• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Tanonc

143. nap:

A zöldalga szépen húzódik vissza, a heti takaritásig sem zavaró a mennyisége az üvegen.
A gyepen a jobb oldali részen sajnos elég sok volt belőle, megnyirni sem tudtam, mert nem maradt utána növény. Hát átalakitottam egy kicsit.
Megtöri igy a nagy zöld pacát , nekem tetszik a változtatás, mondjuk lehet jobb lenne inkább világosbarna aljazat, de majd kialakul.
Az ünnepekig biztosan nem nyúlok hozzá már, időm sem lenne rá.

A jelenlegi állapot a változtatás után:

_2100851_000.jpg
 
151. nap :

Az alga kezd visszaszorulni, hétvégén ritkitok egy kicsit. a legtöbb moha "áthelyezhető" , mert kőre lett kötözve, azzal együtt át tudom helyezni.

Kicsit szeretném itt ott megmutatni a köveket, meg a fákat, legyen egy kicsit más szin is. Szeretnék a bal elején egy "dombot" kialakitani, a mélységekkel megpróbálok játszani egy kicsit, és ezt tovább vinni hátul is, vagy olyan lesz, ami igazán tetszik, vagy tönkreteszem az egészet :LOL:, majd meglátom.

A csigaevő öves diszcsik nagyon jól ellátta a feladatát, köszönet az ötletért @Szabó Henrik nek, most már felrakom az ingyen elvihető halak közé.

Kicsit off, de egy kép :

bemutatom a kutyám : Ada és az akvárium ADA Spirit :D

20161020_195153_2.jpg
 
143. nap:

A zöldalga szépen húzódik vissza, a heti takaritásig sem zavaró a mennyisége az üvegen.
A gyepen a jobb oldali részen sajnos elég sok volt belőle, megnyirni sem tudtam, mert nem maradt utána növény. Hát átalakitottam egy kicsit.
Megtöri igy a nagy zöld pacát , nekem tetszik a változtatás, mondjuk lehet jobb lenne inkább világosbarna aljazat, de majd kialakul.
Az ünnepekig biztosan nem nyúlok hozzá már, időm sem lenne rá.

A jelenlegi állapot a változtatás után:

View attachment 22289
Nagyon hangulatos es szep.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
171. nap :

jó régen voltam erre, sajnos elég kevés időm van, a rutin feladatok mennek alapvetően.
A heti vizcseréknél azért előfordul, hogy valamit változtatok, a legutóbbi után ez a jelenlegi állapot :

DSCF1461_2.jpg

került bele néhány kő, egy darab maradt már csak, azt nem hiszem hogy belerakom már :) .
A növényeket kicsit átrendeztem, elöl kiváncsi leszek, a nagy kövön hogyan alakul a HC, valamint fenn a felső fán, ott a viz fölé is kilóg egy kissé.
Egyre több részlet egyre jobban tetszik ebben az akváriumban, még néhány módositás, és mire eléri a végét és elérkezik a szétszedés, meg is leszek elégedve vele :rolleyes:.


lett két fekete garnéla, az egyik itt látható -> összességében már meghaladta szerintem a 150 -et a garnélák száma, elég jól érzik magukat
DSCF1470.JPG


Ezeket a mohákat a sziklára ragasztottam, egy egy kis körömnyi volt, szépen kiterebélyesedtek
DSCF1472.JPG




DSCF1473.JPG

DSCF1474.JPG
 

Attachments

  • DSCF1465_1.jpg
    DSCF1465_1.jpg
    204.8 KB · Megtekintések: 0
186. nap :

Először is,a 32. helyre lett sorolva ez az akvám, amivel nagyon meg vagyok elégedve, a középmezőnyben végeztem, folytatom hát a rendezgetést, igazgatást, remélem, később tudok fejlődni és lesz jobb eredmény is majd.

A gyep sajnos két helyen feljött mulm tisztitás közben, már korábban is érezhetően "laza" volt, hát felszedtem elöl teljesen, szerettem volna kipróbálni egy kicsit kontrasztosabb elrendezést. Vannak részletek, amik nagyon tetszenek, az összkép nem akar teljesen harmonikus lenni, de azért én szeretem.
Együtt kinlódunk, együtt alakulunk. Én azért, mert nem találom a megfelelő kialakitást, szegény medence meg a terheléstől amit kap tőlem. Igyekszem azért időt hagyni neki a regenerálódásra. Remélem tudok majd valamikor összerakni egy olyan scape -et, ami igazán tetszik -> a valahanyadik újrainditáskor :).

no, de jöjjenek a képek :

DSCF1469_2.jpg


DSCF1472_1.jpg


DSCF1467_1.jpg

DSCF1468_1.jpg
 
A hátulsó résszel kell valamit kezdenem majd 3 -4 hét múlva, valami formát megpróbálok kialakitani, a nagy zöld pacákat valahogy lágyitani.
Nem terveztem meg előre semmit, igy hát menet közben alakul a dolog.
 
186. nap :

Először is,a 32. helyre lett sorolva ez az akvám, amivel nagyon meg vagyok elégedve, a középmezőnyben végeztem, folytatom hát a rendezgetést, igazgatást, remélem, később tudok fejlődni és lesz jobb eredmény is majd.

A gyep sajnos két helyen feljött mulm tisztitás közben, már korábban is érezhetően "laza" volt, hát felszedtem elöl teljesen, szerettem volna kipróbálni egy kicsit kontrasztosabb elrendezést. Vannak részletek, amik nagyon tetszenek, az összkép nem akar teljesen harmonikus lenni, de azért én szeretem.
Együtt kinlódunk, együtt alakulunk. Én azért, mert nem találom a megfelelő kialakitást, szegény medence meg a terheléstől amit kap tőlem. Igyekszem azért időt hagyni neki a regenerálódásra. Remélem tudok majd valamikor összerakni egy olyan scape -et, ami igazán tetszik -> a valahanyadik újrainditáskor :).

no, de jöjjenek a képek :

View attachment 24754


View attachment 24755


View attachment 24756

View attachment 24757
Gratulalok. Nagyon szep lett. [emoji106]

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Üdv. Jobb lett így homokkal. A színét és a szemcse méretét is jól eltaláltad.
Szépen virítanak rajta a garnélák.
 
227. nap

megint változott....
... minden úgy kezdődött, hogy elmentem venni Ferro-t, mert elfogyott. Tatabányán voltam, nem akartam venni semmi mást, de megláttam egy számomra nagyon szép fát, hát megvettem. Aztán egy hét után bekerült, az eredmény ez lett. Nem nagyon tudom, mit kezdjek vele, raktam ide oda néhány növényt, de nem akarom teljesen bezölditeni :

DSCF1513.JPG


DSCF1517.JPG

DSCF1518.JPG
 
Back
Oldal tetejére