• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Üdv Kollégák!

Mi ez a lerakódás a BioRio-n és miért van ott? Valami sár féleség. Ez egy Eheim 2271, aminek most ragasztottam le a kerülő ágát. 2080-ban sosem volt ilyen trutyi. Lehet, hogy az elzártnak hitt kerülőág még sincs teljesen zárva és nincs elég áramlás a szűrőanyagon a perlon felé?
7b8548c8c08172d598533f2ceefd98cd.jpg


Tapatalkkal küldve
 
@Bambi @Szaki @Gáncs Péter
Takarításkor érdemes kiszedni és rápillantani a rotorra is .Ez is el tud rendesen koszolódni ,ami ugyanúgy teljesítmény csökkenést okoz.Én is jártam már így.
Jogos észrevétel(y). Magát a szűrőt én ritkábban szoktam szétszedni, de valóban érdemes ilyenkor a rotorra ránézni, mert jóadag barna trutyi tud ott is felhalmozódni ;)
 
@Bambi @Szaki @Gáncs Péter
Takarításkor érdemes kiszedni és rápillantani a rotorra is .Ez is el tud rendesen koszolódni ,ami ugyanúgy teljesítmény csökkenést okoz.Én is jártam már így.

Valóban, ez volt nálam a probléma, az Eheim spray-be beleragadt a baci és eltömítette a rotorházat, 4-5 próbálkozás kellett mire elindult a szűrő. Takarítás után megy, mint a sóhaj. :)
 
Na most kérdeznék.

Heteken belül borítom a kicsi kockát.
Talaj cseréje, meglévő + új növények, CO2 indul, a fa marad a régi egy forró vizes mosás után, stb.
Az átépítés ideje alatt a szűrőt a leszívott vízben járatom, valamint ennek a víznek nagy részét töltöm vissza.

A szűrő kb. 8 hónapja volt takarítva. Alga, felszíni hártya nincs, vízparaméterek tökéletesek.

Mikorra időzítsem a szűrő takarítását?
1. Az akvárium újraindítását követő egy hét eltelte után, hogy a telepítés során keletkező dolgokat még a régi perlon, stb. szedje össze.
2. Az újraindítással együtt. Szűrőanyag átöblít, perlon cseréje.
 
Na most kérdeznék.

Heteken belül borítom a kicsi kockát.
Talaj cseréje, meglévő + új növények, CO2 indul, a fa marad a régi egy forró vizes mosás után, stb.
Az átépítés ideje alatt a szűrőt a leszívott vízben járatom, valamint ennek a víznek nagy részét töltöm vissza.

A szűrő kb. 8 hónapja volt takarítva. Alga, felszíni hártya nincs, vízparaméterek tökéletesek.

Mikorra időzítsem a szűrő takarítását?
1. Az akvárium újraindítását követő egy hét eltelte után, hogy a telepítés során keletkező dolgokat még a régi perlon, stb. szedje össze.
2. Az újraindítással együtt. Szűrőanyag átöblít, perlon cseréje.

8 hónap szerintem kicsit sok, a régi perlon kuka (az úgyse szűr már sokat), tálcákat leszívott vízben átöblíteni, rotorházat kisuvickolni és mehet is rögtön újraindításkor.
 
Ja, és ha rám hallgatsz, friss vízzel tölts fel, ne használd a régit, a bejáratott szűrő egy hét alatt lakhatóvá teszi a tankot. :)
 
Valahol, valaki azt mondta (talán a naplómban, ld. lent), hogy ne használjam fel a régi vízet, hanem mindig teljesen friss vízzel csináljam az első feltöltést.

Szerk.: megvan, @Pecás volt az. :)
Ez nem halszállító víz, hanem az akvárium leszívott, beállt vize.
Igazán azért gondoltam ezt a megoldást, mert a régi talaj kimegy és a szűrő, valamint a víz visszapótolja a baktériumok egy részét, ami az új talajban még nincs.
 
Némileg kezdőként kérdezem. Milyen időközönként illik tisztítani a szűrőt?
Kb. 12 napja megy, egy működő aksiba lett betéve (a gyári picike belső "szűrő" helyett) kb. 8 deci mátrix trop van benne, középen a beömlésnél szivacs zárja el az utat, mechanikus szűrésként. A mátrixot a szivacstól filtervatta határolja el. Eleinte a régi szűrő szivacsa is benne volt. Kb 4-5 nap után kivettem, és kimostam a vattákat, és visszatettem a helyükre.
Mikor tekinthető egy szűrő beálltnak?
Az aki nettó 30 liter...
A mátrixot nem bolygatnám egyelőre, egy-két hónapig biztos nem.
De a szivacsot, vattát milyen időközönként pucoljam, cseréljem?

Jelenleg így néz ki:

3e5df54a36e7e2bf87d008af8ae0167c.jpg
 
Ez nem halszállító víz, hanem az akvárium leszívott, beállt vize.
Igazán azért gondoltam ezt a megoldást, mert a régi talaj kimegy és a szűrő, valamint a víz visszapótolja a baktériumok egy részét, ami az új talajban még nincs.

Amennyiben van bőven bioszűrésed, nem kell a vízzel pancsolni. :)
A régi vízben lehet bármilyen lappangó dolog, fertőzés, algaspórák, stb.
A friss víz tuti tiszta. :)
 
Némileg kezdőként kérdezem. Milyen időközönként illik tisztítani a szűrőt?
Kb. 12 napja megy, egy működő aksiba lett betéve (a gyári picike belső "szűrő" helyett) kb. 8 deci mátrix trop van benne, középen a beömlésnél szivacs zárja el az utat, mechanikus szűrésként. A mátrixot a szivacstól filtervatta határolja el. Eleinte a régi szűrő szivacsa is benne volt. Kb 4-5 nap után kivettem, és kimostam a vattákat, és visszatettem a helyükre.
Mikor tekinthető egy szűrő beálltnak?
Az aki nettó 30 liter...
A mátrixot nem bolygatnám egyelőre, egy-két hónapig biztos nem.
De a szivacsot, vattát milyen időközönként pucoljam, cseréljem?

Jelenleg így néz ki:

3e5df54a36e7e2bf87d008af8ae0167c.jpg

Ez még bőven jó.
Kb. egy hónap múlva lőjél egy új képet, addigra beáll a víz is!(y)
 
Ez még bőven jó.
Kb. egy hónap múlva lőjél egy új képet, addigra beáll a víz is!(y)
Tehát nagyjából a vatta színéből tudok következtetni?

Az egyébként nem gáz a bacik szempontjából, hogy ha leáll a szűrő (mondjuk vízcserekor, 15 percre) akkor csökken a tartályban a vízszint kb. a felére. Ilyenkor a szűrőanyag egy része nincs víz alatt. Túlélik? [emoji15] [emoji5]
 
Szerintem 15 perc nem vészes.
Amúgy egyből fogod látni, amikor esik a kifolyó víz ereje, akkor már pucolni kell, a rotort is, mert sok szmrutyi begyűlik ott is!
 
Tehát nagyjából a vatta színéből tudok következtetni?

Az egyébként nem gáz a bacik szempontjából, hogy ha leáll a szűrő (mondjuk vízcserekor, 15 percre) akkor csökken a tartályban a vízszint kb. a felére. Ilyenkor a szűrőanyag egy része nincs víz alatt. Túlélik? [emoji15] [emoji5]

15 percet simán túlélnek, pláne levegőn (aerob baktériumok).
30-40 perc kb az elfogadható időtartam víz alatt állva, amit komolyabb veszteség nélkül túlélnek.
Levegőn több óra, ezért is szoktam kivenni a tálcákat a kádba, míg a többi részt puceválom. :)

Egyébként meg akkor érdemes takarítani, ha láthatóan csökken az áramlás és/vagy kezdesz erősebben algásodni. Ez utóbbi persze csak akkor érvényes, ha nem változtattál semmin (világítás, tápozás, CO2, stb.).
 
sziasztok,
KB 2 hete szedtem szét az akváriumot egy költözéssel egybevéve. Lezártam a szűrőt a csappal és benne hagytam a vizet, tehát tele van. Azóta nem nyultam hozzá sajnos mert nincsen idő re egyelőre. A szűrő a szekrényben áll, nem volt semmi amiben mehetett volna tobább. Lehet belőle valami gáz, hogy nem takarítottam ki? Hétfőn lenne rá legkorábban lehetőségem.
köszi


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
sziasztok,
KB 2 hete szedtem szét az akváriumot egy költözéssel egybevéve. Lezártam a szűrőt a csappal és benne hagytam a vizet, tehát tele van. Azóta nem nyultam hozzá sajnos mert nincsen idő re egyelőre. A szűrő a szekrényben áll, nem volt semmi amiben mehetett volna tobább. Lehet belőle valami gáz, hogy nem takarítottam ki? Hétfőn lenne rá legkorábban lehetőségem.
köszi


Az én iPad készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Szerintem célszerű lenne a beüzemelés előtt jó alaposan kitakarítani, a szűrőanyagokat áomosni. A beüzemelés előtt pedig starter bacival megturbózni, illetve egy hetes kúrát is lehet vele csinálni, mintha totál új szűrő lenne.
 
Back
Oldal tetejére