• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Scaper's Day Talachi csapat - The Rupture

Épülés közben nekem ez tetszett legjobban, aztán a növényes változatokat nézve holtversenybe került a letsgo féle csapattal, meglátjuk később melyik tudja elnyerni a szívem, de mindenképp követni fogom mindkettőt! Képeknek örülök, ha tetszenek, használjátok bátran.
 
Na akkor tőlem is néhány mondat. Érdemben persze nem fogok tudni hozzátenni semmit a főnök mondandójához, de talán egy kicsit más oldalról...

Korán jöttünk. Én pl. fél 12-kor értem oda, talachi már jóval előttem és Ádám is befutott egy fél órán belül. Volt tehát időnk összeszedni, lemosni az összes szép követ lentről; meg átbeszélni a tervet. Laci nagy nehezen elmagyarázta, mit-hogyan gondol, meg hogy mennyire teljesen más is a terve, mint a rajz.
13 óra után kicsivel már el is kezdtünk scapelni. Így mire a többi csapat berakta az első talaj-szemcsét nekünk már kis túlzással kész volt a jobb oldal. Mint már többször elhangzott, nem volt előre terv, nem néztük meg előre, hogy passzolnak-e vagy beférnek-e egyáltalán. Alulra egy centi Amazonia, aztán rögtön rá a kövek. Csak az elérni kívánt látvány volt a fejünkben, többé-kevésbé egységesen. Volt azért mit megbeszélni rendesen. (Nem véletlen a sok magyarázós, mutogatós, akváriumot mereven bámulós kép.) Én az ötletelésben inkább a radikálisabb vonalat képviseltem, arra hogy az elképzelés ne dőljön össze (mindkét értelemben) inkább a többiek gondoltak. Tudom, hogy ilyenkor kicsit túlpörgök és küzdök az igazamért, de azt hiszem sikerült minden kérdéses esetben mindenki számára szerethető kompromisszumot kötni. Így utólag azért jó visszanézni a képeken, hogy néha amiket mondtam, azok mennyire jó, hogy nem valósultak meg.:D
Úgy gondolom tehát, a csapatmunkánkkal sem volt gond, elég lendületesen pakoltuk be a köveket. A saját tempómhoz képest mindenképpen. Röpke 4,5 óra alatt meg is volt a hardscape része a dolognak.
Innen meg már sima ügy volt.
Azóta már a 2mm vastag pillanatragasztó-réteg nagyja is lejött az ujjamról. Köszi az acetonos ötletet @talachi. Mar mint a rosseb, de leszedi.

Most az jutott még eszembe, hogy ugyebár most a miénken naponta kéne vizet cserélni. Namost, ezt nyilván nem várjuk el, úgyhogy lehet reménykedni az algabumm elmaradásában. Fogkefézni sem biztos, hogy nagyon szeretek.

@viktorlantos holnap délutánra lesz már szerinted trafó a Jetekhez, meg cucc a CO2-höz? Még az is lehet, hogy kimennék...
 
Utoljára módosított:
@keymaker ma bent volt és röpke 7 óra alatt rendet vágott mindkét szinten némi segítséggel. Vízcserék megvoltak, CO2 ráapplikálva. Super Jet adaptert elviekben holnap pótoljuk. Visszasózásra kell figyelni majd, mert az ma elmaradt. Szóval a mai nap is aktívan telt. :)
Van esetleg visszajelzés a részéről az akváriumokkal kapcsolatban???Nem volt mérges ,mert felhasználtuk a magas akváriumait????:)
 
Van esetleg visszajelzés a részéről az akváriumokkal kapcsolatban???Nem volt mérges ,mert felhasználtuk a magas akváriumait????:)

Van, de inkább nem mondom :) 7 óra bütykölés után vasárnap inkább nem kérdeztem :)

Jah és nem tudom hogy csinálta, de Ozzy-ék akváriuma átkerült a 90-es mellé, hogy a két magas 60-as egy csoportban legyen a 90-es akváriummal.
 
Tényleg nagyon későn végeztünk, nem akartam még ezzel is húzni az időt.

B azt mondja nagyon jól mutatnak az új aksik fent. Lassan megtelik élettel a szint. Pedig az akváriumokon kívül még valami más is érkezik oda :)

Titokzatosan hangzik... Mi fér oda el még? Egy relaxációs forgófotel esetleg, hogy ha munkaidőben kilóg az ember egy órára, akkor átadhassa magát a feltöltődésnek? Vagy egy italpult...???
 
Nagyon örülök, hogy része lehettem a csapatnak és annak is, hogy egy iwagumit építettünk, mert ez a stílus áll szívemhez legközelebb.
Jó volt megismerni az arcokat a fórumról, ahogy néztem talán én voltam az egyetlen aki személyesen senkit nem ismert.
Mint legközelebb lakó szívesen képviselem és kivitelezem a csapat véleményét az elkövetkezendőkben.

Mégegyszer köszi a megelőlegett bizalmat a választással @talachi .
 
Viktor, ha be lesznek állítva a szűrők csinálnál majd képeket? Már nagyon megnézném hogy mutat letisztultan a végleges formájában!

Valamint nagyon szívesen olvasnék tőletek egy valódi kritikát, nem arra gondolok hogy szép és jó hanem mintha zsűriznétek.Kiváncsi lennék a véleményetekre!
És nem csak a mi akinkra, hanem mind a háromra kiváncsi lennék!
 
Ma szabadnapos vagyok, de holnap lecsattintom :)

Néhány gondolatot írok majd a rendezvény topikba is.

A tietekre csak azt tudom mondani, hogy seiryu témából sikerült egy teljesen egyedi és újszerű berendezést kreálnotok.
Ha a növények tovább fokozzák az élményt a későbbiekben, akkor bátran oda lehet tenni bármilyen versenyre és garantáltan maradandó vizuális élmény lesz sok embernek.
Ezt jól mutatja az is, hogy az előzetes megosztások alapján az akvárium már az egész világot bejárta. A meghökkentő jobb oldala miatt szinte mindenki elismeréssel beszélt róla.
Érdekes, hogy a minimál stílus miatt legtöbben úgy érzik, hogy csak 1 növényt ültettetek.

Azt kell mondanom, hogy ezt mi sem csináltuk volna jobban egy ilyen egy napos rendezvényen. Ha egyáltalán sikerült volna ilyen koncepciót építeni.
Ez azért mindig egy nagy lutri/szerencse bármilyen jó érzékű és vizuálus fantáziával megáldott akvaristának.

Nekem nagy kedvencem (amíg nem kell majd fogkefézni :) )
 
Ezt jól mutatja az is, hogy az előzetes megosztások alapján az akvárium már az egész világot bejárta. A meghökkentő jobb oldala miatt szinte mindenki elismeréssel beszélt róla.

A jobb oldala az tényleg lélegzetelállító. Bennem az is felmerült, a topik kezdő képéből kiindulva, hogy talán balra nem is kellett volna építeni semmit. A jobb oldal egy kész hardscapnek tűnik :)
 
A jobb oldala az tényleg lélegzetelállító. Bennem az is felmerült, a topik kezdő képéből kiindulva, hogy talán balra nem is kellett volna építeni semmit. A jobb oldal egy kész hardscapnek tűnik :)

Eleinte én is így gondoltam, de ez a jó benne, hogy teljesen más lett :)
Az a bal oldali erősen meredek rész pedig elég hangsúlyos lesz később.

Jó lenne ha a szurdokot fotón vissza tudnánk hozni a későbbiekben
 
Folyamatosan az élővilágon agyalok! Milyen hallal lehetne majd ezt a látványt kiegészíteni?
Gondolom valami icipici kis halacsok kellenének, hogy az arányokat ne csapjuk agyon.
Színesek legyenek vagy kis jellegtelenek?
Egy biztos hogy az amano garnéla ebbe az akiba tiltott dolog! Szerintem egy nap alatt lebontanák! :)
 
Szerintem is lebontjak. Max ha kicsi 1-1,5 centiset tesztek bele amig rendet raknak. En most tesztelem ezt a modszert bar csak a dekorhomokot feltem az amazonia golyoktol.
Ivadek hallal nem kell tul kicsi sem legyen. Zold neon, galaxy vagy neonrazbora is szoba johet amig picik. Par honap alatt ugysem nonek meg.
 
Szerintem is lebontjak. Max ha kicsi 1-1,5 centiset tesztek bele amig rendet raknak. En most tesztelem ezt a modszert bar csak a dekorhomokot feltem az amazonia golyoktol.
Ivadek hallal nem kell tul kicsi sem legyen. Zold neon, galaxy vagy neonrazbora is szoba johet amig picik. Par honap alatt ugysem nonek meg.

Igaz, mindegyik jó lehet! Még a zöld törperazbóra meg az ibolyalazac jutott eszembe.
 
Back
Oldal tetejére