• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

sziasztok,
KB 2 hete szedtem szét az akváriumot egy költözéssel egybevéve. Lezártam a szűrőt a csappal és benne hagytam a vizet, tehát tele van. Azóta nem nyultam hozzá sajnos mert nincsen idő re egyelőre. A szűrő a szekrényben áll, nem volt semmi amiben mehetett volna tobább. Lehet belőle valami gáz, hogy nem takarítottam ki? Hétfőn lenne rá legkorábban lehetőségem.
köszi


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

A legrosszabb amit tehettél, hogy benne hagytad a vizet. Ennyi idő alatt simán beposhadt a víz. Most jól át az egészet és adagolj bakt. kultúrát.
 
sziasztok,
KB 2 hete szedtem szét az akváriumot egy költözéssel egybevéve. Lezártam a szűrőt a csappal és benne hagytam a vizet, tehát tele van. Azóta nem nyultam hozzá sajnos mert nincsen idő re egyelőre. A szűrő a szekrényben áll, nem volt semmi amiben mehetett volna tobább. Lehet belőle valami gáz, hogy nem takarítottam ki? Hétfőn lenne rá legkorábban lehetőségem.
köszi


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Az már jól berohadt. :)

Full dzsuvázás neki. Alaposan mosd ki az egészet.
 
Szerintem célszerű lenne a beüzemelés előtt jó alaposan kitakarítani, a szűrőanyagokat áomosni. A beüzemelés előtt pedig starter bacival megturbózni, illetve egy hetes kúrát is lehet vele csinálni, mintha totál új szűrő lenne.
A legrosszabb amit tehettél, hogy benne hagytad a vizet. Ennyi idő alatt simán beposhadt a víz. Most jól át az egészet és adagolj bakt. kultúrát.
Az már jól berohadt. :)

Full dzsuvázás neki. Alaposan mosd ki az egészet.
tönkre nem mentek a szűrőanyagok? azért hagytam benne mert este hoztam át az új lakásba és eléggé hideg volt, a víz meg kicsit melegebb, gondoltam nehogy "megfázzon".

ha rendesen kimosom és indításkor rakok bele bacit akkor rendben lesz? ezt tudtam, hogy meg kell csinálni, csak azt nem tudom, hogy a szűrőanyagoknak nem lesz-e baja

köszi
 
tönkre nem mentek a szűrőanyagok? azért hagytam benne mert este hoztam át az új lakásba és eléggé hideg volt, a víz meg kicsit melegebb, gondoltam nehogy "megfázzon".
ha rendesen kimosom és indításkor rakok bele bacit akkor rendben lesz? ezt tudtam, hogy meg kell csinálni, csak azt nem tudom, hogy a szűrőanyagoknak nem lesz-e baja
köszi
A baktériumoknak lőttek, a szűrőanyag pedig emiatt szerintem kérdéses. Jelenleg jó sok elpusztult baktérium, baktériumfilm és bomlástermék lehet benne. Én biztosra mennék, és legalább egy részét újra cserélném.
 
De legalábbis ipari módon jó alaposan átmosnám. :)
A szűrőt is körömkefével alaposan suvickold ki.

A bacik miatt ne aggódj azok már elrohadtak, jelenleg kb. mérgező élettel összeegyeztethetetlen állapotok uralkodnak a szűrődben.

Szóval moshatsz mindent a kádban nyugodtan csapvízzel.
 
tönkre nem mentek a szűrőanyagok? azért hagytam benne mert este hoztam át az új lakásba és eléggé hideg volt, a víz meg kicsit melegebb, gondoltam nehogy "megfázzon".

ha rendesen kimosom és indításkor rakok bele bacit akkor rendben lesz? ezt tudtam, hogy meg kell csinálni, csak azt nem tudom, hogy a szűrőanyagoknak nem lesz-e baja

köszi
Milyen szűrőanyagról van szó?
 
Szerintem alapos átmosással a biorio is menthető.
A purigennek viszont tuti adnék egy regenerálást.
 
Hát, a biorio talán a legporózusabb, nem? Azt lehet, hogy érdemees cserélni, a többinél olyan nagy gond szerintem nem lehet.
Miért lenne porózusabb a Bio-Rio mint a Mátrix? Mindkettő (nagyrészt) vulkanikus eredetű habkő.
 
Ugyan csak érintőlegesen kapcsolódik ide, de egy érdekesség: bevillant, hogy az alsópolcosomban lévő felnyomó szivattyú (AquaMedic Ocean Runner 3500 l/h-ás) jó rég volt tisztítva. Pontosabban a rotor tér, mert mást nem kell.
Vissza próbáltam pergetni az eseményeket, de akármennyire erőltettem a szürkeállományomat nem rémlett, hogy mióta valahogy 2010 nyarán rotort cseréltem, lett volna suvickolás.
Kikaptam, szétkaptam (milyen érdekes, hogy egyből beugranak a fogások ennyi év után...:)) és ugyan volt benne némi biofilm, de meglepően kevés.
Rotor lemos, a rotortérbe meg egy dörzsis mosogatószivacs (összetekerve) eltűnt hosszában és nem is értem be teljesen a végéig így sem. Van mérete a picikémnek:)
Összedobtam és utána érezhetően jobb volt a vízhozama.
Gondoltam érdekességképpen bedobom. A szűrőt is majd takarítanom kell, mert amióta az első növényes akvámat 2014 nyarán összeraktam, azóta tuti nem volt takarítva, előtte is minimum fél évvel korábban lehetett utoljára...
Ez egy elég nyugis technikának mondható ilyen szempontból;)
 
Hát, a biorio talán a legporózusabb, nem? Azt lehet, hogy érdemees cserélni, a többinél olyan nagy gond szerintem nem lehet.
Nem muszáj semelyiket cserélni. A szűrőanyagokat kicsapatod erősen zuhhannyal, majd adsz neki egy H2O2 fürdőt, és tiszta is a szűrőanyagod.
 
hétfőn szedem szét a szűrőt ha minden igaz. akkor csinálok képet, arról, hogy mi van benne és meglátjuk. 2l matrix nem vág a földhöz, bio rio van itthon. akkor írni fogok :) ;)
 
Február 17. óta megy az új szűrő.

0,8 liter Mátrix Trop, szivacs, ill. JBL Symec vatta a tetején.

A beüzemelés óta 2x kapott Nitrivec-et.

Most így néz ki:

27ffe74069ac1e8638f5ff2816bcf90d.jpg


A vattát és a szivacsot mikor takarítsam?
A szivacsban már látok összegyűlve dolgokat.
A szűrőanyagot még semmiképp nem bolygatnám.
A vatta kb úgy van betéve, hogy a mátrixhoz ne nagyon tudjob mechanikai szennyeződés bejutni.
Aztán ez lehet csak többé kevésbé sikerült [emoji5]

A Nitrivec-em elfogyott...
Milyen bacit ajánlanátok?
És azt milyen gyakran tegyem bele?
Hetente 30% vizet cserélek.
 
@ideoda @Molroth @oRphEus @Etele @inadsz

Na sziasztok srácok :)

megtörtént a szűrő "szétrobbantása". Ez rosszabb mint gondoltam. Borzasztó szaga volt úgyhogy kitessékeltem némi mosás után a szűrőanyagokat a teraszra és ha kicsit szárad akkor kuka.
A szűrőházat kicsit szellőztessem? vagy kell valahogy fertőtleníteni? :) még 2-3 hét mire indítom az új scape-t :)
 
@ideoda @Molroth @oRphEus @Etele @inadsz

Na sziasztok srácok :)

megtörtént a szűrő "szétrobbantása". Ez rosszabb mint gondoltam. Borzasztó szaga volt úgyhogy kitessékeltem némi mosás után a szűrőanyagokat a teraszra és ha kicsit szárad akkor kuka.
A szűrőházat kicsit szellőztessem? vagy kell valahogy fertőtleníteni? :) még 2-3 hét mire indítom az új scape-t :)
Akár hypoval is elmoshatod, ha utána rendesen át tudod öblíteni.
 
Srácok a szűrő takarítást úgy gondoltam, hogy mondjuk egy 5literes kis akváriumba teszek vizet plusz superge oldatot úgy hogy tele legyen az akvárium és szűrőanyagok nélkül mondjuk 1 napig járatok a szűrőt. Utána tiszta vizet mondjuk nyomatok a lefolyóba a szűrővel. ezt követően még egy öblítés jönne. mit szóltok?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Túlbonyolítod.

Beáztatod a szűrőt+fejet valami fertőtlenítő oldatba, hypo jó, és utána többször átcsapatod zuhannyal. Ennyi.
 
Premier: ugyanez esett meg a taroloaksim megszuntetesekor a 2211-el. Mivel tovabbi tervem nem volt vele, nem soettem el a szuro eltakaritasat. Egy het utan olyan anaerob bomlas indult el benne, hogy lefordultam a szagtol, amikor kinyitottam. En 20%-os ecettel "fertotlenitettem" mindent, a szuroanyagot ebbe aztattam. Mar reg kiszaradt az egesz, de meg most is erzem azt a horror szagot rajta. Szoval ez nem volt eleg, igy szerintem siman jo otlet a szurohaz klorozasa, de a habkovet inkabb foznem, nem vegyszereznem. Neki fogok menni megegyszer.
 
Srácok a szűrő takarítást úgy gondoltam, hogy mondjuk egy 5literes kis akváriumba teszek vizet plusz superge oldatot úgy hogy tele legyen az akvárium és szűrőanyagok nélkül mondjuk 1 napig járatok a szűrőt. Utána tiszta vizet mondjuk nyomatok a lefolyóba a szűrővel. ezt követően még egy öblítés jönne. mit szóltok?


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
Első lépésként a mechanikai úton eltávolítható szennyeződéseket távolítsad el, öblítsd le, súrold meg. Ne hagyj ki semmi alkatrészt, minden kis zugba nyúljál be. Utána fertőtlenítheted is, betartva a behatási időt, majd többször öblítsd át.
 
Back
Oldal tetejére