• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Szűrők takarítása

Máshol azt olvastam, hogy a kőszerű szűrőanyagokat sütőben ki lehet sütni. A delikvens pl Siporaxszal csinálja ezt évek óta. Néhány elporlad belőle utána, a maradék megy vissza.
Mondjuk ez annak jó, akinek van egy nyári konyha, vagy valami, ahol ezt meg tudja oldani.
Én a fát se főztem ki, mivel nem volt fölös edény erre. Csak forráztam.
A rendes sütőbe se tenném bele...
 
Én január 15- én indítottam az alsó polcos szűrőmet, azóta csak a szivacsot takarítom hetente. Annak is csak a tetejéről egy vödörbe leporszívózom a fölét :) A biológiai szűrőtöltethez mikor érdemes hozzányúlni?
 
Jól betáraztál hallod-e. Hogy maradjak a témámnál, úgy néz ki mint egy Big-Mac. :D
Takarításra pár ötlet: túlzottan lelassul az áramlás, bypass, a siporaxod még szinte hófehér... mondhatni szűz. :)
Ha a mechanikus előszűrésed elég jó, ekkora méreteknél szerintem jó ideig nem nagyon kell birizgálni a biológiait amíg szépen gyártja a nitrátot.
 
Ha csökken a flow, az azt jelzi, hogy ideje takarítani a szűrőt?
Most kb ½ krafton tol akkorát, mint korábban ¼-en...
1,5 hónapja megy a szűrő, azóta 2x mostam ki a vattát illetve 1x a szivacsot. A szűrőanyagokhoz még nem nyúltam, a cső is érintetlen.
 
Sziasztok!
Nevelő akváriumban, egy korábbi régi baleset miatt, az aquel fan1 belső szűrőben benne maradt a dögszag.
A szűrőt már kivettem fertőtlenítettem, nem is tettem vissza, viszont átvette a 20l-es nevelő akva a dögszagot. Naponta vízcsere, de a nap végére előjön a szag.
Az ivadékok még túl kicsik, nem akarom őket piszkálni, szépen fejlődnek.
Mivel tudnám megszüntetni a szagot?
 
Sziasztok!
Nevelő akváriumban, egy korábbi régi baleset miatt, az aquel fan1 belső szűrőben benne maradt a dögszag.
A szűrőt már kivettem fertőtlenítettem, nem is tettem vissza, viszont átvette a 20l-es nevelő akva a dögszagot. Naponta vízcsere, de a nap végére előjön a szag.
Az ivadékok még túl kicsik, nem akarom őket piszkálni, szépen fejlődnek.
Mivel tudnám megszüntetni a szagot?
Csak egy ötlet: aktív szén?
 
Sziasztok!

OASE Biomaster előszűrő takarítása után mikor még csak 4-5 percet állt a szűrő, az újraindításnál telenyomja az akváriumot sok kisebb barna hártyaszerű valamivel. Ez mi a fene lehet? Amano és Oto egy nap alatt eltünteti azokat amik beleakadnak a növényekbe és nem szívja vissza a szűrő, de ez gondolom nem egy egészséges állapot :(
 
Sziasztok!

OASE Biomaster előszűrő takarítása után mikor még csak 4-5 percet állt a szűrő, az újraindításnál telenyomja az akváriumot sok kisebb barna hártyaszerű valamivel. Ez mi a fene lehet? Amano és Oto egy nap alatt eltünteti azokat amik beleakadnak a növényekbe és nem szívja vissza a szűrő, de ez gondolom nem egy egészséges állapot :(

bacikultúra, leválik a csövekről amikor elindítod a szűrőt.
 
bacikultúra, leválik a csövekről amikor elindítod a szűrőt.
Elérkezett az idő a csőtakarításra! Egyébként ha még baromira nincs kedved kitakarítani a csöveket, de ezt ajelenséget el akarod kerülni, akkor azt is csinálhatod, hogy a szűrő elíndításkor a befolyó cső végéhez egy szivacsot vagy hálót odaraksz, és az felfogja a lepedéket.
 
Köszönöm a válaszaitok! Sok erő még nincs bennem a csőtakartásra, gondoltam majd a havi szűrőtakarítással együtt csinálom azt is, úgyhogy egyelőre marad a hálós felfogás ha le kell álíltanom a szűrőt. De a lényeg, hogy szerencsére akkor gond az nincs :)
 
Sziasztok!

Sajnos költözés miatt ugy alakult, hogy pár hónapra el kell bontanom a rendszert. A nagyobbik szűrőmben S.Matrix, Elos Filtra 1, és ADA Bio Rio, a kisebben Ista QG szűrőanyagok vannak. A rendszer ebben a felallasban megbontás nélkül ment kb 2 évet, az utóbbi pár hónapban növenyek, és halak nélkül.

Érdemes ezeket a szűrőanyagokat kimenteni? Ha igen mit csinaljak velük leállítás után? Mosás? Főzés? Sütés?...?
 
Sziasztok!

Sajnos költözés miatt ugy alakult, hogy pár hónapra el kell bontanom a rendszert. A nagyobbik szűrőmben S.Matrix, Elos Filtra 1, és ADA Bio Rio, a kisebben Ista QG szűrőanyagok vannak. A rendszer ebben a felallasban megbontás nélkül ment kb 2 évet, az utóbbi pár hónapban növenyek, és halak nélkül.

Érdemes ezeket a szűrőanyagokat kimenteni? Ha igen mit csinaljak velük leállítás után? Mosás? Főzés? Sütés?...?
Vízzel alaposan öblítsd át, aztán tedd ki a napra egy tálcára szétterítve, és pár nap múlva ha már porszáraz, elcsomagolhatod pl. szemeteszsákba.
 
Back
Oldal tetejére