatai Nagy Tavat, már kb 2m-el alacsonyabb a vizszint, a kutyát ide szoktam levinni újabban sétálni. Kicsit beljebb lesz egy csomó kő, illetve ágakat is látni jobbra, ott még "mocsaras" néhány hét és körbe lehet menni a mederben is.:


ez már a tómeder
image-0-02-05-5da4d7bd2827c0c41d6bef1c03c731d81de36d29ca64473ba508add9410932c3-V.jpg

tavasztól őszig itt köt ki a sétahajó

image-0-02-05-55ea46d5ebbef0375ea3c1716f84eb1838290e5d6795a3b78272fdae62f2607a-V.jpg
 
Szép helyen laksz. Dolgoztam ott párszor. Van egy kerítés ahol vagy 500 lakat van nevekkel ráírva. Romantikus hely nagyon.
 
103. nap

a héten voltam @Beni nél, megszabaditottam az eladó fáitól, mert nem járja, hogy ebből az akiból kikerült az összes és nem pótoltam őket. Középen fenn volt egy nagy üresség, oda raktam először, aztán lejjebb is, mert fentr már nem fért ... ja kaptam néhány növényt is - köszönet értük ezúton is.
Nem tudom, hogy korábban irtam e, de került be két algázó géb ( egy pár ), nekem tetszenek, már nincs mit feltúrniuk, és ha minden igaz, nem nőnek nagyobbra.

Ime az átrendezés utáni állapot :


kicsit dzsungeles, meg összevissza, de nekem tetszik

View attachment 20165

View attachment 20166


ez a fa megállja majd a helyét egy másik elrendezésben egy nanoban, ha majd szétbontásra kerül - és az egyik géb húz el balra
View attachment 20167


az apró kövek között előbújnak majd a növények, illetve alulról kicsit felengedem rá az MC-t
Nagyon jó lett. Érdemes volt elhoznod.
 
123. nap:

Jó régen írtam ebbe a naplóba, pedig volt esemény -sajnos-

Megint tanultam valamit, sajnos ismét a saját káromon.
Az elmúlt két hétben egyre több zöld alga jelent meg az üvegen, minden oldalon, már hetente 2 alkalommal kellett lekaparni onnan.

Ami feltűnt, de nem fordítottam megfelelő figyelmet rá, és ebben nagyon nagyot hibáztam, - remélem ha olvassa valaki, akkor okul belőle - , a flow lecsökkent, már majdnem tisztán lehetett látni a gyepet az akva alján !!!!
Tegnap a vízcserekor kitakarítottam a szűrőt, a kosarak nem voltak koszosak, da a ROTOR nagyon durva volt.
Szétszedés után megtisztítottam mindent, vízjáratokat, rotort, a házat, és összerakasá után láss csodát, olyan áramlás lett mint az állat.

Az akváriumot 4 hónapja indítottam kb, azóta nem voltak ezek a részek takarítva, pedig nagyon kell figyelni ezek szerint rá, valamint nem szabad elmenni az árulkodó jelek mellett.
Bevezetem a havi 1 szűrő tisztítást, két vagy három alkalom után ha minden rendben lesz, és úgy látom, akkor ritkítom ezt az intervallumot.

Kíváncsi leszek, hogy a hét közepére - végére milyen lesz az állapot az eddigiekhez képest, mivel eddig nem tapasztaltam ilyen problémát, és a szűrő állapotán kívül más eltérést nem találtam, remélem megoldja a gondot.
 
View attachment 21196

igy néz ki most, sok helyen lehet hogy ritkitani kellene, főleg a bal oldalon, mert eléggé összenőttek a növények.
sajnos konkrét elképzelésem nincs, igy nem merek "belevágni".

bekerült az új lily, köszönet érte ezúton is @BlackOut -nak
Nagyon szepen haladsz.
En nem bolygatnam a helyedben ha csak nincsenek algas hajtasok. Ekkora mennyisegnel mar szepen megy az elszivas, szerintem vard meg a metszessel amig vissza vonulot fuj az alga. Termeszetesen az algas reszekel tavolitsd el es a aljzat alatt a mulmot tavolitsd el. Sokkal tobbet tanulsz ha hibakat kovetsz el mintha nem. Igy jossz ra a megoldasra. En az algaknal ha nem talaltam az okot, megkerestem az erzekeny pontjat.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nagyon szepen haladsz.
En nem bolygatnam a helyedben ha csak nincsenek algas hajtasok. Ekkora mennyisegnel mar szepen megy az elszivas, szerintem vard meg a metszessel amig vissza vonulot fuj az alga. Termeszetesen az algas reszekel tavolitsd el es a aljzat alatt a mulmot tavolitsd el. Sokkal tobbet tanulsz ha hibakat kovetsz el mintha nem. Igy jossz ra a megoldasra. En az algaknal ha nem talaltam az okot, megkerestem az erzekeny pontjat.

Szabó Henrik 70/883-4940

köszönöm a jótanácsot, úgyis bizonytalan vagyok, a nyirással kapcsolatban, félek , ha nekiállok elrontom és esetleg belenyirok olyan részekbe, amik utána csúnyák lesznek.
kapkodni nem kapkodok, annál is inkább, mert csak a hétvégeken tudok komolyabban foglalkozni sajnos vele.
hétköznaponként azért a rutin feladatok mellett szakitok időt, mikor kicsit leülök és bámulom csak az akvákat.
 
Back
Oldal tetejére